Фат & Слоу Тийм Габрово

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот lupi » Вто Апр 06, 2010 9:07 am

tazcho80 написа:Браво на вас страхотно сте си искарали искренно ви завиждам.

като стана въпрос за многото теми и аз неги чета всички а със сигурност несъм единствен :) :praying:

та във моята страница пуснах едно предложение но като гледам с исклучение на трима никои не го е видял.
та тази седмица го дават доста дъждовна и ще има достатърно време да се обсъди и да се разберем ако има достатъчно желаещи де.
но мисля,че ще стане голям купон :)
е ще трябва да си носим :beer: от вкъщи но какво пък :dontknow:


Дай линк към страницата ти или напиши тук какво си замислил за да се види от повече хора и който иска да учавства в мероприятието.
Дай и повече инфо тук. :beer: :beer:
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот tazcho80 » Вто Апр 06, 2010 5:04 pm

здравейте отново
изнамерих правилния линк най сетне :)

http://www.facebook.com/photo.php?pid=4 ... 9200910002

както се вижда в коментарите Ники вече се е постарала и имаме и цени на нощувките!
за гоето искренно и благодаря.

аз предлагам да се организираме за 17 и 18 април дано спре да вали до тогава :bowdown:
ан несъм го минавал този маршрут такаче ако някой го е правил ще е най добре да предложи вариантите.
по мои не потвърдени данни на отиване да около 60 километра на връщане по-малко но пък повечето ще сме махмурлии :)
хайде чакам да пишете,че много ми се ходи там :spin:
Аватар
tazcho80
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 3:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот botroid » Вто Апр 06, 2010 9:40 pm

Идеята ми харесва! :agree: Минавал съм с колело покрай яз. Йовковци и мога да кажа, че размера му, както и красотата на мястото са впечатляващи и си заслужава да се види. За шосеен велотуризъм този машрут ми се струва чудесен и когато кажете, обувам слик чепици на байка и тръгваме :) Само не подценявайте терена и разстоянието, макар че не е планина, в района има сериозни баири, например Еленските височини.
А какво стана с карането до Килифарския манастир? Тази събота или неделя май ще паля гумите за натам, докато чакам да изсъхнат каловете из Балкана.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот tazcho80 » Вто Апр 06, 2010 10:14 pm

ами аз както се вижда от снимката гледах маршрута в гъгъл земя :)
и има вариант да минем през килифаревския на отиване!
сега аз съм си бавничък но претполагам,че ще се справя с около 60 километра а и вече денят е голям страшно няма :)
ако може да се вярва на чичко гугъл манастира е на 3-4 километра от язовира!
претполагам,че ще имаме 4-5 часа след пристигането да се разходим из района и направим хубави снимки.
ако има моржове да взимат банските вира на пръскалото бил супер само да му стиска на човек :)
Аватар
tazcho80
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 3:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот tazcho80 » Вто Апр 06, 2010 11:10 pm

на вниманието на botroid !
сега разледах картата и направих импровизиран маршрут вижго и кажи какво мислиш:
търъгване гр.Габрово до гр.Дряново както решим от там с.Ганчовец - с.Ялово - с.Килифарево - с.Плаково - Капиновси манастир.
връщане:тръгване Капиновски манастир - язовир Йовковци - с.Средни колиби - с.Въглевци - с.Вонеща вода - с.Белица - гр.Трявна - гр.Габрово.
по скоро ме притеснява прибирането защото месноста ми е супер непозната!
на картата ми изглежда,че по-голямата част е спускане но несъм сигурен.
има и варианти да се пропуснат села като се мине на пряко по гордки пътеки стига някой да ги знае.
ами ще чакам да видя какво ще кажеш.
хайде лека нощ :yawn2:
Аватар
tazcho80
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 3:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот nicky bike » Вто Апр 06, 2010 11:58 pm

tazcho80 написа:... гр.Габрово до гр.Дряново както решим от там с.Ганчовец - с.Ялово - г.Килифарево - с.Плаково - Капиновси манастир.
връщане:тръгване Капиновски манастир - язовир Йовковци - с.Средни колиби - с.Въглевци - с.Вонеща вода - с.Белица - гр.Трявна - гр.Габрово.
по скоро ме притеснява прибирането защото месноста ми е супер непозната!
на картата ми изглежда,че по-голямата част е спускане но несъм сигурен...

Това за колко дни??? Не че ме интересува шосейното каране ама съм бродил по тия места преди 20 години с кола и го познавам доста добре (като изключвам връзката м/у Капиновски манастир - Средни Колиби). С ходене до Вонеща Вода ми прилича на тридневен (да не казвам четиридневен), а като километри са между 140 - 180 разбира се като се придържам към маршрута описан по горе. Там равно няма. :beer:
:agree: Късмет
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот sensation_blue » Сря Апр 07, 2010 11:13 am

да и аз с кола съм минавал и са доста баири, ту нагоре, ту надоле... ама дали пък няма някой по преки пътчета черни с по-малко денивелация?
Иначе във ФБ предложих и спане с палатки ама за по на лятос и/или за минаване по част от Ком Емине, а именно от Бузлуджа до Чумерна и спускане... ама си е за 2-3 дена като гледам не по малко
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот tazcho80 » Сря Апр 07, 2010 5:01 pm

по-горе описания маршрут в посока отиване са точно 51км.
за на връщане ако няма преки патеки наистина е доста път 90км. но мисля,че може да се съкрати пътя с 30км. по-черните пътища за да не се избикаля.
за това се обърнах към botroid защото той каза,че е минавал от там и може и да ги знае.
иначе надморската височина е както следва:

Габрово - 392м.
Дряново - 230 - 300м.
Ганчовец - 289м.
Ялово - 448м.
Килифарево - 303м.
Плаково - 399м.
Капиновски манастир - 120м
язовир Йовковци - 430м.
Средни колиби - 450м.
Въглевци - 320м.
Вонеща вода - 462м.
Белица - 953м.
Трявна - 434м.
Аватар
tazcho80
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 3:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот botroid » Сря Апр 07, 2010 6:36 pm

tazcho80 написа:по скоро ме притеснява прибирането защото местноста ми е супер непозната

Няма страшно, в общи линии ги знам пътищата там. Ако нещо се закучи, се вади карта, а ако и тя не помогне, с питане до Цариград се стига :)

nicky bike написа:Не че ме интересува шосейното каране...С ходене до Вонеща Вода ми прилича на тридневен (да не казвам четиридневен), а като километри са между 140 - 180... Там равно няма.


За два дена е маршрута, аз лично мога да го направя и за един ден! :eyebrow: Със сликове и средна 25-30 км. става раотата ;) И шосейно ни интересува и планинско и смесено, всякакво, само да е каране. А за това, че там равно няма, така си е. Баирите около Елена и Килифарево ме мъчат здраво, ама не им се давам :^:

sensation_blue написа:...минаване по част от Ком Емине, а именно от Бузлуджа до Чумерна и спускане...


Това е запланувано за тази пролет. Бузлуджа-Бедеци-х.Българка-Кръстец-х.Предела-Хаинбоаз-Вонеща вода. Това е добре познат от мен маршрут, по които съм карал неведнъж. След Кръстец са големи трънаци, къпинаци, малинаци, въобще квото се сетиш бодливо го има :boggled: Също така изобилстват и папратите. Ако са минавали моторджии, ще е поразчистено обаче. От Хаинбоаз до х.Буковец ми е непознато засега, но в скоро време ще си направя проучвателна експедиция :)
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот tazcho80 » Сря Апр 07, 2010 7:07 pm

botroid сигурно вече ще ти досадя ама да попитам :)
ние като слаби карачи можем ли на отиване да го вземем растоянието за 5-6 часа а навръщане 7-8 ?
и дали ще издържим на връщане?
щото като те знам как караш и тюр дю франс да ти предложа няма да те збърка :)
и още един въпрос тръгнем ли на там ти с нас ли си?
Аватар
tazcho80
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 3:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот lupi » Сря Апр 07, 2010 7:19 pm

Борко винаги е снас и е сериозен карач.Въпросът е да се тръгне максимално рано и на отиване и на връщане само така няма да се замръкне по път.И имам едно питане,понеже няколко човека имаме финансови затруднения,можели да се спи по няколко човека в стая за да се спестят средства по нощоването.Иначе съм навит и аз да дойда,но зависи от финансиите.



Или да си разпънем палатки в манастира.
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот tazcho80 » Сря Апр 07, 2010 7:55 pm

ами незнам дали може по двама
значи Ники е разговаряла с някой от манастира и са и казали,че е 10-15 лева на човек зависимо старо ново крило!
за палатка във самия манастир се съмнявам :(
лупи то в тая криза всички сме така с финансите :( ама без тебе на къде ?
трябва да измислим нещо.
предлагам другата седмица някой ден да се съберем на по бира в някое кафе който иска да идва и да се разбереме нещо конкретно!
Аватар
tazcho80
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 3:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Nikki » Сря Апр 07, 2010 8:54 pm

Мда... добра идея, но ще се обадя отново и ще поразпитам точно как седят нещата със стаите и броят хора в една стая ;) на мен също не ми се дават много парички за нощувка..но мисля че ще се реши проблемът :) а за карането.. аз вероятно ще тръгна с шосейното :D ;)
It never gets easier, you just go faster!!!
Nikki
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 4:50 pm

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот tazcho80 » Сря Апр 07, 2010 9:09 pm

Ники май трябва първо Борко да каже как ще се прибираме да не се завием в някои гори,че с това шовейното :(
относно обаждането ако искаш и аз мога да се обадя само кажете точно какво ви интересува да питам! в мисъл да не се набутваш.

sensation_blue и lupi гледам изявяват желание за палатки и аз много се кефя на това :)
та за топлите месеци може да се измислят доста неща!
незнам за другите но аз делниците ги работя на 100 процента,че и повече претполагам повечето от ва са по същия начин.
и няма да можем да правим много големи преходи.
Аватар
tazcho80
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 3:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот botroid » Сря Апр 07, 2010 10:27 pm

tazcho80 написа:botroid сигурно вече ще ти досадя ама да попитам :) ние като слаби карачи можем ли на отиване да го вземем растоянието за 5-6 часа а навръщане 7-8 ? и дали ще издържим на връщане?
и още един въпрос тръгнем ли на там ти с нас ли си?


Няма начин да ми досадиш :) Питай квото ти дойде на ум, щом се отнася за каране, съм петимен да ти помогна с каквото мога. Сега, за колко време ще го вземете разстоянието и дали ще издържите на връщане, няма как да знам с точност, но може да предположа. На отиване разстоянието е около 60 км. което обикновенно се взима за около 3 часа със средна 20 км/ч, което би трябвало да е във възможностите ви. На връщане са около 70 км. което е, да речем 4 часа. На пръв поглед разстоянията не са големи за трениран колоездач и се надявам да издържите. Ако наистина сте слаби, както твърдиш, не бихте имали идеи за такива маршрути ;) Силно препоръчвам да тръгнете с подходящи гуми за асфалт, сликове или поне семи (полу) слик, с ширина не повече от 2.0. Така значително по-малко ще се мори двигателя ви и ще гори по-малко бензин, което на дълъг път е от голяма важност. Който има бегач, да взима него направо, който няма, байка за броени минути се превръща в шосеен звяр, само като се преобуе :)
Относно скъсяванията - опознаването на черни пътища и скъсяването на пътя, което евентуално предлагат е трудна, рискова и времеотнемаща дейност, която няма как да се извърши в такива отдалечени райони, освен ако не си местен. Затова ще бичим асфалта, поне за него карти има.
И да, с вас съм! :beer:
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот digimortales » Чет Апр 08, 2010 12:01 am

еми аз тогава с моя адвантаж 2.4 отговарящ на 2.7 отпадам :D
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот lupi » Чет Апр 08, 2010 7:51 am

digimortales написа:еми аз тогава с моя адвантаж 2.4 отговарящ на 2.7 отпадам :D


ААААААААААААА никакво отпадане и аз съм с 2.35.
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Nikki » Чет Апр 08, 2010 6:35 pm

Привет! струва ми се ,че ще е добре да се организираме в началото на седмицата ,поне да знаем колко човека ще се навият да въртят и разпуснат в механата на манастира :beer: ! да запазим места :D
It never gets easier, you just go faster!!!
Nikki
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 4:50 pm

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот tazcho80 » Чет Апр 08, 2010 7:20 pm

ами даите в понеделник да се съберем в някое кафе!?
претполагам,че повечето са работещи за това да е по късно!
хайде кажете в кое заведение и в колко часа???
а които е зает в уреченото време да пише тук за да го планираме и него!!!
Аватар
tazcho80
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 3:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Nikki » Чет Апр 08, 2010 7:30 pm

Мда,нека кажат ангажираните. аз съм свободна ..по всяко време :)
днес разглеждах стари снимки и установих ,че преди 3 год. съм ходила там .По скромните спомени които имам е хубаво.Не се сетих за целият маршрут до там ,но от части помня - на места беше тотално разбит пътя :) когато ходих имаше мото събор на поляната под манастира /до реката/
It never gets easier, you just go faster!!!
Nikki
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 4:50 pm

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот lupi » Чет Апр 08, 2010 8:01 pm

Аз предлагам в понеделник в 20.00 часа в кафе рубин на крушата или в глобус до детцката градина мики маус ,че е евтинко и на двете места.
И още предвагам да сме на палтки около манастира,ще е много интересно,ще има лагерен огъм и песни от на баба ми времето :rofl: ,печена сланинка и арна ракия. :beer: :beer: :beer:
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Чет Апр 08, 2010 8:51 pm

ееее, ама май пак ще го обърнете на освинване :D :rofl:
Аз лично съм против тия многодневни изяви, щото няма ли водица и сапун ме няма и мен ;)
:snorkel: :thumbu:
Хайде, весело и умната! :beer:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот tazcho80 » Чет Апр 08, 2010 9:07 pm

ок значи в понеделник в 20 часа в рубин на трендафила!!!
ами аз за палатки съм навит стига някой да ме приюти щото аз нямам такава!
а от кога несъм хапвал сланинка на огън с лучец не е истина :(


Backo_ZX5 няма нищо лошо в усвинването човешко е и по животните ходи :)
а за вода няма да се притесняваш вирът на пръскалото е 15м дълбок както се казва вода има за всички :D
и какво му е лошото на многодневните немога да разбера на мене лично даже повече ми харесват.
Аватар
tazcho80
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 3:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот tazcho80 » Чет Апр 08, 2010 9:21 pm

Всеки който мисли да идва с нас до Капиновския манастир да заповяда в кафе руби на трендафила На 12.04.2010г. в 20.00 часа за да се разберем конкретно какво ще правим!!!
Аватар
tazcho80
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 3:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот lupi » Пет Апр 09, 2010 2:35 pm

Лека поправка,кафе Рубин не на Трендафила а в квартал Младост. :rofl: :beer:
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот sensation_blue » Пет Апр 09, 2010 6:14 pm

За палатки мисля че е още рано предвид това, че освен тях трябват и спални чували, постелки и доста дебели дрехи.
Моята палатка издържа на доста дъжд но не е и много лека - 3,1 кг и като сложим и обема на останалите неща, които ще трябват се замислям, че ще ми трябват и дисаги и/или по-сериозна раница с каквато не разполагам засега така че мисля да пасирам за сега :dontknow:
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот botroid » Съб Апр 10, 2010 4:14 pm

botroid написа:какво стана с карането до Килифаревския манастир? Тази събота май ще паля гумите за натам


Чудно шосенце се получи, 46 км. до манастира, средна 27 км/ч за 1ч. и 43 м, с връщането 90 км, за общо 4 часа. До Капиновския ман. оставаха 12 км. но го даваха да вали и бързах да се прибера, иначе и него щях да посетя. На 500 м. от Килифаревския имаше работеща механа с пиене и ядене. Казвам ви го, защото знам че ви вълнуват този тип заведения ;)
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Съб Апр 10, 2010 7:02 pm

Днес издебнахме хубавото време и напук на прогнозите за дъжд покарахме доБре :)
Маршрута беше основно горско каране + много, много, много кал... :D
Стигнахме до вр. Могилата (за невежите това е между яз. Гачевци и яз. Гергини) и от там "спуснахме" към с. Гергини.
Повтарям пак, че беше добро шоу с много кал и смях, и тук-там падания :rofl:
В момента качвам моята част от снимките, така че който иска и може да ги види знае къде :smash:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот lupi » Съб Апр 10, 2010 7:43 pm

О да наистина много кал и такива тясни пътеки и то не навсякаде имаше пътеки на места сме карали буквално по животински пътечки с мого тръни и храсти.Спускането беше страхотно , до сега не съм спускал така ,имаше страшна кал и няма гума която да те задържи ,якото беше че само държиш кормилото на колелото и то си въри по улиите с кал просто няма начин да го накараш да върви кадето ти искаш беше супер яко само за самоубийци. :bowdown: :bowdown: :bowdown: :crazy: :crazy: :crazy:
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот denizov » Сря Апр 14, 2010 7:03 pm

:wavey: Здравейте колеги,
тази събота и неделя Община Габрово обяви за дни на пролетното почистване. Решили сме тази година да почистим боклуците,които други са оставили след себе си по пътя от Габрово до м. Узана,тъй като това е пътя който най-често ползваме като подход към планината.Ако и на Вас не Ви харесват боклуците край пътя заповядайте да ги почистим заедно. Мероприятието по традиция завършва с пикник на Зелено дърво и :beer:
Сборен пункт-моста на разклона за Узана неделя 9 30 ч.
Аватар
denizov
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1385
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 8:38 am
Местоположение: Gabrovo

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта