ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот kvelikov » Нед Апр 08, 2012 8:40 pm

Хелоу, Варна!

По Великден мисля да покарам (ако г-н Ицо поразведри времето около празника си :praying: ) и да повторя онзи маршрут от зимата - Варна/Паша дере.
Тъй като ме влече към кретении, все си мисля, че връщането от Паша дере до града може да стане по пътеки и черни пътища, които не се качват до асфалта,
а се кандилкат по скатовете над брега.
Идея нямам дали изобщо е възможно и съществуват ли подобни опции, но пък мисля да опитам.
Това е проектотрака, като молбата ми е, ако някой знае нещо повече по въпроса с връщането, да сподели.
Засега съм нацелил петък 13-ти Изображение, като времето ще покаже най-добре.
Добре дошли са всички, които могат да въртят и не се плашат от храсталясване.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот Ozzie » Нед Апр 08, 2012 9:16 pm

На мен ми излиза така, както го виждаш на прикачения файл. А прибирането по асфалт в града е неизбежно.
Сега ме мързи (и ми се спи), но ще се опитам утре да ти начертая нещо в Г-О-о-Г-ЛЕ ЗЕМЛЯ :)
Прикачени файлове
track_cr.jpg
(24.03 KiB) 220 пъти
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот kvelikov » Нед Апр 08, 2012 9:23 pm

Хм, може да е от браузъра ти. :dontknow:
При мен се чете и от ФФ, Опера, Хром.
Не си играй да го чертаеш - отиването до Пашата е ясно.
Въпросът е във връщането както съм го замислил - на зимното каране един агент каза, че имало пътека, която започвала от Галата и подсичала на юг...
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот Ozzie » Нед Апр 08, 2012 9:35 pm

На мен ми беше интересно да видя този маршрут дето си направил от къде точно минава, пък после да ти предложа алтернативи за връщането.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот kvelikov » Сря Апр 11, 2012 1:57 pm

Нещата се подреждат - засега сме двама. :agree:
Пускам примерен час 10.00 (петък) пред Катедралата. Ако нещо се промени, ще пиша.
Карането не е подходящо за начинаещи и недобре екипирани.
Хора без каска, ръкавици и резервна гума не са добре дошли.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот neilor » Чет Апр 12, 2012 11:28 am

Аз ще дойда, ако не се организираме с Емо за проучването за похода Чудния изток на Стара планина.

Има пътека, която почва от Фичоза и стига до Галата за която съм сигурен. Нямам трак, но ето приблизителното и положение
http://www.gpsvisualizer.com/display/1334218659-22546-95.42.86.245.html

От края на Галата до Аспарухово покрай брега съм минавал, но пътеката е трудно проходима за хора а за велосипед да не говорим.
Което не пречи да се пробва.
Аватар
neilor
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 10:26 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот kvelikov » Чет Апр 12, 2012 1:09 pm

Едвам ме нави... :D
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот Ozzie » Чет Апр 12, 2012 5:36 pm

neilor написа:Има пътека, която почва от Фичоза и стига до Галата за която съм сигурен. Нямам трак, но ето приблизителното и положение
http://www.gpsvisualizer.com/display/1334218659-22546-95.42.86.245.html

Бях забравил за тази пътека. Последно я карах преди 5 или 6 години. Но с велосипед от Паша дере до Галата, само по пътеки, просто няма шанс. Поне там района ми е познат... почти до болка. :D
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот kvelikov » Пет Апр 13, 2012 6:33 pm

Повече от прилично беше карането днес и най-важното - доказа се тезата, че връщането от Паша дере може да стане над 80% по черно!
Ако се инвестира малко труд ( един ден с 5-10 човека), процентите спокойно ще станат 100.
Уж 30 и малко км беше трака, а с мотането, губенето, връщането и ДДС-то надхвърлиха 50.

До Пашата отиването е ясно - има няколко възможности, като всичките са типично скоростно ХС.
Интересното идва след това, защото в зависимост от избрания маршрут за връщане може да ви е от скучно асфалтово, до черно с елементи на разсъждение. :eyebrow: Има много апетитни стъпала, яки пътечки (нагоре и надолу), отлични гледки към залива и наблюдателни гнезда за заклети перде киризчии на невинни нудисти...

Ози както винаги беше на ниво и мощно разцепихме празничната летаргия на животините по трасето.
Дежурната "кака" на поста на любовните жрици този път бе крайно недружелюбна, така че няма да мога да споделя актуални курсове на "услугата" :blush: .
Проектотракът ми се оказа много близо до истината, но за да не се обяснявам излишно, ако някой иска подробности, да пише.

Изображение

Снимки.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот Ozzie » Пет Апр 13, 2012 9:29 pm

Въх, че хубу съм излязъл на портичката на хижа Ветеран. :emlaugh:
Иначе мислех да ти предложа на връщане на минем по това което нахвърлях с червено, ноооо тогава:
- нямаше да пием бира на първото магазинче
- нямаше да идем до порутения бивш ресторант на нос Галата
- нямаше да ядем вчерашна (поне вчерашна!) цаца и да пием по още една бира
- щяхме драстично да съкратим маршрута, но:
* за десерт щяхме да минем по една приятна пътечка (последната права в червено, в северна посока)
* щяхме да прегазим едни стълби :)

track_cr.jpg
track_cr.jpg (80.29 KiB) Прегледано 4484 пъти
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот neilor » Съб Апр 14, 2012 8:33 am

Добре сте си покарали!
Аз кръстосвах Стара Планина, иначе щях да съм с вас.
Ще помоля да ми изпратите трак (ако сте съгласни).

Сега е моментът да напомня, че събираме тракове от пътеките около Варна и ги публикуваме в EveryTrail.
Потребителят там е Veloclub_Ustrem, а линкът http://www.everytrail.com/my_trips.php?user_id=313759
Ако траковете ви се струват прекалено "схематични" и с начупени линии, това е понеже са орязани в черната зона (предпазна мярка против "оране"). Пълните тракове са достъпни при поискване.
Всеки, който иска да сподели пътеки е добре дошъл!
Аватар
neilor
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 10:26 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот kvelikov » Съб Апр 14, 2012 10:56 am

Коригирах проектотрака в началната и средна част от връщането, като нарочно не пипнах последната, защото с Ози ни домързя да се шмугнем за пореден път в храсталака, но това не означава, че не е караема. :D
Веднага след поделението на Галата (километър преди панорамната площадка) би трябвало да се спуска пътека, която да извежда чак на плажа на Аспарухово.

Ако мога да обобщя вчерашното проучвателно каране, най-добрия вариант да се навърже САМО по черно връщането от Паша дере, е да се тръгне от плажа на Аспарухово с подходящи инструменти (вкл. моторен трион) и записващ GPS, и да се направи един хубав излет с елементи на прочистване на този пущинак. Вчера за пореден път се убедих колко безхаберие, нееб*телност и липса на логика има по нашите земи...
С минимум средства и труд (доброволен) може да се направи алея (пътека) за чудо и приказ, която да се ползва целогодишно. Далеч от асфалт, МПС-та и всякакви други прасета, с чуден изглед към морето и залива. Но, както е казал народа - каквото си постелеш, на такова ще легнеш.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот bibendum » Нед Апр 15, 2012 9:50 am

kvelikov написа:С минимум средства и труд (доброволен) може да се направи алея (пътека) за чудо и приказ, която да се ползва целогодишно. Далеч от асфалт, МПС-та и всякакви други прасета, с чуден изглед към морето и залива. Но, както е казал народа - каквото си постелеш, на такова ще легнеш.
:beer:

Значи трябва да се организираме и да го направим , щом Ozziе знае за къде става въпрос всичко е под контрол. Аз лично се заемам да го ортганизирам, но няма да е веднага , защото още ми държи влага от състезанието. Днес ми е първия ден от един месец насам, когато си почивам пълноценно. :D
Изображение
Аватар
bibendum
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 2:38 pm
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот Ozzie » Пон Апр 16, 2012 8:41 pm

Не, не го знам. Мисля, че са напразни усилия да се опитва да се търси / прави пътека от Карантината в Аспарухово до Галата.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот neilor » Вто Апр 17, 2012 7:51 am

Както казах по-горе аз съм минавал по тази пътека. Тръгва от Карантината и излиза на поделението преди Галата.
Само че е за пешеходци, на които не им пречи провирането през гъсталака.

Има смисъл да се направи такава пътека, но трябва да се прецени какви усилия са необходими и доколко е оправдано.
Аватар
neilor
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 10:26 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот kvelikov » Вто Апр 17, 2012 12:42 pm

Горното мнение за пътеката го изказах, защото:
- във Варна и района липсва кой знае какво разнообразие на технични пътеки
- естеството на терена определя предимно XC каране
- маршрутът Варна-Паша Дере би бил почти съвършен ;) , ако имаше и подобаващо завършващо спускане
Всеки път, когато трябва да се търкалям по онзи асфалт към Аспарухово, съжалявам, че не съм се разровил вдясно, за да намеря алтернатива.
Чиста загуба на и без това малката денивелация.
Отдавна бих се захванал с тази работа, ако имах повече дни, в които да съм отпускар.
Отделно, представете си една пътека (технична, крива, с разни елементи...), която почва от Аспарухово и стига чак до плажа на Пашата - тя ще се ползва и от туристи, ще става за всякакъв вид раздвижване. Кривият и скалист бряг няма да позволи да е като в Морската градина (равно, култивирано и скучно) и точно в това ще е чара - тип "многогърба камила".
Относно въпроса дали имаме това право - най-вероятно на теория го нямаме. На практика обаче, подобно никому не пречещо "съоръжение" сред храсталяка и пущинака, е добре дошло за всички - от колоездачите, през туристите, та до собствениците на имоти по-нагоре.

Извън темата, нужда от подобни инициативи има и в районите над Аксаково, северно от Осеново, Орешак-Долище и т.н.
Очевидно т. нар. туристически дружества (за Общината да не говорим :smash: ), нехаят за задълженията си, така че остава Неволята да свърши своето...

Не бих искал с горенаписаното да започвам дискусия - просто изразих мнение.
Може пък и да греша... :D
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот bibendum » Вто Апр 17, 2012 11:17 pm

Краси, щом съществува тази пътека и бат Орлин я знае , аз лично ще разуча нещата и ще събера хора които да я разчистим, само че ще стане в близките месеци. Сега имам малко други задължения , но след средата на май ще задвижа нещата, защото идеята ми звучи палаво. :beer:
Изображение
Аватар
bibendum
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 2:38 pm
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот XaCkBuTukC » Вто Май 01, 2012 5:07 pm

Offtopic :offtopic:
@kvelikov Аз съм с 2 ръце за идеята ! :) даже след като се приключат университетските неволи :) ще се пробвам да направя нещо :)

Offtopic 2 :) :offtopic:
Към 2мата ентусиасти които бяха тръгнали днес към Аладжата :) Споменахте че четете темата за това пиша тук :)
ако не сте успели да намерите правилната пътека след 15 ти май :) ще мога да ви "разходя" до Кранево :)
[email protected]
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 462
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот bibendum » Вто Май 01, 2012 10:55 pm

Днес след работа(май стана вече вчера ) се грабнах и отидох да разуча нещата по въпросната пътека . Тръгнах от Аспарухово нагоре (както ми описа Орлин) на 50% пътеката е перфектна и излиза до "Людото" от там продължих под вилите които са между пътя и морето. Хванах една пътека , която беше разкопана от крадци на кабели и през цялото време бутах , но накрая пътеката стана непроходима . По думите на Орлин трябваше да изляза в поделението на Галата , но не можах да стигна до там . След това се върнах малко назад и намерих път между вилите който излиза на 100м под панорамата. Следващият път ще отида без колело да опитам да пробия задънения участък , а по пътеката която минах трябва да се ремонтира малко с една мотика за да става за каране. На връщане реших да спусна пътеката която е в добро състояние (от Людото до Аспарухово) и установих ,че и там ще има малко работа ( има едни стълби, които са гадни за каране , до тях трябва да се направи място за велосипед). И като се спусках за малко да "гушна букета" добре, че успях да гушна едно дърво , защото щях да падна в дерето.
Изображение
Аватар
bibendum
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 2:38 pm
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот evilzet » Съб Май 05, 2012 9:54 pm

kvelikov написа: Орешак-Долище и т.н.
Очевидно т. нар. туристически дружества (за Общината да не говорим :smash: ), нехаят за задълженията си, така че остава Неволята да свърши своето...

Точно там и маркировки си има, и хубави и много пътища и пътеки. Не виждам какво повече може да се иска точно от този район.

Вие до Аспарухово с кола ли ходите? Че пишете за 100 % черно, но не съм чувал за черен път през канала :roll2:
Иначе минаването по аспарухов мост е достатъчен повод да тръгна на север от Варна, както правя винаги.
evilzet
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот Ozzie » Сря Май 16, 2012 9:28 pm

Последни данни от асфалтовото разузнаване.
В с. Приселци вече продават череши! Едни такива хубави узрели, червенички... по 4 лв. килограма. Май трябваше да взема малко за проба. Следващия път. Предвид задаващите се облаци, изобщо не помислих да обикалям градините да видя дали наистина са узрели местните череши или тези дето продаваха са менте. :D
На отбивката преди Харамията кибичеше усмихната труженичка. На въпроса "Върви ли бизнеса" ми беше подвикнато "20 лева". :lol:
Бързах. Някой друг път, ама надали.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот Svilen1809 » Пет Май 25, 2012 10:12 am

Ако някой има желание утре да покара, нека да пише. Времето го дават слънчево въпреки, че след днешния дъжд вероятно ще е малко кално. Нямам претенции нито за час на срещата нито за маршрут.
Svilen1809
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 3:37 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот neilor » Съб Юни 02, 2012 5:37 pm

Ако има желаещи за черно утре - 03 Юни, ще има излет до Паша дере.
Среща - Неделя 03.06.2012г 9.15ч на Катедралата , тръгване 9.30.
За Контакти :
Ивайло Колимов 0887 42 48 51

http://www.facebook.com/events/448571598504562/
Аватар
neilor
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 10:26 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот milestone » Пон Юни 04, 2012 4:29 pm

kvelikov написа: - маршрутът Варна-Паша Дере би бил почти съвършен ;) , ако имаше и подобаващо завършващо спускане
Всеки път, когато трябва да се търкалям по онзи асфалт към Аспарухово, съжалявам, че не съм се разровил вдясно, за да намеря алтернатива.

Предполагам говориш за участъка от Галата до Аспарухово. То не е необходимо много време за да намериш пътеките между Аспарухово и вилната зона Боровец - там са цяла плетеница, някои от които дори имат туристическа маркировка. ТУК съм качил някои тракове. Бях почнал да ги режа на участъци за да не се припокриват защото са от различни карания, но нещо ме изостави мерака и последните съм ги пействал както са си оригинални. Парчетата с по две точки след знака за кръстопът показват накъде продължава пътека, по която не съм минавал, а може би е интересна.
ТОВА са тракове от карания на север от Варна - мисля че го бях пускал вече по някакъв повод в тази тема.
Аватар
milestone
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1771
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 4:37 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот neilor » Пон Юни 04, 2012 9:24 pm

Евгени, Краси Великов има предвид пътека, която да преминава от Галата до Аспарухово покрай морето.
Имаме някои идеи, но засега няма определен маршрут, който да става за минаване.

Благодаря за траковете. :)
Последна промяна neilor на Пон Юни 04, 2012 9:27 pm, променена общо 1 път
Аватар
neilor
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 10:26 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот neilor » Пон Юни 04, 2012 9:26 pm

А ето и отчет от излета до Паша дере - с по-традиционен машрут.

На уречения час на Катедралата имаше към 30-на велосипедиста с возила от всякакви разцветки. Като почнеш от колела от Кауфланд, през шосейки до планински за няколко хилки. Без да пропуснем сгъваемото колело с 20 инчови гуми и градския велосипед марка... ъъъъ... Балиго от 1967 г.

Разноцветният парад беше за два излета – единия по черно до Паша дере, а другия по шосе за хапване на пърленки на Камчия. Но за втория те да си пишат отчета.
След разделянето на Аспарухов мост тръгнахме по традиционния маршрут през Боровец към шосето от Аспарухово. По този път винаги има кал, но сега локвите бяха особено дълбоки, а калта – от най-хубавата. Лепи се, суче се, като петмез. Само на вкус е друга. Издрапахме го, минахме покрай поста на дългокраките каки и се спуснахме към Паша дере.

Не мина без губения, направихме и малко фрирайд из високата трева и като стигнахме Крушките почнаха да се пукат гуми. Една, три, пет... Сменим едната, пукнем следваща. За наша радост навсякъде имаше сянка. Велосипедът отпреди балканската се държа геройски и добре че не пукна гума, щото надали щяхме да намерим какво да му сложим.
Криво-ляво добрахме се до плажа. Едната група не изтрая и докато лепихме избързаха напред, помирисаха морето и запрашиха за Варна. Ние не бързахме, изкъпахме се, залепихме още една гума и потеглихме.

Както е редно за велохрасталясници избрахме най-калпавия маршрут – много пясък, много жега и никаква вода. Като стигнахме сянката се изтегнахме кой къде може, починахме и пак на път. Във вилната зона заредихме с вода от една чешма, юрнахме се по-надолнището и слязохме в Аспарухово. Решихме единодушно, че пиене на бира и Аспарухов мост е по-лош вариант от Аспарухов мост и след това пиене на бира. Резултатът от решението бе една маса с много бири на Южен плаж на Пиратите. Сервитьорката едвам сварваше да донесе нови бири докато ние опразвахме халбите. От благодарност, към бакшиша добавихме и една слива. Зелена.
Аватар
neilor
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 10:26 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот kvelikov » Пон Юни 04, 2012 9:46 pm

В края на юни ще съм във Варна за няколко дена и ще следя какви карания сте намислили.
Може нещо светулково да спретнем, че с тия жеги май само след 22.00 ще е оферта...
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот milestone » Вто Юни 05, 2012 5:28 pm

neilor написа:Евгени, Краси Великов има предвид пътека, която да преминава от Галата до Аспарухово покрай морето.
Имаме някои идеи, но засега няма определен маршрут, който да става за минаване.

Гледах, че имате някакви такива идеи, които не са ми много ясни, защото не съм се завирал точно в този район. Като съм гледал отдалече обаче, точно над морето в големи участъци брега е почти вертикален, а над този участък е вилна зона. Пък аз като си представя дивите селски погледи на обитателите на вилни зони, които ме гледат като марсианец и ми идва да хвана гората в буквалния смисъл. А гора от другата страна на пътя има, така че асфалта винаги може да се избегне. Дано намерите още нещо интересно де.


Абе Орлине, не им ли разказа на тия нещастни хорица за лепенето на гуми, което падна при предното минаване около Крушките та пак сте се наврели там? Дори и аз с бозата имах проблеми, а същите гуми са ме изкарвали и от такова положение без да се налага да лепя.
Аватар
milestone
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1771
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 4:37 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот Анелия » Сря Юни 06, 2012 7:27 am

Ейй Евгени, здрасти :wavey: И аз се сетих за едно диво пукане на гуми във вашия район :D
От ходене насам натам не ми остава време да ида на гости на варненци, но и това ще стане: лятото дълго :^:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот kvelikov » Вто Юни 26, 2012 10:55 am

Дойде ми варненската седмица и въпросът е има ли "светулки" за по-късно каране?
Причината - жегата през деня.
Тръгване - около 19-20.00, края - в някое кръчме около 0.00 :dontknow:
Дните ми са 27-28-29-30.юни, а маршрутите (по черно) - примерно Варна - Осеново - Долище - Варна и т.н.
Нивото е логично да е поне средно, защото километрите не са малко.
Осветлението и прочее задължителни чаркалъци се подразбират.

Аз ще направя поне две карания (ако и времето мисли така).
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта