Купата на Златица Юни 2010

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Купата на Златица

Мнениеот silvialz » Пон Юни 07, 2010 4:57 pm

Ето, че завърши едно невероятно състезание като Купата на Златица, за което искам да благодаря на организаторите за перфектната организация, за прекрасното изживяване, което ни подариха, както на участници, така и на публиката. Не знам дали има думи, с които да се опишат емоциите от това състезание - просто уникално. Всичко беше на изключително ниво, като се започне от маршалите, лекарския екип и ПСС, които във всеки един миг бяха готови да окажат помощ на някой пострадал, водещия, който намери за всеки един състезател по някоя добра дума, да го окуражи или да повдигне самочувствитето и настроението, за интересния и динамичен терен, който вдигна адреналина на участниците до краен предел. Тук нямаше победители и победени - всички си тръгнахме с тръпката на победители. Още веднъж поздравления на момчетата от клуб "Свободно измерение" за невероятното състезание, което организираха и им пожелавам то да стане традиция! Браво момчета!
silvialz
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 08, 2010 5:36 pm

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Юни 07, 2010 6:09 pm

Teodor40 написа:Майните пак направиха поредната си изцепка- да "корегират" трасето, понеже явно бързата линия на едно място ги затрудняваше... :erm:


Коя част от трасето?
:)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот IvAnCHo » Пон Юни 07, 2010 7:36 pm

Гадните майни от SpR TeaM благодарят от сърце за доброто гостоприемство на "Свободно измерение" евала момчета :agree: :agree: :agree: :agree: :beer: :beer: . THE BEST :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Догодина обещаваме, че ще се представим много по-добре :agree: :agree: :agree: :agree: :agree: :agree: :agree:


Няма такова гостоприемство и всичко беше без думи като по вода евала не мога да го кажа с думи това,просто бяхте повече от превъзходни
Срещат се две мацки, едната е с черна лента на гърлото.
- Да не си болна ?
- Не, имам черен колан по свирки..
Аватар
IvAnCHo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 995
Регистриран на: Пет Апр 25, 2008 9:54 pm
Местоположение: plovdiv

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот Blood_Dust » Пон Юни 07, 2010 11:28 pm

Teodor40 написа:Евала за организацията!
Честито на победителите!
Жалко само за Веско на HT, който спука гума още в началото на трасето и изостана от първия само с 20сек!

Това с липсата на попивки беше слабо казано безсмислено трошене на колелата, Иване, извинявай! :agree: Трасето иначе беше чук ;)

Майните пак направиха поредната си изцепка- да "корегират" трасето, понеже явно бързата линия на едно място ги затрудняваше... :erm:

Пишман гъзар.. :)
Аватар
Blood_Dust
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 7:34 am

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот Vagabont » Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Евала момчета и момичета :)
АМАН ОТ РАЗБИРАЧИ
Аватар
Vagabont
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:45 pm

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот kikon » Вто Юни 08, 2010 9:33 am

Браво на златичани и пирдопчани!

Това беше един съвършен уикенд :)

Догодина пак!


Теди бер, :nono: ;)
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот Teodor40 » Вто Юни 08, 2010 10:38 am

HepBeH_XaMcTep написа:
Teodor40 написа:Майните пак направиха поредната си изцепка- да "корегират" трасето, понеже явно бързата линия на едно място ги затрудняваше... :erm:


Коя част от трасето?
:)

По време на тренировъчното пускане някой от отбора забеляза, че на камъните долу е смачкано едно борче и е отворена по-лесна линия. Качихме се пеша 4 човека и само пловдивчаните минаваха от там без да се замислят(бяха я карали очевидно вече), като много добре знаеха за нея. В движение е невъзможно да се види. Предишния ден я нямаше на последно пускане, защото минахме целият отбор бавно и оглеждахме трасето!
Нямам против организаторите в никакъв случай и това няма нищо общо с тях!
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот k0cTaHeB » Вто Юни 08, 2010 11:02 am

Една малка забележка. По време на финалното спускане, след като паднах в най-долната част (със скалите) някой почна да вика "дигай червен флаг, спирай ги, спирай ги". А всъщност практиката на финалните спускания по света е такъв, че не се спира състезател, който вече е по трасето, а тоз който е паднал да се оправя*, евентуално се спира стартиращ състезател ако има нужда пострадалия да се транспортира до точка на медицинска помощ по трасето.

оправя* - ако не е тежко пострадал, моментално да се изнесе от трасето, за да не пречи. Ако е пострадал лошо, най-близкия маршал маха велосипеда от трасето и изкарва състезателя извън лентите.
Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот caspar » Вто Юни 08, 2010 11:22 am

http://www.facebook.com/pages/Drag-Bicycles/197460169975
Тук има хелмет кам от трасето.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот Unnamed » Вто Юни 08, 2010 12:37 pm

k0cTaHeB написа:Една малка забележка. По време на финалното спускане, след като паднах в най-долната част (със скалите) някой почна да вика "дигай червен флаг, спирай ги, спирай ги". А всъщност практиката на финалните спускания по света е такъв, че не се спира състезател, който вече е по трасето, а тоз който е паднал да се оправя*, евентуално се спира стартиращ състезател ако има нужда пострадалия да се транспортира до точка на медицинска помощ по трасето.

оправя* - ако не е тежко пострадал, моментално да се изнесе от трасето, за да не пречи. Ако е пострадал лошо, най-близкия маршал маха велосипеда от трасето и изкарва състезателя извън лентите.

Това се случи и с мен в долната част на 1 от последните виражи беше паднало 1 момче колелото му беше на пътеката и на мен ми казаха да спра. Чакал съм докато го отместят (това е на състезателното спускане)
Иначе трасето и организацията беше супер
Браво "Свободно измерение"
:beer:
Piratka Dh Team
Аватар
Unnamed
 
Мнения: 467
Рейтинг: 897
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 10:14 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот outfaced » Вто Юни 08, 2010 2:17 pm

брей бе, май хубаво състезание сме пропуснали :)
Колко беше броя на участниците?
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот URNEST » Вто Юни 08, 2010 2:34 pm

Teodor40 написа:По време на тренировъчното пускане някой от отбора забеляза, че на камъните долу е смачкано едно борче и е отворена по-лесна линия. Качихме се пеша 4 човека и само пловдивчаните минаваха от там без да се замислят(бяха я карали очевидно вече), като много добре знаеха за нея. В движение е невъзможно да се види. Предишния ден я нямаше на последно пускане, защото минахме целият отбор бавно и оглеждахме трасето!
Нямам против организаторите в никакъв случай и това няма нищо общо с тях!

Не го приемай като заяждане, но линията си беше там от преди, просто някой трябваше да ти я (по)каже, за да я знаеш. Още в събота, докато се качвахме, в единия автобус Роско ни я каза и аз лично в събота още, минах поне 2 пъти по нея. И въпреки борчето се минаваше. Останах доста изненадан като видях че в неделя борчето го нямаше, но силно се съмнявам пловдивчани да имат нещо общо.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот Teodor40 » Вто Юни 08, 2010 2:48 pm

Знам, че се минаваше, но нямаше нищо общо с това, което се отвори след като махнаха борчето и преди това беше доста по-бавна. Казвам, какво видях- само пловдивчаните я караха преди състезанието, това е показателно, колко е ставала за бързо минаване преди корекцията...
Както и да е, всеки си има мнение и гледна точка ;)
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот airborneone » Вто Юни 08, 2010 2:55 pm

@Teodor40

Теди, знаеш че не се заяждам с теб човек, ама аз и още доста не трезвия Зозев я видяхме тази линия в събота още сутринта.
Линията си беше по-бърза и с борчето.
Можеш да питаш Ева, тя ни гледа тогава как минаваме. :beer:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот Zink » Вто Юни 08, 2010 8:09 pm

k0cTaHeB написа:Една малка забележка. По време на финалното спускане, след като паднах в най-долната част (със скалите) някой почна да вика "дигай червен флаг, спирай ги, спирай ги". А всъщност практиката на финалните спускания по света е такъв, че не се спира състезател, който вече е по трасето, а тоз който е паднал да се оправя*, евентуално се спира стартиращ състезател ако има нужда пострадалия да се транспортира до точка на медицинска помощ по трасето.

оправя* - ако не е тежко пострадал, моментално да се изнесе от трасето, за да не пречи. Ако е пострадал лошо, най-близкия маршал маха велосипеда от трасето и изкарва състезателя извън лентите.



Напротив, ако е тежко пострадал не се пипа, докато не дойдат парамедиците.
True Riders Team
Zink
 
Мнения: 696
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 10:37 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот hitar_potar » Пет Юни 11, 2010 2:41 am

и какво, да виси тежко пострадал на трасето ли? че връжлитащия след него състезател да си пробва рефлексите? :crazy: има логика в това да не се бута особено тежко пострадал състезател, понеже някой път има опасност от леко местене или движение някакво да се влоши дадено вътрешно нараняване и да стане мазало. лично аз знам за 1-2 такива случаи, но не свързани с колоездене или състезания, а с катастрофа - излиза си човека от намазаната кола или го изнасят, нищо му няма, здрав и прав е, и след ден-два се гъта - вътрешен кръвоизлив някакъв, който не е засечен на прегледа в болницата. :dontknow:
но да се върнем на състезанието - според моето неекспертно мнение би трябвало да се премести състезателя, понеже ситуацията може да е такава - застиган е от по-бърз състезател, който обаче се появява 15-20сек. след падането. маршалите трудно ще реагират според мен и може да не успеят да го спрат навреме. :dontknow: :crap: мисля си, че решението да се дръпне или не зависи от това колко тежко е пострадал - при тежък инцидент да се спира направо състезанието, докато не цъфнат медиците, за да не се влоши нещо вътре, при по-леко падане - да се маха човека и колелото от трасето. :dontknow:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот Blood_Dust » Пет Юни 11, 2010 7:34 am

Големи професори, голямо нещо! Всичко е строго индивидуално!
Аватар
Blood_Dust
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 7:34 am

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот Holz » Пет Юни 11, 2010 1:04 pm

Blood_Dust написа:Големи професори, голямо нещо! Всичко е строго индивидуално!


Тихо ся
не, а ти ?
Аватар
Holz
 
Мнения: 754
Рейтинг: 1864
Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 8:24 am
Местоположение: Бургас - Сопот - Варна - София

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот Teodor40 » Пет Юни 11, 2010 1:56 pm

hitar_potar, май БЧК не си карал още?
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот Blood_Dust » Пет Юни 11, 2010 3:26 pm

Holz написа:
Blood_Dust написа:Големи професори, голямо нещо! Всичко е строго индивидуално!


Тихо ся

Тихо ще викаш на ..... не на мен :D
Аватар
Blood_Dust
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 7:34 am

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот Holz » Пет Юни 11, 2010 4:08 pm

Недей знай много :D
не, а ти ?
Аватар
Holz
 
Мнения: 754
Рейтинг: 1864
Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 8:24 am
Местоположение: Бургас - Сопот - Варна - София

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Юни 11, 2010 5:39 pm

Всеки състезател е длъжен да спре, когато види вдигнат червен флаг по време на състезателно спускане!
След това е в правото си да поиска повторно спускане.
за справка:
http://www.uci.ch/Modules/BUILTIN/getOb ... E&id=34424
25-та страница.
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот k0cTaHeB » Пет Юни 11, 2010 6:28 pm

Извинявам се за подвеждащата забележка тогаз.

Хамстер :agree:
Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот hitar_potar » Съб Юни 12, 2010 8:52 am

Teodor40 написа:hitar_potar, май БЧК не си карал още?

бе таман преди 5 години минах. и баш оттам знам, че понякога местенето на тежко пострадал може да влоши нещата. а и аз лично мисля така, както съм описал в горното мнение. :agree:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот Teodor40 » Съб Юни 12, 2010 7:07 pm

hitar_potar написа:
Teodor40 написа:hitar_potar, май БЧК не си карал още?

бе таман преди 5 години минах. и баш оттам знам, че понякога местенето на тежко пострадал може да влоши нещата. а и аз лично мисля така, както съм описал в горното мнение. :agree:

Вътрешния кръвоизлив няма нищо общо с местенето. Проблема е при фрактура на гръбначния стълб и за това местенето се извършва от няколко човека, като единия трябва задължително да държи стабилно главата на пострадалия... както и да е.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот azzzyo » Нед Юни 13, 2010 9:57 am

Също да допълня понеже някой колеги тук не са много сигурни :) Местенето на състезател не е препоръчително понеже ако е строшил ребро и като се премести това ребро може да нарани дробовете :) също както каза и колегата по горе може да има и фрактура на гръбначния стълб :)
Skype : vaseto89
Аватар
azzzyo
 
Мнения: 343
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 8:39 pm
Местоположение: Zlatitza Rulezz

Re: Купата на Златица Юни 2010

Мнениеот CaMyPau » Пон Юни 28, 2010 11:39 am

Moutntain Hill Troian
Аватар
CaMyPau
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 7:23 am
Местоположение: Троян

Предишна

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 99 госта