Обиколка на Витоша 2013

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот xcrider » Пон Юни 24, 2013 12:29 am

Видяхме се с тебе. :wavey: В последния участък м/у драгалевци и бояна ту ти ме задминаваше на изкачванията, ту аз теб на спусканията. С твърда вилка и 1.8 гуми не е било лесно надолу предполагам.
Аз пък един пуст късмет извадих, че ми издишаше предната гума от някъде - 3 мин припомване - пак спадна - 10 мин слагане на вътрешна. Добре, че и нея не спуках, че втора йок. И заради това забавяне сума ти бавни ме минаха - после на влакче до Кладница. От там нататък все добри хора. С един англичанин карахме малко - от Ярлово до Железница, после минах пред него. Хората по обиколната си знаеха и отдалеч правиха път, ръкопляскаха.
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот galin_krastev » Пон Юни 24, 2013 6:56 am

xcrider написа:Видяхме се с тебе. :wavey: В последния участък м/у драгалевци и бояна ту ти ме задминаваше на изкачванията, ту аз теб на спусканията. С твърда вилка и 1.8 гуми не е било лесно надолу предполагам.
Аз пък един пуст късмет извадих, че ми издишаше предната гума от някъде - 3 мин припомване - пак спадна - 10 мин слагане на вътрешна. Добре, че и нея не спуках, че втора йок. И заради това забавяне сума ти бавни ме минаха - после на влакче до Кладница. От там нататък все добри хора. С един англичанин карахме малко - от Ярлово до Железница, после минах пред него. Хората по обиколната си знаеха и отдалеч правиха път, ръкопляскаха.



Определено бях толкова бавен на спускането съчетание със сингъл трака незнам колко км бяха но за мене продължиха цяла вечност; Като гледах един клип се оказа че горе преди спускането това първото съм бил между 10-15 поз. и след това като почнаха да ме изпреварват всички и се оказа че след тези около 20км надолу съм загубил около 100 -тина места; Но после след язововира нагоре по асфалта наваксвах , за това че изоставах е че съм само с предна спирачка; Определено бях сериозно концентриран на спускането за да не направя някоя беля че много често предната гума блокира и докато ми сработи АБС -а се получаваха някакви малки интервали и гумата по 10-15см някъде се суркаше но в права посока. Като цяло колелото е проектирано да дава максимално предимство на изкачванията. Естествено че изкачванията не бяха достатъчно за мен като км да се придвижа още напред. Спускането си е голям кеф , но аз така или иначе не го владея достатъчно добре и съм се ограничил. А твърдата вилка ми е по удобно и ми дава доста по-бърза информация какво е състоянието на пътя а и има доста предимсва пред каквато и да е мека вилка. Трансмисията е с минимално съпротивление което също ме разтоварва на въртене ляга само на 50 зъба.
SIngle Speed 8кг
whell: 26"
gear: 32x18
tyres: Geax AKA Pluma 1.8
Аватар
galin_krastev
 
Мнения: 209
Рейтинг: 1538
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 8:04 pm
Местоположение: Шумен

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот dobber » Пон Юни 24, 2013 7:14 am

Аватар
dobber
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 11:25 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Dragan_Trial » Пон Юни 24, 2013 7:49 am

Здравейте,

Пускам едно филмче (оператор е баща ми), на което се вижда всеки един от седемстотинте участника, минавайки покрай кръговото движение на бул. България и бул. Ал. Пушкин:
http://vbox7.com/play:c0c4ac0442

Поздрави от почетното 409то място!
Драган
Аватар
Dragan_Trial
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 7:55 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria - 0888339683

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Reactor » Пон Юни 24, 2013 8:11 am

Dragan_Trial написа:Здравейте,

Пускам едно филмче (оператор е баща ми), на което се вижда всеки един от седемстотинте участника, минавайки покрай кръговото движение на бул. България и бул. Ал. Пушкин:
http://vbox7.com/play:c0c4ac0442

Поздрави от почетното 409то място!
Драган

Благодарности!
Той всяка година ни снима :)
Браво :beer:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Dragan_Trial » Пон Юни 24, 2013 9:02 am

Ако не беше 150кг ... можеше и да врътне едни 100км.

Между другото - имам още доста клипчета, довечера ще се опитам да ги намаля малко и да ги кача в по-смислена големина. Иначе ето ги всичките, ама са някакви гигабайти: Click

А това са ми двете грамоти за двата финиша, които направих. Един път си финиширах сам (почти) за 9 часа, и след това се връщах назад по трасето до Симеоново (може би някои от Вас ме видяха), за да пресрещна приятелката си и да финиширам и с нея.
Аватар
Dragan_Trial
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 7:55 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria - 0888339683

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот edinmilion » Пон Юни 24, 2013 10:34 am

Dragan_Trial написа:Между другото - имам още доста клипчета, довечера ще се опитам да ги намаля малко и да ги кача в по-смислена големина. Иначе ето ги всичките, ама са някакви гигабайти: Click

Супер е баща ти, заснел е много добри моменти! Аз веднага го фиксирах на кръговото :beer: Мерси и за линка към директорията, този клип в началото с якото качество (1,6 ГБ) си стррува да се свали, че в този от ВиБокс7 ако не бях издал звуков сигнал, нямаше да се видя в клипа хехе :D

А ето и този така невероятен финиш на Райко и компания!!! :clap:
>>линк за сваляне от ftp-то - 54MB е, ако някой започне да сваля.
20130622155330.MTS 2013-Jun-23 11:04:12 53.9M application/octet-stream
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот vaa » Пон Юни 24, 2013 10:37 am

Привет вече и от морето!
Супер доволна съм и горда (майка) от тазгодишната Обиколка! Този път участвахме семейно - мама, татко и батко!
Благодаря на организаторите, че склониха да запишат моите мъже в последния момент :bowdown: Имах доста притеснения дали 12- годишния ми син ще бъде достатъчно благоразумен на спусканията и как ще изкара жегата на баирите, но за мое най-голямо учудване и приятна изненада още от старта дръпна напред и успях да го настигна чак след втората контрола. После се разделихме и оставих баща му да кръжи около него! И се молех да не ми звънне телефона, защото инструкцията беше само, ако се случи нещо да звъни на мен! Поздравления за моето дете - финишира с време 7ч и 15 мин и е 213-ти от мъжете !!!Не мога да не се похваля :clap:
Благодаря на човека, който му е помогнал да си качи колелото на стръмното качване. :bowdown:
Благодаря и на мъжа с пусната музика, която детето каза, че доста му е помогнала да изкара асфалтовия баир на Чуйпетльово.. :peace:
Благодаря на организаторите за прекрасно организираното така масово събитие, за краставичките и лимончетата по пунктовете - много свежо действаха, за адекватната намеса на полицаи и маршали, на туристите за адекватните и бързи реакции!
Живот и здраве - догодина пак! Да видим кога и ние ще се включим с малкото зверче да си правят компания със сина на Райко (Поздравления за което)!
Подкрепям с две ръце предложението на Ани за награждаване поне до 6-7 място, не защото съм на 5-то място от жените, но защото все пак конкуренцията е голяма, няма възрастови групи и някак си остават пренебрегнати усилията на тези, близо до заветната тройка.
Прохладно лято на две колела на всички Ви и до нови срещи !!! :beer:
Венцислава
vaa
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Окт 21, 2011 12:31 am
Местоположение: варна

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Dragan_Trial » Пон Юни 24, 2013 10:41 am

Ей, момчета или момичета ... още на изкачването към Тихия кът видях на земята една емблема от челото на велосипед RAM и веднага я сложих в джоба си, където тя подрънкваше нон-стоп в един шестограм петица (това беше единствения инструмент, който носих със себе си). Идеята ми е, ако някой си е изгубил емблемата по време на състезанието ... ще се радвам да се видим на живо, за да му я върна и да се запознаем! :)
Аватар
Dragan_Trial
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 7:55 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria - 0888339683

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот todor_todorov » Пон Юни 24, 2013 11:36 am

Страхотно състезание, изкарах си един страхотен ден с приятели във Витоша.
Карахме си изцяло туристически така, че не знам кой къде и как е пречил на някой, но при желание винаги се намира начин да се задмине някой!
Относно организация мисля, че беше добре. Само едно предложени към организаторите - на пунктовете нямаше свежи плодове. Знам, че не може да се угоди на всички но все пак :)

А и да едно възмущение към РЕЙСЪРИТЕ! Не знам кой/кои са но по трасето видях доста опаковки от така наречените пауър гелчета. Никой не ви забранява да си ги ползвате, просто си ги прибирахте там от където ги вадите! Никой не е длъжен да върви зад вас и да ви чисти боклуците!
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Giggles » Пон Юни 24, 2013 11:55 am

Страхотна организация и много емоции както всеки път! :bowdown:
Благодаря на Данчо Нечев за помощта - беше безценно! Нямаше да завърша, ако не беше той.

Изгубила съм бидонче Specialized преди Кладница, бяло-червено с надпис "Mmmm.. What a ride"

Много ще черпя ако някой ми го върне.

Поздрави,
Христина
We dream it, we make it, we break it, we fix it, we create. We destroy.
Jake Burton
Аватар
Giggles
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1257
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 8:58 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот krach » Пон Юни 24, 2013 12:19 pm

todor_todorov написа:Страхотно състезание, изкарах си един страхотен ден с приятели във Витоша.
Карахме си изцяло туристически така, че не знам кой къде и как е пречил на някой, но при желание винаги се намира начин да се задмине някой!
Относно организация мисля, че беше добре. Само едно предложени към организаторите - на пунктовете нямаше свежи плодове. Знам, че не може да се угоди на всички но все пак :)

А и да едно възмущение към РЕЙСЪРИТЕ! Не знам кой/кои са но по трасето видях доста опаковки от така наречените пауър гелчета. Никой не ви забранява да си ги ползвате, просто си ги прибирахте там от където ги вадите! Никой не е длъжен да върви зад вас и да ви чисти боклуците!

:agree: :agree: :agree:
Точно, многооо се нервирам на подобни селяндури. Къде можех прибирах в раница, но не на всякъде имах възможност. Да си знаят клел съм ги на запек, така че ако някой го е заприщило да си знае от къде му е :rofl: :rofl: :rofl: Подобни прояви трябва да бъдат последвани от напъхване на отпадъка по тесните места на първо-причинителя.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Reactor » Пон Юни 24, 2013 12:45 pm

Да,това с опаковките беше наистина страшна селяния!
Не знам причинителите както какви се изживяват,но мога да им кажа,че не са хора,достойни за уважение!
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Sartor » Пон Юни 24, 2013 12:45 pm

Много съм доволен от състезанието - то за мен има специално значение, понеже се запознах с жената на него. :)

Краставиците на пунктовете много добре дойдоха - само малко сол липсваше, за възстановяване. Маркировката - повече от добра! Браво! :beer:

Само малко препоръки към организаторите - миналата година имаше по-полезни и възстановяващи храни като бадеми и особено зелени ябълки. Учудих се като не видях тази година - ще е добре да се върнат в менюто.

Една забележка към едни шосейки, които е видяла девойката ми, да си изоставят корнитата след като са паднали от джърсито му - да вземе да си ги прибира следващия път, никой не е длъжен да му върви след него! :smash:

Случката е следната: един шосейка тръгвал по трасето и са му изпаднали корнита от джърсито, а един съседен колоездач видял това и му казал. Онзи само махнал с ръка все едно, че няма време да ги събира и много бърза. :smash:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Dragan_Trial » Пон Юни 24, 2013 2:02 pm

И аз събрах няколко обелки от бонбонки Kris по трасето ... кофти е, но не може да ми вгорчи преживяването! :)
Аватар
Dragan_Trial
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 7:55 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria - 0888339683

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Radost_nezemnA » Пон Юни 24, 2013 3:43 pm

Здравейте и от един начинаещ колоездач(ка). :wavey:

Реших и аз да опиша своите преживявания от маратона на Витоша, защото
1. щастлива съм, че макар и с много скромни възможности издрапах 100те километра за 11ч и 06мин
2. един ден като стана много добра, да видя от къде съм тръгнала :eyebrow:
3. ако през 2014 някой начинаещ търси информация за състезанието, смятам че ще му е полезно да прочете това

Рано-рано сутринта на 22 юни пристигнахме на старта и бях учудена да видя колко компактна и стегната е група от 700 колоездача. Намерих си място някъде към средата, но близо до оградата, за да не ме изблъска тълпата, но нямаше нищо такова - след старта си тръгнахме нормално - кой, колкото си може.
Приятели, които са ходили преди ми бяха казала че първият баир бил най-тежък: да бе, да! Първият баир беше песен в сравнение с всичко останало :D Него си го изкарах на ход, макар и бавничко. Спускането след него обаче, беше доста екстремно за моя вкус и там бях доста предпазлива (особено след като видях 2ма - 3ма да падат и то не особено леко).
Имаше няколко момента по време на състезанието които ме вцепениха:
- Изкачването по един много стръмен баир, където колелата трябваше да ги премятаме през едни коренища, трудно се стъпваше... абе голям гърч си беше. Няколко жени се организирахме във жива верига и си подавахме колелата до горе и после се изкачихме. Тук се оказа, че по-запознатите с трасето заобикаляли от дясно. За догодина ще знам и аз :8D:
- Имаше и едно подобно слизане, но то беше към края: малко преди контролата в Симеоново. Там пък ми помагаха едни батковци, но повече със съвети.
- Тесните серпентини в първата половина на маршрута бяха доста плашещи за мен и ги минавах доста бавно, като гледах да пускам хората зад мен, защото знаех че ги бавя. Извинявам се и тук, на всички които съм забавила, ама... аз толкоз си мога :peace:
Спирах на всяка контрола за да хапна по нещо и да си налея вода, но не съм се заседявала прекалено (имаше хора, спрели да пият по кръчмите или да пушат цигара :crazy: ) Хранта беше достатъчно, водата също... като цяло организацията е супер, нямаше никакви проблеми и с маркировката и намирането на пътя. Единствено разстоянието между 5та и 6та контрола (от с. Чуйпетлово до местността “Брезите”) е доста дълго и водата на доста хора привърши.. Аз минах голяма част от него на ход: бутах 2-3 км там, където са коловозите под ужасното слънце.
Ново за мен беше преминаването и през рекички и езерца, но и с това се справих.
Хубавите моменти и забавни случки също бяха много. Например имаше един колега, на който явно са му казали, че като изпреварва трябва да вика "Дясно, ляво.." и той викаше ТОЧНО това: "Дасно, ляво" и аз го питам: "Е, кое?" и той минавайки: "Ами май ляво" :lol: :roll2:
В Симеоново ме зарадваха с новината, че остават 8 километра, които взех учудващо бързо за моите възможности и след 10те часа в планината. На финала беше много готино, защото въпреки че беше 1000 часа още имаше хора, които викаха и се радваха, та получих своя миг на почести и слава. Аз за себе си се почувствах победител и смятам, че всеки завършил обиколката е такъв! Честито на всички :clap:
Благодаря за вниманието :beer:
Аватар
Radost_nezemnA
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 2:27 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Boko-Loco » Пон Юни 24, 2013 3:57 pm

todor_todorov написа:А и да едно възмущение към РЕЙСЪРИТЕ! Не знам кой/кои са но по трасето видях доста опаковки от така наречените пауър гелчета. Никой не ви забранява да си ги ползвате, просто си ги прибирахте там от където ги вадите! Никой не е длъжен да върви зад вас и да ви чисти боклуците!


Аз финиширах 12ти и боклуци по трасето не видях! Сигурен съм, че и тези след мен поне до 20то място не са хвърляли, та дори и до 50то. Ние сме в планината всеки ден и повече от всеки друг се дразним от боклуците! Така, че да обвинявате "РЕЙСЪРИТЕ" за боклуците е лекомислено и комплексарско.
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Ивайло » Пон Юни 24, 2013 4:01 pm

Radost_nezemnA написа:Например имаше един колега, на който явно са му казали, че като изпреварва трябва да вика "Дясно, ляво.." и той викаше ТОЧНО това: "Дасно, ляво" и аз го питам: "Е, кое?" и той минавайки: "Ами май ляво" :lol: :roll2:


:rofl: :rofl: :rofl:
Явно е гонил класиране :roll2:
Аватар
Ивайло
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 7:52 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Петър Велков » Пон Юни 24, 2013 6:03 pm

Boko-Loco написа:
todor_todorov написа:А и да едно възмущение към РЕЙСЪРИТЕ! Не знам кой/кои са но по трасето видях доста опаковки от така наречените пауър гелчета. Никой не ви забранява да си ги ползвате, просто си ги прибирахте там от където ги вадите! Никой не е длъжен да върви зад вас и да ви чисти боклуците!


Аз финиширах 12ти и боклуци по трасето не видях! Сигурен съм, че и тези след мен поне до 20то място не са хвърляли, та дори и до 50то. Ние сме в планината всеки ден и повече от всеки друг се дразним от боклуците! Така, че да обвинявате "РЕЙСЪРИТЕ" за боклуците е лекомислено и комплексарско.


Аз моите боклуци си ги хвърлих в кофата пред вкъщи (в Костинброд). Боклуци видях доста, а финиширах 150-и.

Това ми е четвъртото състезание и на предишните (особено това в Белоградчик!!!) ми направи впечатление колко много БУТИЛКИ от минерална вода бяха хвърлени по трасето. Все забравях да питам - да няма някаква "традиция" организаторите да карат последни и да събират боклуци от трасето? :dontknow:

ПП: Къде и кога ще могат да се видят снимките от фотографите при контролните (подкрепителни) пунктове?
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Grash » Пон Юни 24, 2013 6:07 pm

Sartor написа:Случката е следната: един шосейка...

... и един мърмот...
И шосейки ли е имало на обиколката, верно?! Аз се колебаех с градското колело с 37мм гуми да дойда, а то с шосейката могло... Нищо - догодина!
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Radost_nezemnA » Пон Юни 24, 2013 6:11 pm

Grash написа:
Sartor написа:Случката е следната: един шосейка...

... и един мърмот...
И шосейки ли е имало на обиколката, верно?! Аз се колебаех с градското колело с 37мм гуми да дойда, а то с шосейката могло... Нищо - догодина!


Имаше няколко :D Разбрах, че единият 4 пъти е лепил гума
Аватар
Radost_nezemnA
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 2:27 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот unsigner » Пон Юни 24, 2013 6:13 pm

Шосейки не видях, но градски колела (28", почти без шарка) имаше. Имаше една двойка със сходни колела с извити надолу кормила, като на шосейките, но по-масивни.

Имаше страшно много - сигурно 15-20% - колела тип супермаркет, "железни катапултчета с пружинка". Че и финишираха...
unsigner
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1667
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 7:09 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Sartor » Пон Юни 24, 2013 6:15 pm

Radost_nezemnA написа:
Grash написа:
Sartor написа:Случката е следната: един шосейка...

... и един мърмот...
И шосейки ли е имало на обиколката, верно?! Аз се колебаех с градското колело с 37мм гуми да дойда, а то с шосейката могло... Нищо - догодина!


Имаше няколко :D Разбрах, че единият 4 пъти е лепил гума


Да, имах "шанса" да попадна в една от тапите по пътеката към Кладница - един човек с шосеен велосипед не искаше да пропуска никой явно, спираше на всяко коренче и накрая всичко се отпуши докато не спука гума (на около 3-4км от Кладница). Имаше няколко момчета, с които поне лаф ставаше там. :beer:

Само не разбрах защо на предния пост ми е сложен минус, но явно комплексари, които не търпят критика има всякакви - със здраве! :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Pinky76 » Пон Юни 24, 2013 6:36 pm

Boko-Loco написа:
todor_todorov написа:А и да едно възмущение към РЕЙСЪРИТЕ! Не знам кой/кои са но по трасето видях доста опаковки от така наречените пауър гелчета. Никой не ви забранява да си ги ползвате, просто си ги прибирахте там от където ги вадите! Никой не е длъжен да върви зад вас и да ви чисти боклуците!


Аз финиширах 12ти и боклуци по трасето не видях! Сигурен съм, че и тези след мен поне до 20то място не са хвърляли, та дори и до 50то. Ние сме в планината всеки ден и повече от всеки друг се дразним от боклуците! Така, че да обвинявате "РЕЙСЪРИТЕ" за боклуците е лекомислено и комплексарско.


Борис е много прав и аз се ядосвам всеки ден за много неща(което е пълна глупост и загуба на енергия).
Аз се движех втори и имаше енергийни гелчета навсякъде по трасето пред мен,а на старт-финала беше бъкано.След финала събрах няколко поне...
Събирал съм боклуци дори по състезания,когато съм гонел Уолтър - шишета и други боклуци от гората,но те просто нямат край.
Идеята е - всеки да работи над себе си;над всички негови аспекти от личността му и да ставаме по-добри хора;но аз лично чуствам че е някак нередно да се обвинява който и да е в каквото и да е.Всеки си има собсвен живот;действия и си носи той отговорност за тях;нека си е понесе той,а не ние да се съдим.

Вместо да си мислим защо другите постъпват така;дали е правилно;дали не - нека се замислим над себе си и собствените си постъпки.
Знам,че всеки ще се хване за конкретния случай и ще кажа - аз не съм хвърлял боклуци,така че аз съм добър;вие правите лошо.
Но не е ли еднакво лошо да мислиш лошо за някой друг.
Но се замислете - как реагираме повечето най-вече на това: с отвръщение и лек неприязън към този,който го върши.
Даже сега ми е непрятно да пиша подобен пост - но не ме разбирайте погрешно;аз не искам да обвинявам никого в нищо - просто се опитвам да обясня една различна гледна точка с отделни примери и факти.

Е,аз като малък си хвърлях обелките от вафли между краката и едва на 18-20 години разбрах колко е грозно това и как сме заобиколени от все повече боклуци.Сега събирам когато намеря за добре боклуците на хората(понякога се притеснявам като го правя особено пред блока ни - аве какво ще си помислят съседите за мен?)А баба като ме види и направо се побърква - е какво да правя аз?Сякаш си между чука и наковалнята1Тя се ръководи от това какво мислят хората и че щели да ме нарекът боклучар,че им събирам боклуците!Ами тези,които ги хвърлят какви са?И да стоим безучастни?Да ги обвиняваме -тези са лоши към мен,но и аз ще си мисля лоши неща за тях и тогава ти не си по-различен от тях в крайна сметка?
Обществото ли ще ни налага кое е правилно и кое не.А ние ще имаме ли собствен живот и свободна воля или всичките ни постъпки трябва да са съобразени с някакви норми и който не ги спазва е лош?

Така заприличваме на тези от телевизията, които само се обвиняват един друг,но никой не прави нищо за да стане той по-добър като личност.
Сега се сещам за Тино например,който е един от най-добрите хора които познавам и преди го обвинявахме,че е хвърлял боклуци.
Е,той го правеше,но ако подходим така предубедено към даден човек,група от хора и се разграничим от тях - ние никога няма да пожелаем да разберем тези хора истински.И да осъзнаем колко добри сме всички отвътре.И ако се намери някой който да ти го покаже - ти ще искаш да разкриеш наистина добрата си същност и да помагаш на другите и така....
Всички сме малко или много в заблуда;аз го осъзнавам постоянно,но трябва да забравим предрасъдъците,всякакви мисли и да се наслаждаваме всеки миг на живота.
В такова състояние на любов всичко е хубаво и от само себе си - никой от нас няма да направи постъпка,която да навреди и физически или духовно на някой друг;просто всеки усеща със сърцето си кое е правилно - нека се вслушваме повече в този вътрешен глас!И ако сме в такова състояние няма да се дразним от другите хора;дори да правям нещо,което си мислим,че е неправилно,лошо.Всяко нещо има свой смисъл и ние не разбираме какъв е той;така че нека си бъде...
Няма рейсъри и други хора - Тодор знае това много добре,защото във Варна на състезанието реши да се състезава и завърши 3-ти дори.Но сега казва "рейсъри"? Или само защото в неговите мисли той дори да стане 1-ви на състезание няма да е рейсър,а останалите ще сме винаги.
Ами на тренировки пак ли сме "рейсъри" ! Защо това делене - аз всяка година виждам едно и също нещо : един напише че го е подразнило хвърлянето на боклуци(конкретно за обиколката на Витоша е така - вижте темите от предишни години) и след това 5-6 мнения подвръждаващи на други участници и дори на някои които не са минали трасето нея година в този ден!
Интересно дори - даже аз писах нещо подобно преди 2 години и чак на следващия ден се осъзнах как съм реагирал на случая просто и че може би повечето действия в живота ми са били така?Че се водим от принципи,идеали;норми,закони?!
Е,къде сме ние тогава и сякаш някой друг ни ръководи живота и постъпките?

Щастието е сега ; каквото било-било.А ако искаме утре да е хубав и щастлив ден като днес; нека започнем със себе си сега и да живеем щастливо със семействата и приятелите си.
Колко истински и красиви кратки разкази на много непознати за мен участници на Обиколката прочетох в темата.А аз знам,че сте изживяли много по-силно всичко с душата си и с думи трудно може да се опишат тези неща.

Е, пожелавам ви още много подобни изживявания отсега нататък и другата година да сме 1000 колоездачи и 500 бегачи.

Наслука!Хубава вечер от мен дами и господа!
Тодор Ангелов край!
:beer: :beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот brsoft » Пон Юни 24, 2013 7:20 pm

Dragan_Trial написа:Ако не беше 150кг ... можеше и да врътне едни 100км.

Между другото - имам още доста клипчета, довечера ще се опитам да ги намаля малко и да ги кача в по-смислена големина. Иначе ето ги всичките, ама са някакви гигабайти: Click

А това са ми двете грамоти за двата финиша, които направих. Един път си финиширах сам (почти) за 9 часа, и след това се връщах назад по трасето до Симеоново (може би някои от Вас ме видяха), за да пресрещна приятелката си и да финиширам и с нея.


Хах, свалям си първото ми попаднало клипче от директорията и си гледам грозната мутра :rofl: Евала :clap:
brsoft
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 10:17 am

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот marsa » Пон Юни 24, 2013 8:01 pm

Много е популярно да се говори как състезателите си хвърлят боклука по трасето, но... странно - през цялото време се движех около 50 позиция и единственият боклук, който видях за цялото състезание бе една хартишка от желираните бонбони на контролите. Май излиза, че сте събирали боклука на някои псевдо рейсъри. Между другото четейки поста на Тошко ми изплува една миналогодишна ситуация: попадам на Тошко, който си е прецакал бзкамерната гума и ще слага вътрешна и го питам иска ли барем салфетки да се позабърше от гняста, а той ми вика "няма къде да ги сложа после". Той може и да не помни, защото го тресеше адреналина, но такива първосигнални реакции показват човека отвътре.

@Grash: Баце, всякакви странници имаше, шосейни не, но имаше 3-4 CX-и, вероятно са издаянили, ама колко са се изкефили те си знаят.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот bdz43r » Пон Юни 24, 2013 8:09 pm

Аз видях поне две различни шосейки в процес на лепене.
Както и 5-6 нешосейки сменящи и лепящи прищипани гуми след двете прагчета на бетонната алея преди пътеката за Кладница.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Grash » Пон Юни 24, 2013 9:02 pm

Бацета, всеки колоездач с клин, джърси, шпайкове и без бира го определяте като "шосейка", че не са ми много ясни терминологиите, дето ги използвате? Баце marsa го знам, че е виждал на живо шосейка, та на него му имам доверие, а и далеч по-логично звучи да се появи някой цикло-кросер, отколкото някой с "чиста" шосейка.
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Юни 24, 2013 9:12 pm

Аз лично видях няколко Роуд байка. не говорим само за класическата шосейка, но като цяло изцяло твърди 28"-ци с тънките гуми :)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот al » Пон Юни 24, 2013 10:03 pm

todor_todorov написа:Страхотно състезание, изкарах си един страхотен ден с приятели във Витоша.
Карахме си изцяло туристически така, че не знам кой къде и как е пречил на някой, но при желание винаги се намира начин да се задмине някой!

Аз много добре знам ,че ако решиш можеш да ги задминеш всички и много ма накефи ,като им показа как се кара колело на участък, където всички бутаха :evil: :peace:
Изображение
Аватар
al
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 9:00 pm
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта