Обиколка на Витоша 2013

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот RastaWarrioR » Пет Юни 21, 2013 10:06 pm

:beer: Успех и от мен колеги и приятели. Да се забавлявате надминавайки себе си
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Admin » Пет Юни 21, 2013 10:22 pm

Надявам се да сте забелазяли, че благодарение на Mnogoperki ще има излъчване на живо от старт-финалната зона и може би от някои точки по трасето:
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... mnogoperki
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Admin » Съб Юни 22, 2013 9:48 am

Уоутър току що финишира с време 3:46 ч. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот xcrider » Съб Юни 22, 2013 12:07 pm

Много добре организирано състезание - отлична маркировка, товзи път организаторите прокараха маршрута към тихия кът по по-различен начин, минаващ вкл. и по пътеката през Бялата вода, което много ми допадна. На пресичанията винаги имаше полицаи и маршали, които те предупреждават, спират движението, както на изкачването, така и на спускането. Имаше и фланелки за спомен. :beer:
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот marsa » Съб Юни 22, 2013 1:05 pm

За пръв път се изкефик толкова на МТБ мероприятие!

Първо за организацията: (това ми е само второ участие, нямам база за сравнение) всичко беше ТИП-ТОП! На контролите имаше по няколко чакащи с отворени бутилки вода, нямаше абсолютно никакво бавене за нищо, консумацията беше супер-заредена и въобще навсякъде ни очакваше точно каквото трябва. Маркировката е ясна - отлична. Последната приятна изненада бе, че на самият финал при отчитане на времето моментално ни връчваха тениска и грамота (нямаше тълпи и хаос).

Относно условията и маршрута: Разликите в трасето не мога да отбележа, аз си мислех че и миналата година карахме през Бялата вода :^: Самото трасе е ясно, че е готино за масовия колоездач - бързо, не особено технично, съответно може да достави кеф и на по-начинаещи като мен. Метеорологично аз смятам, че това беше иделаното състояние на трасето. Нямаше я адската жега знаете къде, нямаше и бруталната кал, абе перфектният баланс. Нещо странно - след Ярема нямаше недоволни баби! :bigeyes: Да, билив ит ор нот, но по пътеката имаше много малко народ и 99% от тях бяха супер адекватни и съпричастни, даже имаше хора които като ги наближавам викаха по посока на движението ми "идва колоездач". Разцепил съм се да благодаря, ама хората си го заслужаваха!

Аз въпреки разни несъответствия с ангажиментите реших, че няма да си прееба карането и с риск да се чанча се пуснах, въпреки че бях скептик. Абсолютно всичко ми вървеше наопаки последните дни, за капак бях на рабта до 2, после дремнах около 2 часа :) Сутринта докато аках и клюмах си викам "пич, правиш грешка, ей го къде е леглото". Отделно, че от към километрация съм трагедия тази година. Еми "да, ама не", или по-точно "не, ама ДА". Днес просто карането ми вървеше. Хем успях да си разпределя мижавите силички по най-добрия начин, хем и с храненето се оправих добре. А, да - не пуках, нямах и падания, абе технически бях малко по-подготвен.

Ако всички са усетили състезанието като мен днес, значи Витоша е била обиколена от много щастливи хора! Поздрави на всички!
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот silvertm » Съб Юни 22, 2013 1:27 pm

Малко Big Brother от пътеката към Кладница:
http://youtu.be/5kGdLRvxTfo

Това е само първата част - "висшата лига" :)
Клипът започва в момента, в който Клепе профучава край мен (бавни са ми рефлексите и не го хващам), след което не съм спирал камерата.
Точно 16 минути след Клепе край мен минава Анелия (така мисля) и тук е краят на клипа.
Целият клип ще го кача по-късно и той е около час и половина, без прекъсване.

Моля момчетата, които ме питаха за тяхното време и място, да ме извинят за неадекватните отговори, ама... да бяхте понамалили малко :)
silvertm
 
Мнения: 306
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 12:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот zImage » Съб Юни 22, 2013 5:14 pm

marsa написа:Нещо странно - след Ярема нямаше недоволни баби! :bigeyes: Да, билив ит ор нот, но по пътеката имаше много малко народ и 99% от тях бяха супер адекватни и съпричастни, даже имаше хора които като ги наближавам викаха по посока на движението ми "идва колоездач". Разцепил съм се да благодаря, ама хората си го заслужаваха!


Да! :agree: Много от хората по обиколната ни ръкопляскаха и окуражаваха. Странна работа...

Като изключим обичайната тапа на единичната пътека преди Кладница, всичко дурго беше супер!

P.S. Аз пък се прецаках сам, защото реших, че мога да карам без да презареждам вода от брезите до финала и ест. получих крампи и загубих може би към 15 минути да се върна до една чешма, да се налоча с вода и електролити, да си масажирам краката и чак тогава можах да продължа. Не правете като мен.
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот halfdone » Съб Юни 22, 2013 5:33 pm

Едно голямо Браво на организаторите!
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот am0k_ » Съб Юни 22, 2013 6:39 pm

Здравейте някъде между 3ти -6ти километър на спускането след тихият кът съм си изтървал очилата -бели са марка Demon, ако някои ги е намерил и е склонен да ми ги върне ще съм много благодарен :beer: поздрав към организатори и т.н беше перфектно
Последна промяна am0k_ на Съб Юни 22, 2013 6:48 pm, променена общо 1 път
am0k_
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Вто Юни 12, 2012 6:52 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Ksandar » Съб Юни 22, 2013 6:40 pm

Наистина страхотна организация. Много приятни хора по терена. Дано да няма сериозно пострадали при инцидентите.
Също и аз някъде ми е паднала чантичката, червена кръгла, вътре имаше енергийна напитка и ключовете ми за колата за Audi, ако някой ги е намерил дани да може да ми ги върне :)
Ksandar
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 9:17 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот radeviq » Съб Юни 22, 2013 6:56 pm

Организацията тази година беше на супер високо ниво (пунктове, връчването на грамоти и тениски директно на финала, имаше бира!!!, маркировка и тн.) - Поздравления! Факта, че днес е Задушница определено повлия на позитивно за нас състезателите на човекопотока след Брезите (да се отбележи за догодина :D ). От там нататък страшно каръшки ден в личен план. До стръмното носене над Владая бях опаткал 2 задни гуми от мерак да спусна по-бързо и да не се возя на влакче до Кладница. Еми като не се наредих на добра стартова позиция ... (лична бележка за догодина). Друга каръщина - на серпентините ми паднаха накладките на предната спирачка :crazy: , което разбрах едва на подкрепителния пункт ... Ако някой ги е мернал и е съобразил да ги прибере и не кара с Shimano, може да получи някоя друга бира почерпушка срещу завръщането им :D Иначе през останалото време си покарах доволно. :agree:
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот bdz43r » Съб Юни 22, 2013 7:34 pm

В сайта вече е налично първоначално класиране в раздел Участници.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот unsigner » Съб Юни 22, 2013 8:48 pm

Перфектна организация!

Бях тръгнал без ясна идея мога ли изобщо да го завърша, и здраво си побутах, но все пак финиширах! Само 7 минути след официалното затваряне на пункта :-)

Хората с добрите времена може би са изпуснали шоуто, но Райко от магазин "Колелото" не е човек, следващия филм за комиксов супергерой трябва да е за него. Издърпа си 5-годишния син по целия маршрут, а хлапето се държа мъжки, въртеше, спираше, издържа на поляните след Ярлово, изобщо растат следващо поколение супергерои. (И големия му син караше геройски, на собствен ход, сигурно е и финиширал - да не пропусна да го отбележа.)

Аз трябва да пиша благодарствено писмо на производителя и на сервиза на колелото ми, че днес заедно с багажа е пренесло по тия камънаци над 150 кг...
unsigner
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1667
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 7:09 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот brsoft » Съб Юни 22, 2013 8:55 pm

Райко е машина!
brsoft
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 10:17 am

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот svencho » Съб Юни 22, 2013 9:02 pm

И аз останах очарован от организацията!!!
Браво, Ани и компания :)

Минах без падания, без технически проблеми и с много кеф.

Единственото, което изгубих е бяло дамско шише за вода ( ползвам това на приятелката ми ) :)
Последна промяна svencho на Съб Юни 22, 2013 9:52 pm, променена общо 1 път
Аватар
svencho
 
Мнения: 143
Рейтинг: 1350
Регистриран на: Вто Мар 19, 2013 9:17 pm
Местоположение: София 0898660704

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот krach » Съб Юни 22, 2013 9:15 pm

Всичко беше ток, само с колегата marsa не мога да се съглася за времето....ееееее*а ми се майката на тая жега. Мнооого пек много нещо. В момента който спреш и малкото насрещен полъх спре, направо усещаш как гори кожата.
Относно пукането на гуми, след тихия кът имаше маса народ който сменяше, лепеше, само за първото спускане преброих между 3ма и 5тима най - малко.
А за да избегна трафика в тясната пътека и да си спестя пукането бях напомпал на камък гумите и имаше ефект. Е сцеплението го нямаше и всеки камък беше като топче за флипер но резултата е че не лепих гуми. Пък и по хАсфалта се ускорява по - добре,
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот bonter » Съб Юни 22, 2013 9:16 pm

halfdone написа:Едно голямо Браво на организаторите!

:agree:
Аватар
bonter
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Нед Май 01, 2011 3:08 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Петър Велков » Съб Юни 22, 2013 10:42 pm

Тъййй, на мен това ми беше четвъртото състезание евър, след като започнах с Белоградчик, после Враца, XCO-то на Бонсови поляни и сега Витоша.... ами, радвам се, че не започнах със 100-те км Витоша, защото не знам дали щях да продължа уверено напред :D

Според някои хора времето ми е ОК като за новобранец (6:38), като в тегавите части от маршрута (катеренето над Бояна и това след слънчевите бани на Ярлово) си поспирах за почивки - според GPS-а съм почивал сумарно над час за целия маршрут, което хич не е малко.

Абе ако трябва да си оформя впечатленията като чеклист:
- организация - ПЕРФЕКТНА!
- маркировка - на няколко пъти се замислях дали все още съм по трасето, но това си беше чисто мое невнимание;
- колоездачи - с много малко изключения (3-4-ма) всички правеха път и никой не се пънеше като магаре на мост при опит за изпреварване;
- туристи - окуражаващи, ръкопляскащи, пазещи се встрани, евалата!
- технически проблеми - никакви, единствено два пъти по трасето си смазвах веригата;
- контузии - нито едно падане, но най-вероятно от каменистите спускания съм си прецакал нервите на дясната ръка и пръстите не ме слушат (едвам пиша вмомента и боли...).

Догодина пак съм там, надявам се - по-подготвен, знам че мога и по-бързо да го мина!

ПП: Калните бани и хладната вода от рекичките охлаждат много приятно, макар и само за няколко секунди :D
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот galin_krastev » Нед Юни 23, 2013 12:26 am

Аз успях да финиширам без спукана гума със колело сингъл спеед за 5ч.36мин. което за мен е постижение което ме нарежда 57ми общото класиране; Организацията бе на ниво; смятам че направих добро каране благодарение на това;
SIngle Speed 8кг
whell: 26"
gear: 32x18
tyres: Geax AKA Pluma 1.8
Аватар
galin_krastev
 
Мнения: 209
Рейтинг: 1538
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 8:04 pm
Местоположение: Шумен

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот ivondera » Нед Юни 23, 2013 9:46 am

Километри 93.69 Време каране 7.10.53 Средна скорост 13.04 Общо време 7.33.00 Излиза, че съм почивал само 20 минути......
Скайп ivondera Тел: 0885604642 или 0878914642
ivondera
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 1:18 pm
Местоположение: София кв. Редута

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Reactor » Нед Юни 23, 2013 9:46 am

Нисък поклон пред организаторите!
Вчерашното състезание наистина беше на едно много високо ниво във всяко едно отношение!
Съжалявам за пострадалите и се надявам да се възстановят бързо и безболезнено.
Това състезание е едно истинско предизвикателство и невероятна емоция!
Догодина пак :beer:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Анелия » Нед Юни 23, 2013 12:21 pm

За поредна година много хубаво състезание се получи. Този път наистина нямаше сърдити бабички, а туристите се шмугваха много бързо в храстите :D Разбира се, бяха индивидуално поздравени за което.

Аз малко подцених терена и сложих леки гуми, за което платих солено :crap: свърших и резервните гуми и накрая направих и последните 10 км каране по капла, но от акъла си пати човек...Все пак останах много доволна за това, че все още прогресирам и с всяка година ставам по-бърза. Това ми дава мотивация да продължавам да се занимавам с отдаденост, въпреки ежедневните предизвикателства, които нямат нищо общо с колоезденето.

Към организаторите някои идеи, дано четат тук. 1. Да се направи възможност за някакво банково плащане, за да е удобно за всички участници. 2. Наградния фонд да се разпределя с повече хора: може по-малки награди, но да речем до 6 или 7 място или някои допълнителни групи като отбор, семейство, фирмено класиране...абе повече хора да са наградени, защото така едни и същи хора се чувстваме поздравени на подиума, а според мен повече хора заслужават :beer:

Трогната бях от уникално изработения медал от меденка от "Нещо вкусно" с моя образ на колело :bowdown:

Благодаря на организаторите за това, че провеждат това състезание за поредна година и им пожелавам да се развиват все повече и догодина да има възможност за още повече участници и всички да успеят да се включат. Мисля, че вървят към бройката и организацията на Първо бягство в Букурещ, където трасето е дори по-късо, а участниците тройно повече.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот stilo » Нед Юни 23, 2013 1:01 pm

Предвид нарастващия брой участници налагащо ограничаването им не е ли време да се помисли за нов маршрут, позволяващ карането в редица.
Дори мисля че ако се върти обиколката в обратна посока, то тесния участък в северната дъга на Витоша - Бояна, Драгалевци, Симеоново, Бистрица и Железница - ще се премине от повечето преди да се появят бабите-туристи :eyebrow:
Аватар
stilo
 
Мнения: 545
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 8:40 am
Местоположение: on the road

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Анелия » Нед Юни 23, 2013 1:29 pm

Забравих да добавя приятната си изненада от това, че мъжките и женските награди бяха равностойни. На някои хора може да им изглежда нелепо, но според мен и двата пола хвърлят еднакви усилия, еднакъв брой тренировъчни часове и усърдие, за да са на ниво и оценявам това, че спонсорите и организаторите са уважили еднакво нашите усилия. :clap:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот vess_csm » Нед Юни 23, 2013 1:31 pm

Браво на домакините за организацията, точността и топлото приемане (и не по-малко за пъстрата маркировка, която да не избегне дори на далтонисткото око :bigeyes: .) Винаги е хубаво да видиш хора, които държат висок стандарт; надявам се да повлияете на мнозина с примера си за работа :)
Аватар
vess_csm
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 11:09 am

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот nibiru » Нед Юни 23, 2013 6:34 pm

За мен това беше първата обиколка на Витоша,и като цяло ми хареса .
Няколко реда и от мен.
В Петъчната вечер се качихме с Тошко да ми покаже финалните километри от трасето,и там някъде си изгубих чисто новите "Crank Brothers" инструменти увити в бяло чорапче стегнати с ластик,
ако някой ги е намерил и има желание да ми ги върне ще е чудесно,ще почерпя.
По пътя карах с много приятни хора с който си поприказвахме.
Искам да благодаря най-вече на Димитър от Габрово,много добре караше,двамата с него си помагахме по дългата асфалтена права .
Там настигнахме Джереми Улф който вече береше душа ,Аз приканих чуждоземеца да се присъедини към нас и така до следващия подкрепителен пункт.
Там Аз спрях да хапна сандвич а Митко да смаже верига , Джереми Улф продължи напред, по-късно разбрах че се е класирал на 15-та позиция,за което Браво.
Но искам да изразя възмущението си от някои колоездачи които показаха лоши качества като такива.
Най-силно възмущение ми направи един с черна мекица,който помолих да ми даде път по тясната горска пътека защото дълго време ме забавяше ,а той ми отговори да го -прескоча.
Имаше и един друг с зелена мекица и палатка на гърба , който в началото на състезанието изглежда се целеше в Първото място и затова и той не ме пусна да мина напред по тясната пътечка , по-късно на широкия път всички се наредихме според възможностите си.
Така Аз стигнах до 20-та позиция с моят RAM HT2 26" за 4,37 часа и моите 42 години и 78 килограма
Нека да проявяваме повече възпитание и уважение един към друг.
Поздрави на Тони от София,приятно си побъбрихме и с него.
Благодаря на Тошко,Андрей , Миро който за съжаление не успя да участва този път и всички други момчета от Казанлък с които караме.
Имам още доста за разказване но ще спра до тук.
Всичка най-добро. :D
nibiru
 
Мнения: 251
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 9:47 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот bigchicken » Нед Юни 23, 2013 6:56 pm

unsigner написа:Хората с добрите времена може би са изпуснали шоуто, но Райко от магазин "Колелото" не е човек, следващия филм за комиксов супергерой трябва да е за него. Издърпа си 5-годишния син по целия маршрут, а хлапето се държа мъжки, въртеше, спираше, издържа на поляните след Ярлово, изобщо растат следващо поколение супергерои. (И големия му син караше геройски, на собствен ход, сигурно е и финиширал - да не пропусна да го отбележа.)


Ето ги малко след старта: http://www.youtube.com/watch?v=5vggtdx1-dY&feature=youtu.be Напънах се да покарам с тях, но ми избягаха :clap:
Ето и малко суров материал за едно от предимствата на 29-ките :) http://www.youtube.com/watch?v=qCRQnaL69Jg Финала. Все пак разполагам с 48-11 на 28" (не, че използвах тази комбинация, разбира се), само трябваше да се изцедят последните силици, които бяха изцедени на няколко пъти последните десет километра :) Та така се изнизах пред 1037 и 554 в битката за 292-ро място :) Момъка, когото изпреварих втори, да извинява, ако се е поколебал заради мен за завиването, но моя работа е да пазя него, а не негова да се пази от мен, та да ми е имал доверие :) Така или иначе нямаше шанс ;)

Браво! На всички и за всичко! След обиколката миналата събота, в голямата кал, се колебаех дали да участвам. За моите силици упражнението дойде в повече за две последователни съботи. Е, не съжалявам за нито една секунда, прекарана на трасето. В началото се опитах да се изнервя на хора, бутащи по единствената възможна за каране линия, на хора, спиращи при най-невероятни за спиране "трудности" и пускащи невъзможно бавно, но така стартирах, в такава група попаднах. Пък и аз не съм големия карач. Все пак на 38 и едва пето излизане в планината... Но да не се оправдавам :D Направих точно това, което си бях поставил като цел, въпреки, че и аз на спусканията бях по-предпазлив от нормалното, та и в личен план съм доволен :D Изненада ме минаването по алеите до Тихия кът. Мислех, че се кара по асвалта и по план до пункта на язовира трябваше да е почивка без никакво спиране, а се поизмъчих :)
Евала на скороходците!
Не тръгвайте на такова нещо с чисто нова и непозната седалка, която, на всичкото отгоре, увисваше назад по необясними причини, та познайте къде съм протрит... :crap:
Заради рядкостта на 29ките нося две резервни гуми, лепенки и спрей. Ако и следващия път не се наложи да услужа на някой (аз съм си забранил да пукам) ще ми омръзне да ги разнасям и ще видите вий, като ви потрябват... :)
Благодаря на жената, че ме пуска на такива неща без да мрънка (на глас) :D
Благодаря и на детето, че жената има с какво да си играе докато ме няма :D
Благодаря и на Нина и Марио, че ми скърпиха колело срещу немалко парички (отидох само за рамка)
Благодаря на който е измислил Изостара и на Макс байк, че продават ония гелчета. Благодаря и за локума, дето го разнасях, ама не го ядох. Всъщност по целия път изядох една вафла и два вчерашни постни сандвича, че ми де гадеше вече от сладко.
Това е май. Догодина пак :)

Всъщност, като гледам другите постове и постижения се радвам, че първите сто места са само сто, а за нас, останалите, има тооолкова много :) Сигурно не е лесно да се сгъчкаш в началото :)
Последна промяна bigchicken на Нед Юни 23, 2013 7:39 pm, променена общо 3 пъти
Аватар
bigchicken
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 2:22 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Balkancruiser » Нед Юни 23, 2013 6:59 pm

Супер щастлив съм от цялото състезание! Първо за организацията = 10+++ от 10! Маркировката - безупречна! На всички пресечки с пътища - КАТ спира колите за да минем велосипедистите, на всяка контрола яко въглехидрати - и "бързи" и "бавни". А това с краставиците ми скри топката! Адско доброто хрумване!!! :beer: ПСС имаха доста представители, дано не се е налагало да се намесват, но супер, че бяха там! Даже тениската за подарък ми е баш по мярка!
И личната ми радост - дойдох за да съм в топ 100 и съм 96ти :D А финалният спринт беше да се не знае! Тримата с 95тия и 97мия в класирането(Антон и Даниел поне според страницата на състезанието) цялото финално спускане натискахме като отвързани. В един момент само си видях на километража 65км/ч и си помислих колко ще е хубаво да не падне никой до края. Последните метри въртях като невидял и крещях от зор. Такива емоции не се забравят лесно. А и както се бях освинил си бях като глиган след едно падане в тинята край Кладница. Много, много мощното! Искам пак!! За догодина ще си сложа педали с автомати и нова вилка (optional) като тоя път целта е топ 50 :eyebrow:
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот emata » Нед Юни 23, 2013 7:45 pm

Много ми допадат идеите на Ани. :beer:
Аватар
emata
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1386
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 3:04 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот galin_krastev » Нед Юни 23, 2013 10:34 pm

Както споменах по горе всичко е ок с организация и едно друго .Предложението на Ани за по гъвкава схема трябва да се прилага и да стимулира и най бавните и най бързите състезатели и вообще всички.Както и да е ,това е все пак решение на организаторите . На мен това ми е 3 -то в историята състезание с велосипед и съм на 37г. падам си по-по нестандартни решения при велосипедите. Представянето ми с този велосипед (сингъл спеед) ,който ме отреди на 60 позиция заедно с дамите ми подсказва че и това колело е доста бързо и конкурентно.При такова влачене по трасето на повечето състезатели нагоре по изкачванията за следващата обиколка отсега планувам да съм с колело без трансмисия само със спирачки. И смятам да се целя в първата половина от състезателите на финала; Предполагам се досещате как ще се задвижва пак по същият начин с двата крака , но опрени на асфалта , когато се налага. Това казано по друг начин изглежда така - бутане, носене , бягане (с), возене (на) колело и по-малко в сила каране на колело. Или нещо като между бегачите и колоездачите ще бъде това. Смятам по тоя начин да стимулирам по бавните участници за по-добри времена. Така че с нетърпение очаквам другата година това състезание през 2014. е без тренировки няма да се размина и все пак няма да е велосипед на който ето махам му веригата и тръгвам а ще е специално проектиран със стандартни части да се реализира нестандартен велосипед или казано хибриден така че да дава максимално предимство за тази идея на придвижване. Така че тази обиколка на Витоша с толкова много състезатели ми дава тази идея и всичко е базирано на времената които се дадоха при бегачи и колоездачи. БЛАГОДАРЯ
SIngle Speed 8кг
whell: 26"
gear: 32x18
tyres: Geax AKA Pluma 1.8
Аватар
galin_krastev
 
Мнения: 209
Рейтинг: 1538
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 8:04 pm
Местоположение: Шумен

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта