М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен 2011

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен 2011

Мнениеот taurus13 » Вто Ное 08, 2011 6:46 pm

natalito написа:Тео за пореден път показа що е то universal riding – вид, който още не е сладкодумно описан в темата „За различните стилове в българското МТБ пространство“, а както се вижда съществува, че има и ko3er-и, които го практикуват.

Да-a...ще трябва да опишем и универсалните карачи някак, ама първо да им намерим слабото място :lol: , пък и да натрупам малко база данни, че тия са рядък вид. Засега познавам двама много добри - Жоро Радев и Козера - и двамата могат да ти изкарат дъха нагоре и акъла надолу. :agree:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен 2011

Мнениеот Runaway » Вто Ное 08, 2011 7:41 pm

С.К.А. - евала! За чудо и приказ сте! Ама повсеместно, тотално и всеобхватно!!!
/за други тафталогии изразяващи необятната ми възхита за сега не се сещам, но можем да направим отделна темичка по въпроса/ :-D

Няма МЪРдане обаче, да си знаете - чака се следващия М.Ъ.Д.А.Г.А.С.К.А.Р!

...На който обаче, ще е мой ред да "вардя" дребосъка... и кИфтетата! :liplick:
Което пък ме подсеща, че рокада в участието ще има и в други мили вело-семейства. :-))
Натали, много готина мама си, ама другия път - на коня, че имаш какво да ни показваш!!
А относно това:
natalito написа: Мадамите стават все повече и все по-добри. Някои го раздадоха рейсърската, а други предпочетоха по-дългото приключение.
Мария (Георгиева) и Лора пък направили небрежно отклонение от трасето, и по този начин попаднали в „Бистришкия триъгълник“, където невръстни деца и техните придружители стрелят с въздушни пистолети, неподозиращи присъствието на натрапници или пък тайно надявайки се да се появят такива и да ги отстрелят. Ловкостта на момичетата обаче се оказала достатъчна, за да успеят да се измъкнат невредими и да финишират, даже вписвайки се в класирането. Лора обясни, че загубването е по нейна вина, но аз искам да я уверя, че танкът (да се разбира колелото) на Мария е надушил бойна обстановка и без те да се усетят ги е повел към мястото на пуцаницата.


Да ти кажа, права си:

Първо, както ти казах, наистина аз обърках пътя - какво да се прави, като все игнорирам онова прааавилно твърдение " верният път е винаги нагоре" :-) Видях един стръмен, рошав път и сууууууур с кеф по него! Ама мани това - подведох и други хора.

Второ - пак си права - Мария наистина има нещо вградено в колелото си - ама до колкото на мен ми стана известно, то идентифицира ... кучета. Това допълнително разнообрази маршрута ни :-) :-) ... защото, колелото й е конструирано така, че да ги заобикаля от много далеч!
Мария, дано не ми се сърдиш, за всичките ми опити да минем през "забранената зона" :beer: Истината е, че всъщност и аз се страхувам от глутници... просто не винаги.

Добра разходка си спретнахме в крайна сметка. И статуи от камъни видяхме и стреляха по нас, и на манастир ходихме, и приятели срещнахме, абе... само ме е яд, като гледям там една снимка с едни бири, на едни поляни, едни маСКАри.... :-) ама нищо - друг път!

А по повод "инопланетянските" коментари от предната страница ... да ви кажа имаше нещо. Докато гледахме смелите...едни снимки с извънземни се щракаха и чакам да се публикуват :alien:
Абе.. совите не са това, което са.
До скоро! :beer:
Аватар
Runaway
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1870
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 11:56 am

Re: М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен 2011

Мнениеот taurus13 » Вто Ное 08, 2011 10:53 pm

Ама пък ние със Светльо, посетихме храма на Луцифер :dgrin: - добре, че ходим на състезания с челници. Много беше страшно ще знаете :skull: - нявсякъде имаше заклинания и страшни рисунки, а в най-затънтеното място, в дъното на най-далечния коридор, на земята имаше нарисуван голям пентаграм, а наоколо бяха разпилени кос....ааа- кенчета от Монстер. :drunk:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен 2011

Мнениеот vpravov » Вто Ное 08, 2011 11:53 pm

Размишлявайки си, два дена по-късно, на чашка(и) червено винце, емоциите са ми леко противоречиви.
За мероприятието - много положителни. Да е жив и здрав Красито Великов, да не спира да го сърби, а и все да има зарибени да помагат. Формата определено мен много ме радва. Много се изкефих на маршрута - даже малко ме хвана яд, че подценявам Плана в последните години и не карам по-често там. Хубавото на планината е че всеки път е различна и може да бъде по някакъв начин нова за теб.
От друга страна са не толкова положителните емоции, но май продукт на сдуханата ни реалност. На първо място - Тодор Ангелов. Лудница е да го гледаш наживо. Малко са тези на които се възхищавам в такава степен. Крайно време е да започне да се гледа на този спорт на сериозно от "компетентните" органи и такива таланти да не се "погребват" без време! Да не говорим, че не е единствен. Най-малко, като се сетя за такива, като Васко Василев, каква им е "професионалната" подготовка, а как се справят... но няма кой да ги поеме и да ги развие. Мамка му... кой знае още колко като тях има и в други поприща. :crap:
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен 2011

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Ное 09, 2011 10:02 am

Беше чудесен повод да поснимам на чист въздух!!!!
Готини хора, готино време, хубава скара... да не говорим за ябълките.... :nuts: :magnify:


п.с. Голяма съм мърда - ще гледам днес да кача кадри ;)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен 2011

Мнениеот beauty » Сря Ное 09, 2011 11:22 am

Runaway написа:С.К.А. - евала! За чудо и приказ сте! Ама повсеместно, тотално и всеобхватно!!!
/за други тафталогии изразяващи необятната ми възхита за сега не се сещам, но можем да направим отделна темичка по въпроса/ :-D

Няма МЪРдане обаче, да си знаете - чака се следващия М.Ъ.Д.А.Г.А.С.К.А.Р!

...На който обаче, ще е мой ред да "вардя" дребосъка... и кИфтетата! :liplick:
Което пък ме подсеща, че рокада в участието ще има и в други мили вело-семейства. :-))
Натали, много готина мама си, ама другия път - на коня, че имаш какво да ни показваш!!
А относно това:
natalito написа: Мадамите стават все повече и все по-добри. Някои го раздадоха рейсърската, а други предпочетоха по-дългото приключение.
Мария (Георгиева) и Лора пък направили небрежно отклонение от трасето, и по този начин попаднали в „Бистришкия триъгълник“, където невръстни деца и техните придружители стрелят с въздушни пистолети, неподозиращи присъствието на натрапници или пък тайно надявайки се да се появят такива и да ги отстрелят. Ловкостта на момичетата обаче се оказала достатъчна, за да успеят да се измъкнат невредими и да финишират, даже вписвайки се в класирането. Лора обясни, че загубването е по нейна вина, но аз искам да я уверя, че танкът (да се разбира колелото) на Мария е надушил бойна обстановка и без те да се усетят ги е повел към мястото на пуцаницата.


Да ти кажа, права си:

Първо, както ти казах, наистина аз обърках пътя - какво да се прави, като все игнорирам онова прааавилно твърдение " верният път е винаги нагоре" :-) Видях един стръмен, рошав път и сууууууур с кеф по него! Ама мани това - подведох и други хора.

Второ - пак си права - Мария наистина има нещо вградено в колелото си - ама до колкото на мен ми стана известно, то идентифицира ... кучета. Това допълнително разнообрази маршрута ни :-) :-) ... защото, колелото й е конструирано така, че да ги заобикаля от много далеч!
Мария, дано не ми се сърдиш, за всичките ми опити да минем през "забранената зона" :beer: Истината е, че всъщност и аз се страхувам от глутници... просто не винаги.

Добра разходка си спретнахме в крайна сметка. И статуи от камъни видяхме и стреляха по нас, и на манастир ходихме, и приятели срещнахме, абе... само ме е яд, като гледям там една снимка с едни бири, на едни поляни, едни маСКАри.... :-) ама нищо - друг път!

А по повод "инопланетянските" коментари от предната страница ... да ви кажа имаше нещо. Докато гледахме смелите...едни снимки с извънземни се щракаха и чакам да се публикуват :alien:
Абе.. совите не са това, което са.
До скоро! :beer:



Haha, Лора, чудно си изкарахме! Моят танк си ги усеща тези неща, ама се оказва, че е готино! Благодарение на " усета", виж как намерихме пътеката! Пък и добре храсталясахме! Аз съм много доволна! Голям кеф си беше! Скоро пак! :beer: :wavey:
beauty
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 4:15 pm

Re: М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен 2011

Мнениеот Yavkata » Сря Ное 09, 2011 2:18 pm

За пролетния МЪР очаквайте и нови дисциплини :eyebrow:
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен 2011

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Ное 09, 2011 3:09 pm

Ето някой друг кадър от мен:
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... d619bec92b
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен 2011

Мнениеот ko3er » Чет Ное 10, 2011 1:07 pm

Yavkata написа:За пролетния МЪР очаквайте и нови дисциплини :eyebrow:

Е няма ли първо зимен да има?
Аватар
ko3er
 
Мнения: 611
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 9:50 pm
Местоположение: София,Дианабад

Re: М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен 2011

Мнениеот Kpoko » Чет Ное 10, 2011 4:21 pm

Ако има зима :)
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен 2011

Мнениеот islandia » Пет Яну 06, 2012 1:26 pm

Колеги, сега разбирам , че след мероприятието край Бистрица , поради не знам какви причини , тук там по дърветата са останали найлонови
остатъци от маркировката . Моля, ако някой кара из района тези дни, да огледа трасето и ако види останала маркировка, да я събере
че е доста грозно. Аз самия нямам възможност, понеже живея доста далеч . В друг форум беше направена забележка относно въпросните
найлонови ленти. Ето линк към темата там: http://www.offroad-bulgaria.com/showthr ... ost1724703
Благодаря .
Аватар
islandia
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 10:04 pm
Местоположение: Варна

Re: М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен 2011

Мнениеот motomarzel » Пет Яну 06, 2012 1:46 pm

Останалата маркировка е събрана преди повече от месец :beer: , просто понеже метлите също объркаха трасето, част от маркировката беше пропусната.
Аватар
motomarzel
 
Мнения: 653
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен 2011

Мнениеот edinmilion » Пет Яну 06, 2012 2:41 pm

Какви нахални типове само. Такива изказвания все едно офф-форума е техен, че дори и планината. Този с ник "ianakiev" си е казал най точно, ама мъжкарите отсреща няма как да го разберат...лентите са боклук, признавам ако има останала някъде, но какво е една лента пред пластмасово шише от масло за доливане, а? Или и ние да се мобилизираме и да направим не снимка, ами албуми с техните свинщини...
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Предишна

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта