Шуменско Плато

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Шуменско Плато

Мнениеот TeDo_BaPHa » Съб Юли 03, 2010 6:02 pm

А за другата неделя какви са ви плановете ;)?
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Съб Юли 03, 2010 8:13 pm

Утре в 11 (неделя) на пожарната. Засега няма утвърден маршрут, но като че ли мненията клонят към посещение на конезавода Кабиюк, после ще търсим път през нивите до Златна нива, от там Плиска, покрай Каспичан, Мадара и Шумен.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот 5L » Нед Юли 04, 2010 12:08 pm

Едно голямо благодаря за предложения маршрут. Някъде около 8:40 подминах РУМ-а, след това Дивдядово-Хан Крум-Кочово, и нагоре по затворения път към Лозево. Карането беше приятно, започнах да правя сметката да покарам около паметника и в 11 да ви видя на Пожарната. Сметките ми излязоха доста криви, защото след като се качих на моста забих наляво към Новосел (необяснимо без да погледна картата). След готиното спускане, накрая на селото едни младежи ме осветлиха, че трябва да се върна и ме предупредиха за 10км качване. Окончателно ме деморализира GPS-а, който в байк мод даваше 29 км до Шумен :rofl: Видях, че да успея за Пожарната е нереално, та с мързелив ход в 11:50 бях на Билата.
Платото наистина е много приятно, и доста по-голямо, отколкото предполагах. Освен това дава доста възможности за кашкавал-байкъри като мен.
Аватар
5L
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1420
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 1:58 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Нед Юли 04, 2010 5:48 pm

Хихи, значи си успял и да се позагубиш :eyebrow: Нищо, поне си покарал. Ние седяхме на пожарната чак до към 12 часа и ако си знаел, можеше да дойдеш да ни видиш пак. Чакахме тайфата от Търговище, които дойдоха на ход в дъжда, покараха с нас и се прибраха на ход в дъжда. Машини :bowdown: :bowdown:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Watanabe » Нед Юли 04, 2010 5:53 pm

[quote="5L"Сметките ми излязоха доста криви, защото след като се качих на моста забих наляво към Новосел (необяснимо без да погледна картата). След готиното спускане, накрая на селото едни младежи ме осветлиха, че трябва да се върна и ме предупредиха за 10км качване. [/quote]

Като си минал моста за Новосел е можело вместо да се връщаш по същия път, да слезеш под моста по охлюва наляво (водещ надясно :) ) и да продължиш по приятно високоскоростно каране към с. Лозево. Оттам надясно почваш едно изкачване от ранга на дългия баир към паметника, но може би малко по лесно. Извежда към Шумен, кв.Б.Българанов. Някъде при отбивката за ТВ кула надясно има черен път наляво, водещ до изключително приятно каране по черно към Йълдъз табия. Гледката към града е невероятна. Малко объркано се получи обяснението и малко снимки и карта би било добре. Може би по- добре е някой да ти покаже тоя път към Йълдъз табия и последващото високоскоростно спускане през една борова горичка. За там обаче задължително каска. Успех! :agree:
Watanabe
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 5:26 pm
Местоположение: Шумян

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Нед Юли 04, 2010 7:13 pm

Ние бяхме мнооого народ:
Изображение
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот DTD » Нед Юли 04, 2010 10:31 pm

Здравейте шуменци!

На всички, които карат им е известно, че местата за спускане в Шумен не са кой знае колко и са най-често пътеки непипнати от човешка ръка. :D :agree: Та се решихме тука няколко главоча, които сме се натирили да се спускаме, да направим някакво трасе, нищо особено, просто място по-забавно и една добра тренировка за всички спускащи се, а и не само. Но имаме сериозна нужда от помощ, защото ако продължим както сме почнали ще се пенсионираме в гората незавършили трасето. :D Всички имащи желание могат да ни помогнат във всеки един ден от предстоящата седмица. Трасето е на половина готово, но за горната му част трябват повече хора, понеже там работата е много, не тежка, но много... има шума, нападали клони и т.н.А и готовата част има нужда за малко преустройки, заради последните дъждове. Всеки ден от 10-11 до 5-6 часа сме там. :) Трасето се намира в началото на пътя за чупката, откъдето се катерят с кросовите/ендуро моторите. Ако все пак на някой не му е ясно нещо: 0897918216

Поздрави!
Човешката глупост е безкрайна.
DTD
 
Мнения: 1312
Рейтинг: 1793
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 10:43 am
Местоположение: гр.Шумен

Re: Шуменско Плато

Мнениеот 5L » Нед Юли 04, 2010 10:52 pm

Ако знаех, щях да мина да ви погледна (поне отдалече) :bowdown:

Watanabe написа:....

Лозево го отхвърлих още в началото, защото исках да отида до паметника, за да взема карта на платото от Инфоцентъра.ТВ кулата ще я посетя следващия път, явно си заслужава.
Повтарям се, но платото е голяма благина за практикуване на много аутдоор спортове. :clap:
Аватар
5L
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1420
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 1:58 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот TeDo_BaPHa » Съб Юли 10, 2010 11:20 pm

Утре група от 3-ма пристигаме ;). Тази неделя каране с Дафо и компания, другата може би с Анелия :P. Който му се кара .. Дафо ;)!
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Нед Юли 11, 2010 5:31 am

За спускане ще е идеално платото днес, но за XC повечето пътеки са блата. Приятно днес :eyebrow:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот TeDo_BaPHa » Нед Юли 11, 2010 7:43 pm

Беше меееедно :P! :agree: :beer:
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Fanatico » Нед Юли 11, 2010 7:45 pm

TeDo_BaPHa написа:Беше меееедно :P! :agree: :beer:


Като за първият ми път, беше страхотно. :evil: :)
Аватар
Fanatico
 
Мнения: 1428
Рейтинг: 1942
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 10:09 pm
Местоположение: Варна

Re: Шуменско Плато

Мнениеот nikitoMTB » Вто Юли 13, 2010 5:07 pm

Трябва да влизам по-често в тоя форум :D
Аватар
nikitoMTB
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 1804
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:08 am
Местоположение: Шумен/София

Re: Шуменско Плато

Мнениеот DTD » Сря Юли 14, 2010 3:38 pm

Хич нямаше да е медно ако бяхме отишли на мечката, а? :D :D
Човешката глупост е безкрайна.
DTD
 
Мнения: 1312
Рейтинг: 1793
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 10:43 am
Местоположение: гр.Шумен

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Чет Юли 15, 2010 11:26 pm

Разказ за 2 дни каране, бутане и губене из нашия и не съвсем нашия край:
Всичко започна с идеята да обиколим близките планини. Първо мислех за Драгоевска планина, но после покрай Борис и Ком-Емине и идеята да покараме с него 1-2 дни, реших че може да стигнем до Върбица и от там да покараме с него по така известния маршрут. Чухме се с Борис в понеделник и той каза, че е слязъл от южната страна по асфалт, беше си набавил нужните неща като накладки и наколенки и няма да можем да се видим на билото. Да, ама вече планирано събитие, трудно се отменя и решихме със zappa да си минем по планирания маршрут сами. Отделих няколко часа на подготовка: снабдяване с карти, четене на туристическа информация, четене на разказите на други хора, минали маршрута, дори гледане на информационно видео клипче, явно правено по някакъв проект. От различни източници получих най-обща информация за терена: кал, липса на добра маркировка, но кой ти се стряска от такива неща. Приготвих си за всеки случай и светлини за късното връщане, което очаквах, както и доста храна за изтощителния ден. Парен каша духа, та взех и безсмислените според zappa кат горни дрехи дълъг панталон и яке и overshoes. С тази долу-горе според мен достатъчна подготовка, тръгнахме рано-рано в мъгливата вторнишка сутрин. Ето ни пред РУМ и потегляме. Изображение Аз кокетнича с новото светлозелено джърси, подарък от секцията МТБ Габрово. Много мъчно се пере след всичката кал, която видя за два дни. ИзображениеПо пътя има мъгла, която се вдигна и времето вещаеше да е слънчево и хубаво за подобен дълъг преход. Минаваме през Преслав и снимам Преславска и Драгоевска планини. Има красиви гледки. Изображение Изображение Zappa много иска да види преливащия язовир Тича и се отбиваме там. Гледката наистина си струва Изображение Изображение Но ние явно също сме добра гледка, след като всички тези хора от моста Изображение се обръщат да ни гледат. Има рибари, нагазили във водата Изображение
Продължаваме по пътя и стигаме до Върбица, където пием кафенце Изображение Изображение и се туткаме, не подозиращи още дългият ден и още по-дългата нощ. Информираме се за посоката на хижа Върбишки проход (естествено е нагоре) и потегляме. По пътя виждаме бистро Бабой и вече съжаляваме, че сме пили кафе в градчето Върбица, а не сред тази джунгла в планината. Изображение Изображение Нищо, заканваме се, че следващия път обезателно ще пием там и то не кафе. Продължаваме до хижата Изображение с най-дебелото хъски Изображение с най-идиотската физиономия Изображение и там питаме за маршрута Ком-Емине. Виждаме и табелките. Едната идва от запад: от Котел, а другата сочи изток и е въпросната, която търсим, т.е. тази, която води към Ришки проход. За всеки случай се информираме от човек, който знае околността. Той но обяснява, че трябва да се спуснем пак до минералните бани и до онова зелено бистро и имаме вариант под електрическите стълбове или по асфалт. После от там след мястото, където „спят пазачите” (цитат на човекът от хижата) следва „широк равен път”, много добре маркиран, бързо и лесно ще стигнем Ришки проход за има няма 3-4 часа и ще ни е скучно дори. Съветва ни първо да се разходим на запад, където има няколко километра качване до върха и метеостанцията, после и пещера и си заслужава да се видят тези неща, но пък теренът бил труден. Аз като виден мазохист избирам да посетим първо „трудното”, а после да поемаме към Ришкия проход. Но после пък решавам да си оставя разглеждането на забележителности за оня планиран уикенд с повече хора, спане на хижа Върбишки проход, ядене на къпини и всякакви такива интересни дейности с двата побратимени клуба Илчов баир и Планински орел. И поемаме по „лесния” маршрут. Пътят наистина започва така: лесно и широко качване, много често чешми. Изображение

Изображение . Стигаме до реката и след като вече сме се изкаляли по готиното спускане, решаваме да се поизмием и топим краци във водата Изображение Изображение Сушим се, обуваме се и потегляме, но се оказва, че трябва да прекосим реката. Хайде пак събувай маратонки и чорапи. Изображение Реката е дълбока, течението е силно, но се справяме и потегляме. Минаваме покрай някакви изоставени постройки, вероятно някакви ловни домове преди време Изображение. Следваме маркировката и пак трябва да пресечем реката, след което следва силно изровен път Изображение Решаваме, че не може да е толкова зле пътя и се връщаме на един разклон, който току-що сме подминали и завиваме в дясно. Следва доста качване. Пресичахме реката още около 6-7 пъти и вече не се събувахме, а директно шляпахме по обувки във водата, тъкмо се разхлаждахме в горещия следобяд. Катерихме катерихме, но никъде маркировка. Но как да ти даде сърце да се върнеш, когато си катерил толкова много. Изведнъж стигнахме доста на високо и когато се чудехме какво да правим, пред очите ни пробяга диво прасе, а след него и още 5-6. Нямаше време за обмисляне на стратегия, а инстинктът ми за самосъхранение взе решението вместо нас: надолу с бясна скорост. Изгубени около 15 км в двете посоки, се върнахме на разклона. С огромно разочарование откривам една червена стрелка Изображение на разклона в посоката, в която бяхме тръгнали, а се върнахме първия път. Като преподавател-стратег, винаги съветвам моите обучаеми да оставят решението на задачите от тестовете, което са направили първо и никога да не се разколебават и да поправят след това, защото така стават грешките. Защо не спазих сега този мой съвет. Както и да е, поехме по верният път, който се караше само тук-там, защото беше пълен с ей такива разноцветни ями и коловози, пробити от течащата вода. Изображение Пътят освен труден, е и слънчев и zappa вече бере душа когато пристигаме на полянка с пейки Изображение , която Таня е описала в една друга тема. Изображение Предварителната ми подготовка включваше и принтирането на нейния пост и там го чета. Сякаш нещо предчувстваше zappa, когато в предварителен чат ми беше писал, че ще ми чете през нощта принтираните разкази сред воя на чакали докато аз хлипам. Е, почти се получи същата ситуация, само че с принтираните неща се опитахме да палим огън, чакали нямаше, а аз се държах мъжки и не хлипах. Та от този разклон с табелката „вода” Таня и компания са се спуснали в южна България, а ние не искаме да се спускаме там, следователно избираме храсталясалата пътека по маркировката. Тук е и последната снимка Изображение, тъй като нямах желание за пози и снимки в останалата част от „карането”. То хубаво храсталясала пътеката, но не може ли тези храсти да са меки, а не точно с бодли, които ти смъкват кожата заедно с известна част от месото. Маркировката си следва плътно, само и само да ти каже: „да бе, на верния път сте, какво като няма никаква пролука между тези къпини”. Носихме колелетата на гръб, а ние се драхме. Тъкмо стигнахме до края на къпините и се оказа, че пътеката се губи,а маркировката става много рехава, стара, избледняла и накрая съвсем се изгуби между дърветата. Мъкаааа, трябва да се връщаме пак обратно през къпините и да се спуснем в южна България към с. Манолич и ние. Но в следващия момент в другата посока забелязвам нова маркировка и много радостни тръгваме по нея. Ако бяхме спуснали в южна България, щяхме да си спестим много мъки, но кой да ти знае тогава, имахме план за следване. Тръгваме по новата маркировка, която пак катери катери катери. След цял ден каране, жега, къпини и драки, силите ни напускат, но няма как, трябва да излезем на Ришкия проход преди да се мръкне. Имаме около 3 часа светло. Тръгваме отново и без никакви почивки следваме маркировката, но тя пак се губи, защото тук има сечища и вероятно дърветата с маркировката са били изсечени и решаваме да следваме пътищата, по които има следи от големи машини: трактори и камиони. Калта става доста лепкава и караме само на спусканията, на качванията бутаме, защото сме изтощени и нямаше смисъл да хабим сили буксувайки в калта. Ту катерим, ту спускаме, накрая се оказва, че тези пътища свършват до хранилки на горските, около които са разпилени кочани с изгризана от дивите свине царевица. Хранилките са номерирани. Решаваме да се върнем и да търсим път докато се мръкне, а после евентуално на фар докато имаме сили. Тръгваме пак, но към 22 часа е толкова тъмно и фаровете не помагат така че си търсим по-малко мокро и кално местенце за нощуване. Zappa е по къси панталони и тениска, аз имам дълъг панталон и яке. Но няма как, ще трябва да останем за през нощта, а сутринта да се върнем до въпросната полянка преди къпините, откъдето да се спуснем за южна България. Обаждаме се на семействата, че сме добре и да не се притесняват за нас, но че ще трябва да удължим мероприятието по независещи от нас причини. Постиламе някакви найлонови торбички под себе си, а zappa се опитва да пали огън. Шумата, клоните и дърветата са много мокри от последния месец дъждове и опитите си остават само опити. Добре че нощта беше топла, нямаше вятър и още по-идеално: не ни валя дъжд. Изкарахме бавна нощ, аз не успях да мигна, ослушвах се за стъпки на онези животни, за които бяха хранилките, но за щастие не се чуваха. Здравият разум ми казваше, че всички нормални диви животни спят през нощта, но пък се сетих, че ловците ходят и през нощта на лов, така че имаше шанс дивите свине да са нощни „птици”. Е, въртях се на неудобното „легло” от найлонова торбичка под краката, раница под гърба и каска за възглавница. Часовете минаваха бавно, аз имам проблем със съня, когато съм на гости или хижа, а какво остава в гората без дори спален чувал. Най-накрая се съмна и тръгнахме да се връщаме обратно. Имаше една предна изпуснала гума, но за сега решихме да спасим положението с припомпване, а смяната да оставим за след участъка с къпините. Тръгнахме обаче осъзнахме, че „връщането” ни е съвсем непознато, но въпреки това води на изток и има въпросната червена стрелка. Решихме да се върнем до „спалнята”. Там обаче друг път нямаше и пак обратно. Маркировката следваше долу-горе редовно, но пак имаше участъци през къпини и коприва. Започнахме да качваме по тесни пътечки и се озовахме по билото, където също се движехме по доста стара и избеляла, но все пак честа маркировка. Не успявахме да се насладим и на спусканията по сингъл траковете, защото пак трябваше да се внимава за маркировката. Изведнъж стигнахме до място, където тя ставаше много рехава, а пътечката беше запусната и с паднали дървета, все едно никога не я е имало. Последва участък, в който мен ме обхвана доста голям спек, защото оставяхме колелетата и тръгвахме да търсим следващото дърво с маркировка, което беше поне на 200 метра разстояние, а не можехме да предположим в коя посока е и така претърсвахме всяко едно дърво в радиус 350 градуса. Освен това се бяхме качили на високо и нямаше вече рекички или локви, от които да си пълним вода, в случай че ни свършеше. Нямах идея колко още път ни остава, както и дали маркировката няма да свърши и да ни остави по средата на нищото. Обадих се на един турист, който познавам да го питам за този участък или той ако познава някой друг, който го е минавал, за някаква информация. Този познат (milestone от форума) се обади на друг негов познат, който пък се обадил на трети човек, който бил правил 100 км в района (Оу, шит! Тук имало къде да се направят 100 км!) Та този човек казал, че маркировката била добра и трябвало да се следва. Пътят обаче бил излишно криволичещ и заобиколен. Маркировката ставаше обаче все по-рехава и по-бледа, а си личеше, че човешки крак не е стъпвал скоро. И изведнъж свърши! Тъкмо когато свърши и наоколо открихме един Т-образен кръстопът от черни и кални пътища. Подобни на вчерашните с хранилките и сечищата. Аз съвсем се отчаях, но zappa изглеждаше много обнадежден и каза да следваме източния път. Съгласих се, то нямаше и кой знае какъв друг избор. Покрай него имаше и рекичка и въпреки теорията, че ако вървиш покрай реката ще излезеш в низината, на мен все още това ми се струваше само теория и в следващия момент ще започват качвания спускания качвания и така пак отново и отново. Спускането беше мнооого дълго. На мен ми се плачеше като си помисля, че имам един единствен сандвич в раницата и още неизвестен брой километри или часове, та дори дни в пустота. Zappa обаче беше сигурен, че това е дългото спускане, което чакаме от вчера, което ще ни изведе от тази безлюдна планина (за два дни не видяхме жив човек) към Върбишкия проход. На половината спускане, аз бях готова да се връщам, но хубаво, че понякога слушам какво ми се говори та се доверих на оптимизма на zappa и се спуснахме до края. Пак минавахме реки, пак локви, но вече бяхме толкова мизерни, че не ни пукаше. По пътя видяхме боклук. За пръв път да се зарадвам толкова много на човешката глупост. Имаше боклук, значи наблизо има хора, значи наблизо има селище или цивилизация. Ура! Спасени сме! А и ни се счуха преминаващи коли. И воала! Оказахме се на асфалтов път пред чешма с 4 или 5 силни струи. Попитахме един шофьор къде сме и наистина това се оказа Ришкия проход. Обадих се на съпруга ми да дойде да ни прибере с колата, че настъпваше жега и нямаше да понеса още 50 км. Zappa се израдва на асфалта и настояваше да се прибираме на ход, но в момента в който се качи на колелото и осъзна, че нямаше да е от най-приятните преживявания. Измихме колелетата на чешмата и поехме към разклона за с. Риш, където ни беше уговорката с PowerSlide. Така приключи нашият планиран като еднодневен поход във Върбишка планина, превърнал се в двудневен. Докато нощувах си мислех, че няма нищо неестествено да замръкнеш в гората, спомних си писанията на Милко (taurus13), но все пак въобще не бях спокойна, синътжми беше повръщал следобяда и не успях да мигна ни за минутка. Пак имаше изводи, пак бях доволна от себе си понякога и пак си намирах кусурите в други ситуации. Бях чела разказите на Светлин по маршрута К-Е и как са се изпокарали със своя спътник Зарко, когато са срещали трудности или са имали разногласия. Мога да кажа, че в това отношение нямахме никакви проблеми със zappa, въобще не сме се карали, „сдухвахме” се на смени и се редувахме да си даваме кураж. Той ще знае вече да си носи дълги дрехи винаги, а аз да проверявам разстоянията на маршрутите, които мъдря. Въпреки че разстоянията в планината не значат нищо и едни 30 км могат да станат 2 дни, когато се губиш с още 20 км или когато носиш колелото или тикаш нагоре с 2 км/ч. Като цяло, мисля, че ще забравим негативните неща и ще останат ползите от наученото и хубавите спомени от преживяното.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот islandia » Пет Юли 16, 2010 3:44 am

Вий не сте хора.
Аватар
islandia
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 10:04 pm
Местоположение: Варна

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Пет Юли 16, 2010 6:48 am

Качила съм снимките много големи, ето ги в по-нормален вид: ЦЪК.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот kvelikov » Пет Юли 16, 2010 7:59 am

Конгратулатионс!
Страхотен пример за какви цели може да послужи MTB-идеята!
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Шуменско Плато

Мнениеот PowerSlide » Пет Юли 16, 2010 9:53 am

Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Шуменско Плато

Мнениеот todor_todorov » Пет Юли 16, 2010 11:03 am



ОЛЕЕЕ, на Милен пътеписа :popcorn:
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Шуменско Плато

Мнениеот kibikoff » Пет Юли 16, 2010 12:21 pm


малиии
Изображение
Изображение

купете и бяла риза на тази жена с по-дълги ръкави

:beer: :D :beer:
kibikoff
 
Мнения: 1428
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Watanabe » Пет Юли 16, 2010 12:59 pm

kibikoff написа:купете и бяла риза на тази жена с по-дълги ръкави


Бели ризи и бели знамена не признава нашия морски пехотинец. :bowdown:
Watanabe
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 5:26 pm
Местоположение: Шумян

Re: Шуменско Плато

Мнениеот 5L » Пет Юли 16, 2010 2:07 pm

:clap: :clap: :clap:
Чувството за хумор и самоирония кефят много, двата пътеписа са кой от кой по-забавно написани, но поуката е една-с природата шега не бива. Май за всичко, различно от разходка в парка, са важни 3 неща: подготовка, подготовка и подготовка.

П.П. Може би пък го казвам, защото онзи ден ходих късо около/до Мусала, и времето ми припомни колко много неща (съзнателно) пропуснах да сложа в раницата. Планината не признава рутинни преходи, резултатът за мен е лятна настинка-грип :banghead:
Аватар
5L
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1420
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 1:58 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот botroid » Пет Юли 16, 2010 8:18 pm

Анелия написа:нямахме никакви проблеми със zappa, въобще не сме се карали


Това наистина е много учудващо, защото много мъже в това положение, биха направили на нищо русата амбиция :evil: Явно Запа има търпение на вол, добрина на ангел и е хрисим, послушен и кротък, като... мъж под чехъл :D

Всред разлети, ниски и същевременно непознати планини, където няма ориентири, един GPS би бил крайно полезен, за този който може да си го позволи, разбира се. Ще спести много мъки, загубвания и постоянното търсене на маркировки.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Шуменско Плато

Мнениеот taurus13 » Вто Юли 20, 2010 10:30 am

А между другото Анелия - повечето зверове са нощно(и нощно) активни. :D - включително доста змии, мечки и прасета. Иначе на прасетата не им бери грижа - те се плашат повече от нас - затова и са побегнали като сте ги видяли. Има много случаи на ловци убити от глигани, но това е защото там е битка за оцеляване и дори домашното прасе става адски агресивно в такива ситуации.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Шуменско Плато

Мнениеот islandia » Сря Юли 21, 2010 1:45 pm

Някой за вр. Ботев на 31-ви има ли :I ?
Аватар
islandia
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 10:04 pm
Местоположение: Варна

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Съб Юли 24, 2010 1:33 pm

Утре, неделя (25-и), ще тръгнем от 9:30 от Кьошковете (шадравана), после ще се срещнем с групичка от Търговище и ще покараме на платото.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот biker^boy » Вто Авг 10, 2010 11:58 pm

nikitoMTB написа:Трябва да влизам по-често в тоя форум :D

И аз :eyebrow: :lol: :lol:
Важното е да върви !!!
Аватар
biker^boy
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 4:54 pm
Местоположение: с. Шумен

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Сря Авг 11, 2010 5:15 am

Днес zappa ви кани на нощен велопоход :eyebrow:
zappa написа:Тази година не сме правили нощен колопоход. Изравяйте фарчетата, пълнете торбичките с храна и в сряда (11.08) ще ви чакам в 20:30 до пожарната. От миналогодишните участници май няма да идва никой, така че само ще спомена, че нощните походи са кратки (горе е тъмно като в негърски задник), но напоителни. Абе, каране в мой стил. За неуспелите да присъстват, се предвижда поправителна сесия в петък.
Носете си репелент!
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот 5L » Сря Авг 11, 2010 1:36 pm

Хм, петък? Ще следя темата, и при късмет бих се присъединил към римейка.
Аватар
5L
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1420
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 1:58 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта