1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот bokicha » Сря Юли 28, 2010 9:54 pm

Понеже от никъде никаква информация реших да споделя това което знам.
Предстоящата Събота и Неделя в Църна Трава- Сърбия ще се проведе Балканският шампионат по ХСО.
Църна Трава се намира на около 50км от ГКПП Стрезимировци и на ~130 от София.
Някои от вас вече знаят преди две седмици бях ме там на състезание провело се на същото трасе.
Ние карахме това- http://sportstracker.nokia.com/nts/work ... id=2744549
а сега това- http://www.orlovac.org.rs/Meni/Balkan%20kup.htm . Няма големи разлики.
Трасето представлява стръмно изкачване последвано от технично спускане. Общо взето те оставя без дъх, старт/финала е на мегдана.
Съжалявам, че така и неоткривам видеото което снимаха по време на състезанието от трасето, а и снимки няма. То класиране никъде не открих
публикувано. Та може би това им е единственият кусур на организаторите.
..пффф, друго какво щях да пиша, знам ли аз вече.
Ай, успех на всички.
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: 1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот tisho » Сря Юли 28, 2010 11:47 pm

11.04.2010. IV trka za mtb ligu Srbije, BALKAN KUP memorijal Bobana Bogdanovića. Trka koja je bila dostoja sećanja na našeg Bobana, u svakom pogledu. Staza koja je prva staza XCO našeg Bajk parka, poslužila nam je da izvršimo generalnu probu pred Balkanski šampionat. , koji će se održati 1.avgusta u Crnoj Travi.
Veliki broj takmičara i odlična atmosfera u centru Crne Travi i na delu staze, spustu kroz borovu šumu, pružili su zaista jedno pravo uživanje u zaljubljenike u planinski biciklizam. Posebno je oduševio takmičar iz Belgije Wouter Clepple, vodio je šest kruga trku i dosta namučio srpskog šampiona Bojana Đurđića da se domogne trofeja Balkan kupa.

Orlovac se nije obrukao na domaćem terenu, u Hobbz fun kategoriji Bratislav Bogdanović je stigao treći, kod kadeta Marko Simjonović okitio se zlatom, Ivana Kostić naša juniorka takođe je osvojila zlato, Julija Ristić bronzu. Fantastično se borio u Negovan Stanačkov, naš junior i osvojio je u zaista veoma jakoj konkurenciji bronzu.

U organizacionm smislu najbolju ocenu trke je dao gost iz Belgije, i ako je čuo da je u Crnoj Travi najbolja organizacija trka u ovom delu Balkana, bio je izuzetno zadovoljan svime što se je dešavalo na trci, od samog početka do kraja. Pohvalio je redare na stazi, obeležavanje staze, brzo proglašenje pobednika, izvaredan spust na jednom delu staze, naše gostoprimstvo .


С други думи:
Четвърто състезание за МТБ лигата на Сърбия, Балкан къп в памет на Бобан Богданович. Състезанието е достойно да ни припомни нашия Бобан от всяка гледна точка. Маршрутът е първи XCO за байкпарка ни и послужи за генерална репетиция преди Балканския шампионат, който ще се проведе на 1 август в Црна Трава.
Големият брой състезатели и отличната атмосфера в центъра на Црна Трава и по трасето - спусканията през боровата гора - създадоха истинско задоволство за любителите на планинското колоездене. Наистина ни зарадва състезателят от Белгия Вуте Клепе, който води шест обиколки и доста измъчи сръбския шампион Боян Джурич да се домогне до трофея на Балканската купа.

Орловац не се изложи на домашен терен и в Хобс категория /?/ Братислв Богданович финишира трети, кадетът Марко Симьоновиш се окичи със злато, нашата Ивана Костич от младежите също взе злато, а Юлия Ристич бронз. Фантастично се бори Негован Станачков - наш младеж, който спечели сред наистина силната конкуренция бронз.
В организационен смисъл най-добра оценка даде нашият гост от Белгия и въпреки, че е чувал, че организацията в Црна Трава е най-добра на целия Балкански полуостров, бе напълно удовлетворен от всичко, което се случваше по време на състезанието от самото начало до края. Похвали класирането в състезанието /?/, маркирането на трасето, бързото провъзгласяване на победителя, бързото спускане в една отсечка от трасето, нашето гостоприемство.*



Може би това е класирането. За всички останали участници ще гадаем :)
*Преводът е неофициален и не е легализиран :D


Току-що открих и това:
http://www.youtube.com/watch?v=kRxJep5qhWU&feature=player_embedded
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Да стискаме палци на участниците ни в Сърбия

Мнениеот lupi » Чет Юли 29, 2010 5:38 pm

Нека пожелаем успех на всички учасници на балканядата в Сърбия,дано се върнете с медали в България .



Момчета и момичета от цялата ни страна желаем ви успех.
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: 1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот PowerSlide » Нед Авг 01, 2010 8:04 pm

До колкото разбрах Тодор Ангелов е четвърти, при юношите имаме сребърен медал :clap: , при жените - бронзов :nuts:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: 1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот kreator76 » Нед Авг 01, 2010 8:22 pm

Изображение
Изображение НИКОГА БЕЗ КАСКА В ПЛАНИНАТА И НЕ САМО ТАМ
Аватар
kreator76
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:04 pm

Re: 1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот Watanabe » Нед Авг 01, 2010 11:44 pm

PowerSlide написа:До колкото разбрах Тодор Ангелов е четвърти, при юношите имаме сребърен медал :clap: , при жените - бронзов :nuts:


Их, че скромност бе, брааат. Кажи и на хората- Ани е човека с бронза.
Watanabe
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 5:26 pm
Местоположение: Шумян

Re: 1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот lupi » Пон Авг 02, 2010 8:02 am

Браво на всички Българи който са учавствали в балканядата :clap: :clap: ,браво на всички който са с медали :bowdown: :bowdown: .Поздрави от Габрово.
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: 1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот Admin » Пон Авг 02, 2010 9:14 am

Браво! :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот Анелия » Пон Авг 02, 2010 10:00 am

Бих желала да напиша няколко думи за Балканиадата в Сърбия. Искам първо да благодаря на Николай Одрински, че ми гласува доверие и имах шанса да видя как се кара състезателно извън граница. Досега съм участвала на състезания само в България и в Сърбия беше много различно и емоционално за мен. След като разбрах, че ще участвам, се готвих всеки ден и исках да представя страната ни по най-добрия за мен начин. Доволна съм от представянето си, дадох всичко от себе си, не правих грешки, но ...толкова мога.
Какво видях в Сърбия и по-специално в техния отбор: много хубави колелета, леки, карбонови, с висок клас окомплектовка. Една седмица преди състезанието са били на лагер до трасето и видях програмата за един ден с план за тренировки и дейности, изписани час по час. Започваше се с йога и стречинг например, после закуска, после тренировки, почивка... всичко планирано и измислено. Инструкции как да се приготвиш за тренировката, какво да си носиш и т.н. Това ще кажете вие всеки от нас си го прави, без да му виси план на вратата, но в този лагер и отбор имаше много млади състезатели, много юноши, за които тези неща все още не са даденост, а и не би трябвало да се вземат за толкова елементарни дори от по-напреднали състезатели. Отборът беше голям, с много наистина каращи сериозно хора, на различно ниво от нашите състезания. Надявам се и тук нещата да тръгнат в същата посока. Интересно беше, че награди, освен купи и медали не се дават. Това е добре от гледна точка на некомерсиализирането на състезанията. Предполагам, че сърбите получават стимули във форма на велосипеди, поддръжка, тренировъчни лагери и такива неща, свързани с колоезденето. Т.е. ако караш, ако си добър, получаваш велосипед и екипировка, ако се класираш добре – пращат те на тренировъчен лагер и такива неща ги карат да се конкурират и да се стремят към успехи.
Природата и условията за каране бяха чудесни, трасето добре маркирано и обезопасено с мрежи към деретата и дунапрен по дърветата, боядисани със спрей изрязаните пънчета. Трасето беше доста трудно. Качването и слизането следваха едно след друго, равно почти нямаше, само до фийд зоната малко. Качването го карах навсякъде в тренировъчните обиколки, но в състезателната треска и натрупаната умора, ми се наложи да слизам на места. Спускането си беше стръмно, но за сметка на това нямаше камъни и гумите бяха изорали линия, която само трябваше да следвам. За жените и юношите премахнаха най-стръмния участък, който преминаваха само най-смелите. Има го в снимките и клипчетата колко е стръмен.
Емоциите за мен бяха силни, искаше ми се да съм втора, но на качването младата 18 годишна девойка от Сърбия полагаше нечовешки усилия, рева, пухтя, скимтя и успя да ме мине. Аз се притеснявах, че ако надхвърля себе си още на втората обиколка, няма да ми останат сили да финиширам и честно казано, се надявах да направи грешки при спускането, но уви, не стана така.
Надявам се пак да имам възможност да карам на подобни състезания, защото помагат да се развиваме и учим нови неща.
Радвам се, че бяхме с всички от отбора, както и хората, които ни подкрепяха. Всички българи се отдадохме и карахме много добре. Браво на Десислав за среброто, в него има много скорост, сила и техника.
И ето много снимки:
Част 1
Част 2
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: 1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот did » Пон Авг 02, 2010 10:04 pm

Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот outfaced » Пон Авг 02, 2010 10:48 pm

Стръмния участък кърти :bigeyes:
Аз тва с толкова вдигната седалка и 71 челен ъгъл посмъртно нема го мина :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот bokicha » Пон Авг 02, 2010 11:55 pm

.. :offtopic:
Хм, в търсене на фотоси, открих малко фотоси и класирането от състезанието преди три седмици,
провело се на почти същото трасе.

http://www.facebook.com/album.php?aid=6 ... f68f9230a7
http://www.bss.rs/cms/documents/2010/mt ... _XCO-4.pdf
tanya написа:наблюдавах и треньорите им - страшно горди със своите състезатели. Имаше едно момиче на около 14 години. Треньорът и беше по цялото трасе с нея на тренировките. Показваше и откъде как да мине, какво да направи. И караше един стар таралясник с твърда вилка, а минаваше образцово навсякъде

http://www.facebook.com/photo.php?pid=1 ... 5105630168
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: 1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот stilo » Вто Авг 03, 2010 7:06 am

Началото започна така
http://veloxgps.de/velox/index.html?locale=en&trackdetails=8175&token=PwzDyE14
а финала на успешното ни представяне на Балканското по MTB във видео ще видите след 1-2 дена че имам да обработвам и компилирам 150 файла :bigeyes:
Една МААААААЛКА част е
http://www.youtube.com/watch?v=vMJ5OFqn9oU
Аватар
stilo
 
Мнения: 545
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 8:40 am
Местоположение: on the road

Re: 1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот Statev » Вто Авг 03, 2010 7:57 pm

Може да сме по-бавни от сърбите но пък не сме по-грозни :D
01082010701.jpg
(438.54 KiB) 254 пъти
Аватар
Statev
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:28 pm

Re: 1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот Pinky76 » Вто Авг 03, 2010 9:34 pm

Statev написа:Може да сме по-бавни от сърбите но пък не сме по-грозни :D
01082010701.jpg


Е то това е най-арната снимка от цялата Балканиада,само дето Деско и жените загряваха по това време и ги няма,ама здраве да е.Трябва да има и чисто мъжки снимки :D

:offtopic: И Стамбе твоята фланелка най-нова изглежда,моята малко поизбеляла,ама сигурно са я носили доста шампиони преди мен ;) :)
Айде наздраве :beer: :beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: 1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот crib » Сря Авг 04, 2010 9:22 am

Не останаха ли за вас фанелките?
crib
 
Мнения: 343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 11:20 am
Местоположение: софия

Re: 1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот Pinky76 » Сря Авг 04, 2010 12:15 pm

crib написа:Не останаха ли за вас фанелките?


Това е обществена тайна,но по вида им и това че не ни бяха по номер можеш да съдиш,че не сме първите им носители,а няма и да сме последните им.;)
Важното е да има млади момчета и момичета(в който и да е от спортовете) и да имат желание,воля да се развиват и тренират,а фланелки ще се намерят. :agree:
:beer: :beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: 1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот bokicha » Сря Авг 04, 2010 12:57 pm

Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: 1.avgust 2010. Prvenstvo Balkana XCO CRNA TRAVA

Мнениеот Анелия » Чет Авг 26, 2010 6:02 am

На нашите май им хареса да ходят в Сърбия: http://www.360mag.bg/posts/6621 Поздравления за всички участници :wavey: и браво на Тошко! :clap:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm


Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 101 госта