Купа "Зарата"- наредба

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот snej » Сря Апр 07, 2010 8:57 am

Наредба
ТД "Сърнена гора"
и велоклуб "Зарата"
Ви канят на състезание по планинско колоездене дисциплина крос-кънтри /ХС - ендуро/
1. Време и място:
Състезанието ще се проведе на 25.04.2010 г. (Неделя) в околностите на град Ст.Загора.
• Старт - парк "Аязмото" (бадминтон площадките на върха)
• Финал - парк "Аязмото"
2. Програма:
• 08:45-10:15 часа - записване на състезателите и получаване състезателните номера.
• 10:30 часа старт
• 13:30-14:00 - награждаване на победителите и закриване
3. Възрастови групи:
• Юноши 16-18 г.
• Мъже 19-35 г.
• Ветерани 35+ г.
• Жени
Минимален брой състезатели в група 4. При липса на тази бройка групата се разпада и при желание състезателите участват в по-горната група.
4. Изисквания към състезателите:
Всеки участник е длъжен:
• Да участва с изправен велосипед, да ползва каска и ръкавици по време на състезанието.
• Да представи медицинско свидетелство, издадено не по-рано от 3 дни преди състезанието.
• Да има сключена застраховка злополука валидна за периода на състезанието за минимална стойност до 1000 лв.(Велоклуб "Зарата" не поема отговорност за застраховането на участниците)
• Състезателите които нямат навършени 18 години и са на 17 - представят писменна декларация от родителите в която се упоменава, че те разрешават да участвате в състезанието ще бъдат допускани в група юноши.
6. Класиране и награди:
Класирането е индивидуално по възрастови групи. Победителите в отделните групи ще получат медали и предметни награди. Награден фонд 1000 лева.
7. Такса участие и разходи:
Стартовата такса е в размер на 10 лева, в която НЕ СЕ ВКЛЮЧВА задължителната застраховка злополука. Всички останали разходи са за сметка на клубовете или самите състезатели.
8. Информация:
Трасе с дължина ~30 км средно до силно пресечено. Kара се по черни пътища ,пътеки и асфалт.
snej
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1492
Регистриран на: Пон Окт 22, 2007 9:23 am

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот dimitrov » Сря Апр 07, 2010 9:46 am

Там сме :agree: ,пишете ме че и при ветераните :roll2:
dimitrov
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 1:40 am

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот F1-MAN » Сря Апр 07, 2010 10:49 am

Я, изненада :) :) :)

Това време май ще е тамън перфектно, миналата година бая се опекохме :eyebrow:
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот Virtuous » Сря Апр 07, 2010 2:06 pm

F1-MAN написа:
Това време май ще е тамън перфектно, миналата година бая се опекохме :eyebrow:


Мда...бая горещо си беше..и като се съчетае с първите 10км си беше лек гърч :D
Да видим тази година времето как ще е.
Mountain biking is not a life.. It`s a lifestyle

Изображение
Аватар
Virtuous
 
Мнения: 656
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 1:44 pm
Местоположение: Asenovgrad

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот hussar » Сря Апр 07, 2010 6:30 pm

Пишете ме пръв! :smash: :smash: :smash:
Аватар
hussar
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Вто Фев 16, 2010 8:43 pm

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот dimitrov » Сря Апр 07, 2010 7:36 pm

:offtopic: Весо казва се първи ,ама къде в списъка на участниците или на финала? :D
dimitrov
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 1:40 am

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот hussar » Чет Апр 08, 2010 7:24 am

На финала :wavey:
Аватар
hussar
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Вто Фев 16, 2010 8:43 pm

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот _SoRa_ » Пет Апр 09, 2010 1:20 pm

Ако няма достатъчен брой жени /4/ за сформирането на група,в коя друга се преминава?
Ветерани?
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот tanya » Пет Апр 09, 2010 1:48 pm

@ SoRa, и аз така предполагам. Иначе е зор при мъжете. Аз и като си гледам егн-то съм си отвсякъде вече ветерани :rofl:
Струва ми се, че ще се съберем 4 жени все пак. Аз съм там, Анелия също, ти ако дойдеш - 3. Все ще се появи и още някоя. Всъщност няма кой знае какво значение в крайна сметка. Все ще си е забавно.
Въпрос към организаторите. Началото на трасето ще бъде ли маркирано в събота? Ще дойдем следобед по някое време, ще направим една тренировка по маршрута, след това баня в готиното мотелче с многозначителното име "Казанова" :love: , бира някъде вечерта и така.
Програмата ще е пълна, като ще е гарга, да е рошава.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот _SoRa_ » Пет Апр 09, 2010 1:55 pm

Живот и здраве съм там.
Нищо не знам за трасето освен, че ще е 30км и "средно до силно пресечен терен" :D
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот papi007 » Пет Апр 09, 2010 2:12 pm

Аммм 4-то женско може да бъде сестра ми, но тя е на 13. Въпроса ми е дали ще има право да се пусне в състезанието и дали ще има нужда от някакви допълнителни документи :dontknow:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот kvelikov » Пет Апр 09, 2010 3:46 pm

...мотел Казанова...не е ли малко далечко от града (село Богомилово)? :dontknow:

Точно щях да попитам организаторите кои хотели/мотели биха препоръчали за съботната нощувка...
И наистина ще е полезно ако може съботата да се "разцъка" за 2-3 часа по трасето...за обща култура... :D
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот Runaway » Пет Апр 09, 2010 5:01 pm

_SoRa_ написа:Живот и здраве съм там.
Нищо не знам за трасето освен, че ще е 30км и "средно до силно пресечен терен" :D


А някой, който знае, може ли да даде малко инфо по въпроса?
Аватар
Runaway
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1870
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 11:56 am

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот Анелия » Пет Апр 09, 2010 6:06 pm

Ехх, Таня ме издаде :lol: и аз съм там :evil:
За трасето: около Стара Загора трасетата са много приятни :beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот _SoRa_ » Пет Апр 09, 2010 8:23 pm

Чудех се дали ще включва част от пътеките, които карахме на Велоралито миналата година :dontknow:
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот snej » Пет Апр 09, 2010 10:02 pm

Трасето ще се маркира петък и събота,при желание може да покарате по него само внимавайте да не се изморите много за самия старт.
Не навършилите 18г. се изисква декларация от родител ,че са съгласни детето да участва в състезанието.Имайте на предвид ''средно до силно пресечен терен'' ще рече ,че не е от най-леките,кара се по черни пътища и пътеки , далеч от населено място освен първите и последните км.Трасето е същото от миналата година.
По късно ще се опитам да къча GPS трак и снимка .
snej
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1492
Регистриран на: Пон Окт 22, 2007 9:23 am

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот ratchet » Пет Апр 09, 2010 10:22 pm

ще дойда да ви гледам :roll2: :roll2: :roll2:
ratchet
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 9:23 pm

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот deadahmed » Съб Апр 10, 2010 6:27 pm

8. Информация:
Трасе с дължина ~30 км средно до силно пресечено. Kара се по черни пътища ,пътеки и асфалт.


И все пак по-информативно щеше да бъде да пуснете gps трак за google earth-a...
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот Virtuous » Съб Апр 10, 2010 7:23 pm

И все пак по-информативно щеше да бъде да пуснете gps трак за google earth-a...


Скоро май ще има. А и доколкото не се лъжа в темата от миналата година май има! :beer:
Mountain biking is not a life.. It`s a lifestyle

Изображение
Аватар
Virtuous
 
Мнения: 656
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 1:44 pm
Местоположение: Asenovgrad

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот tanya » Нед Апр 11, 2010 10:55 am

@ kvelikov, въпросният мотел наистина е в с.Богомилово. Ако си с кола, разстоянието не е проблем, стига се много бързо. Лесен е за намиране. Миналата есен спахме там, когато беше вело-ралито. Нощувките бяха по 12лв, имаше топла вода. Хубаво местенце. Препоръчвам го.

Дано успея да дойда на състезанието, че и разни други ангажименти постоянно изскачат. :praying:
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот kvelikov » Нед Апр 11, 2010 1:50 pm

:agree:
Благодаря!
Може пък и да се възползвам... :dontknow:

:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот deadahmed » Нед Апр 11, 2010 9:26 pm

snej написа:3. Възрастови групи:
• Юноши 16-18 г.
• Мъже 19-35 г.
• Ветерани 35+ г.
• Жени
Минимален брой състезатели в група 4. При липса на тази бройка групата се разпада и при желание състезателите участват в по-горната група.


Сега се зачетох по-подробно. Значи реално излиза, че няма смисъл от групите - може едновременно да има една група от ветерани, жени, мъже и юноши... Хмм

snej написа:4. Изисквания към състезателите:
Всеки участник е длъжен:
• Да участва с изправен велосипед, да ползва каска и ръкавици по време на състезанието.
• Да представи медицинско свидетелство, издадено не по-рано от 3 дни преди състезанието.
• Да има сключена застраховка злополука валидна за периода на състезанието за минимална стойност до 1000 лв.(Велоклуб "Зарата" не поема отговорност за застраховането на участниците)


Планинска застраховка върши ли работа, понеже имам такава и в нея пак става въпрос за злополуки и е на стойност 1000лв? Медицинското свидетелство за какво Ви е?

Извинявам се за въпросите, но смятам да участвам и имам нужда от повече информация...

пп Щях да забравя - какви са наградите в този награден фонд от 1000лв?
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот PowerSlide » Пон Апр 12, 2010 10:27 am

deadahmed написа: Значи реално излиза, че няма смисъл от групите - може едновременно да има една група от ветерани, жени, мъже и юноши... Хмм

Бъркаш се - не е реално, а теоретично и никога не се случва точно това, от което се опасяваш. Може и да има една група слята, никога всичките. Аз лично съм присъствал на състезания, организирани от въпросния клуб, на едното участваше 1 жена, друго с участието на 3 жени и винаги се състезаваха и получаваха наградите си в своята си състезателна категория. При другите групи винаги има предостатъчен брой участници.

deadahmed написа:Извинявам се за въпросите, но смятам да участвам и имам нужда от повече информация...

пп Щях да забравя - какви са наградите в този награден фонд от 1000лв?


В наредбата всичко е изяснено. Щом ти искат медицинско, значи трябва да носиш, не разбирам какъв е проблема, какво те интересува теб. Правилата са за всички.
Наградите ще ги видиш по време на награждаването. Пожелавам ти успех :peace:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот nicky bike » Пон Апр 12, 2010 9:53 pm

Нашия клуб сме там дори от събота вечер. :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот choko73 » Вто Апр 13, 2010 4:54 am

ДО deadahmed, но не само:

Първо:
"Сега се зачетох по-подробно. Значи реално излиза, че няма смисъл от групите - може едновременно да има една група от ветерани, жени, мъже и юноши... Хмм" - Смисъла на групите е за класирането и награждаването. Иначе старта е общ /което значи, че всички тръгват заедно/.

Второ:
"Планинска застраховка върши ли работа, понеже имам такава и в нея пак става въпрос за злополуки и е на стойност 1000лв? Медицинското свидетелство за какво Ви е?" - И двата документа се изискват от правилника за провеждане на мероприятия от подобен тип, така че не са наша измишльотина. Планинските застраховки обикновено покриват разходи на планинските спасителни служби, а не изплащане на обезщетения за притърпяни физически травми, та прочети какво покрива твоята. Ако има от 1000 лв. на горе злополука, ще стане. Иначе годишната застраховка злополука за 1000 лв. излиза под 10 лв. и е необходима за всяко подобно мероприятие. Представя се ксерокопие.

Трето:
"пп Щях да забравя - какви са наградите в този награден фонд от 1000лв?" - Наградите са Купа "Зарата" за първия пристигнал на финала независимо от коя група е, медали за първите трима във всяка група и предметни - велосипедни рамки и обурудване, каски, ръкавици и т.н.

Очакваме Ви.
choko
choko73
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Чет Юни 15, 2006 3:00 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот LandShark » Вто Апр 13, 2010 6:08 pm

От тази препратка можете да изтеглите GPS следа на трасето на състезанието в GPX формат. :agree:
За поддръжката на велосипедите си от години се доверявам на Н.Костадинов. И никога не съм бил разочарован.
«Че животът е рай — казва той изведнаж, — за това аз вече отдавна мисля. — И тутакси притури: — Само за това и мисля.»
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот kvelikov » Сря Апр 14, 2010 9:37 am

Такааа...Ето линк за Арт-комплекс Аязмото, който бил най-близо до Старт/Финала.
http://www.artcomplex-stz.com/ (на сайта цъкайте вляво)
Двойната стая е 48 лв. (две легла, т.е. ако сте двама е по 24 лв.), като има и по-луксозен вариант за 60 лв. (със спалня).
Мисля, че е приемливо. :dontknow:
По това време има и някакъв турнир по тенис, така че буук-вайте отсега, докато има стаи.

Моля старозагорци да ме поправят, ако греша.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот deadahmed » Сря Апр 14, 2010 9:50 am

choko73 написа:Второ:
"Планинска застраховка върши ли работа, понеже имам такава и в нея пак става въпрос за злополуки и е на стойност 1000лв? Медицинското свидетелство за какво Ви е?" - И двата документа се изискват от правилника за провеждане на мероприятия от подобен тип, така че не са наша измишльотина. Планинските застраховки обикновено покриват разходи на планинските спасителни служби, а не изплащане на обезщетения за притърпяни физически травми, та прочети какво покрива твоята. Ако има от 1000 лв. на горе злополука, ще стане. Иначе годишната застраховка злополука за 1000 лв. излиза под 10 лв. и е необходима за всяко подобно мероприятие. Представя се ксерокопие.


Явно са ми изтрили мнението, ама кой ти казва защо. Бях цитирал основния текст от застрахователната ми полица (туристическа), няма да го правя пак, но ще споделя за тези, които имат такава, че тя покрива физическите травми при спортни мероприятия. За 30лв толкова...

Колкото до групите - значи има теоретична (каква хубава дума) възможност да се появи/появят в някоя от групите един или две-три дружки, които да си делнат наградният фонд, поради липса на повече участници. Да не останете с погрешно впечатление - на мен ми е все тая за тях, но на други не. Отделно, че при общ старт има шанс за интересни изцепки в началото :xx(:

Ай, лека и мека...
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот did » Сря Апр 14, 2010 9:56 am

@deadahmed:

Ако ще ходиш заради награди и наградни фондове, по-добре си стой вкъщи. Някои мероприятия в България не са просто състезания, а събития и там се ходи заради удоволствието от самото каране и срещата с приятели.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Купа "Зарата"- наредба

Мнениеот _SoRa_ » Сря Апр 14, 2010 10:06 am

То ако се ходеше само заради наградата ... няма смисъл. Като си сметнеш разходите /ако си от друг град/, спокойно може да си се наградиш сам :lol:
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Следваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 88 госта