Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот Admin » Вто Окт 22, 2013 3:55 pm

Тъкмо когато си мислехме, че за ендуро състезание в България (говоря за популярния в момента формат със специални етапи + етапи за придвижване) ще трябва да почакаме до следващата година, Добромир Добрев, победителят в състезанието Mega Enduro Mountain Hill 2013, обяви ще организира едно пробно състезание в тази дисциплина, което ще е повече приятелско събиране за каране, отколкото сериозна, официална надпревара, но това в никакъв случай не означава, че ще е скучно - изглежда тъкмо обратното!

http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... -challenge

Изображение
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот APD » Вто Окт 22, 2013 8:55 pm

Ама това с фиксираното време за стигане до следващият етап е доста странно. Я колата ще спре, я ще счупиме нещо по колелото и после трябва да се надяваме на помощ свише, за да стигнем до началото на етапа, иначе таковата ... нали ... дисквалификация?

And 15 bucks - what we'll get in return?
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот 4getcredo » Вто Окт 22, 2013 8:58 pm

- През втория ден (неделя, 3 ноември) ще се проведе и самото състезание, по време на което участващите трябва да разчитат единствено на велосипедите си и собствените си сили.

"Самоход" не значи предвижване с автомобил :idea:
Опитай се да прозреш точно какво значи този формат и не задавай глупави въпроси.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот outfaced » Вто Окт 22, 2013 10:15 pm

Аз бих заложил на схема без тренировки :eyebrow:
http://www.pinkbike.com/news/Enduro-and ... ctice.html
No practice adds a fun dimension, levels the playing field, and is another level of separation from DH



По регламента ...
Всеки участник ще трябва да стартира специалните етапи в точно определено време и ред...

Това малко не ми се връзва със свободното каране в отсечките, които не се засичат. Т.е. няма да се стартира по реда на пристигане на старта на състезателната отсечка, а по предварителен ред? :dontknow:
Идва състезател Х, но трябва да чака реда си след състезател Y, който още не е дошъл ... или как?
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот APD » Вто Окт 22, 2013 11:14 pm

4getcredo написа:
- През втория ден (неделя, 3 ноември) ще се проведе и самото състезание, по време на което участващите трябва да разчитат единствено на велосипедите си и собствените си сили.

"Самоход" не значи предвижване с автомобил :idea:
Опитай се да прозреш точно какво значи този формат и не задавай глупави въпроси.

Тоа па. Аз питам какъв е правилника на състезанието - какво става ако участник не стигне навреме до началото на следващият етап?
В случая съм напълно съгласен с предложението на outfaced.
А по вторият ми въпрос ще се хвърли ли светлина, ама ако може тук, а не у сурат-тефтера?
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот outfaced » Вто Окт 22, 2013 11:28 pm

Аз питам какъв е правилника на състезанието - какво става ако участник не стигне навреме до началото на следващият етап?

Какво точно не е ясно - трябва да стигнеш от точка А(финала на състезателна отсечка) до точка Б(старта на следващата) в рамките на определено време, което би трябвало да е сметнато така, че нито да ти вземе душата на баира, нито да е като на разходка в парка.
Ако закъснееш ... там няма да има никой ;)

Моя въпрос касае само реда на пристигане.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот double_d » Сря Окт 23, 2013 1:04 am

Здравейте, аз съм организатора. Ще взема да внеса малко яснота.
Заради отчитането на времената без налична специална система със предаватели за всеки участник, се използва по простия вариант - със синхронизирани часовници на старта и финала на всяка отсечка. Участниците стартират през 30 секунди един след друг в предварително определен ред, за да може човека долу да запише времето на присигане на всеки участник по номер.Отчита се до секунда. Примерно ако трябва да стартираш в 10:00, да речем долу си 10:10 и трябва да стартираш 2 етап в 11:10 ще имаш един час да изминеш отсечка от 3-4 км до него, така всеки ще има еднакво време за изкачване ако се е справил добре на специалния етап. Ако някой закъснее за стартовият си час, времето му започва да тече и той може да се включи в етапа, между двама други участника без да им пречи или променя стартовите им часове.Ако някой пропусне един етап изцяло му се дава наказателно време от 20мин примерно и може да продължи в другите етапи.
Да изчаквания ще има,но няма да са големи, в рамките на 15-20мин максимум, тъкмо време да се почива или да си говориш с другите участници.Всеки си планира как да си прави трансферите.
Има възможност ако искате да карате познати хора един след друг, да си се изчаквате на финала на етапа и да си карате нагоре заедно. За това трябва да ми съобщите предварително да ви запиша подред.

А по вторият ми въпрос ще се хвърли ли светлина, ама ако може тук, а не у сурат-тефтера?

Какъв е втория ти въпрос?
Аватар
double_d
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1264
Регистриран на: Чет Ное 08, 2007 2:40 pm

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот outfaced » Сря Окт 23, 2013 8:28 am

:agree:
виж си PM-то


double_d написа:Какъв е втория ти въпрос?

Toй определено не заслужава отговор ...
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот Admin » Сря Окт 23, 2013 9:33 am

APD написа:And 15 bucks - what we'll get in return?


Аз обаче ще отговоря на втория му въпрос...
Състезанията не са стока. Организаторите им не са търговци. Тая година все по-често ми се случва да чувам такива забележки от типа "ама какво ще получим в замяна", "ама таксата е много висока за това, което ще получим". Не отричам на никого правото да мисли по такъв начин, но ако е така, то нека да ограничи подобни изрази само в мислите и да не ги развява насам-натам като въпроси или коментари, защото подобно сметкаджийство е лошо за спорта ни според мен. Тези въпроси, ако някой си ги задава, трябва да ги зададе само на себе си и да реши дали ще участва, или не. Толкоз! А не да коментира наляво и надясно, все едно става дума за покупка на стока. Организаторите си преценяват каква такса ще им покрие разходите и я обявяват. Участниците си преценяват дали искат да участват в такова събитие и дали могат да си го позволят, и действат.
В замяна на тия 15 лв. може би ще получиш: куф и удоволствие от карането по хубави пътеки; организираност, т.е. маркирани трасета, времеизмерване и т.н.; пък ако си от най-бързите, може и награда. Казвам може би, защото и това дали ще се изкефиш, колко ще караш и т.н. зависи най-вече от теб. 15 лв. е смешна "цена" за два дни организирано каране, независимо от какъв тип.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот zero knowledge » Сря Окт 23, 2013 10:15 am

Admin написа:Аз обаче ще отговоря на втория му въпрос...

Ама защо отговаряш? Има лимит от 50 човека.
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот eMcKu » Сря Окт 23, 2013 10:26 am

Admin написа:
APD написа:And 15 bucks - what we'll get in return?


Аз обаче ще отговоря на втория му въпрос...
Състезанията не са стока. Организаторите им не са търговци. Тая година все по-често ми се случва да чувам такива забележки от типа "ама какво ще получим в замяна", "ама таксата е много висока за това, което ще получим". Не отричам на никого правото да мисли по такъв начин, но ако е така, то нека да ограничи подобни изрази само в мислите и да не ги развява насам-натам като въпроси или коментари, защото подобно сметкаджийство е лошо за спорта ни според мен. Тези въпроси, ако някой си ги задава, трябва да ги зададе само на себе си и да реши дали ще участва, или не. Толкоз! А не да коментира наляво и надясно, все едно става дума за покупка на стока. Организаторите си преценяват каква такса ще им покрие разходите и я обявяват. Участниците си преценяват дали искат да участват в такова събитие и дали могат да си го позволят, и действат.
В замяна на тия 15 лв. може би ще получиш: куф и удоволствие от карането по хубави пътеки; организираност, т.е. маркирани трасета, времеизмерване и т.н.; пък ако си от най-бързите, може и награда. Казвам може би, защото и това дали ще се изкефиш, колко ще караш и т.н. зависи най-вече от теб. 15 лв. е смешна "цена" за два дни организирано каране, независимо от какъв тип.

:agree: :agree: :agree:
Някои от участниците на състезания, отиват заради наградите или това, което ще получат равностойно на таксата. По мои наблюдения, в България тези хора не са много, но ги има(става въпрос за планинско колоездене). Е, точно те, никога няма да усетят духа на състезанието, а той в България далеч не се крие единствено в самото каране. Тук сме си създали общество(може би, защото като масовост, сме доста назад от Европа), в което почти всички се познаваме, и в което събирането за да се видим през годината се определя главно от състезанията. Участието в такава проява не е 15, 20, 50 лева или пък спечелените гума, каска, ваучер ..., а нещо много по-скъпо, неизмеримо в пари.
Иначе за състезанието, Добри ми беше споменал още на Drop The Mountain и се радвам, че е успял да се заеме и съм сигурен, че всичко, ще е направено професионално.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот outfaced » Сря Окт 23, 2013 11:09 am

Само да ви кажа, че още мнооого време ще трябва да инвестираме сами в планинското колоездене, за да се стигне някога (ако въобще) до момента то да се издържа само или даже да почнем да говорим като за стока и възвращаемост.
Дори и зад конкретните суми да не се крият изцяло конкретни разходи, то нека това да е за стимул въобще някой да прави нещо. Нервите, времето и хамалогията на организаторите често струва много повече от директно направените разходи.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот X_NRG » Сря Окт 23, 2013 3:20 pm

Чакам с нетърпение. Добри, не знам дали ме помниш, бяхме се засякли в дърт-джъмп паркчето в Банско това лято и ми спомена, че имаш планове за състезание. Супер, че се осъществиха. Дано новата ми машинка е готова навреме за състезанието. :)
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот APD » Чет Окт 24, 2013 9:55 am

double_d написа:Здравейте, аз съм организатора. Ще взема да внеса малко яснота.
Заради отчитането на времената без налична специална система със предаватели за всеки участник, се използва по простия вариант - със синхронизирани часовници на старта и финала на всяка отсечка. Участниците стартират през 30 секунди един след друг в предварително определен ред, за да може човека долу да запише времето на присигане на всеки участник по номер.Отчита се до секунда. Примерно ако трябва да стартираш в 10:00, да речем долу си 10:10 и трябва да стартираш 2 етап в 11:10 ще имаш един час да изминеш отсечка от 3-4 км до него, така всеки ще има еднакво време за изкачване ако се е справил добре на специалния етап. Ако някой закъснее за стартовият си час, времето му започва да тече и той може да се включи в етапа, между двама други участника без да им пречи или променя стартовите им часове.Ако някой пропусне един етап изцяло му се дава наказателно време от 20мин примерно и може да продължи в другите етапи.
Да изчаквания ще има,но няма да са големи, в рамките на 15-20мин максимум, тъкмо време да се почива или да си говориш с другите участници.Всеки си планира как да си прави трансферите.
Има възможност ако искате да карате познати хора един след друг, да си се изчаквате на финала на етапа и да си карате нагоре заедно. За това трябва да ми съобщите предварително да ви запиша подред.

Значи можело да бъде обяснено както трябва. След това моето виждане е, че тази рамка от 1 час е сложена специално за тези, които ще минават по специалните участъци. Тогава какъв е проблемът да използваме например ATV, за да ни закара до следващият нормален участък? Да не забравяме, че ендурото в класическият си вид е/било точно такова - с лифтове или МПС-та към следващата стартова точка :dontknow:
double_d написа:Какъв е втория ти въпрос?

Какво включва таксата за участие, освен наградите?

Admin, състезанията са именно стока. Плащаш такса за участието, натрупва се един бюджет, от който се отделят пари за организацията и наградният фонд, плюс това се заделя и някаква сума за печалба на организаторите. Всичко друго, което е дошло дюшеш от страна на спонсорите (ако има такива), е добре дошло. Поне така е в белите страни, нали всички сме ходили като публика на големите международни състезания? Или не?
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот bokicha » Чет Окт 24, 2013 11:44 am

Абе, 'що не вземеш да направиш едно състезание да покажеш как се прави ....ммм?!
Ако не ти харесва ходи си като публика и на малките селски състезания в България!
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот 4getcredo » Чет Окт 24, 2013 12:00 pm

APD написа:Admin, състезанията са именно стока. Плащаш такса за участието, натрупва се един бюджет, от който се отделят пари за организацията и наградният фонд, плюс това се заделя и някаква сума за печалба на организаторите. Всичко друго, което е дошло дюшеш от страна на спонсорите (ако има такива), е добре дошло. Поне така е в белите страни, нали всички сме ходили като публика на големите международни състезания? Или не?


Сигурно и като си купуваш домати, държиш сметка на търговеца за ценообразуването.
Сериозно издишаш... от самото начало! Не се пъни повече.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот APD » Чет Окт 24, 2013 9:28 pm

4getcredo написа:Сигурно и като си купуваш домати, държиш сметка на търговеца за ценообразуването.
Сериозно издишаш... от самото начало! Не се пъни повече.

Да, нали аз ще ям доматите?! А ти като отидеш да си купуваш нещо, не си ли правиш сметката?
Не се пъни да ми отговаряш - на такива зададени въпроси, давам такива обратно.

bockicha, цялата държава е едно село, но браво че го откриваш сега и то без чужда помощ.

Лека и мека :)
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот TeDo_BaPHa » Чет Окт 24, 2013 9:46 pm

APD написа:Значи можело да бъде обяснено както трябва. След това моето виждане е, че тази рамка от 1 час е сложена специално за тези, които ще минават по специалните участъци.


Кажи ми моля те, кое е специален участък и кой ще минава през него?

APD написа:Тогава какъв е проблемът да използваме например ATV, за да ни закара до следващият нормален участък? Да не забравяме, че ендурото в класическият си вид е/било точно такова - с лифтове или МПС-та към следващата стартова точка


- През втория ден (неделя, 3 ноември) ще се проведе и самото състезание, по време на което участващите трябва да разчитат единствено на велосипедите си и собствените си сили.


Кое не разбра и за какво АТВ-та говориш... предполагам така си наричаш десния четириглав мускул... ?!? (Една подсказка- няма да е лошо да ползваш и левия от време на време, помага :peace: )

P.S.
С риск въпросите да станат твърде много и ужасно, почти неразбираемо поднесени... какво е нормален участък?
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот bokicha » Пет Окт 25, 2013 7:07 am

Гражданино, айде ако обичате не ме сочете с пръст, че почвате да дразните вече, благодаря!
Ако не ви харсва в същият ден в Европа ще има десетки стартове, опитайте се да си намерите поне един със стартова такса под 10е, успех!
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот double_d » Пет Окт 25, 2013 11:58 am

Не искам да влизам изобщо в кавгата, която се случва тук. Просто е абсурдно. Благодаря на хората, които ме подкрепят!
Искам само да пусна малко информация на настаняването.

Комлекс Момина Крепост, който е точно в зоната на старта и първите 2 етапа, за сега може да ни предложи следният вариант:

Етаж с общи етажни санитарни възли - има по 6 мъжки и 6 дамски бани + още толкова тоалетни. Стаите разполагат с 4,5 и 6 легла. Етажа е с 50 места.
Цена за нощувка - 13.00 лв.
Цена за нощувка със закуска - 15.00 лв.
Цена за полупансион /нощувка, закуска и вечеря/ - 19.00 лв.

Има вероятност да се освободят още около 10 места в двойни стаи със собствен санитарен възел, но още чакам потвърждение и ще кажа веднага.

За тези, които искат да спят на палатки има подходящ терен в зоната около комплекса.За къмпинг не се плаща само ако искате да ползвате баня и тоалетна по 2лв на човек.

Предлагам хората които искат да спят в Момина Крепост, да ми пращат съобщения на пощата до понеделник 28.10, за да мога да направя една обща заявка.

За тези, които искат повече лукс, има много варианти за хотели в Арбанаси и Велико Търново. С цени около 40 - 70лв двойна стая. Говорил съм с Хотел "Елена", Арбанаси и хотел "Приятели" Велико Търново цените им са 40-50лв на стая.
Който иска да резервира там или в някой друг хотел ще го помоля да го направи лично.
Аватар
double_d
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1264
Регистриран на: Чет Ное 08, 2007 2:40 pm

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот APD » Пет Окт 25, 2013 8:45 pm

TeDo_BaPHa написа:Кажи ми моля те, кое е специален участък и кой ще минава през него?
...
блаблаблабла

Това, което са се опитали да го обяснят в "Събития 2013", ама нещо не им се е получило. Специални етапи? Трансферни етапи? Rly? Много са ми интересни някои хора, които се чудят как да се изкажат (изсерат) писмено, когато отдавна си има стандарти кое как се пише в спортовете с ПС (много, много години преди да има MTB даже като идея). Още по-интересно ми става, когато няма и публикувана карта на състезателното трасе, пардон - special stages, макар че остават 8-10 дни до него. WTF?

double_d, за да не ставате свидетели на "клавиатурни" войни, тогава отговаряйте на просто зададените въпроси, а не да гледате някакви форумни нинджи да скачат като ощипани госпожици. Yep.
bokicha, кой те сочи пък теб? Само констатирам един очеизваден факт за последните 25-30, че и повече години.

А аз все още си чакам да обяснят на тия, които им е интересно, какво означава "класически ендуро формат". Дотогава - пак лека и мека.
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот ludanik » Съб Окт 26, 2013 2:51 pm

APD написа:
TeDo_BaPHa написа:Кажи ми моля те, кое е специален участък и кой ще минава през него?

блаблаблабла

Това, което са се опитали да го обяснят в "Събития 2013", ама нещо не им се е получило. Специални етапи? Трансферни етапи? Rly? Много са ми интересни някои хора, които се чудят как да се изкажат (изсерат) писмено, когато отдавна си има стандарти кое как се пише в спортовете с ПС (много, много години преди да има MTB даже като идея). Още по-интересно ми става, когато няма и публикувана карта на състезателното трасе, пардон - special stages, макар че остават 8-10 дни до него. WTF?


В ендурото трасетата се пазят тайна, зада несе ходи и тренира тайно преди определените тренировки, даже класическите етапи от едно време са си без тренировки....затова е ендуро или АМ. Добри си го е организирал за сега много добре. А за 15лв по-хубаво млъкни че се изложи пак!
ludanik
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 2:35 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот golfaaa3 » Чет Окт 31, 2013 7:56 am

С каква каска трябва да сме може ли да е челадинка за XC или fulface ?
golfaaa3
 
Мнения: 324
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Нед Дек 19, 2010 6:41 pm
Местоположение: Лясковец

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот kvelikov » Чет Окт 31, 2013 10:00 am

Типично по български - в темата е весело... ;)
На организаторите стискам палци да си направят кефа и да не се отчайват от лаленето - винаги ще го има.
Районът е много интересен и съм убеден, че сте избрали подходящото трасе.

Това лято бях там по работа и успях да си открадна време за каране, та споделям три от вероятните трасета за каране.
Трите видеа са достатъчно информативни.
Намират се на около километър от старта и идеята е да видите горе-долу какво ви очаква.

Успех! :agree:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот kibikoff » Нед Ное 03, 2013 8:57 pm

Победителите в отделните групи:

младежи - Алекасандър Александров

дами - Анелия Карагьозян

до 30г
1. Боби Крумов
2. Иван Радев
3. Иван Колев

30+
1. Калин Рахнев
2. Емил Кръстев
3. Любо Ботушаров :jump2:

Определено мога да кажа, че организацията беше на ниво и когато правиш нещата с желание - резултатите дори с ограничен ресурс са налице. Доброто настроение и приятелската атмосфера беше на невероятно ниво!!!

БРАВО!!!


:agree: :agree: :agree: :agree: :agree: :agree: :agree: :agree: :agree: :agree: :agree:

:beer:
Последна промяна kibikoff на Нед Ное 03, 2013 9:20 pm, променена общо 1 път
kibikoff
 
Мнения: 1428
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот telemark08 » Нед Ное 03, 2013 9:02 pm

Eто че DH-a е най-яката дисциплина . :clap:
telemark08
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Пон Сеп 27, 2010 2:36 pm

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот telemark08 » Нед Ное 03, 2013 9:26 pm

г-н Ботушаров Любо показа че е скрита лимонка.Мълчи мълчи та МАЧКАААА. :bowdown:
telemark08
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Пон Сеп 27, 2010 2:36 pm

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот outfaced » Нед Ное 03, 2013 9:28 pm

telemark08 написа:Eто че DH-a е най-яката дисциплина . :clap:

:eek3: :crazy:


Евала наистина за старанието на организаторите. Хамалогията хитч не беше малко.
Резултата е повече от доволен ... супер пътечки и супер време в супер шарена и приятна компания.
:clap:
Позабавлявахме се мнооого доволно.
Да им завиди човек на Търновци какви благинки си имат в задния двор.

Чакаме снимки и пълния списък с времената по етапите.
:popcorn:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот Анелия » Нед Ное 03, 2013 9:39 pm

Много благодаря на всички момчета и момичета, които участваха в организацията и помагаха на Добри. Той пък ни поднесе най-яките пътечки! Много много ми хареса всичко. Най-вече това, че покарахме доволно и двата дни: и нагоре, и надолу. Не съм от най-големите спускачи, но за мен беше удоволствие да карам по многото сингълтраци, както и по местата с хиляди възможни линии за минаване. Да не се пънеш нагоре както на XC състезанията беше добре-дошло, за да разгледаме красивите търновски гледки.
Надявам се това състезание да стане традиционно в календара :beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Enduro Warriors Challenge-готови ли сте за ендуро състезание

Мнениеот galin_krastev » Нед Ное 03, 2013 9:48 pm

Идват снимките етап по етап , качество задоволително; Ето малко снимки от първи етап всичко се качва във фейса, защото качеството е ниско и няма смисъл а тука стана традиционно да се качват снимки. След малко другите снимки , но все още се качват:
етап1 :
https://www.facebook.com/#!/galin.krast ... 882&type=1
етап 2 :
https://www.facebook.com/galin.krastev. ... loaded=183
етап 3 :
https://www.facebook.com/galin.krastev. ... ploaded=81
етап 4 : (последен от фотосесията батерията умря)
https://www.facebook.com/galin.krastev. ... loaded=133
SIngle Speed 8кг
whell: 26"
gear: 32x18
tyres: Geax AKA Pluma 1.8
Аватар
galin_krastev
 
Мнения: 209
Рейтинг: 1538
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 8:04 pm
Местоположение: Шумен

Следваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта