ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот evilzet » Чет Яну 29, 2015 10:41 pm

Имай предвид, че всичко е подгизнало. Може и да не е много караемо, а предимно бутаемо .
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот XaCkBuTukC » Пет Яну 30, 2015 12:06 pm

Терена го познавам , знам къде се бута и къде се носи и как да се избегнат тези места :) кал ще има 100% :) тръгване 9:30 от изхода на терапията (до метан станцията)
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот valentin_dr » Пет Яну 30, 2015 1:13 pm

А за тези които в събота работим до обяд всяка седмица, има ли каране в неделя ?
valentin_dr
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 6:31 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот XaCkBuTukC » Пет Яну 30, 2015 5:41 pm

:D освен да карате по нашите дири.. но в неделя го дават още по гадно времето :D в събота ако оцелее да не завали оцелее.. ако имате мерак ще постна трака от карането после
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот valentin_dr » Пет Яну 30, 2015 8:39 pm

добра идея :)
за трака.
valentin_dr
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 6:31 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот XaCkBuTukC » Съб Яну 31, 2015 6:43 pm

http://dox.bg/files/dw?a=84643199e1


не беше най-добрата идея :D валя ни суграшица стигнахме до аладжата мокри и кални :D и при мисълта че няма да ни пуснат за топла супичка в кранево обърнахме на обратно
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот valentin_dr » Нед Фев 01, 2015 10:02 am

Е поне сте се разписали :)
valentin_dr
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 6:31 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Чет Апр 16, 2015 12:19 pm

Здравейте група :) Очертава се да остана ден-два в този, на пръв поглед чудесен и гостоприемен град... и за да не пропилея времето напразно, си търся компания доброволци, които да ме разведат из местните забележителности :)
За съжаление съм с неприятна травма, при която е желателно да се въздържам от по-тежки планински дисциплини...
Като за финал е предвиден самоход Варна - Несебър (98 км).
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот valentin_dr » Пет Апр 24, 2015 3:57 pm

Здравейте времето ако е яко в неделя някой навит ли е да покараме. Идеята е шосеен маршрут до златните или до Кранево през виница за да избягаме малко от трафика. Ако имате други предложения кажете.
valentin_dr
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 6:31 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот half » Вто Апр 28, 2015 10:38 pm

Здравейте, имам въпросителен, но ще почна от по-далече. Става въпрос за края на едното трасе за "спускане" под кулата (мисля че е означено със червен триъгълник, абе минава се до една пропаст 10-15 метра), днеска паднах малко след пропастта и само късмета и едно дърво ме спряха да не продължа по склона надолу за разлика от велосипеда ми :D . Ако някой от вас познава или е от хората които са правили трасетата нека им каже за въпроса ми, а той е следният мога ли да направя една "корекция" която ще се състой в заоблянето на единия завой за да може да се влиза с повече скорост и по-плавно, понеже в момента той е като отсечен и се е получило нещо като бордюр (не мисля че мога да го обясня с думи).
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот skipper » Сря Апр 29, 2015 11:38 am

Здравей half!

Мястото за което говориш се промени много след последните проливни дъждове края на миналата година и затова пътеката се измени. Мястото за което говориш е изключително опасно и дори хора с доста опит, познаващи наизуст тази пътека минават максимално концентрирани от там. Преди имаше пресичане на въпросната рекичка в по-горна част, далеко от пропаста. Всякакви корекции по тази пътека са нещо чудесно за всички, които караме там. Лично аз си го мисля всеки път когато минавам от там, но за съжаление все още си остава план ... Някой ден през седмицата, тъй като уикенда съм зает, можем да се организираме след работа примерно към 18 да се качим оп пътеката зад терапията и да видим какво може да се направи, за да стане тази пътека безопасна за всички нас ...
Благодаря ти че повдигна тази тема!

Поздрави,
Калин
Hardtail 4 life!
Аватар
skipper
 
Мнения: 164
Рейтинг: 1566
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 1:44 pm
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот half » Сря Апр 29, 2015 11:14 pm

:) Викай ми Петър
Ако искаш може да минем на лично, макар че не виждам проблем и тук да го обсъдим.
Аз работя на смени и ако не почивам най-рано мога след 19ч., за следващия месец още не съм сигурен кога почивам, но ще пиша и дано да се съчетаем. Заедно с момчето с което караме (freak_vn) си мислим от известно време едно "кастрене" да направим понеже на някой места е доста обрасло и растенията се опитват да си върнат пътеката. Та ако искате може да ги съчетаем нещата и да се съберем една бригада.

ПП
след падането си мисля дали може да се сложи нещо като ограда на някой места, но идея нямам как да стане точно че и да е евтино :D
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот half » Пет Май 01, 2015 9:15 pm

Така... аз почивам петък 8-ми, сряда 13-ти, понеделник-18, петък-22 и четвъртък 28-ми. Така че ако има желаещи да казват за кога им е удобно и да се разбираме за едно каране с много почивки за работа :D

Мисля си, че ще ни трябват поне една лопата и градински ножици, и една табела "ремонтни дейности", да не ни сгазят спускачите :D
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот freak_vn » Нед Май 03, 2015 5:13 am

Тази седмица съм до 18ч. отворен за приключения! :D
:beer:
Аватар
freak_vn
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 8:32 am
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот half » Пет Май 22, 2015 6:44 pm

Утре (събота 23ти) около 12-15 часа ще ходим да довършваме завоя и да поокастрим, имайте в предвид ако минавате от там да не ни сгазите или ако искате да помогнете с нещо пишете (макар че с една лопата няма как да работят повече от 2ма).
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот HsS777 » Нед Май 24, 2015 9:55 pm

Ако се огранизира нещо в неделно време, но да е подходящо за начинаещи, бих могъл да се включа. За сега си джиткам сам в Морската и по пътищата :D
HsS777
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 30, 2015 8:56 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот half » Пон Май 25, 2015 9:59 am

От моя страна няма организация понеже почивам както се падне и рядко събота или неделя. Но ако искаш може да се разберем на лично за някакво каране, на кулата си има места и по-лежерни и по-екстремни, така че има къде да се кара с "начинаещ".

Онзи ден се убихме, чак след аладжата се върнахме да вършим работа, но нямаше как да се копае (много суха беше почвата), а в момента е окастрено до завоя, от него надолу още е Жунгла.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот Djani_Varna » Пон Май 25, 2015 6:26 pm

Защо не ударите едно каране до Еко Комплекс ''Шерба'' можете и там да спите на 55км от Варна е по пътя Варна-Бургас близо до язовир Цонево и до язовир Елешница..Прекрасно място, дори може да дойда до Старо Оряхово да карам с вас до Еко Комплекса :agree: (Еко Комплекса се намира на 5км от село Гроздьово)
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот half » Пон Юни 01, 2015 12:43 pm

Този маршрут по скоро мен ще удари, ако го направя няма да мога да ходя/карам/сядам 2-3 дена :D
Не съм голям почитател на карането по шосе (гумите ми са с голям грайфер), но ще го отбележа за в бъдеще когато имам 2 чифта гуми и повече време.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот ADECT » Пет Юли 31, 2015 10:20 pm

valenti написа:Здравейте всички ! Пускам тази тема ,за да намеря съмишленици които карат МТБ за удоволствие, по пътеки, асфалт.
Също хора любители на пикници и палатки , предвижващи се с байкове ! Дайте да се съберем ! Нека тази тема бъде мястото където ще се запознаваме, ще даваме информация за организиране на наши мероприятия. също да пускаме снимков материал, и други полезни! :beer: :beer: :beer:

Аз съм навит, дайте да направим една дата да се оговорим и да се съберем някъде обаче смсл аз съм малък на 13 съм ама съм надъхан и карам бая тей, че не смятам, че е проблем :D Това е доста добра идея, по на горе видях, че сте си писали номерата ето и моя - 0882858774 !
ADECT
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 22, 2015 10:06 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот XaCkBuTukC » Съб Ное 14, 2015 9:20 pm

Ще правим нощно каране по трасето на 40те км от "Зеления Маратон" старт 19:30 вторник място на събирането , обръщача на автобусите на края на улица Мир до хлебозавода.
Няма да се състезаваме :) но ще е и добре ако не спираме излишно, общата дължина би трябвала да е около 60 км и да го направим за около 5 часа
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот XaCkBuTukC » Пет Юли 15, 2016 12:05 pm

Да изтупаме малко темата :) Записването за качването на връх Ботев с Велоклуб Устрем започна :)

https://www.facebook.com/events/763956257079659 това е линка към събитето

за хората без FB това е което ви интересува :)


Велосипедисти, айляци, катерачи, спускачи, кръчмонавти, веселяци и всички желаещи да се включат в незабравимото приключение "Изкачването на връх Ботев", дойде момента, в който стартираме записването!
Както всяка друга година и тази сме помислили за пешеходците, така че сте добре дошли!
Има възможност за спане и на палатки! (както в петък вечерта в местност Паниците, така и в събота вечер около хижа Мандрата, като ти на двете места не се заплаща такса за палатка).

Подходящо за велосипедисти на средно и напреднало ниво.

Дати на провеждане : 12.08-14.08.2016г.
Тръгване от Варна: петък сутрин, обед или вечер на който когато му е удобно. (Седмица преди събитието ще се опитам да организирам транспорта,така че да мога да разпределя всички ви по коли и да ви свържа с вашия шофьор, в случай че някой остане без място в кола може да използва нощния влак.)

12.08 - Пътуване и нощувка в Туристическата спалня в Калофер.
13.08 – Калофер - с.Тъжа - х. Мандрата (х.Тъжа).
14.08 - х. Тъжа - вр.Ботев - Калофер и пътуване на обратно, който от където е.

Ще бъде осигурена придружаващ джип по маршрута за транспорт на багажа и кризисни обстоятелства.

Моля , обърнете внимание, срок за записване в събитието е 1.08.2016г. , като дотогава имате възможност да заплатите организационна такса от 5лв. за членове на ВК”Устрем” и 10лв. за всички останали. След 1.08. до 8.08.2016. таксата е както следва – 10лв. и 16лв.
До 08.08.2016г. трябва да заплатите цялата сума за събитието на Елеонора Чорбаджиева, лично или по банков път: BG26CECB979010D6325000(ЦКБ), с основание "участие във велопоход до вр, Ботев" и вашите три имена.
(Моля, за наше и ваше улеснение, спазвайте срока за записване, след този срок записването се преустановява.)
В събитието публикуваме таблица, в която може да видите в коя хижа сте настанени (настаняваме по ред на изпратен мейл), както и вашите заявки свързани с храна, транспорт и застраховки. Моля, всеки да погледне информацията и ако открие грешка при нанасянето й в таблицата, да се свърже с Елеонора за нанасяне на корекция.
Възможна е промяна, свързана с настаняване в хижите, поради отпадане на участници. В таблицата може да видите и сумата, която трябва да заплатите до 08.08.2016г.

Заявките за записване се изпращат на e-mail: [email protected] , до 08.08.2016г. включително, със следното съдържание.

1.Три имена и телефон за връзка.
2.Желаете ли да ви включим в групова застраховка? В случай, че желаете, изпратете ЕГН.(цена на застраховката- 5 лв )
3.Град на тръгване?
4.В колко часа най-рано, можете да тръгнете?
5.Осигурили ли сте си транспорт?
6.Колко свободни места за велосипеди имате в колата с която ще пътувате? (попълва се само от собствениците на автомобили.)
7.Колко свободни места за хора имате в колата с която ще пътувате?
(попълва се само от собствениците на автомобили. Попълнете само броя на местата, за които не бихте могли да осигурите място за велосипед.)
8.Желаете ли да пътувате в кола със свободно място? (попълва се от хора които нямат осигурен транспорт.)
9.Ако имате предпочитания да пътувате в конкретна кола, напишете името на шофьора й.
10.Член ли сте на клуба?
11.Желаете ли превоз на багаж от Калофер до хижата?
12.Желаете ли ношувка на 31.07 в туристическата спланя в град Калофер Да/Не?
13.Желаете ли нощувка на 1.08 в една от двете хижи или ще бъдете на палатка?
14.Вечеря-месна/безмесна.
15.Закуска-Да/Не.

16.Ако имате допълнителни въпроси или предложния пишете какви са те ?

ЦЕНИТЕ са, както следва:
Нощувка в туристическа спалня "Тинтява", гр. Калофер-11лв.
Нощувка в хижа "Мандрата"- 12лв.
Вечеря в хижа"Мандрата"-месна-8лв. (пържола с гарнитура +шопска салата);
безмесна - 8лв. (ориз със зеленчуци и шопска салата) и диня за десерт.
Закуска в хижа"Мандрата"- 3.00- 3бр. пържени филийки със сладко и сирене
Нощувка в хижа "Тъжа"-10лв.
Вечеря в хижа "Тъжа"- месна- 7лв (3броя кюфтета? и шопска салата) ; безмесна-7лв (ориз с гъби) и диня за десерт
Закуска в хижа Тъжа - изненада на хижаря-3лв. (

P.S.- Знаете от минали години, че хижите се запълват по реда на записване. Първите записани се настаняват в хижа Мандрата, до запълване на местата, след това в хижа "Тъжа" (в "Тъжа" има нет :P)
Органиационна такса: за членове на ВК"Устрем"-5лв., а за останалите участници 10лв.
Цена на застраховка-6лв.
Такса за превоз на багажа- 7 лв.( зависи от броя на участниците, цената може да търпи промени.)
Ако имате въпроси пишете на мейла на клуба или се обадете на Елеонора (0898365263) .

В понеделник(01.08) от 20:00ч. ще се съберем в бирария"Алба" на Мария Луиза/срещу Общината, където ще събирам пари и ще отговарям на въпроси, свързани със събитието! На по-късен етап ще планираме и втора среща.
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот XaCkBuTukC » Пет Юли 15, 2016 2:09 pm

12.Желаете ли ношувка на 31.07 в туристическата спланя в град Калофер Да/Не?
13.Желаете ли нощувка на 1.08 в една от двете хижи или ще бъдете на палатка?


датите са сбъркани :D
всъщност са 12.08 за и 13.08 :)
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот m0nss7erKill » Пет Юли 22, 2016 3:29 pm

Здравейте! За да не отварям нова тема, ще пиша тук. Търся си другарче/та за каране по асфалт (докато стигнем до някой хубав черен път/пътека :D ) Искам да си намеря компания, с която да карам колело и да се науча на нови неща. Не съм карал много по пътеки, защото не знам къде има, а и няма с кого да карам. Най-дългият преход, който съм правил с колело е 60км. https://goo.gl/maps/xhjtfFZg71w Ако има някой навит, може да пише тук или в скайп (ако още някой ползва :D )
Skype: hanns.g2008
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Предишна

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта