Нашата група :)

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Съб Юли 11, 2015 5:14 pm

Утре пак Желява за кратко раздвижване на новата животинка.
Днес я пробвах в Лозенската планина и беше мноого добре :liplick:
Това лято си мисля за поне две пътеки в Рила ама ще видим как ще се наредят нещата...... :look:
Иначе утре мисля да съм в Желява към 9:30-9:45 и после нагоре - ако има ентусиасти да заповядат :beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Сря Юли 15, 2015 8:42 pm

От тук нататък няколко поредни уЙкенда мисля за поредица Рилски карания, че имам да си наваксвам Въжделения от предишни години :D

Първото - тази неделя (19.07.2015) - този маршрут : Говедарци-х.Вада-ЦПШ Мальовица
Още не съм сигурен за някакъв час, но ориентировъчно 10:00 - 10:30 в центъра на селото или около този Хотел Искър (като гледам е някъде на главния път през селото).
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот sos » Чет Юли 16, 2015 9:47 am

Светльо, ние този уикенд мислим ЩПШ - Йончево езеро, в Неделя спускане от Дено, с Колето мислим в Петък да спим на ЦПШ, та ако решиш нещо ще си пишем :agree:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Нашата група :)

Мнениеот KiselotoMliako » Чет Юли 16, 2015 12:12 pm

sos написа:...с Колето мислим в Петък да спим на ЦПШ...

Така ли мислим?!
Нищо сигурно няма в хипотетичното петъчно тръгване. Както, впрочем, и за къде ще се кара в неделя - чакай да се разберем бе, Добри. Вече и във форума ли почна да бързаш?
Аватар
KiselotoMliako
 
Мнения: 630
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 1:25 pm

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Чет Юли 16, 2015 9:32 pm

От петък вечер ми е рано, а иначе през Йончево го мислех за следващите почивни дни,
макар че и сега мога да го посетя с отклонението на маршрута.
Иначе ви видях уговорката, но и за събота не съм сигурен дали ще мога, че имам нещо да свърша.
Ако се уточните нещо и в неделя сте някъде в района може да се опитам да се присъединя. :agree:
:beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Нед Юли 19, 2015 7:58 pm

Маршрута наобратно /Говедарци-ЦПШ-то-Овнарско/ си е доволно хубав - има доста сянка за ден като днешния например :hot:
Изображение
Пътеката към Йончево нагоре си е мамата..... ама след това яко бутане в Родопите тая година бях подготвен :evil: , а оня
участък преди пътеката със синя маркировка мисля че с моето ниво ще го нося и в двете посоки :D - бах и отвеса - прах,
камъне и яки серпентини.
Пътеката със синя маркировка е добра до около средата..... и оттам до пътя за овнарско вече е черен път с мега шлякани
коловози - засъхнали на бабунки от натиска на камионите и обилно постлани с клони /сега си спомних третата ПВ когато преди
Безводно имаше черен път огазен от крави и засъхнал на копита :boggled: /. Явно е имало здраво разчистване на паднали
дървета ама са се престарали с тежкотоварната техника. :dontknow:
По едно време мислех да се кача до Йончево ез. ама по пътеката нагоре печеше примерно поне като в деветия кръг на ада,
наклона ама хич не беше в правилната посока и на всичкото отгоре имаше поне 15-се вида мухи, които се надпреварваха да
ме пробват - едната беше поне колкото недорасло врабче :evil:
Преди разклонението хапнах ... набързо - в едната ръка сандвич, в другата краставичка - бърза хапка - махане с дясна,
махане с лява ръка, махане с ляв, махане с десен крак - бях ли споменал за мухите :D
Изображение
Към м. Овнарско и там половината си е черен път ама има разни заигравки. Отбих се по отклонението по асфалта до
чешмата :
Изображение
за една бърза глътка студена вода и освежаване :liplick:
Изображение
А надолу вече е асфалта с краткия черен път където има още останали изненадки за туриста
Изображение
Днешното маршрутче беше добре. Следващия път или през Мечит към Йончево, или Сапарева и Ташмандра. А трябва
да се минава и "Пастра-яз. Калин-х.Иван Вазов - Рилски ман."
А това са и останалите Снимки
:beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Юли 20, 2015 8:49 am

RedHawk написа:...... а оня
участък преди пътеката със синя маркировка мисля че с моето ниво ще го нося и в двете посоки :D - бах и отвеса - прах,
камъне и яки серпентини......


С много хубава гума и умения се кара :D
Изображение
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Пон Юли 20, 2015 5:03 pm

Вие сте на друго ниво.
Аз се сравнявах с моето. :D
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Сря Юли 22, 2015 8:56 am

Следва номер 2 в Рила - това ще е : Сапарева баня-в.Ташмандра-Овчарци
Часът по възможност ще между 9:30-10:00 в началната точка.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот Sartor » Пон Юли 27, 2015 11:48 am

RedHawk написа:Следва номер 2 в Рила - това ще е : Сапарева баня-в.Ташмандра-Овчарци
Часът по възможност ще между 9:30-10:00 в началната точка.


Как е сегашното състояние на пътеката? Миналата година си беше мамата по едно време - водата беше домъкнала дървета и търкалящи се големи камънаци, които спъваха хубавото каране.

Този уикенд направихме Говедарци -> х.Вада ЦПШ -> Говедарци. Направихме пътека с разклона към Йончево езеро и видяхме, че след първите ~800 метра са минали разни дървосекачни дейности и пътеката към края си е заприличала на нещо като черен път. :crap:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Пон Юли 27, 2015 11:58 am

За пътеката със синя маркировка бях писал по-нагоре ,че е прецакана, но сигурно не сте прочели.

За Ташмандренската не мога да кажа нищо, защото не я карах - така стана че всъщност тази
събота и неделя не съм карал нищо.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Предишна

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта