Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот tisho » Сря Юни 09, 2010 1:58 pm

Хайде моми и момци, предстартовото броене започва!
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот kgm » Сря Юни 09, 2010 10:41 pm

Нещо не мога да изкарам файла за GPS - пише Несъществуващ файл/папка.
Може ли да се свали от другаде-
мерси
kgm
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Юни 05, 2010 11:05 pm

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот papi007 » Чет Юни 10, 2010 2:53 pm

Мммм дам, липсва. Забравил съм да погледна датата, до която файлът ще бъде съхраняван.

Линковете за достъп до файла ще бъдат активни до : Четвъртък 24.06.10.
Файл : 20100524.gpx
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=eb781b38c6

Ето този път не би трябвало да имаш проблем. В край на сметка може да ти го пратя като e-mail. ако има проблем!

Малко късно, НО... Чух се с Нечев, и той каза че също има вариант да се спи на палатка при Някакви серпентини, покрай които минавало трасето. За съжаление немога да дам допълнителна информация, защото нямам такава. Който желае - да се обажда и да пита Йордан :beer:

С най-добри пожелания - Матеев!
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот dimitariv1 » Чет Юни 10, 2010 8:25 pm

Абе пичове, кажете някакъв час и място за Събота , защото нямам намерение да дойда сутринта в 9 и да не знам къде трябва да ида и в колко часа. Защото не ми се дреме 5-6часа в 30 градусова жега. :crazy: :crazy:
Пиши на КИРИЛИЦА - БЪДИ БЪЛГАРИН ПОНЕ ЗА ЕДНА МИНУТА!!!
Аз НЕ чета мнения на латиница, а ти ?!
Гледай Спорт Онлайн
Аватар
dimitariv1
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 4:22 pm

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот papi007 » Пет Юни 11, 2010 5:12 am

Няма конкретни часове. Но мисля сутринта рано от 11 до 13 , после да се пропуснат жегите, и да има 2ри тур от 17 до 19. След това ще се проведе техническата конференция. Който реши - може да пообиколи пак. Все пак ще има маркировка.
За най-сигурно - обаждайте се на посочените телефони.
До скоро!

Best wishes, papi007 :wavey:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот dimitariv1 » Пет Юни 11, 2010 10:03 am

papi007 написа: мисля сутринта рано от 11 до 13


Но в задача та се пита къде??? :dontknow:
Пиши на КИРИЛИЦА - БЪДИ БЪЛГАРИН ПОНЕ ЗА ЕДНА МИНУТА!!!
Аз НЕ чета мнения на латиница, а ти ?!
Гледай Спорт Онлайн
Аватар
dimitariv1
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 4:22 pm

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот dimitariv1 » Пет Юни 11, 2010 12:20 pm

Искам да попитам декларацията от този сорт ли трябва да е???
Прикачени файлове
.doc
(26.5 KiB) 142 пъти
Пиши на КИРИЛИЦА - БЪДИ БЪЛГАРИН ПОНЕ ЗА ЕДНА МИНУТА!!!
Аз НЕ чета мнения на латиница, а ти ?!
Гледай Спорт Онлайн
Аватар
dimitariv1
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 4:22 pm

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот sergeh » Пет Юни 11, 2010 12:35 pm

papi007 написа:Но мисля сутринта рано от 11 до 13 ...


Не е от най-ранните часове и от най-хладните, но да се надяваме, че наистина ще има добра маркировка, пък има и трак, така че ... желаещи да има!
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот papi007 » Пет Юни 11, 2010 2:53 pm

Прикачения файл при мен не се отваря, така че немога да ти отговоря :dontknow:
Принципно бихте могли и сами да си правите обиколките, така че не е задължително да се съобразявате с посочените от нас часове :beer:
Срещите ще е на площада зад сцената.

п.с. Отворих файла. Трябва да се сейвне , и да му се даде някакво име, защото само с "отвори" не става. По възможност , нека декларацията бъде попълнена и от 2та родителя/настойници.

Успех и до скоро!

Best wishes, papi007 :wavey:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот tisho » Пет Юни 11, 2010 3:04 pm

Ако ми позволите да се включа като местен, за да внеса малко яснота в напътствията.
Площадът зад сцената се намира на центъра, който е съставен от две нива - горното е
площад с паметник, който е разположен пред Културния дом на града и има фонтан, който
невинаги работи. От горния площад /където има няколко кафенета с маси отвън/ се вижда долната
част на центъра. Сцената е характерна и няма как да я пропуснете - долу вдясно, а зад нея се намира улицата която
някога е била търговско средище на града и която днес води към водопада в серверния край на града.
Точно там има предвид папи007 - зад сцената.
За тези, които не са от Карлово и най-вече никога не са били тук, ако случайно не можете да се ориентирате /което малко вероятно,
тъй като мястото е лесно/, когато пристигнете, просто попитайте някой
преминаващ къде се намира Банката с часовника /някогашен клон на БНБ, сега БУЛБАНК/ ;)

Лично на мен ми се иска да обходя трасето, така че ако има желаещи можем да се уговорим за 8-8:30 сутринта.
Моля пишете на ЛС, ако сте заинтересовани.

П.С.
на файлът му липса разширение, но това не му пречи да го отвориш с Уърд ;)
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот tisho » Пет Юни 11, 2010 9:03 pm

Утре сутрин в 9:00 часа няколко човека ще минат през старт-финала да видят дали има желаещи и ще продължим по трасето на обход.
Ако сте в Карлово и ви се кара - обадете се. Може да покараме и извън трасето, ако сте дошли през деня и няма какво да правите.
Маршрути, пътечки, камъни и д'рве колкото искате - според желанията и предпочитанията.

За връзка: 088 865 3280
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот kvelikov » Съб Юни 12, 2010 7:36 am

Карловци да се подготвят да посрещат участниците с черешови деликатеси!
Такъв им е района, а е и по-евтинко... :rofl:
Ще ви дам тон с една моя снимка отпреди... :beer:

Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот papi007 » Съб Юни 12, 2010 1:03 pm

Благодарим на всички регистрирали се!
Прекратяваме записването по мейл, утре заповядайте на старта!
Успех!

Best wishes, papi007 :wavey: :wavey:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот tisho » Съб Юни 12, 2010 2:35 pm

Великов, ние черешите много добре ги познаваме и ги унищожаваме до крак - така че - мисли му!

На участниците, ако организаторите ми позволят, ще им кажа - уважаеми, гответе се за спартаааааа!!
Минах по трасето и *упе да ви е яко! :smash:

Лет дъ каунтдаун старт!
:hbang:
Последна промяна tisho на Съб Юни 12, 2010 3:35 pm, променена общо 1 път
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот crib » Съб Юни 12, 2010 3:16 pm

Здравейте,

Ще има ли "опознаватално" каране днес, и... къде е СТАРТ/финала?
crib
 
Мнения: 343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 11:20 am
Местоположение: софия

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот tisho » Съб Юни 12, 2010 3:32 pm

papi007 написа:Добър ден на всички!



*Техническа конференция в 19:00ч.

*Организирана вечеря на открито в 20:00ч.




Това с конференцията не ми е ясно къде ще се проведе. Може ли малко информация?
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот papi007 » Съб Юни 12, 2010 3:37 pm

Сега отивам и от 5 до 7 ще се подмятам зад сцената. Като се събере група - тръгваме. В 19:00 Ще гледам да сме на заветния старт финал зад сцената, за да се организираме и отидем до поляните, където вече има едни хора с каравани. Там ще се еде пие и ще се проведе конференцията. Какво ще включва - честно казано и аз незнам. Нека Нечев изненада всички ни :dontknow:
Хайде, отивам към сцената! До скоро!

p.s. Поляната се казва Беш Бонар, и оттам ще минава част от трасето!
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот tisho » Съб Юни 12, 2010 3:45 pm

Беш Бунар - 7-те кладенеца или нещо такова. това е нагоре по пътя за водопада и вдясно по моста в парка при мраморните фигурки за деца ;)
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот tisho » Нед Юни 13, 2010 3:10 pm

Аз се изпълних с удоволствие, въпреки, че не се състезавах. Видях че на повечето хора им хареса, а особеностите на трасето, къде засилиха кефа, къде неудовлетвориха някои участници. Да ама от "лесно" спомени няма!
Аз се мотах и гледах и се радвах на устрема на всеки един участник. От най-младия, до най-възрастния, та чак от най-опитния и до съвсем навлизащите в спорта - беше хубаво. Дано и за участвалите да е било така!
Снимки ще кача съвсем скоро!

Поздрави и поздравления на всички - организатори, спонсори, партньори, помагачи и най-вече - участниците!!
Браво!
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот kvelikov » Нед Юни 13, 2010 5:43 pm

Изображение

Много приятен weekend в Карлово!
Готино градче, с хубави и гостоприемни хора! :beer:
За състезанието:
- отлична маркировка
- странен, но интересен избор на трасе (XC-то можело и да е агресивно... :eyebrow: ) :agree:
- въпреки опита да изместят старта в 13:30, здравият разум надделя
- Уоутър отново размаза конкуренцията
- браво на Тошко!
- много силно мъжко представяне
- позитивна енергия и добро настроение :love:

...и жегааа, жегааа...

П.П.
Папи, браво за посредническите и организационни намеси! :agree:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот Virtuous » Нед Юни 13, 2010 6:23 pm

Браво на всички организатори..много добре се получи! :beer: :beer: :beer:
Избора на трасе много ми хареса, особенно тази "пистичка" с големите виражи и каманаци :beer: :beer: :beer:
Единствено не ми допадна, че беше толкова късо/нямаше време за изпреварвания/..може би трябваше да се правят поне малко повечко обиколки..но нищо изкарах си супер! И още едно голямо БРАВО за организацията :clap: :clap: :clap:
Mountain biking is not a life.. It`s a lifestyle

Изображение
Аватар
Virtuous
 
Мнения: 656
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 1:44 pm
Местоположение: Asenovgrad

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот crib » Нед Юни 13, 2010 7:43 pm

Ура за състезанието! Благодаря на организаторите, за ентусиазма, старанието и уникално добрата маркировка.
А за тези, които твърдяха, че това било истинско ХС трасе, и как трябвало да има повече такива трасета - каня ги да се пуснат тук http://www.youtube.com/watch?v=mRzhBkZN ... _embedded#! :eyebrow:
crib
 
Мнения: 343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 11:20 am
Местоположение: софия

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот Pinky76 » Нед Юни 13, 2010 9:31 pm

@kvelikov

Прав си за почти всичко както винаги батка :agree:
но за всеки е индивидуално и мнението и преживяването.Така че аз да споделя моите мисли:

Относно трасето - за да съм напълно искрен Данчо(който е един много добър приятел и състезател),сестра му Мария както и всички останали замесени в това начинание се справиха много добре като за дебютно състезание.Евала и продължавайте в същия дух.Сега моите забележки:
имаше хора на които им е харесало спускането,но те бяха единици и не мисля че това спускане е за ХС трасе по много причини.
1.И да има толкова трудни и технични спускания на световната купа и други състезания от този ранг;ние не можем да се мерим ама по нищо с тези хора и държави дето организират тези състезания.Тук сме по скоро на добри начала и аматъорски в добрия смисъл на думата,но все пак; както и нивото на хората които се пуснаха на това състезание,даже бих определил,че сме всичките до един включително и мен любители.Има един единствен полу-аматъор и това е Уотер,който също е тикал на места доколкото разбрах.Трудноста не е в камъните,а в самия улей,който е много тясен и от двете страни със скали.Който е опитал да кара там,знае за какво става въпрос или падаш или курбели и други части от колелото ти имат близка среща със солидните скалички отстрани.Ако беше по широко с каквито и да е камъни не е проблем,всеки ще си избере траектория,но тук беше невъзможно.
За трудноста на трасето ще кажа само,че почти всички се пребихме,които се опитахме да караме,а другите си тикаха надолу от край до край.Просто трасето да се подбере спрямо възможностите не на най-добрите,а не средно добрия участник,все пак най-важното е да пристигнем живи и здрави на финала. :agree: :beer:

Относно маркировката много добра беше,само на места според мен би трябвало да има маршали,особено на бързите участъци ,където някой в бързината може и да не види стрелката на асфалта като мен например.

Ето и моето представяне - еми бях решил да гоня Уотер и мисля,че се дадох най-доброто от себе си,ако беше малко по-леко спускането даже можеше да ме бие и с малко като 5-7 минути,което е добре като се има предвид,че следващия по сила мъж от българите е на около 40 минути след Уотер и затворен с обиколка даже.Еми такова е нивото в БГ засега,така че да идвад нови таланти и да покажат,че сме силна и амбициозна нация,дотогава ние ще поддържаме нивото колкото можем,но е ясно че бъдещето е за младите,само дано те да го осъзнават.

Така аз пропуснах една контрола и ме декласираха,вината си е моя,но беше тъжно,особено отношението на съдиите от БКС(не само към мен,а към всички участници,така че Данчо наеми или местни съдии или по-малко от това зло,тъкмо ще си спестиш разходи,пък и за нас ще е по-приятно след карането :agree: ;) )
Така каквото било,било,ако карах малко по-бавно никога нямаше да се изгубя,ама явно съм бил на мах да гоня Уотер и нз къде се намирам,е поне малко конкуренция получи той,дори да беше само за първите 2 обиколки.Другия път пак ще се мъчим да го преборим.Така че няма браво за мен батка,мен ме няма никъде в класирането,а как се е стигнало до там и как сме карали на състезанието ще бъде скоро забравено,остават само фактите и нашите спомени докато не избледнеят и те един ден. ;)

Но все пак,идеята ми на поста е,че мислех да не карам повече(аве много зле се чуствах - I tried so hard and got so far,but at the end it doesn't even matter или нещо от сорта),но като загубиш нещо и се отърсиш от зомбирането под какъвто и вид да е то( а ние всичките сме малко или много зомбирани от различни фактори като телевизия,компютри,зависимости или нашия собствен свят,който понякога няма нищо общо с реалността; както и да е това е друга тема..) разбираш истинските ценности в този живот и това е че всички финиширахме живи и здрави и сега сме със семействата си вкъщи.Всички друго е второстепенно :) :agree:

И нека има повече млади хора които се занимават със спорт какъвто и да е,не само старите пушки да се трепеме за едното нищо; ние го правим за вас младите всеки по собствен начин и дано да се запалят още млади момченца за спорта след моя пост.Това е достатъчно ценно за мен и значи ,че има смисъл от усилията на нас участниците,организаторите,спонсори.

Със здраве и до нови срещи :agree: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот kgm » Нед Юни 13, 2010 9:55 pm

Не знам дали датата е виновна, но добре че нямаше някой пострадал.
Лично аз съм много доволен от мероприятието.

А информацията по долу е да видите какво се случваше по пътеката нагоре - там от където започваше спускането.
Ако някой е обърнал внимание че имаше много планински спасители.

Не знам дали му е мястото тук ама ..... за информация - и да се радваме че всички са ок.



"Петима пострадаха тежко на различни места в Карловския Балкан само за половин ден. 13 планински спасители от отрядите в Сопот, Карлово и Пловдив бяха мобилизарани да оказват помощ. За първи път се случва такова огромно струпване на инциденти, каза шефът на карловската спасителна служба Христо Стаматов и обясни феномена с датата 13-и в календара.

Първа в бедстващо положение изпаднала група туристи от Габрово, която в събота привечер тръгнала от хижа "Васил Левски" към водопада Пръскалото. На връщане дървен мост над реката рухнал.

Четири жени паднали в реката. От ударите на дървените отломки най-тежко е пострадала 54-годишната Маргарита Иванова. Тя е ударена в гърба и има вътрешни травми, засегнати са бъбреците. По-леко е пострадала другата й спътница - със счупени костици на ръката и наранено око. Трета туристка се отървала само с натъртвания. Групата се върнала в хижата, но около 3 ч срещу неделя Маргарита се почувствала зле. Случайно там като турист бил шефът на карловската болница д-р Цветан Емирски, който дал първа помощ. Хижарят Вълко извадил носилка и туристи понесли Маргарита надолу през гората. Към 6 часа след 13-километров преход стигнали до хижа "Хубавец", където има обхват на телефони, и повикали спасители. 6-има от карловския отряд поели около 8 ч пострадалата.

На път за нея обаче срещнали момче, което им съобщило за тежко пострадал приятел край Синия вир. Част от спасителите били отклонени натам. Като скачал от камък на камък, 42-годишният Николай Волчев паднал, ударил се челно в скален къс.

Докато го носели по трудния терен, загубил съзнание. Закаран е в неврохирургията в Пловдив. Като подкрепление на карловските спасители пристигнали още четирима от Сопот. Трима от Пловдив заедно с шефа на службата - Георги Стамов, вчера към 7,25 ч също били вдигнати под тревога да помагат на габровската група. Докато стигнат до мястото обаче, се получил сигнал за трети инцидент - 77-годишен мъж от търновска група се подхлъзнал и ударил главата си. Иван Иванов най-вероятно има и счупена ключица. Дядото имал късмет, защото в това време по същата пътека се катерел неврологът д-р Боянов и той му оказал помощ преди да дойдат спасителите. Възрастният човек е транспортиран до автобуса на групата, с която имало и лекар. "
kgm
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Юни 05, 2010 11:05 pm

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот kvelikov » Нед Юни 13, 2010 10:22 pm

Тоше, няма незаменими, има незабравими хора... :agree:
И байкъри ще се намерят, и резултати ще се постигнат.
Макар и само от година (и то сред ветераните) в този спорт, виждам, че ти и още 20-30 човека давате каквото можете по състезанията.
Да, Уоутър е машина, но той дърпа напред и е позитивен "дразнител" за останалите. Освен това е и невероятен човек!
Карайте колкото можете - така ще запалите още нови и млади момчета и момичета, които ще развиват спорта.
А за "кърлежите" в БКС да не ти пука - тях времето ще ги отмие...
Важното е спортистите да си гоните резултатите, а ние, байкърите, да си попремерваме пи*ките от време на време с вас... :eyebrow:
И разбира се - всички да финишират живи и здрави!
И не провесвай нос, че Велинград е само след две седмици... :wavey:
:beer:
Последна промяна kvelikov на Нед Юни 13, 2010 10:35 pm, променена общо 1 път
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот Boko-Loco » Нед Юни 13, 2010 10:29 pm

Аз за себе си съм много доволен от състезанието!

Плюсове:
1. Маркировка: Не съм виждал по-добра маркировка на БГ състезание!
2. Награден фонд: 6!
3. Маршали: 5

Минуси:

1. Не може да се съобщи на участващите мъже, че старта им се отлага за 13 часа след като седмици предварително е съобщено, че ще е в 11 ч. Не знам кой щеше да стартира в 13 ч.? Аз лично щях да се въздъжа за сметка на някои музеи и студени бири, но никога повече нямаше да дойда на състезание в Карлово!
2. Събирането на номерата: на 90 % от хората това им е единственият материален спомен от състезанието. Не им го отнемайте!!!
3. Това трасе и по-скоро спускането никак не се вписва с идеята за ХС състезание! На всички състезания борещи се за крайно класиране сме едни и същи и ще го минем каквото и да е. НО! Според мен идеята на едно такова мероприятие е да се популяризира Планинското Колоездене! В този случай спускането в никакъв случай не се вписва в представите за ХС. Не моите, а тези на UCI! А така много хора подведени от абревиатурата ХС дойдоха в Карлово и не завършиха състезанието или дори не стартираха!
Срам за спонсорите и организаторите.


@pinky

Аз се състезавам от по-малко от година, но мисля че без Уолтър и Теб няма да е никак интересно. То е ясно ясно, че ще мина 2 места напред, няма да съм по-удоволетворен. Напротив! Трябва да се кара винаги и навсякъде. Чакаме те за обиколката на Витоша! И тренираме, ако не да те бием поне да сме близо!
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот dimitrov » Пон Юни 14, 2010 5:53 am

Брей, то много интересно е било ,жалко че не можах да дойда да по бутам и надолу, гледам и интрига има :D , трябва да има И такива трасета въпреки че и аз не ги харесвам и нямаше да ми е много весело :beer: , хайде пуснете някоя снимка де ;)
dimitrov
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 1:40 am

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот dimitariv1 » Пон Юни 14, 2010 7:47 am

Boko-Loco написа: Това трасе и по-скоро спускането.....А така много хора подведени от абревиатурата ХС дойдоха в Карлово и не завършиха състезанието


Ако не е ХС няма как да спускане ,защото имаше и доста изкачване, просто трасето беше за малко по агресивно каране!!

А колкото до организацията :agree: :agree: :agree: :agree: :agree: :agree: :agree: :agree: :agree: . Аиде и догодина пак :beer:
Пиши на КИРИЛИЦА - БЪДИ БЪЛГАРИН ПОНЕ ЗА ЕДНА МИНУТА!!!
Аз НЕ чета мнения на латиница, а ти ?!
Гледай Спорт Онлайн
Аватар
dimitariv1
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 4:22 pm

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот Анелия » Пон Юни 14, 2010 11:37 am

Прибрахме се от този байк уикенд :D :beer:
Не казвам състезание, защото ние тръгнахме с идеята да купонясваме, а между другото да се пусна и по трасето. Виждайки сложността на спускането, се бях отказала въобще от идеята да се излагам, бутайки надолу, но след споделяне с други хора се оказа, че и те бутат и реших да си покарам където мога, а останалото да мина с колелото в ръчичка. Доста беше технично, но това ми дава стимул да се уча и да търся по-предизвикателни трасета в нашия район. До тук с трасето.
Организацията. Ами ЕВАЛА :bowdown: Това че Зелен път в лицето на Данчо, Мария и всички от екипа за първи път правиха такова нещо, не беше в техен минус, а напротив. Стараеха се всичко да е изпипано и успяха :clap: Маркировката нямаше как да се обърка, навсякъде обозначено, дори на доста места в излишък. Много и хубави награди не само за победителите, а за всички. Тези, които изпуснаха партито в събота вечерта, могат само да съжаляват. Опитахме местни (месни и не само) продукти с невероятно качество, с истинския вкус на домашно произведени продукти :bowdown: Запознахме се с организаторите, с екипа на 360 гр(адуса) и най-вече с карловците Тишо, Ицо и Ники, които бяха така любезни да ни разведат из околността докато чакахме да стане време за влака след състезанието. Да знаете, имаме да връщаме едно каране (най-малко) и по един душ :lol:
Пътуването с влак, спането на палатка, многото колоездачи и карането из Карлово и наоколо, биропиенето и купонясването направиха този уикенд незабравим за мен, съпруга ми и нашия приятел Watanabe.
Ще се радвам пак на подобни мероприятия, защото те не са само състезания, а изживяване :beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Bike Weekend гр. Карлово 12 и 13 юни 2010г.

Мнениеот tisho » Пон Юни 14, 2010 12:42 pm

абе всичкото хубаво, ама тия шуменци много ербап хора бе! кви кандърдисвания бяха, кво ли не от дипломатическите си умения не опитахме, ама другия път няма измъкване - ще им маркуч за всички. вече зависи от вас дали водата ще е топла и ледена :lol:

на печелившите - честито!
айде дано скоро пак имаме гости и да има повечко каране за всеки вкус!
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта