The Road To Nowhere 2010

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот Admin » Чет Юли 29, 2010 3:27 pm

Аз на място ще видя как ще действам (надявам се в хотела да има интернет, за да пиша), но най-вероятно ще тръгна по трасето 1-2 часа преди състезателите, за да може да напредна и да ги снимам като ме настигат.
Ако изпълним твоята идея, тя включва ли достатъчно части от трасето, така че да мога да ги снимам на различни места? Ако е да, значи съм навит. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот fall_out » Чет Юли 29, 2010 4:39 pm

Преди малко ми звънна Джеймс и ми каза, че записването на място ще започва още утре от 4 часа след обед до около 10, в парка.

@Вилката като идваш на насам може да ми звъннеш, и аз имам някои доста интересни идей за каране, пък с Админа и ако има други който няма да карат състезателно предполагам ще се видим на място. Даже ако си свободен и утре може да направим едно каране.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот Synthesis » Чет Юли 29, 2010 6:41 pm

@admin не се коси за интернет, нося модемче дето лови навсякъде където М-тел има покритие. И аз като мениджър на отбора няма да карам, а ще снимам ама мисля само старта и финала.
Аватар
Synthesis
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1552
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:32 am

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот CHRIS » Чет Юли 29, 2010 9:41 pm

с какво се ходи до Банско
DOWNHILL IS MY LIFE!!!
http://www.specialized.com
Аватар
CHRIS
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Юли 26, 2010 9:19 pm
Местоположение: София,България

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот prokalnatiq » Чет Юли 29, 2010 10:03 pm

Значи искам да задам още няколко въпроса. Първо като дойда в събота (сутринта) колко часа почват записванията и колко часа е съответно самото състезание. И къде е точно мястото на тръгване (записване)
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот Deadmau5 » Чет Юли 29, 2010 10:24 pm

Абрее а спускачи има ли !? :dontknow:
Аватар
Deadmau5
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1058
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 8:19 am

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот Synthesis » Чет Юли 29, 2010 11:12 pm

В събота в 8,30 техническа конференция, в 9 е старта. Тук пише всичко: http://bansko-mtb.com
Аватар
Synthesis
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1552
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:32 am

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот Вилката » Пет Юли 30, 2010 7:05 am

Admin написа:Ако изпълним твоята идея, тя включва ли достатъчно части от трасето, така че да мога да ги снимам на различни места? Ако е да, значи съм навит. :D
Това, което предлагам аз, се покрива с втората половина от трасето на първия ХС ден. То е съставено от 2 маршрута: 1. Perfect Day; 2. Dead dog. Смятам да яхвам директно умрелото куче. Можем след старта първо да хванем началото на Перфрктен ден, за да снимаш състезателите в първите им 2-3 км. После те хващат по една дълга полска отсечка, която не е особено зрелищна - чакълест път м-у нивите. Ние ще се върнем към Банско и хващаме директно трасето от средата натам. Скалите, за които споменах, са на 300 м от трасето. Там правим отбивка и бирена почивка, тъкмо да поснимаш и малко природа. После довършваме трасето със състезателите, снимаш и финала на част от тях и ето ти го репортажа ;)
Аз след състезанието ще карам навътре в Пирин в посока х.Демяница, че ме чака и едно мероприятие на жар :eyebrow: :beer:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот prokalnatiq » Пет Юли 30, 2010 10:16 am

Колко вода е добре да си носим - и дали ще има подкрепителни пунктове. :peace:
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот fall_out » Пет Юли 30, 2010 5:48 pm

Пунктове ще има, който иска да се запише утре ще е добре да е на място на старта преди 8:30.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот kvelikov » Пет Юли 30, 2010 9:58 pm

Не се шашкайте - трасето е лесно и спокойно може да се направи за около 2,5-3 часа стегнато каране.
Вода ще има по пунктовете, така че 0,5 литра са достатъчни.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот ХристоС. » Съб Юли 31, 2010 11:56 am

Трасето въобще не е леко, особено за малко по-слено подготвени състезатели, но е много бързо. В 10-ката всички го затворихме под 2 часа (лично аз се класирах 9-ти). Имаше и интересно изкачване, и много хубаво спускане, няколко горски пътечки (добре, че бяха те, за да ни спасяват от слънцето). Предвид, че го карам за първа година и маркировката имаше няколко недостатъци - обърках пътя на 2 пъти за кратко, но май не съм единственият :D Определено си струва да дойде човек тук, чудесни условия предлагат и планината, и градът :)
The phoenix was reduced to ashes, from which a new, young, strong phoenix arises, reborn anew to live again.
_loading resurrection: complete
_starting rebirth: started
_metamorphosis: beta state
Аватар
ХристоС.
 
Мнения: 205
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 9:58 pm
Местоположение: София | 0878997722

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот Synthesis » Съб Юли 31, 2010 11:57 am

Организацията е перфрктна, маркировката е супер, от 60 човека, 10 завършиха :banghead:
Аватар
Synthesis
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1552
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:32 am

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот kvelikov » Съб Юли 31, 2010 12:26 pm

kvelikov написа:Не се шашкайте - трасето е лесно и спокойно може да се направи за около 2,5-3 часа стегнато каране.
Вода ще има по пунктовете, така че 0,5 литра са достатъчни.
:beer:


Хелоу!
Продължавам да твърдя, че беше лесно... :rofl:
Стартираха 54 души, повечето финишираха (не стоях до края на финала). Имаше и доста позагубили се, но с едно изключение маркировката тази година беше перфектна!!! :agree:
Изключението беше на края, 2-3 км. преди Банско - некоректно отдясно беше сложен знак, без да има нужда да се завива на дясно...
Е, аз завих и ми струваше към 5 мин.(защото се върнах)...Но като цяло съм доволен, след като се събрах в двата часа и съм 12-ти. На някои им струваше повече... :banghead:

Нивото на участниците е средно (като изключим 10-15 човека). Евала на англичаните, които са повече от нас! Искрено се забавляват! Има и двама гърци с безтегловни карбонки, които справедливо бяха първи.
Евала и на момчето със счупената от самото начало седалка, която отлетя в полето. Този пич кара през цялото време прав и завърши пети или шести... :agree: Само да си беше сложил каска, че такива са правилата.
Вода наистина имаше достатъчно, така че и тук бях прав.
Да видим какво ни чака утре!
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот kvelikov » Нед Авг 01, 2010 6:52 pm

Ето какво стана днес (цитирам от друг пост):

"Айде пак да се включа от Банско.
Днес беше много колоритно! Както всички си мислеха, че трасето ще е просто бързо и скучно, то се оказа меко казано интригуващо... :eyebrow:
Имаше и бързо, и нагоре и надолу... и дълбоки локви, и гадни коловози... Абе, типично ХС!
Дължината бе 27 км., взех го за 1.35 мин...
Интригата дойде от едно място, което повечето мишоци в бързината пропуснаха и съкратиха към 4 км... Не беше пропуск на организаторите, защото маркировка си имаше. Просто за пореден път се доказа, че на ХС-състезания не е важно само да се върти, а и да се гледа и мисли...
Та, накрая се оказа, че критерий за правилно завъртян маршрут е:
Калните са ОК, чистите са OUT... Между другото, този критерий се оказа най-добър, защото там, откъдето минах, имаше около 20-30 локви, в една от които дори поостанах... :fight:
Та, да се похваля - според този критерий, батю ви е 5-ти или 6-ти... :D
Накрая ме гониха двама англичани, но не им се дадох и даже бягайки, взех, че настигнах трети и в последните 100 метра го изпреварих. След като финишира, пича дойде, здрависахме се и ми каза "you, crazy bastard!...".
Голям фън!

Гърците днес здраво се изложиха - проявиха типичната гръцка педерастия. Ядосан, че е изпреварен от едно наше момче, "шампионът" отива и му крещи, почуквайки го с каската по главата... :bigeyes: Грозна проява на неспортсменство!!! Говорих с Джеймс и май ще го дисквалифицират... Дано!

Очаквайте снимки от Админ и репортаж за двата дена.
"

Такива работи...
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот Synthesis » Нед Авг 01, 2010 8:55 pm

Е не го дисквалифицираха, а го наградиха. Имам даже снимка как го награждават, ама нема сми да я пускам. Гръка беше добър, ОК. Ама да вика на момчето от Банско 'аз шампион, ти турист', при условие, че момчето го би, не мога да го разбера. Не знам банскалията какво е съкратил, ама си е минал през всички чекпоинти и го е бил по всички правила...
Аватар
Synthesis
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1552
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:32 am

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот prokalnatiq » Нед Авг 01, 2010 10:07 pm

Нз радвам се, че българин спечели днес, но според мен нещо е "cheatal" (измамил) аз колкото и да се старах да не се калям много, на финала бях целият кален, да не говорим за колелото. Според мен няма как да минеш по това трасе без да се окаляш, пък победителя беше съвсем малко кален (показа си тениската с която караше), пък и колелото си му беше чисто. Особено лошо впечатлени ми направи пък една от жените тя нямаше капчица кал по себе си :boggled: . Незнам много лошо се получи ,може гърците да са объркали някъде пътя (и да са си го удължили), но няма как да се върнеш с 2-3 капки кал по себе си и по колелото след такова трасе(за което според мен гърците бяха прави). Това е мое мнение никого не ангажирам. Много ме е яд за вчера когато се обърках и спусках 4,5 километра и после трябваше да се върна. На някои места маркировката беше сложена много объркващо :boggled: . Да не говорим че на места изобщо липсваше (точно на влизането в града вчера). Искам да изкажа моите благодарности на един "фотограф", който малко или много ми помогна със спуканата гума :beer: :beer: :beer: . Ако види поста ми да ми пиши ЛС че искам да ми трати снимката :D . Иначе като цяло си прекарах много добре. Браво на организаторите които са се потрудили доста (само дето излагаха че колата ще се движи с 10км, а не с 40 (както беше) :D ). Наградите също са много хубави. :clap: :clap: :clap:
Последна промяна prokalnatiq на Нед Авг 01, 2010 10:10 pm, променена общо 1 път
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот Admin » Нед Авг 01, 2010 10:09 pm

Не съм видял въпросното поведение на гръка, но ако е вярно, че се е държал така, не му прави чест, колкото и ощетен да се е чувствал.
Но не съм съгласен, че да съкратиш трасето (волно или не) е по правилата. Много хора са се объркали на въпросното място, въпреки наличието на съвсем ясна маркировка. Но това не значи, че минавайки напряко и през всички контроли, са карали по правилата, тъй като в един участък просто не са карали по трасето, което заобикаляше доста (няколко километра, в които заради кал и малък наклон просто не можеше да се кара бързо).
Ако има грешка на организаторите в случая, тя е, че не бяха сложили контролата малко по-високо, на проблемното отклонение, така че да бъде невъзможно минаването напряко. Но явно не са имали досатъчно опит, за да преценят това.
Така че според мен решението им за днес е правилно - по-добре без победители и да се запази приятния дух на проявата, отколкото да има минали напряко победители или пък да бъдат дисквалифицирани поне няколко души в предни позиции.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот prokalnatiq » Нед Авг 01, 2010 10:14 pm

Да и според мен доста си изпусна нервите, но донякъде е така. Да мислиш че си първи и накрая да се окаже, че са те изпреварили без да го видиш е малко шашкащо.
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот ХристоС. » Пон Авг 02, 2010 7:59 am

Най-важното е, че се получиха и много приятни карания, и двата дни. На организаторите само „евала“ мога да кажа - такова събитие много малко са наясно какви усилия коства, за да може да стане факт.

Да, имаше известни „бъгове“ и двата дни - и имаше какво повече да се желае от маркировката. Не отричам, че втория ден беше значително по-добра - но пък и много повече хора се объркаха на точно определено място (сред които и аз); всъщност, подведох се по състезател, който караше на няколкостотин метра пред мен и чат-пат го виждах в далечината и по него се ориентирах за посоката (а зад мен нямаше никой и си карах практически сам). Във високата част на трасето пък пътищата се разделяха на няколко пъти и въпреки, че извеждаха на едно и също място (предварително няма как да се знае това), спирал съм да се чудя по кой от двата да поема и да търся маркировка, каквато отстъства... Мисля, че ще е много полезно да се предвиди един ден за опознавателно каране следваща година, когато с по-ниско темпо някой от организаторите води групата на участниците или ако не е възможно навсякъде, където има път, който не е част от състезателната дистанция, той да бъде преграден с лента, да има хора на пост (не задължително контроли), които да указват вярната посока (или да се забият импровизирани указателни знаци за завой, движение направо).

Очарован съм от условията, които Банско предлага за планинско колоездене (въпреки, че никой не се нави да се качи с мен до Безбог, поне направих и едно нощно каране по пътеките над града) и при всички положения ще се радвам, ако можем да се организираме (може и с хора от форума) и да си правим „излетчета“ в района някой и друг weekend.
The phoenix was reduced to ashes, from which a new, young, strong phoenix arises, reborn anew to live again.
_loading resurrection: complete
_starting rebirth: started
_metamorphosis: beta state
Аватар
ХристоС.
 
Мнения: 205
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 9:58 pm
Местоположение: София | 0878997722

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот prokalnatiq » Пон Авг 02, 2010 1:07 pm

Айде който има снимки да ги качва (админа ще го изчакам) ама ако някой друг има снимка да ги качва аз ще ги кача сиг довечера :) .
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот Synthesis » Пон Авг 02, 2010 4:17 pm

Малко снимки на нашия клуб: http://www.facebook.com/photo.php?pid=3 ... 1325082490
Аватар
Synthesis
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1552
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:32 am

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот eMcKu » Пон Авг 02, 2010 7:43 pm

Браво :beer:
аа и Нео, какви са тея байкове :beer:

:smash:
Не го прикривайте гръка, нека го видим
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот prokalnatiq » Вто Авг 03, 2010 3:35 pm

http://prokalnatiq.snimka.bg/sports/ban ... ere.522971 Ето ви моите снимки, ако може да качите и вие. Качеството е доста лошо но самият саит ги прави такива. :beer:
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот Вилката » Чет Авг 05, 2010 11:07 am

@prokalnatiq: Ти ли си с екипа LIQUIGAS? За пръв път ми се случва някой състезател да дойде и да ме пита дали съм добре, докато си пия биричката на сянка покрай трасето, и това май си бил ти :beer: Е много добре си бях, да :D Все пак похвално поведение! То картинката беше - на една страна захвърлил байк, на друга раница и каска, а аз по средата, явно е приличало на инцидент, браво за реакцията! :agree:
А за състезанието - получи се велобитка на биатлонисти. Само дето гръцките биатлонисти явно доста сериозно се занимават с МТБ. Победителят показа завидна техника дори и при спускането, една гънка на пътя я прелетя като фрийрайдър направо :bowdown: При БГ биатлонистите ясно липсваха МТБ навици, като най-лошо впечатление направи това, че всички бяха без каски :nono: Иначе явно са здрави, защото не бяха изостанали много от гръка при изкачването, но на спускането бяха много плахи и там със сигурност им е взел много преднина. А за поведението на гръка - не съм изненадан! Дано не обидя някой, но всичките ми сблъсаци с хора от тая нация (особено зимата по пистите над Банско) са доказали, че болшинството са арогантни, нахални и надути. Особено от спортист не мога да приема такова поведение и толкова слаб самоконтрол! :smash:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот prokalnatiq » Чет Авг 05, 2010 1:14 pm

Да аз бях :D. Аз да попитам дали си добре и дали се нуждаеш от помощ (за биричката :D). Ако може да качите линк с всичките снимки че искам някоя моя снимка в движение. Ще съм ви много благодарен, още се издирва фотографа който ми помогна и ми направи снимката (искам си снимката :D)
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот Admin » Чет Авг 05, 2010 3:07 pm

Моят репортаж със снимките е публикуван от вчера:
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... 804-bansko
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот prokalnatiq » Чет Авг 05, 2010 8:24 pm

Да видях но се съмнявам да са ти само това снимките :D , но яйде да не ти досаждам едва ли само аз съм ти на главата :D
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот azsa-bachinito » Пет Авг 06, 2010 10:07 am

:offtopic: Поздравявам отбора на Yesbikes за прекрасните съпорт-момичета, които имат. Дай боже секи му. :bowdown:
Е тва е истината. http://prokalnatiq.snimka.bg/sports/ban ... 935423.big
Последна промяна azsa-bachinito на Пет Авг 06, 2010 10:17 am, променена общо 1 път
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: The Road To Nowhere 2010

Мнениеот prokalnatiq » Пет Авг 06, 2010 10:13 am

:offtopic: :D да прав си ! :beer:
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта