Нощно каране из София?

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот azsa-bachinito » Сря Авг 31, 2011 10:24 pm

Каранията са повече от леки тъй че ниюи не те чака. Некаде около 11 май приключва, а може би и по - рано.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот dEcLiNe » Чет Сеп 01, 2011 9:57 pm

Абе вие невменяеми ли сте? Защо трябва по най-селския начин да минавате през центъра на града и да карате всички да ви псуват?Днес на 2 кръстовища ви засякох и бяхте блокирали движението за около 2 минути!Нормално ли е? Карате и крещите все едно сте сами, айде по-организирано и възпитано КВО ше кажете? :dontknow: :(!: :(!:
Големи смешки се отстрани, не знам как се чувстате сами по себе си! :crazy:
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот WhiteSnake » Сря Сеп 07, 2011 3:33 am

пич не знам на мен ми е по добре да въртя педалите отколкото да седя зад волана и да летя с 200км. по улиците :) а това че сме спрели движението за 2 минути е нищо в сравнение с вас ( автомобилистите )
WhiteSnake
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 11:04 pm

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот holandec123 » Сря Сеп 07, 2011 11:50 pm

[quote="dEcLiNe"]

шофьор да се "дърви" на двеста велосипедиста - ти да не си чичко Норис :D (в кръга на шегата) :beer:
Само мъртвите риби плуват по течението...
Аватар
holandec123
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 2:51 pm

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот valsto » Съб Сеп 10, 2011 10:57 am

dEcLiNe написа:Абе вие невменяеми ли сте? Защо трябва по най-селския начин да минавате през центъра на града и да карате всички да ви псуват?Днес на 2 кръстовища ви засякох и бяхте блокирали движението за около 2 минути!Нормално ли е? Карате и крещите все едно сте сами, айде по-организирано и възпитано КВО ше кажете? :dontknow: :(!: :(!:
Големи смешки се отстрани, не знам как се чувстате сами по себе си! :crazy:


мда- на това каране- на 1ви септември бяхме рекорден брой хора- към 230. това с крещенето е дразнещо и за нас- нормалните каращи. ама младежи- какво да ги правиш.
иначе- цели 2 минути викаш! това си е почти колкото чакане на светофар на България! Ужас. остарели сте докато ни чакате! някои хора правят секс по-бързо :)

бтв - какво означава "селски начин на минаване на центъра"? и как според теб е "градския" начин да мине група от 200 колела?
valsto
 
Мнения: 129
Рейтинг: 1385
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 9:30 am

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот dEcLiNe » Нед Сеп 11, 2011 8:07 pm

WhiteSnake написа:пич не знам на мен ми е по добре да въртя педалите отколкото да седя зад волана и да летя с 200км. по улиците :) а това че сме спрели движението за 2 минути е нищо в сравнение с вас ( автомобилистите )

holandec123 написа:шофьор да се "дърви" на двеста велосипедиста - ти да не си чичко Норис :D (в кръга на шегата) :beer:

Не съм шофьор пичове, в тролея бях и за ваша информация доста често се придвижвам из града с колело. ;)
valsto написа:
бтв - какво означава "селски начин на минаване на центъра"? и как според теб е "градския" начин да мине група от 200 колела?

Като светне червено остатъка от групата да спре, а не трите четвърти от нея, които не са минали да продължават да карат. :)
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Нед Сеп 18, 2011 6:01 pm

dEcLiNe написа:......




Ей, малък човек - млъкни ! :kaioken:
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот BurNiNg_IcE » Чет Сеп 22, 2011 10:53 pm

Големо шоу става! :roll2: :roll2: :roll2: :roll2:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот joker_brand » Пет Сеп 23, 2011 1:18 am

ИНОПЛАНЕТЯНИН написа:
dEcLiNe написа:......




Ей, малък човек - млъкни ! :kaioken:


Не се напиняй, вземaт ти изпопадат къдриците ! :evil:
Аватар
joker_brand
 
Мнения: 536
Рейтинг: 1996
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 12:00 am
Местоположение: София

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот Latitude » Нед Май 13, 2012 4:14 pm

Има ли такива карания и тази година ?
Latitude
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 9:37 am

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот AviMC » Вто Май 15, 2012 7:56 pm

Latitude написа:Има ли такива карания и тази година ?

+1 :popcorn:
Аватар
AviMC
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 4:23 pm
Местоположение: София

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот ivondera » Вто Май 15, 2012 8:48 pm

В четвъртък ако не вали и аз ще се включа
Скайп ivondera Тел: 0885604642 или 0878914642
ivondera
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 1:18 pm
Местоположение: София кв. Редута

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот hitrata_lisi4ka » Пон Юни 04, 2012 12:30 pm

И аз ще се включа :)
They're Pinky and The Brain! Yes, Pinky and The Brain.
One is a genius, the other's insane.
Аватар
hitrata_lisi4ka
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 9:21 am
Местоположение: София

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот gofren » Вто Юни 05, 2012 11:50 pm

Вие ли се събирате на борисовата нощно време със звънчетата и фарчетата и бибитките? :D
Аватар
gofren
 
Мнения: 620
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:24 pm

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот hitrata_lisi4ka » Чет Юни 07, 2012 11:54 am

Нямам представа, за пръв път ще ми е :D :D :D
They're Pinky and The Brain! Yes, Pinky and The Brain.
One is a genius, the other's insane.
Аватар
hitrata_lisi4ka
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 9:21 am
Местоположение: София

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот TheAnimal » Чет Юни 07, 2012 1:55 pm

Сектанти продайте си колелата!!!
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот ivondera » Чет Юни 07, 2012 1:59 pm

Да те са :rofl: И се почва едно викане Пър - же - ни ка - рто - фи :)
Скайп ivondera Тел: 0885604642 или 0878914642
ivondera
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 1:18 pm
Местоположение: София кв. Редута

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот hitrata_lisi4ka » Пет Юни 08, 2012 10:37 am

Не ми хареса. Няма да карам повече така!
They're Pinky and The Brain! Yes, Pinky and The Brain.
One is a genius, the other's insane.
Аватар
hitrata_lisi4ka
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 9:21 am
Местоположение: София

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот AviMC » Сря Юли 11, 2012 11:07 pm

hitrata_lisi4ka написа:Не ми хареса. Няма да карам повече така!

Защп, какво се е случило? Защото аз днес се запознах с едно момче, където играем футбол и каза, че се събират група велосипедисти в четвъртък и неделя за нощно/по-скоро вечерно/ каране. Мисля утре да сефтосам. :peace:
Аватар
AviMC
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 4:23 pm
Местоположение: София

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот hitrata_lisi4ka » Чет Юли 12, 2012 10:27 am

Първо искам да уточня, аз съм новобранец в колоезденото. Не бях карала колело повече от 10 години. Това нощно каране ми беше 5тото каране на колелото от както го купих преди няколко месеца.

Събирането е от 20.30 на езерото Ариана. До тук добре. В 21ч и нещо тръгнахме. Имаше момче с мегафон, което говореше неща, неразбираеми поради лошото качество за нас, които бяхме по-далеч от него (водача). Тръгнахме да караме из Борисовата градина. През цялото време дрънкаха хората със звънчетата, от началото на групата (вероятно водачът) викаше:"Кой кара..?" и поетапно отговорът:"КО-ЛЕ-ЛО", викано обикаляше групата. Само да вметна, че дори за мен темпото беше повече от леко и лежерно (ок нямам против, имаше и дечица с нас, все пак). Това викане ми направи недобро впечатление, бяхме достатъчно голяма група велосипедисти и бяхме достатъчно атрактивни за хората, но не беше нужно чак такова нещо. Също така имаше един доста стряскащ човек, ама наистина, смееше по един много зловещ начин. Лично аз щях да падна от колелото, когато с този кикот мина покрай мен, много се стреснах. Продължихме да караме по маршрута. Аз съм ок с това, че за няколко минути се препречва движението, за да пресече цялата група (момчето с мегафона даваше наставления за посока и когато е нужно да се спре и да се изчака, ние отново разбирахме по интуиция). Дори хората в автомобилите се радваха на толкова много колоездачи на едно място, не вярвам да сме създали проблем с препречването на улиците (все пак си мисля, че ако няма официално разрешение от общината, за такова нещо, някой може да се оплаче и да създаде проблеми). Стигнахме до Южния парк (крайната точка), там доста повъртя групата, ние с моя мъж се поотделихме, аз ядох сладолед, той пуканки. Решихме към 23ч и нещо да се прибираме. Групата се беше събрала в началото на парка (входа от към "Витошка"), момчето с мегафона, викаше по него, че е редно да се пази тихо, поради късния час. Този път го разбрахме (трудно, но го разбрахме), защото беше достатъчно късно, за да е утихнало уличното движение и пешеходците да са се разотивали по домовете си. Ок...хубаво е да кажеш, да се спазват някакви елементарни норми на обществен ред, просто не мисля, че това е правилния начин. От друга страна не виждам и как по друг начин може да се комуникира в такава обстановка. Според мен, можеше да се събере групата не на входа на парка, под прозорците на хората, а някъде във вътрешността му, където няма да кънти толкова и да е по-далече от жилищните сгради. Ние с мъжа ми пресякохме улицата и се прибрахме отделно от групата.

Като цяло идеята е много хубава, но реализацията е малко странна. Нямам против хората, много е хубаво това, което правят. Просто аз не мисля, че моето място е там. Поздравявам всички, които са решили да слязат от колите си и да карат колело!

Това са впечатленията ми от нощното каране. Дано ти си с по-добри и ти пожелавам приятно каране :)
They're Pinky and The Brain! Yes, Pinky and The Brain.
One is a genius, the other's insane.
Аватар
hitrata_lisi4ka
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 9:21 am
Местоположение: София

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот taurus13 » Чет Юли 12, 2012 10:48 am

Всъщност те не се събират да карат колело, а за а бъдат тълпа - това ги опиянява. Иначе ме кефи дето момчето с мегафона обяснявал на другите да пазят тишина в нощна София. :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот marsa » Пет Окт 05, 2012 9:15 pm

Приятели, напоследък се замислих че оригиналната концепция и развитие на темата са съвсем изчезнали. В началото се събирахме групичка, разхождахме се из София по хлад, хапвахме по някой сандвич и се прибирахме по кварталите. Постепенно нещата отидоха на МТБ карания по Витоша, после умряха. В момента май само двамата с papi останахме да си правим "организирани" нощни и по съвместимост все блъскаме шосе (абстрахирам се от мегафонните събития в стил "критична маса").

Аз съм влюбен в нощта, в колоезденето и в хората, та нощните разходки ми липсват. Дали ще седнем за по бира из града, дали ще погледнем София от високото, или ще пресечем някой меридиан - трябва ни само светлинка и настроение :wavey:

Времето още е хубаво и предлага възможност за каквото ни душа иска! Призовавам любителите на нощно каране из София да се легитимират, с цел да възродм старата практика :peace:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот edinmilion » Пет Окт 05, 2012 10:20 pm

Добре си описал, и аз вчера се замислих, като видях част от хората, които бяха покрай dоki и mastermisho (основните инициатори за тази тема) на вчерашното събитие. Интересно е, че сега масовките се правят в същите дни и като цяло маршрута е същия, но масата се пръсна точно заради самата маса...
Ние също обикаляме някой път вечер, това спокойствие е много зарибяващо и логично да ни харесва. Ще вземеме да се съберем тези дни да пробваме :D

п.п. нещо нощно и масивно, ей така за атмосфера: http://vimeo.com/10529044
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот Nightlife3344 » Съб Окт 06, 2012 5:03 pm

Айде ако има навити за нощно, казвайте :Д да направим някоя обиколка :)
Nightlife3344
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Май 14, 2012 6:18 pm

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот миаил » Вто Сеп 09, 2014 5:26 am

От тази тема има ли още нощни пеперуди или всичко вече е в сдружение велоразходка?
миаил
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 5:27 pm

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот Raffy » Вто Сеп 09, 2014 10:42 am

Има. ;)
Аватар
Raffy
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 7:55 pm
Местоположение: София

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот миаил » Сря Сеп 10, 2014 2:24 am

Ем тогава нещо за довечера?
миаил
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 5:27 pm

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот vla40 » Вто Сеп 23, 2014 11:07 pm

https://www.facebook.com/velorazhodka.o ... ts&fref=ts
Тук организират нощни велоразходки и някакви велоизлети. :beer:
Аватар
vla40
 
Мнения: 637
Рейтинг: 1394
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 7:54 pm
Местоположение: София

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот миаил » Нед Сеп 28, 2014 7:26 pm

vla40 написа:https://www.facebook.com/velorazhodka.org?ref=ts&fref=ts
Тук организират нощни велоразходки и някакви велоизлети. :beer:


Знам човек просто от 3 години се влача с тях и вече ми писва :)
Искам да карам без някой постоянно да ми казва спри тръгни спри тръгни
миаил
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 5:27 pm

Re: Нощно каране из София?

Мнениеот trix » Вто Сеп 30, 2014 10:39 am

В София е много готино нощем с фаровете, токчета чукат нежно в ноща.

А това спри/тръгни е за да се научиш кога какво се прави. Както и да пазиш равновесие без помощните колелца.
Архангел Гавраил няма сърце, а само ум, и то колкото да прави проблем в нервите. Но пък сега коалицията му навира туйон в гъза, така, че е възможно да попрестане..
:popcorn:
Аватар
trix
 
Мнения: 320
Рейтинг: 958
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 12:14 pm
Местоположение: Плевен

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта