Пътеки около Доспат

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Пътеки около Доспат

Мнениеот valentin_dr » Пон Яну 30, 2023 1:33 pm

Здравейте,
предстои ми почивка след няколко седмици около Доспат, мисля да взема байка с мен.
Исках да се подготвя с пътеки за каране но справочника в сайта не работи. Ако някой познава програмистите на сайта, мога да помогна с изчистване на JS грешките.
Както и да е, някой карал ли е около Доспат, има ли интересни пътеки които може да ми препоръча ?


Благодаря
valentin_dr
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 6:31 pm

Re: Пътеки около Доспат

Мнениеот gssatcc » Пон Яну 30, 2023 2:30 pm

Пртивет, справочника си работи. Помня, че преди съм имал драми ако се отвори през телефон. Пробвай този линк: https://info.mtb-bg.com/route/%D0%BE%D0 ... 0%B0%D1%82
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Пътеки около Доспат

Мнениеот MartinBG » Пон Яну 30, 2023 7:26 pm

По това време на годината доста от пътеките в района може да не са проходими, а и денят ще е къс.

Ето няколко идеи набързо (все маршрути, по които съм карал, но не и през зимата):

1. Доспат - с. Барутин - с. Чавдар - асфалт, но с хубави гледки и добра денивелация в двата края. Около Чавдар има черни пътища, по които може да се кара, стига да са проходими
2. Доспат - с. Барутин - с. Бръщен и/или с. Црънча - асфалт с хубави гледки и добра денивелация, има и останки на "римски" мост малко встрани от пътя (стига се пеша по пътека) и паметник на загинали граничари
3. Доспат - с. Късак - посещание на водопада с горската библиотеката - асфалт. Има вариант част от пътя да се мине по черен път (кара се по асфалта от Доспат към Късак, отбивката е вдясно - има малък кът за отдих и табелки за туристически маршрут), но едва ли ще става за каране през този сезон
4. Доспат - с. Змеица - преди селото има "римски" мост. Ако теренът позволява, може да се продължи по черни пътища към с. Чала или към с. Буйново
5. Доспат - (посока с. Змеица) - Борино - Тешел - Буйновско или Триградско ждрела - асфалт, като може да има и повече движение на автомобили през почивните дни
6. Доспат - Сърница - от южната страна на яз. Доспат (около 2/3 асфалт и 1/3 черен път). Може да се мине и от северната страна (само асфалт), но е по-обиколно и с по-голяма денивелация. Може и да се комбинират двата маршрута в кръгов.
7. Доспат - Сърница - с. Побит Камък (посещение до камъка) - с. Медени Поляни (меандрите на реката)
8. Доспат - Сърница - яз. Голям Беглик - след Сърница има стръмно изкачване + спускане по черни пътища до язовира. Може да се продължи към яз. Широка поляна и оттам към Доспат

Повечето от маршрутите не са кръгови и може да се скъсят или удължат при нужда.
Между с. Късак и с. Барутин има черни пътища, но на 2 пъти се пресича река без мост и не препоръчвам да се кара там извън топлите месеци на годината.
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София


Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта