Велорали "Узана" 2010

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот zappa » Пет Сеп 24, 2010 2:58 pm

На всички унизени и оскърбени колоездачи от мъжки пол ще кажа едно: Не сте сами. На Анелия това й е хоби.
Уф, не заваля ли вече? Ще издухам облаците над Шуменско плато към Габрово.
(Ани! Ани!! Ани!!!)
Аватар
zappa
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Юли 09, 2008 2:24 pm

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот tanya » Пет Сеп 24, 2010 3:05 pm

Zappa, ако завали дъжд, теб ще държа отговорен, да знаеш :deal:
Недей така, де, дъжд, че дъжд. Аз искам слънце, все пак и децата водя. Няма да им правя кални бани. Нали, ако вали дъжд, ще вдигнат хижата във въздуха и кво праим тогава :nono:
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот sensation_blue » Пет Сеп 24, 2010 3:24 pm

актуална картина и метеорологична информация от Узана (е поне докато не забие за пореден път):
http://uzana.gabrovo.bg/weather/station ... hp?lang=bg

камерата иска инсталиране на activeX и май върви само с Internet Explorer:
http://uzana.gabrovo.bg/cam.htm

Още една камера (тази пък май върви с Мозила):
http://193.68.123.245/view/index.shtml

май заваля... :crap:
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот zappa » Пет Сеп 24, 2010 3:32 pm

Наздраве!
Аватар
zappa
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Юли 09, 2008 2:24 pm

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот Inzagi » Пет Сеп 24, 2010 3:55 pm

успех от мене на всички участници и да не ви плаши дъжда ,аз за съжаление пропускам това състезание :peace:
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот Watanabe » Пет Сеп 24, 2010 4:06 pm

Докладваха, че валяло, но не много...

ПП. Я да си запаметя линковете на Таня, че утре ако ще отскачам до Узана да видя ше ли ме вали или не.
Watanabe
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 5:26 pm
Местоположение: Шумян

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот PowerSlide » Пет Сеп 24, 2010 6:43 pm

Поваля, понамокри, поспря, покараха, поснимах, поовъргаляха се някои ... изобщо - идилия :8D: Кратко видео другата седмица :^:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот zappa » Съб Сеп 25, 2010 6:48 am

Научавам от сигурен източник, че мъгли се стелят над Узана. Казах ви аз! А така! Яжте мюслите на Анелия сега! (Ани! Ани!! Ани!!!...и тук-там Хрис!)
Аватар
zappa
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Юли 09, 2008 2:24 pm

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот PowerSlide » Съб Сеп 25, 2010 9:17 am

Ето го и старта
Изображение
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот Pr3d4t0R » Съб Сеп 25, 2010 9:21 am

Няма да им е лесно в такова време. Истинско предизвикатество за тялото и техниката.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот did » Съб Сеп 25, 2010 9:23 am

Редно ще е накрая организаторите да преброят, дали броят на финиширалите е равен на този на стартиралите, щото разликата ще е в менюто на Баба Меца :beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот Анелия » Съб Сеп 25, 2010 2:43 pm

Хора, много тежко беше трасето. Кал, мъгла, вятър...Горките шосейки дето ги бяха пуснали там, направо ми дожаля за тях. :crap:
Наздраве от мен :beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот ko3er » Съб Сеп 25, 2010 3:41 pm

Дори имаше малко слънце и сух път, но това не направи трасето по-леко. Аз лично въпреки несполуките, които ме сполетяха съм доволен. Спусканията бяха супер екстремни(камъни МНОГО кал и висока скорост), а баирите този път не ми се сториха толкова стръмни.На няколко пъти природата около нас беше толкова красива, че ми идеше да спра, да зержа състезанието и да й се любувам цял ден . Абе с две думи яко беше..
Ще видим утре ники какво трасе ни е сътворил.Казва, че е малко по-тежко от миналата година, което хич не ми харесва, щото миналата година бая се поозорихме. В крайна сметка каквото-такова. Все ще е яко :clap:
Аватар
ko3er
 
Мнения: 611
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 9:50 pm
Местоположение: София,Дианабад

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот botroid » Съб Сеп 25, 2010 6:30 pm

Интересно ми е, кое ви е най-неприятното нещо при каране в кал и мокро. Тук съм направил една анкета, моля ви да си дадете вота. Трасето не е трудно и тежко, такова го прави калта, не друго :crap: Яко си е де, ама на моменти, проблемите свързани с калта идват в повече, но какво да се прави, здраве да е :)
Последна промяна botroid на Съб Сеп 25, 2010 6:35 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот did » Съб Сеп 25, 2010 6:32 pm

Анелия написа:Хора, много тежко беше трасето. Кал, мъгла, вятър...Горките шосейки дето ги бяха пуснали там, направо ми дожаля за тях. :crap:
Наздраве от мен :beer:


Хич да не ти е жал! Точно такива трябва да са планинските трасета - да могат да отделят планинските колоездачи от шосейните.

@botroid: Що в анкетата ти може да се гласува само за един отговор?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот botroid » Съб Сеп 25, 2010 6:56 pm

ko3er написа:Ще видим утре ники какво трасе ни е сътворил.Казва, че е малко по-тежко от миналата година, което хич не ми харесва, щото миналата година бая се поозорихме.


Целта на дадено състезание е, участниците да се зорят и вследствие от това, да се види кой е най-добрият и най-добрите като цяло. Ако е лекинко каране и единственото напрежение, което изпитваш е във врата, породено от въртенето му в различни посоки, за да хванеш гледките - такова нещо не е никакво състезание, а обикновенно, редово, ежеседмично планинско мероприятие :) Не че на такова, не може да се озориш при желание, но точно това, не е главната и най-важна цел.

Анелия написа:Горките шосейки дето ги бяха пуснали там, направо ми дожаля за тях


Няма какво да ги жалиш, не го заслужават, все пак са профита, работата им е да карат. По-принцип по-голяма част от планинските колоездачи, не изпитват особенно уважение и симпатия към шосейките, камо ли пък жал :evil:
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот sensation_blue » Съб Сеп 25, 2010 7:13 pm

Нищо не казвате кой беше първи втори алабала... ще има ли някакво инфо? Клепе участваше ли? Смисъл ако да, то е ясно кой е първи ;)
И какви шосейки бе хора? Пускали са се по трасето с шосейки? :crazy:
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот SStoeV » Съб Сеп 25, 2010 7:15 pm

Първи за днес е Уоутър Клепе, втори е Даниел Петров за другите не съм питал :) Шосейки имат впредвид шосейни състезатели, които карат и по планински състезания. :agree:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот Ozzie » Съб Сеп 25, 2010 7:23 pm

did написа:@botroid: Що в анкетата ти може да се гласува само за един отговор?

редактирана е
8 възможности от 16 смятам са достатъчни :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот botroid » Съб Сеп 25, 2010 7:45 pm

sensation_blue написа:И какви шосейки бе хора?


Ице, става дума за про шосе състезатели на "Хемус-1896 Вивело, каращи по нашите състезания и мероприятия с байкове.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот did » Съб Сеп 25, 2010 7:47 pm

@botroid: Те вече се култивираха. Прочети коментарите за велоралито в Хисаря през 2005, да видиш тогава колко смешно беше...

Успех на всички организатори и участници утре :beer: :agree:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот sensation_blue » Съб Сеп 25, 2010 8:22 pm

"Мнозина от нас с интерес наблюдаваха евтините велосипеди с шосейни педали" :roll2: :rofl:
е явно клипсовете не са били на мода още в МТБ-то (аз никога не бих си сложил такова) но познайте какво си помислих първо, като прочетох горното изречение :D
Иначе... не че нещо, но доста "шосейкаджии" се представят доста добре и в планинското колоездене... напр. Недко Дянков.. и други, които не познавам... е ще е интересно да чуем как са се класирали сега...
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот Ozzie » Съб Сеп 25, 2010 8:34 pm

напротив, SPD-та си бяха на "мода" и тогава
просто състезателите каращи шосейно, нямащи обувки за SPD са сложили шосейните педали на онези велосипеди
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот did » Съб Сеп 25, 2010 8:47 pm

sensation_blue написа:доста "шосейкаджии" се представят доста добре и в планинското колоездене... напр. Недко Дянков.. и други, които не познавам... е ще е интересно да чуем как са се класирали сега...

Не се чуди! Няма добър състезател в планинското, който да не кара шосе. Недко е универсален състезател.

Няма нужда да заливаме темата с още философски размисли. Утре ще се види всичко.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот PowerSlide » Нед Сеп 26, 2010 9:58 am

Утре дойде
временцето е два пъти по-зле ...
Изображение
Силен вятър, слаб дъжд, останалото се вижда.
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот Келеша » Нед Сеп 26, 2010 7:26 pm

Здравейте.Сегашното велорали въпреки същите грешки от миналата година относно маркировката :nono: си беше чудесно.Исках да е лошо времето няма да си кривя душата хем да си видя възможностите а и да се види кой как кара :popcorn:всеки може на хубаво време.Относно отборното класиране имаше малко подмолни дейности поради факта че отбора в който участвах беше 2 ри съответно някак си стана 3 ти което разбрах едва днес благодарение на Нико Байк :banghead: много благодаря за което :(!: и разбрах как е станало просто са добавили някой по бърз в тяхното отборче.Лошо впечатление ми направи също и самото награждаване с тезата че съм бил закъснял а награждаването било почнало по рано 15 00ч а то беше толкова но както и да е.Явно не съм приятен на някого,кой съм аз някой си от Търговище :crazy: приемам нещата лично.Излязоха ми с тезата че щом съм закъснял значи нямам награда или нещо от сорта :rofl: щом така смятат така да е.Днес стартираха едва 20 души и мисля че трябва да се уважава всеки един от тези хора които караха въпреки лошото време независимо кой от къде е.При положение че хора които не са карали първият ден ги има в класирането какво да говоря повече че вмъкнали някой си .............някъде.Той и Уолтър закъсня ама му дадоха наградите без да им се моли :bowdown: , типично по Габровски :deal:
Последна промяна Келеша на Нед Сеп 26, 2010 8:06 pm, променена общо 3 пъти
Келеша
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1282
Регистриран на: Нед Сеп 19, 2010 8:49 pm

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот psixopat » Нед Сеп 26, 2010 7:36 pm

taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот denizov » Нед Сеп 26, 2010 8:19 pm

:wavey: Благодаря на всички които ни уважиха и тази година :bowdown:
Честито на победителите и всички които се качиха на стълбичката. :clap: Специални благодарности за помощта на Н. Одрински и Г.Одрински както и на П. Райков и неговото семейство :bowdown:
Аватар
denizov
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1385
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 8:38 am
Местоположение: Gabrovo

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот denizov » Нед Сеп 26, 2010 8:39 pm

Келеша написа:Здравейте.Сегашното велорали въпреки същите грешки от миналата година относно маркировката :nono: си беше чудесно.Исках да е лошо времето няма да си кривя душата хем да си видя възможностите а и да се види кой как кара :popcorn:всеки може на хубаво време.Относно отборното класиране имаше малко подмолни дейности поради факта че отбора в който участвах беше 2 ри съответно някак си стана 3 ти което разбрах едва днес благодарение на Нико Байк :banghead: много благодаря за което :(!: и разбрах как е станало просто са добавили някой по бърз в тяхното отборче.Лошо впечатление ми направи също и самото награждаване с тезата че съм бил закъснял а награждаването било почнало по рано 15 00ч а то беше толкова но както и да е.Явно не съм приятен на някого,кой съм аз някой си от Търговище :crazy: приемам нещата лично.Излязоха ми с тезата че щом съм закъснял значи нямам награда или нещо от сорта :rofl: щом така смятат така да е.Днес стартираха едва 20 души и мисля че трябва да се уважава всеки един от тези хора които караха въпреки лошото време независимо кой от къде е.При положение че хора които не са карали първият ден ги има в класирането какво да говоря повече че вмъкнали някой си .............някъде.Той и Уолтър закъсня ама му дадоха наградите без да им се моли :bowdown: , типично по Габровски :deal:

Келеш, предполагам,че ти си Йордан Дончев
Ще ти кажа няколко неща:
Критики относно трасе, организация,награди, съдийство приемам само от хора организирали подобни състезания и то по-добре от нас
Второ- На Велорали Узана никога не е имало отборно класиране, още по-малко подмолни действия относно класирания
не случайно сме поканили съдии от Републиканската съдийска колегия
Трето-Церемониите каквато е награждаването трябва да се уважават!
Четвърто-Ние не делим хората на приятни и неприятни,на такива от Търговище и такива от друго място,ние уважаваме всички участници и се надяваме и те да ни уважават
Пето-Всички които заслужиха награди си ги получиха,вкл.и ти
Шесто-Уолтър не гледай и не се сравнявай с него, не си дорасъл!
Аватар
denizov
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1385
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 8:38 am
Местоположение: Gabrovo

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот _SoRa_ » Нед Сеп 26, 2010 8:44 pm

Кога ще се гатови резултатите? Имаше един /а може би повече/ сливналия- Пеньо с велосипед Scott. Голям образ :D
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта