Transnatura 2010

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Transnatura 2010

Мнениеот bokicha » Вто Сеп 07, 2010 1:48 pm

:wavey:
Привет на всички.
Както вече някои от вас знаят, утре с мусю Клепе потегляме за Гърция на едно 4 дневно състезание, което обещава да е доста интересно.
Етапите изглеждат еХтра.... :banana:
Ако открия нет някъде по междинните точки ще се обаждам, ако не може и да имате късмета да ни следите тук.
:beer:
http://race.transnatura.gr/
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: Transnatura 2010

Мнениеот kibikoff » Вто Сеп 07, 2010 1:55 pm

юбреее
мачкайте!

:beer: :agree: :D
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Transnatura 2010

Мнениеот Admin » Вто Сеп 07, 2010 2:18 pm

Забравих да ви питам, а честно казано нямам време да се разровя в регламента - отборно ли ще участвате или индивидуално? :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Transnatura 2010

Мнениеот Анелия » Вто Сеп 07, 2010 2:33 pm

Ауу, първите етапи са мощни :evil: Успех ви :^:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Transnatura 2010

Мнениеот tanya » Вто Сеп 07, 2010 2:33 pm

Много успехи ви желая. :agree:
И благородно завиждам :D
Странно ми е само защо първият етап изглежда доста по-тежък от останалите.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Transnatura 2010

Мнениеот TheAnimal » Вто Сеп 07, 2010 3:07 pm

Ебати гърча, вие нямате акъл.
Пожелавам ви успех :beer:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Transnatura 2010

Мнениеот kvelikov » Вто Сеп 07, 2010 4:08 pm

Сериозно натоварване се очертава! :agree:
Успехи на квадрат!
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Transnatura 2010

Мнениеот outfaced » Вто Сеп 07, 2010 4:48 pm

еее, затуй ли няма да ви видим на 24часа ... тц тц ... сериозна работа
успех :agree:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Transnatura 2010

Мнениеот bokicha » Сря Сеп 08, 2010 7:03 am

...юбреее, ще мачкаме я, няма да кибичим я.. :smash:
Даа, затова няма да се видим на 24, бяхме изправени пред труден избор.
Надпреварата е индивидуална,а етапите ми изглеждат еднакво гърчави, знам ли ,
на третия ден и равното ще ми се струва като баир.. :xx(:
Ай :wavey:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: Transnatura 2010

Мнениеот bokicha » Пон Сеп 13, 2010 10:26 pm

:wavey:
... :crazy2:
Прибрахме се в Неделя цели-целинички със здрави колела :)
Ден Първи- брутааалеен, нямам думи,
толкова тежко за толкова много километри не ми е било преди. Някъде към 50ти или 60ти километър/не помня вече/,
бях тотално изтощен, батерийката беше празна. Просто само исках да видя финала на етапа, където като го видях вече не можех да си кажа заглавието.
Клепе, беше финиширал 4/5 или 6 не помня точно. Трасето в последните километри не беше маркирано добре и нещо си бяха омешали позицийте и т.н.
/чакаме някой ден организаторите да качат калсирането/, конкуренцията беше сериозна, професионални и национални отбори, но не много на брой.
Като цяло етапа се оказа доста по- тежък от очакваното, това беше всеобщото мнение. Но пък беше най- красивия, високо в планината бяхме на няколко пъти,
а гледката към Преспанското езеро беше спираща дъха/аз и без това едвам дишах/. На трака без да искам съм кръцнал последните десетина км,
които бяха се надолу към езерото.
Ден Втори- той пък се оказа доста по- лек от очакваното, първите 15км
карахме зад кола в група, докато се предвижим до планината, и оттам старт, по коларски пътища. Баирите се оказаха нито толкова стръмни, нито толкова дълги, колкото изглеждаха на картинките които имахме, а и асфлат не липсваше. Отново карах сам и загубих много време. Духаше и силен вятър. Клепе отново се бореше сам срещу отборните усилия на украйнския отбор ISD, както и с някои от гръцките национали и се справяше добре в неравната битка.
Ден Трети- дъжд и студ. Организаторите неутрализираха 35км.
Карахме в група по асфалт. След това остър старт. Тежък етап в тежки условия, очаквах Уоутър да кара яко, условията бяха тежки, а и не липсваше кал, в която той се справя доста добре. В каряйна сметка се качи на подиума/3ти в етапа. Аз се движех добре, чувствах се добре и тогава допуснах грешка. Хванах в погрешна посока и това ми костваше ~2km еХтра и +10тина мин., което е доста за такъв кратък етап.
Ден Четири- каране на макс, не мислиш за утре, мирише ти само на изгорели гуми. Клепе трябваше да навакса 4/5мин за да се качи на подиума или да пази 4/5 мин за да запази 4-тото място в крайното класиране.
В крайна сметка първите петима в класирането финишира заедно и нямаше промени в крайното класиране.Клепе завърши 4ти :clap: в неравна битка.
Аз най- накрая влязох в ритъм и успях да устискам на старта и се хванах с един кипърски национал да караме заедно и да си помагаме.
Беше ни ясно, че е по- добре да караме заедно особенно, че състезанието приключваше дефакто на 30ия километър и оттам само надолу и само равно.
Като последните 8км асфалт по шосе при силен вятър! И така с общи усилия успяхме да настигнем и подминем 3ма човека, а четвъри хванахме точно като стъпихме на асфалта. И оттам тримата почнахме да си даваме чести смени и газ до дупка, оставихме си гумите по шосето, все пак това бяха последните 8км за четирите дена... :smash:
И така от 28/май!/ стартирали в нашата група финиширахме 13, Клепе 4ти, аз 13ти/18ти в генералното/ с няколко часа изоставане от най- бързите.. :)
Стартираха общо около 50тина състезатели, като в Неделя дойдоха и още. Неделният етап беше отворен и можеше да се запишат участници само за него. Което направи етапа още по- интересен.
Като цяло състезанието беше не чак толкова тежко, освен първият ден, и не особенно трудно технически освен ако не ти стиска да спущаш по- черни пътища
с 50/60.......70км/ч . А техните коларски пътища по- добри от някои наши междуселски.. :bigeyes: Посипани с чакълец и тук таме коловози.
Организацията на самото мероприятие беше доста слаба, но се опитваме да запомним само хубавите моменти.

открих малко фотоси тук
http://www.facebook.com/photo.php?pid=4 ... 1884165%22
очакваме от организаторите още картинки и видео
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: Transnatura 2010

Мнениеот Анелия » Вто Сеп 14, 2010 5:22 am

И вие сте били на тежко изпитание значи...Щом Клепе е 4-ти, представям си другите самолети как са карали :bigeyes:
Бокич, хубаво правите, че ходите на такива международни състезания :beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Transnatura 2010

Мнениеот dimitrov » Вто Сеп 14, 2010 7:15 am

Не се и съмнявам ,че сте се борили докрай и сте се представили достойно ,мога да си представя какво е нивото щом Вуте дето ние тука го виждаме само на старта и заминава там е завършил четвърти.Поздрави и подробности ще разкажеш в Габрово /има да ви гоним ,много сте вдигнали нивото всички / :wavey:
dimitrov
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 1:40 am


Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 115 госта