Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот kvelikov » Пон Юни 14, 2010 2:15 pm

Някой няма ли да пусне снимки, класиране... :dontknow:
За протокола, рийш...
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот tisho » Пон Юни 14, 2010 3:06 pm

Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот Анелия » Пон Юни 14, 2010 5:34 pm

Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот crib » Пон Юни 14, 2010 8:11 pm

crib
 
Мнения: 343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 11:20 am
Местоположение: софия

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот papi007 » Вто Юни 15, 2010 12:49 am

Благодарим на всички, уважили Weekend-а! Нека следващия път бъдем в пъти повече!

Макар и да ни бе първото организирано състезание, се постарахме всичко да е на добро ниво. Радваме се на положителните оценки, а критиките ни служат за поука как да направим нещата по-добре следващия път!

@Pinky, случват се такива работи. Но правилата са за всички, и ако някой , дори и на последно място, бе пропуснал контрола - също щеше да е дисквалифициран. Лично се надявам да не се засегнеш, а по-скоро да ти бъде поука :) Със сигурност ще го преживееш и ще гониш Клепе по други мероприятия. ( доун'т уъри, би хепи :beer: )

Boko-Loco написа:Минуси:

1. Не може да се съобщи на участващите мъже, че старта им се отлага за 13 часа след като седмици предварително е съобщено, че ще е в 11 ч. Не знам кой щеше да стартира в 13 ч.? Аз лично щях да се въздъжа за сметка на някои музеи и студени бири, но никога повече нямаше да дойда на състезание в Карлово!
2. Събирането на номерата: на 90 % от хората това им е единственият материален спомен от състезанието. Не им го отнемайте!!!
3. Това трасе и по-скоро спускането никак не се вписва с идеята за ХС състезание! На всички състезания борещи се за крайно класиране сме едни и същи и ще го минем каквото и да е. НО! Според мен идеята на едно такова мероприятие е да се популяризира Планинското Колоездене! В този случай спускането в никакъв случай не се вписва в представите за ХС. Не моите, а тези на UCI! А така много хора подведени от абревиатурата ХС дойдоха в Карлово и не завършиха състезанието или дори не стартираха!
Срам за спонсорите и организаторите.


1.Идеята беше такава от началото - да има различни групи с различни стартове.
(1. За участие в състезанието се допускат:
- 1 група юноши и девойки – до 18 г., 2 обиколки
- 2 група мъже – от 19 до 39 г., 4 обиколки
- 2 група жени – от 19 г., 3 обиколки
- 2 група ветерани – от 40 г., 3 обиколки
....
- старт /площада на гр. Карлово/ 11:00ч.- 1група )

Все пак наредбата бе писана 1 месец преди това, и не се знаеше че жегите ще са такива. Стартът бе писан толкова късно, за да могат да дойдат хората в деня на състезанието, защото не всеки почива събота И неделя, не всеки има възможността да дава пари за нощувка, а идеята за палатки като че бе дадена доста късно. При дадените условия обаче, просто преценихме че няма как да променим часът на старта в събота, защото можеше някой да не се информира на време за промените , и да дойде само да види как се прибират шатрите на CRAFT и RAM... А това мисля че би било ужасно гадно за някой, който е бил сума ти път. Така се стигна до решението да бъде масов старта. Такава бе и идеята , докато съдийството не се намеси, и не каза че така няма да могат да разделят тези с 2 обиколки, от тези с 4. Там бе и цялата интрига. След преговори че всеки ще си носи лична отговорност, се стигна до това стартовете на 2те основни групи да са с 10 минути разлика, което надявам се е било компромисен вариант, който е удоволетворил всички.

2. Съгласен съм с мнението ти, но тези номера не са никак ефтини, и са правени с цел многократна употреба. Може би един от основните ни пропуски бе точно липсата на грамота за участие, която човек като погледне след време, да се сети за това как някога, там, в Карлово, се е пържил яката и.... т.н. Поука сме си извадили, и на следващо мероприятие няма да има такъв пропуск! :beer:

3. Ех това трасе... За да не си мислите, че е било подбрано, защото просто от там е било най-лесно, ви показвам на един участък:
Преди:
Изображение
Изображение
Изображение
След:
Изображение

Само тук е снимано, но ви гарантирам, че са положени огромни усилия за докарването му във вида, в който го заварихте.
С една дума бих го описал като РАЗЛИЧНО. И като такова- ще има и различни мнения за него.
Моето без да го натрапвам е: Да, беше технично, и в некараемо на моменти, ама в планинското колоездене бутането и носенето на велосипеда си е част от спорта. която също от време на време е хубаво да се практикува. Дали това ще става нагоре или надолу - зависи от къде и какво се прави. И неразбирам как 14 годишната ми сестра със сглабян от мен RAM ht1 със нисък/среден клас компоненти завърши и се усмихваше и се кефеше за разлика от по-опитни и добри участници
Анелия написа:Доста беше технично, но това ми дава стимул да се уча и да търся по-предизвикателни трасета в нашия район.
. Никога не съм смятал че ще го кажа, ама май мъжете трябва да позаприличаме на жените :look:
По повод голямата техничност и трудност , много се зачудих, има ли някаква общоприета скала за оценяване на дадено трасе, със зададени критерии. В правилника на UCI пишеше за маркировка, за дължини, местата за публиката и т.н. , но не видях общоприет стандарт за това.

@Анелия - твоите думи направо сгряха душите на организаторите :beer: Надяваме се скоро пак да имаме възможност за организиране на нещо подобно, и повече хора да си организират съботно-неделни занимания, а не просто състезание :beer:


КЛАСИРАНЕТО ЩЕ БЪДЕ ОПОВЕСТЕНО ВЕДНАГА, ЩОМ НЕЧЕВ ГО ПОЛУЧИ ОТ РЕПУБЛИКАНСКАТА СЪДИЙСКА КОМИСИЯ!


И някоя друга снимка за цвят:
Последни регистрации:
Изображение
Организаторите организират:
Изображение
ИИиииии се събират за техническата конференция... (която така или иначе не се проведе :blush: )
Изображение
Разни натрапници:
Изображение
Ай да неееее 6 беззз 10..... Гюбееекккк :guiter:
Изображение
"лашате ми манджааареееее...":
Изображение
Сред природа - най-добре :^: :
Изображение
Та даже и десерт... :liplick: :
Изображение
Лично аз като голям пропуск мога да сметна и излагацията си при обяснението на трасето по микрофона... Обещавам, следващия път да кажа нещо смислено и свързано! :rofl: :
Изображение
Before the start
Изображение
http://www.youtube.com/watch?v=eNgDREl25WY :hbang: :hbang: :hbang: :
Изображение
Докато някои се разхлаждаха:
Изображение
А други мързелуваха:
Изображение
Трети.... Се раздаваха:
Изображение
Заслужилите бяха наградени:
Изображение
Младите олимпийци - и те! :
Изображение
А разни хора отидоха да си "приберат" наградите.... А фотографа още го е яд сестра му с каква яка тениска CRAFT се сдоби... :look:
Изображение

ИИииии това са само част от снимките ,а сега прилагам част първа от всички (необработени) снимки.

1.Файлът е качен успешно.
Линковете за достъп до файла ще бъдат активни до : Вторник 29.06.10.
Файл : IMG.rar
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=440050405b

Best wishes, papi007 :wavey:

п.с.
Марфи: Давай...
Бокич: Ай карай бе...
Марфи: НЕ!!!!

:rofl: Щото е късно ли, щото съм идиот ли , ама това много ми стана забавно :rofl:
Филипе... То толкова беше гадно, че ще повториш... Странен синдром, ама усещам че ще се прояви :deal:

п.с. 2
Файлът е качен успешно.
Линковете за достъп до файла ще бъдат активни до : Вторник 29.06.10.
Файл : part 2.rar
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=b72afc2aa9
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот Pinky76 » Вто Юни 15, 2010 4:52 am

@ papi007

Много интересен пост със всичките снимки и ти ни отговори почти на всичките въпроси.Евала батка,даже бих казал,че като организатор се представи по-добре отколкото като състезател(не само на това състезание).Имам предвид,че трябва да си поне в тройката на състезание за да надминеш това което направи като съорганизатор.Евала,отдава ти се.:agree:

На мен нещо не ми се спи и ето един два реда. :D
Със няколко думи мога да кажа,че това беше едно от най-добрите организирани състезания в България много години насам по всякакви критерии: маркировка,трасе(като се има предвид че сте го правили почти от нулата),спонсори и награден фонд,извън състезателна програма и т.н.
Ако направите подобно състезание,но от типа вело-рали с 50-70 км дистанция и евентуално 2-3 дена по толкова км сигурен съм,че ще се съберат поне 100-150 души.Според мен това са мероприятия по-добре насочени към желанията и възможностите на хората,които практикуват МТБ в България и ще се хареса повече на абсолютно всички.Защото едно ХС е кратко като каране и много състезателно насочено;дори на мен ми е прекалено кратко и предпочитам малко по-дълго каране.За пример спомените ми от вело ралита надделяват над тези кратки ХС състезания(където тук и се престрашават доста по-малко участници поради причини,че не си вярват във възможностите,не им харесва краткото състезателно каране и предпочитат пак да е състезание,но с по-дълъг маршрут и т.н...) и особено тези незабравими няколко дневни мероприятия като Паралелните Вселени,аз си мисля че липсват на всички които са карали там и дано скоро има пак такива състезания и ако не вие кой друг ще се справи с подоно трудно начинание.
:agree: :)

За мен - беше си ме наистина много яд,че изтървах контролата и се изгубих,ама грешката си е лично моя.Трябваше да карам трасето предишния ден поне веднъж на опознавателна обиколка.И трябваше да съм там в съботата още не само за карането по трасето,а най-вече защото като гледам как са се постарали организаторите,направо завиждам на всички които са си прекарали толкова чудесно предишния ден вечерта,а не са били малко хора съдейки от снимките и разказите ви.Тези снимки ни пресъздават точно и ясно атмосферата през тези два дена.
:beer:
Ето така трябва да се организират състезания в БГ,но и ние трябва да се порадваме на възможността представена ни от организаторите за всички извън състезателни карания,мурафети и други видове угождения :D .
Видях,че много от карачите бяха там със семействата си явно още от предишните дни и си прекарваха чудесно.Ето така трябва да изглеждат тези състезания - караш,мориш се там 1-2 часа или 5-6 :D зависи вече колко км е и после си прекарвате добре или разпускащи карания или програма тип after party или разглеждане на забележителностите на дадения град където се провежда състезанието.Един вид опознаване на БГ и различните градове и едновременно с това практикуване на любимия ни спорт и състезание както си му е реда. :) Евала и както казваш да има повече участници,ето щом 14 годишни момченца и момиченца преодоляват това наистина технично и трудно трасе,значи не е чак толкова страшно наистина,само се престрашете и елата да опитате.Не е като да караш по асфалта,искат се някакави начални умения,ама с практиката се учи всичко,както и ние "големите" батковци се учим от грешките си всеки ден.Ние които си мислим,че караме много и знаем много е хубаво като се изправим пред едно такова трудно трасе да видим какви са ни пропуските и да се постараем да се по-добри следващия път.

До нови срещи и нека виждаме все повече нови физиономии по мероприятията.
:agree: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот papi007 » Вто Юни 15, 2010 5:08 pm

Pinky76 написа:На мен нещо не ми се спи

Кошмар че ще те бие някой друг , освен клепе на обиколката на витоша ? :lol:
Pinky76 написа:Евала батка,даже бих казал,че като организатор се представи по-добре отколкото като състезател(не само на това състезание).Имам предвид,че трябва да си поне в тройката на състезание за да надминеш това което направи като съорганизатор.

Специално на това състезание бях доста болен, за това се влачих , а последната ми обиколка беше чиста агония, и нищо повече. Виж, за обиколката на витоша , мисля да ти сбъдна частично кошмара :dgrin:

Иначе кат цяло мерси, и щом си останал с положителни впечатления - значи всички сме доволни :)
Следващия път "искаммм те на палаткааа" :lol2:

Това с идеята ти е доста примамливо, да се надяваме че някога ще бъде реализирано :beer: Аз вече кроя планове за друг Weekend, но всичко с времето си :spiny: Абе въобще ... LEt there be rock.... Ииии Biking... Иииии Girling.... :banana:

Айде стига с този мой оф-топик! До скоро! :beer:

Best wishes, papi007 :wavey:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот Анелия » Сря Юни 16, 2010 10:45 pm

papi007 написа: И неразбирам как 14 годишната ми сестра със сглабян от мен RAM ht1 със нисък/среден клас компоненти завърши и се усмихваше и се кефеше за разлика от по-опитни и добри участници

Папи, сестра ти спечели възхищението на цялата шуменска група! Евала на момичето, че мина трасето 2 пъти, и то с удоволствие и усмивка. Няма да я забравя и когато организационно пое нещата в свои ръце и каза "Хайде да ходим на шопинг по женски" и отидохме да си изберем наградите. Абе хубави хора сте карловци, спор няма :beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот papi007 » Чет Юни 17, 2010 3:23 am

Анелия написа:Абе хубави хора сте карловци, спор няма


Само дето сме пирдопчани :rofl: но това ще се изяснява във следващи мероприятия :beer:

Best wishes, papi007 :wavey:

p.s. Ти търсиш ли си компания за обиколката на Витоша? Защото се чудя с кой да пусна гадината, да не се загуби. Мисля че ще се справи за време от 8.30 часа като цяло. Тааа.. Търси се навигатор за лапето :praying:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот cholla » Пет Юни 18, 2010 7:02 am

papi трасето като го гледам от снимките е много добро, даже може и по сложно да е. Факт е, че навсякъде ХС състезанията се карат по трудни и технични терени -(справка за който не вярва И-нета или най-добре на място)Също факт е че много от каращите в БГ ХС момчета наблягат на шосето, от където моментално идва и резултата - слаба техника по черните, горски пътеки. Миналата година беше подобен сценария сЪс Сопотското ХС ако не се лъжа, така че не го приемайте на сериозно. Създали сте едно добро трасе и нека тенденцията бъде то да става още по сложно - това е основната разлика между двата вида колоездене все пак.
Успехи в следващите начинания!
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Предишна

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 91 госта