остров Тасос 2010

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот abs » Пон Апр 26, 2010 10:59 pm

Офертата за транспорт отпада. Отпада и мойто ходене, поради непредвидено влизане в бокса :xx(:
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот kvelikov » Нед Май 02, 2010 5:53 pm

Изображение

Май пак ще пиша първи... :D
Невероятно добро състезание!
Висока класа, перфектна организация ( :bowdown: ) и наистина добри участници.
"Нашият" Уоутър ги преби всичките - в събота въртя със шосейките и беше първи (загрявка за MTB-трасето... :rofl: ), а в неделя не победи само, защото спука три пъти гума (иначе финишира трети).
Останалите българи също се представиха добре, но подробностите ще видите в сайта (ако ви интересуват...).
Ветеранът Великов може да се похвали само с едно спукване на гума (задна, разбира се - и Nobby Nick 2,4 не ми устоя...) и 87-мо място в общото класиране от над 190 (май...). Трасето е трудно, но справедливо - има от всичко в тези 60 км. Малко прилича на "Черни връх", но е много по-трудно и интересно. Горещо го препоръчвам на некаралите тази година, защото така могат да си сверят часовниците...а и красотата на острова е безспорна.
БГ бяхме представени с доволно добро количество - поне 40 човека.
Снимки ще кача като се прибера в София, че искам да ги "пипна" на по-хубав монитор.
Thanks на Ники за организацията! :beer:

Поздрави на всички и догодина пак! :wavey:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот Reactor » Нед Май 02, 2010 6:29 pm

Браво Краси :)
Чудесен репортаж и добро представяне :beer:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот Inzagi » Пон Май 03, 2010 11:39 am

Малко снимки и от мене http://fillip.snimka.bg/sports/mtb-thassos.497571.0.big
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Пон Май 03, 2010 2:15 pm

http://fillip.snimka.bg/sports/mtb-thas ... 519660.big - тази разнопосочната е интересна :P

Да ме извиняват гРъците, ама природата на тоя остров е... :xx(: :eek3: Единственото хубаво нещо, което поне аз разбрах от снимките е малкия размер на острова, което го прави по-.....интересен да кажем, ъъъ също и това че има планина и е остров :^: :P . Съжелявам, че така критично, ама това виждам - а за мероприятието две мнения няма - :agree: :eyebrow: :evil: :peace:
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот Inzagi » Пон Май 03, 2010 4:54 pm

ИНОПЛАНЕТЯНИН написа:http://fillip.snimka.bg/sports/mtb-thassos.497571.18519660.big - тази разнопосочната е интересна :P

:lol: :lol: :lol:

Ами за природата съм съгласен че всичко беше голо и няма много дървета поне там където ние карахме ,но на мене ми хареса просто защото беше нещо по различно с тия маслини ,храсталаци и камъни,освен това тая комбинация с море и планинки е много приятна :)
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот kvelikov » Пон Май 03, 2010 5:53 pm

ИНОПЛАНЕТЯНИН написа: Да ме извиняват гРъците, ама природата на тоя остров е... :xx(: :eek3:

Любо, в дълбока грешка си !!!
Няма да те убеждавам, но ако догодина дойдеш с нас, друга песен ще пееш... :beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот abs » Пон Май 03, 2010 6:31 pm

Мда, това, което се вижда е само част от разнообразието, което предлага не чак толкова малкия остров ;)
За да се разгледа всичко си трябва мин. седмица..
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Пон Май 03, 2010 7:19 pm

Кой на каквото се радва, може и да греша - все пак погледът ми е бегъл в случая :P Догодина дет вика Краси, може и да цъФна, кой знае..... ;) Живи и здрави........
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот colson » Пон Май 03, 2010 11:34 pm

Kveliko-ov, гръцкио камъняк и полуизсъхналите храсталаци с българските красоти ли ще сравняваш? Стига, бе... :nono:
Виж, инфраструктурата им е друго нещо :beer:
Карай всеки ден!
Аватар
colson
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1795
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:02 pm
Местоположение: София

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот kvelikov » Вто Май 04, 2010 1:53 am

Айдеее...почна се, Левски-ЦСКА... :rofl:
Разбира се, че природата ни ги бие по всички показатели!
Ставаше въпрос за атмосферата на острова, за организацията на състезанието, за всички тези малки неща, които често забравяме...
Ето и част от моите снимки:
http://kvelikov.snimka.bg/sports/thasso ... 9.18533114
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814


Re: остров Тасос 2010

Мнениеот Popa » Вто Май 04, 2010 8:06 am

Здравейте :wavey: , аз останах много доволен от самото състезание и изобщо от времето през което бяхме на острова :bowdown: . Уотър наистина показа как трябва да се кара, лично моето мнение е че доста съмнително :dontknow: пред него излезе първия гръцки състезател, но ......както и да е.
Важното е че си прекарахме добре :clap: :) .
Поздрави за Velikov от Габровската група. :beer: :beer:
Никога не спори с глупак - ще те завлече на неговото ниво и ще те победи с опит!
Аватар
Popa
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1862
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 5:43 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот abs » Вто Май 04, 2010 8:51 am

Завиждакис!
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот madsnake » Вто Май 04, 2010 1:35 pm

Уолтър беше пръв във възрастовата си група. В генералното е трети, защото имаше 3 спукани гуми за цялото състезание.
Иначе като цяло си изкарахме доста добре, случихме на време (направо оставихме организаторите без вода :D ), покарахме си по малко по-различен терен от нашите в БГ и като цяло съм доволен.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот evilzet » Вто Май 04, 2010 3:30 pm

За мен беше супер изживяване и много красиво. Вярно , че са голи баири, но пък гледките са страхотни :). Постигнах 55 място, което си е добре имайки предвид предпазливите ми спускания. Имах и късмет - чак след финала забелязах, че ми е мека задната гума :bowdown: . Миналата година останах с много добри спомени от шосейното, тази от байка, за догодина ще падне чудене на кое да се включа.
П.С. Пък grilled kalmari който не е опитал( на заведението "Irene нещо си"), все едно не е ходил.
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот kvelikov » Вто Май 04, 2010 5:28 pm

Няма какво да се чудиш, нали видя Уоутър - събота на шосе, неделя на баир!
Хем ще си загрял за по-тежкото... :rofl:
А за калмарите вече съжалявам. :chef:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Вто Май 04, 2010 6:38 pm

Да, да - вкусни са :P ухааа с лучец, може и запържени, пък октопода се яде с чесън :nuts: :nuts: :nuts: ......



http://www.veloclubmammut.com/?q=galler ... emId=16912 - :clap: КУЛТОВА :clap: , ама внимавайте, че са големи стръвници.....Чайкос-ръкоотхапос и послес изплювас в моретос :P
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот ko3er » Съб Май 08, 2010 3:14 pm

И аз най-накрая се прибрах от гръцко.
Изкарах си една наистина изпълнена с емоций почивка, която на всичкото отгоре се удължи, защото гърците стачкуваха и нямаше ферибот, с който да се приберем и се наложи да останем още 1 ден.
След 6 дни прекарани на острова и повече от 400км изминати на него, мога да кажа, че това е едно наистина невероятно място. Острова изобилства от райски кътчета, които съм ги гледал само по филмите. Наистина има голи хълмове с храсталак и камънак, но мога да ви уверя, че и там има адски красива природа, само трябва да знаеш къде да я търсиш. Ние с брат ми имахме удоволствието да обиколим острова по почти всички асфалтови пътища, както и немалка част от черните пътища ( за което човека дето ни даде скутерите под наем доста ни се накара).
В планината открихме невероятни гледки към населените места и морето. Езарата над мариес, както и водопада са адски красиви и наистина заслужават да се посетят.
След дълго търсене през черни пътища и скали успяхме да открием "гьола" 1 2, което освен невероятно място за скачане и къпане , се оказа че е перфектното място за феновете на риболова.
Намерихме и едно райско заливче, с плажче широко 10-ина метра и едно от малкото с хубав ситен пясък. Отстрани на плажчето имаше невероятни скали, над него хубава борова гора, особено подходяща за палатки заради меките иглички по земята,а при цялата тази красота има древногръцка кула (или по-скоро останките й). Намерихме и още много красиви места, но за съжаление няма как да ви ги покажа, защото последния ден телефона, с който снимахме изтри всички снимки и всички красиви места останаха само в спомените ни.(все пак май има малко снимки на телефона на майка ми,които чакат да бъдат свалени)
Все още има доста черни пътища и планини най-вече в североизточната част на острова, през които не сме минавали, и които със сигурност крият невероятни места..
Но нищо, вече знаем къде са голяма част от красотите на острова и нагодина живот и здраве ще обиколим и снимаме всички места отново, а защо не и да намерим нови.

Много съм доволен от състезанието. Завърших 69-ти с време 4 часа и 22 минути, което за мен е добре при положение, че направих същото време на Черни Връх,но разбира се можеше и още. Малко в повече ми дойдоха почивките, но все пак не исках да се измъчвам. Доволен съм че и двамата с брат ми имахме невероятен късмет с гумите. Вечерта след състезанието задната гума на Х-а на брат ми беше мистериозно спаднала, а на моето колело, чак последния ден, като му свалих гумите за да го кача на багажника, баща ми извади от предната гума едно трънче и гумата чак тогава започна да спада.. Нямах и премеждия със скъсани вериги, както често ми се случва по състезанията. Като цяло съм доволен както от моето представяне, така и от представянето на брат ми, който въпреки нулевия състезателен опит и крайно неподходящото колело(15кг ВМХ с неспираща задна спирачка и гладки гуми) успя да завърши 145-ти и да остави немалко планински колоездачи зад себе си..

От всичко, едно е сигурно - Нагодина пак сме там.. :clap:
Аватар
ko3er
 
Мнения: 611
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 9:50 pm
Местоположение: София,Дианабад

Re: остров Тасос 2010

Мнениеот Inzagi » Съб Май 08, 2010 4:33 pm

ko3er написа:...


Жалко че снимките са се прецакали ,но аз се надявам догодина живот и здраве пак да участвам и този път ще отида за по дълго време зада мога и аз да разгледам острова
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Предишна

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 96 госта