MTB-клуб С.К.А.

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Вто Авг 02, 2011 1:01 am

Ето, че за втора поредна седмица покарахме из Рила. Страхотно зареждащо каране особено частта със спускането. Карането из хвойната е уникално забавление, което предложи множество атрактивни човки и много смях. Пътеката към х. Чакалица и надолу от нея е страхотия - имаше и бързи участъци, имаше и камъни, но най-труден май беше финалния участък с острите серпентини. За съжаление там вече беше твърде тъмно за снимки, щото ние винаги така умело разтегляме карането, че да не похабим и 30 минути от деня. :D Хижа Чакалица вече работи и се стопанисва от младеж и девойка, които са големи симпатяги - има и бира...Между другото тези двамцата са започнали да прочистват пътеката нагоре - много мило от тяхна страна. Е, то и на х.Македония имаше бира и не само бира, ами и пържени филийки, супи и пр. - само дето след две бири, никак не ни хареса как започва пътеката право нагоре по Айгидика...Та какво ли ви разказвам - по-добре взимайте колелата и бягайте да го карате. Нашият избор обаче беше по-различен от описания - оставихме колите на Картала, а 10-те километра шосе си ги въртяхме по хлад след залез.
И какво стана сега...А-а-а да..снимките
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Вто Авг 02, 2011 6:59 am

Ами сега! Тук няма нищо за разглеждане. Или нямате достъп до тези снимки, или те не са на този уеб адрес. Моля, свържете се директно със собственика, за да получите достъп.

Някой друг има ли го тоя проблем?
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Vikingonbike » Вто Авг 02, 2011 7:00 am

Kpoko написа:
Ами сега! Тук няма нищо за разглеждане. Или нямате достъп до тези снимки, или те не са на този уеб адрес. Моля, свържете се директно със собственика, за да получите достъп.

Някой друг има ли го тоя проблем?


Язе :erm:...Кроко, ще се свързваме ли със собственика :D
КМЯ!
Аватар
Vikingonbike
 
Мнения: 992
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 2:27 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Вто Авг 02, 2011 7:41 am

А собственик е гугъл...:) - оправих го - забравил съм да му задам обществен достъп.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Авг 02, 2011 9:28 am

Както винаги си хванал настроенията по време на карането - благодаря за хубавите снимки : - )
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот mrdaka » Вто Авг 02, 2011 3:06 pm

"В планината се ходи с приятели" - Спасяването на mrdaka

Планината: РилС.К.А.
Изображение
Спасителите: MTB-клуб С.К.А. Клуб за планински ездачи, носачи, шегобийци и зевзеци...
Изображение
Маршрута: с.Пастра -> яз. Калин -> х. Иван Вазов -> Рилски манастир
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Жертвата: mrdaka
Изображение
Предисторията: Всичко започна в ранното съботно утро на обичайното място за срещи
Изображение
Боби се беше обадил, че няма да дойде защото дето му било болно. Личеше си обаче, че зверски му се идва. Та без Боби в състав от 6 човека потеглихме към с. Пастра от къде тръгваше бетонния път за яз Калин. По пътя спряхме да пием кафе в гр. Рила, за да спазим уговорената среща там. Не че някой друг освен нас дойде, но можеше пък и да се пръкне някой заблуден байкър. В село Пастра ни се зарадваха и даже ни насочиха къде да паркираме колите. Бабите бяха много любезни с нас. Разтоварихме колелата и започнахме да катерим баира, който в началото започваше остро, и си продължаваше все така остро. Като гледам Милко имах чувството, че беше помъкнал 30 кг раница пълна с какво ли не. Никак нямаше да ме учуди да извади една 8 кг диня от нея по някое време. Бавно и полека подминавахме разни постройки, включително и болница за душевно болни. Въпросните болни се припичаха на слънце край пътя и много вежливо ни поздравиха. Малко по късно ни задминаха и група кросови мотористи. В по-голямата си част баира беше стръмен, което правеше група леко мълчалива, но в по-полегатите части се лееха сладки приказки на любимите ни теми: вилки, главини, спирачки и т.н. И така, полека-лека си набирахме височина, а пейзажа ставаше все по-красив. Това ме мотивираше да натискам повече и повече педалите. Бистри Рилски поточета и рекички се виждаха тук там. Водата беше изключително вкусна, както е винаги в Рила. Както повечето от вас знаят, името на Рила означавало водна планина. Намирам водата в Рила за най-чистата и най-вкусната вода, която съм пил в живота си до момента. Красота и сладка вода, това е Рила. Катеренето на бетонния път си е тегава работа, но някой трябва да я върши. Та ето каква я свършихме:
Изображение
Докато се любувахме на пейзажа в ниското се появиха Боби, който бе завел дето си на лекар, а след това решил да ни догони. По пътя засякал Жоро от Кюстендил. Още по-рано Боби ни информира че се задава, благодарение на чудото на мобилните комуникации. Е да, ама това не беше края. Имаше бая да си повъртим докато стигнем до язовир Калин. Та въртене, въртене и стигнахме:
Изображение
Отдадохме се на почивка и плюскане. Даже успях и да дремна лекичко. Та Боби и Жоро ни настигнаха там и се събрахме цялата група от 8 човека. Захванахме се да катерим последните метри, след което ни чакаше спускане към х. Иван Вазов. Ето как изглеждаше Рила от най-високата точка на нашият маршрут:
Изображение
След като по-лежахме там известно време, любувайки се на гледката се заехме да се спускаме. Последно изчакахме Боби да пикае и потеглихме
Изображение
Хоп по каменистата пътека и сме ето тук:
Изображение
Оставеше по малко от километър до хижата и докато го карахме/бутахме/носихме заваля дъждец. Точно преди хижата минаваше река. Там си позамих колелото и на гръб го занесох до хижата. Кал по пътя не липсваше. Дъжда привлече като магнит множество туристи, които сякаш се спуснаха изведнъж от всички склонове и хижата така се напълни, че физически трудно се намираше място за стоене прав. Посъветвани от асистент хижарката, се запътхме към реката за да се изкъпем. Стигайки до реката се съблякохме се голи. На тази височина водите са много студени. Поради този факт къпането беше съпроводено с юнашко крещене на всевъзможни, едно-две буквени изрази. Някой беше домъкнал и сапун. Колко мило. Малко са къпанията, за които имам ясен спомен. Е такова къпане на дали ще забравя. Върнахме се в хижата, където ни нагостиха ни с бобец и биричка. Още в 7 вечерта си легнах, уж с идеята да си говорим в стаята, ама ... без да искам заспах. Спах има няма 13 часа. Не обичам да простивам социалната част, но така се случи. :banghead: Май е било по-добре така, защото иначе сега щях да се чудя, дали дадена простотия да разкажа или спестя. На сутринта станахме и всеки се зае да приготвя себе си и колелото си за предстоящото спускане към Рилският манастир:
Изображение
Потеглихме към Рилският манастир по сравнително полегат и караем участък, с идеята да подсечем околните върхове и да започне спускането. Настроението си беше весело, както винаги. Говорехме си за живота, вилките и всичко останало. Макар, че подсичаше върховете пътеката леко се изкачваше нагоре. Имаше множество камъни, която я правеше интересна за каране. Гледах невероятните пейзажи на Рила и си мислех, колко е хубаво. Мислех си за предстоящото ми пътуване за Германия и как това ще е последното ми каране в любимата ми планина за този сезон. В този момент, не подозирах, че това ще е последното ми каране за сезона изобщо. Карайки си на едно място загубих равновесие и залитнах настрани, откопчах педала от обувката си и подложих левият си крак за да стъпя на него, за да не почна да се търкалям надолу по хълма. Само дето вместо да спра, започнах да се въргалям надолу и видях как крака ми се огъна през средата на прасеца като червей. Падайки на земята вече знаех, че съм си счупил и двете кости на подбедрицата.
Акцията:
- Счупих си крака - изкрещях аз
- Стой на едно място и не мърдай - сепна се Боби Й
Аз застанах седнал и си наместих крака пред очите на Боби. Вече започвах да усещам болката, която се покачваше невероятно много. Човешките сетива са много интересни, защото имат нелинеен отклик и адаптивност. Представете си как виждате нощем, при интензитет на светлината милионни пъти по-малък от дневната светлина. Окото успява да се адаптира. По подобен начин действа шока и адреналина. Макар, че ме болеше, не го усещах чак толкова много. Това естествено щеше да се промени в следващите минути и часове. Преди няколко години бях в Смолян и там има една скала, Невястата. Невястата е отвесна скала на която привлича самоубийците от векове. Там има паметна плоча на която пише:

"В планината се ходи с приятели"

Ако трябваше да си избирам в чия компания да ми се случи подобно нещо, щях да си избера именно хората с които бях тръгнал. Макар, че не се познаваме сравнително от скоро, бих поверил живота си. Това в известен смисъл прави всеки един от нас тръгвай с други хора в планината. Затова в планината се ходи с приятели. В живота ни по един и друг начин се случват беди и се появяват проблеми. Това е неизбежно. Интересно е че именно чрез проблемите ние израстваме.

Момчетата се справиха много добре със създалата се ситуация. Първо започнаха да ми обездвижват крака с подръчни средства. На надморската височина на която се намирахме нямаше нито едно клонче. В крайна сметка Милко и Боби ми направиха превръзка за чудо и приказ от 3 наколенки и един колчето за седалката от моето колело. Другата добра за мен новина е, че някой мъдър се е сетил да вземе аулин на прах. Съветвам всички да носят в раницата си нещо подобно. Не тежи много, но може да ви намали мъките, ако попаднете в подобна на моята ситуация. Бинтове също бяха много от полза за да се обездвижи крака ми. Ето на тази снимка си пия аулина и обсъждаме как ще процедираме от тук нататък.
Изображение
Обсъждането какво да се прави след като ми окажат първа помощ, естествено започна успоредно с указването на първата помощ. Обсъдихме варианти за промяна на маршрута, викане на ПСС, връщане към х. Иван Вазов и яз Калин и т.н. Отделихме време да обмислим всички варианти. В крайна сметка решихме да продължим по първоначалният маршрут. Нямаше нужда да се търси ПСС за този случай. Друго много важно е периодично да се проверява да не е прекалено стегната превръзката, което да предизвиква нарушен кръвопоток в крака. Имах една дупка чорапа и тя се оказа идеална за тази цел :rofl: Ако нямата, винаги може да си направите. На момчетата им отне около 7 часа за да ме свалят до асфалта. За да не ме носят постоянно на гръб на местата, къде беше подходящо ме качваха на колело. Ето тук разработваме техники за това нещо.
ИзображениеИзображение
След много опити се оказа най-удобно и достатъчно безопасно бутащия да държи кормилото и спирачките, а жертвата да си прибере болният крак до рамката, със здравия крак да държи педалите да не се въртят, едната ръка на кормилото в центъра, а друга на врата на бутащия. Честно казано, усещах болка при всяко едно стъпване на човека който ме носеше на гърба си, както и при всяко едно преминава на препятствие кога бях седнал на колело. Въпреки болката и сериозното физическо натоварване, което отнесоха СПАсителите съумяхме да запазим веселото настроение. В шеги и закачки времето минава неусетно, а болката като че ли избледнява. Естествено имаше и критични моменти в които затаявахме дъх, но през останалото време си беше Хумор Сатира и Забава. Смея да кажа, че беше весело че си счупих крака. Рила си иска жертвите. Не може тука така да ходиш там. Та ето и малко снимки как "се членуваме" и "си ставаме близки"
ИзображениеИзображение
Макар, че счупването на крак е гадно, не е опасно ако нямам разкъсвания. Когато попаднах в болницата, до мен лежеше моторист, който именно заради инфектиране на рани не беше подложен на операция дълго време. Антибиотик на прах, който се поръсва върху рани е също нещо много полезно за планината. Ако нямате, знайте че и препикаването на раната върши работа. Човек, трябва да ходи в планината добре подготвен, за да не страда после. Та след много мъки най-накрая стигнахме до асфалта. Това ми напомня на една реплика на Zappa, че всичко в планинското колоездене започва и свършва с асфалт. Когато видях вратите на Рилския манастир очите ми се насълзиха от щастие. Следваха един куп други неща, но преди всичко решихме да посетим някоя местна кръчма. A за малко щях да забравя :) Освен за смъкването ми до асфалта, някой се погрижи да ми смъкне колелото. Специално благодаря на Жоро от Кюстендил и адмирирам неговата невероятна техника за сваляна на колело с колело.
Изображение
Кръчмата:
Еми, какво, то и в кръчмата се ходи с приятели. Момчетата ме бяха носили 7 часа, бяха си заслужили повече от една бира. Освен това всички бяха гладни и уморени. Имайте предвид, че тази кръчма се оказа единственото ми ядене за неделя, понеделник и вторник. Така, че си беше перфектно на мястото.
Изображение
Спешното:
Приеха ме в неделя вечерта. На пък към болница даже и кафе спряхме да пием. Майтапи с докторите, пробиха ми петата с една дрелка и вкараха една спица, за да ми направят екстензия на крака. Една инжекция и ме отавиха да спя, а на следващият ден се сдобих и с титаниев пирон по следната схема:
Изображение
Сега си лежа в къщи, цъкам компютърни игри и се радвам, че не се провали пътуването ми за Германия, а само се отложи с 11 дена.

Искам специално да благодаря на Спасителите, не само от мое име, но и от името на родителите ми и на приятелката ми ( Те специално поискаха да го напиша)
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Jumpup » Вто Авг 02, 2011 5:51 pm

Прочетох всичко на един дъх просто нямам думи. :bowdown: Хвала на всички участници в тази спасителна операция. Ето така трябва да се действа адекватно навремено с мисъл и идея без паникьосване и излишни нерви. Това трябва да е за пример на всички които посещават планината. Предлагам разказът да се пусне и в отделна тема за да могат и останалите съфоромници да го прочетат. На пострадалият пожелавам бързо оздравяване и скоро пак да кара велосипед по планини и паланки.
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот xcII » Чет Авг 04, 2011 1:27 pm

@mrdaka

Еми освен да взема да напиша една история за случилото се от гледната точка на пострадалият. Така или иначе с тоя счупен крак само си лежа в леглото :)


Отлично снимково и словесно описание на акцията по екакуирането ти!Очевадно го прави го адски ценен материал за всички, които карат в планината. Точно това се надявах да разбера в един мой предишен пост - как сте обездвижили крака, как сте извършили транспортирането, съветите за обезболяващите медикаменти поне за мен са също ценни.. и много други детайли, които са важни и са описани много добре от теб! Значи все пак, можеш да отговориш и нормално ;)

@Taurus13

не желаем да превръщаме случая в поредната форумна "дъвка". :D


Ако това ти се вижда Форумна Дъвка, не знам какво зая теб е козунак :D

@Jumpup
Предлагам разказът да се пусне и в отделна тема за да могат и останалите съфоромници да го прочетат

Абсолютно подкрепям!!!
Вие си преценете (вашия клуб де), но на мен ми се струва, че този разказ е така добре описан и ценен като опит, че си заслужава да бъде поустана в отделна тема, където да се "събират" други подобни ценни за споделяне инциденти, които показват решението на ситуацията, което често ще е различно..

Искрено ти пожелавам бързо възстановяване!
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kapitanblood » Чет Авг 04, 2011 1:49 pm

@xcII
Това е официалната тема на С.К.А.,така че всеки,който се интересува може да го прочете.
:captain:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот dob111 » Нед Авг 07, 2011 1:27 pm

Дака, много страшно - особено това с огъването на крака "като червей", изтръпнах, усетих полъх от ужаса ти, и много хубаво написано, и готини и оправни хора около теб. Скорошно оздравяване!
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Sky_Knight » Сря Авг 10, 2011 2:55 pm

@mrdaka Няма много какво да се каже за всичко описано от теб! :agree: Браво на всички участници в спасителната акция! Бях със сравнително негативно мнение към СКА, особено след някакво каране, за което видях, че е имало бутане на скали и разни такива дебилни изпълнения, НО! Самият факт, че сте се справили по толкова добър начин с неприятна ситуация като тази... Знам, че е без никакво значение, но моите уважения към всички участващи! Пожелавам ви повече приятни моменти с приятели в планината и по-малко спасителни акции! :beer: А финалната снимка с Жоро от Кюстендил е ...!!! :D

Бързо и успешно оздравяване mrdaka!
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Сря Авг 10, 2011 11:07 pm

Sky_Knight написа:Бях със сравнително негативно мнение към СКА...

и си викаш - тия сигурно зарязват всеки който падне по трасето на вълците.....Ама виж сега, ние не сме толкова лоши - просто никога не си ни виждал явно... :)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот xcII » Сря Авг 10, 2011 11:22 pm

taurus13 написа:
Sky_Knight написа:Бях със сравнително негативно мнение към СКА...

и си викаш - тия сигурно зарязват всеки който падне по трасето на вълците.....Ама виж сега, ние не сме толкова лоши - просто никога не си ни виждал явно... :)


В моя пост бях пропуснал да каже нещо много важно - ЕВАЛА на групата ви за много адекватното решение на тази никак не малка ситуациция! :bowdown: Пак ще кажа, вашият опит заслужава да бъде публикуван във ВАЖНИ ТЕМИ, защото тук, макар и публично, ще се "затрие" из многото постове... !!! 100 пъти по-важно ми се струва тази случка да присъства там (при това така добре описана) отколкото "как да си боядисам рамата", напр. ...
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Сря Авг 10, 2011 11:44 pm

Нашата групичка за съжаление за две години се сдоби с няколко по-сериозни инцидента по време на каране - две счупени ключици, един скъсан далак и един строшен крак(ребрата не ги броим вече :D ). Проблема е, че не караме по трасетата на Боровец да речем и възможността за навременна спешна помощ, често е никаква.Каквото и да си говорим, МТБ -то си е опасен спорт и контузии не липсват, но засега никой от пострадалите, не се е отказал от него, което е показателно. За съжаление, няма и как да помъкнем цяла медицинска чанта, шини и вакуум матрак в раниците си, но сериозно обмисляме варианта за правата лопата. :lol:
П.С. За съжаление морфина не го продават без рецепта
Последна промяна taurus13 на Чет Авг 11, 2011 12:04 am, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот xcII » Сря Авг 10, 2011 11:56 pm

[img]МТБ%20-то%20си%20е%20опасен%20спорт%20и%20контузии%20не%20липсват[/img]

Така е. И заради това, тоя снимков материал е толкова ценен според мен, защото се вижда че може да се пречуакш кофти в нищото, демек няма "Бърза помощ", а се налагат бързи реакции. ПСС не са навсекъде и е ясно, че на тях (почти) не може да се разчита за бързи реакции поради тази причина.. Та затова, са ценни нестандартните решения, като протектори, когато няма клонове, напр., обезболяващи, когато си мислиш че спирт и бинт вършат работа и т.н. ... челния опит, макар и най-болезнен е най-ценен
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот PtD » Чет Авг 11, 2011 1:28 am

taurus13 написа:Нашата групичка за съжаление за две години се сдоби с няколко по-сериозни инцидента по време на каране - две счупени ключици, един скъсан далак и един строшен крак(ребрата не ги броим вече :D ).


Дали това не се дължи на прекалено надъхване и каране над границата на възможностите?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот motomarzel » Чет Авг 11, 2011 7:30 am

PtD написа:
taurus13 написа:Нашата групичка за съжаление за две години се сдоби с няколко по-сериозни инцидента по време на каране - две счупени ключици, един скъсан далак и един строшен крак(ребрата не ги броим вече :D ).


Дали това не се дължи на прекалено надъхване и каране над границата на възможностите?


Това се дължи на факта, че КАРАМЕ - за да паднеш от коня трябва първо да се качиш на него :agree:
Аватар
motomarzel
 
Мнения: 634
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Чет Авг 11, 2011 10:02 am

Караме, караме, колко да караме :)

@Ptd, не знам какво разбираш под "прекалено надъхване", при мен лично има огромно желание и далеч по-скромно умение. А за каране на и над границата на възможностите, зрели хора сме, всеки има глава на раменете и си преценява къде и колко.
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот PtD » Чет Авг 11, 2011 12:11 pm

motomarzel написа:Това се дължи на факта, че КАРАМЕ - за да паднеш от коня трябва първо да се качиш на него :agree:

Аха, и вие сте единствените, дето карате, така ли? Че то на DH състезанията нямаше толкова щети, колкото описвате...


Kpoko написа:@Ptd, не знам какво разбираш под "прекалено надъхване", при мен лично има огромно желание и далеч по-скромно умение. А за каране на и над границата на възможностите, зрели хора сме, всеки има глава на раменете и си преценява къде и колко.


Така е, ама все пак има едно нещо, наречено peer pressure, дето малко размътва главата.


Не че нещо се заяждам, просто се чудя защо точно вашата група отнася такъв демидж и това е единственото обяснение, което ми хрумва. :peace:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Анелия » Чет Авг 11, 2011 12:40 pm

PtD, на DH състезанията има много повече демидж, повярвай :bawling: За peer damage...може и да си прав в случая, но може и нещата да седят по обратния начин: хора, които ги влекат по-технични пътечки да са се "надушили" и да са сформирали въпросната група. А който не го влече: просто не кара във въпросната група и си сурка спокойно XC.
Както и да е, пожелавам наистина на всички повече разум и по-малко контузии.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот natalito » Чет Авг 11, 2011 1:08 pm

Sky_Knight написа:след някакво каране, за което видях, че е имало бутане на скали и разни такива дебилни изпълнения

Аз пък си викам: брех тез са на моя акъл :clap:
Имам точно 2 карания с тях де :lol: /толко карам :lol2: /, така да има за по-дълго
Да използвам поста да ви кажа и аз Браво момчета и Евала на Даката, тя неговата по-трудна е била. И бързо и безпроблемно възстановяване. :agree:
PtD написа:. . . просто се чудя защо точно вашата група отнася такъв демидж . . .

Бутат се нарочно :D ;) :peace:

Едит: Sky-Knight сега разбрах какво си имал предвид. Ти пишеш "на скали", аз чета "по скали" " :deal: :agree: Аз визирах, че ходят да карат по по-скалисти терени, при които понякога се налага да си буташ колелото нагоре, пък понякога и надолу. И оттам си викам . . . ;) :agree:
Последна промяна natalito на Чет Авг 11, 2011 2:05 pm, променена общо 1 път
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Sky_Knight » Чет Авг 11, 2011 1:48 pm

taurus13 написа:
Sky_Knight написа:Бях със сравнително негативно мнение към СКА...

и си викаш -


- тия са много прости. Това си виках. Недопустимо поведение в природен парк. От което идват и други асоциации с нивото на подготвеност и интелектуални възможности на групата. Да не говорим, че не ви знаех откъде идва името на клуба и на връщане по Зеления рид в Рила към х. Вада на почти всички табелки (повечето изпочупени и свалени) видях надпис Сидере, Куче, Анатема, ясно написан с главни букви. И ми идеше да ви скочим на клуба. В последствие разбрах, че вие сте решили да увековечите деянието на някой още по-голям идиот...

@natalito сори за теб.

П.П. Мир! Мнението ми е изцяло лично и уважавам правото ви на избор да бъдете това, което сте. Не ми пречи, стига да не ви видя, когато правите онова, което сте правили с ония скали. Тогава ще има глоби и разправии. Обещавам.
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kapitanblood » Чет Авг 11, 2011 4:48 pm

П.П. Мир! Мнението ми е изцяло лично и уважавам правото ви на избор да бъдете това, което сте. Не ми пречи, стига да не ви видя, когато правите онова, което сте правили с ония скали. Тогава ще има глоби и разправии. Обещавам.

@Sky_Knight
Нещо,пак не си разбрал.
Тези надписи ги видяхме и ние,от там идва името на клубЪт.... :agree:
Като се качвахме на вр.Мусала,ги имаше написани на много скали,след много повторения от едни приятели,където си носеха колелата,остана С.К.А.(Сидере,Куче,Анатема)
Вандалът(вандалите),е друг.....ние НЕ правим такива неща.
П.П. Недей със заплахи.
П.П.П. Заповядай да покараш с нас.

Поздрави:
:peace: :captain:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот vpravov » Чет Авг 11, 2011 5:02 pm

kapitanblood написа:@Sky_Knight
Нещо,пак не си разбрал.

Доколкото го разбирам, Звездния Рицар има предвид клипа с къртенето на скали от карането над х.Македония. Честно казано, и на мен не ми хареса :peace:
kapitanblood написа:П.П.П. Заповядай да покараш с нас.

Това е най-доброто решение! Виртуалният образ на С.К.А. е доста далеч от истината. :beer:
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kapitanblood » Чет Авг 11, 2011 5:06 pm

kapitanblood написа:@Sky_Knight
Нещо,пак не си разбрал.


Доколкото го разбирам, Звездния Рицар има предвид клипа с къртенето на скали от карането над х.Македония. Честно казано, и на мен не ми хареса :peace:

ЗА,тази постъпка и аз съм съгласен.
Мислех,че говори за надписите по скалите.... :idea:

Владо,имаш ЛС.... :D
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот borislav » Чет Авг 11, 2011 5:26 pm

За все още не разбралите от къде идва съкращението С.К.А. и малко пояснения.
http://hiperturshia.com/pismena-%D0%9C% ... A0-11.html

Наздраве :beer:
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Sky_Knight » Чет Авг 11, 2011 5:39 pm

@vpavrov Именно. :agree:

@kapitanblood Мисля, че се изясни какво имах предвид. Именно постъпката, която @vpavrov посочи. А за заплахите - аз съм безобиден. Но като човек обичащ природата ни и с пряк контакт с органите, които са отговорни, сериозно имах предвид, че такива дейности заслужават глоба (парична разбирай). Нищо повече. Извинявам се, че ви наспамих темата така. Нямах за цел да предизвиквам конфликти и дразги. Не е важно нито името на клуба, нито как се е появило. Важното са емоциите и хората, които ги пораждат, докато заедно се радват на едно от малкото хубави неща у нас. :beer:
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Чет Авг 11, 2011 9:06 pm

Я-ааа пак стана дъвка тук.... :evil: - скоро ще ни изгонят от форума май...за предизвикаване на бурни страсти. :uzi: :kaioken:
Последна промяна taurus13 на Чет Авг 11, 2011 9:45 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот xcII » Чет Авг 11, 2011 9:42 pm

:offtopic:

А който не го влече: просто не кара във въпросната група и си сурка спокойно XC.
Както и да е, пожелавам наистина на всички повече разум и по-малко контузии.


Не знам как ти си "суркаш" на XC, но аз мога да се утрепам и на АБ :D

Понеже виждам, че си доста наясно със състезанията по DH кви са демиджите, повярвай ми, на състезание е лесно, наоколо има и линейки.. Големия въпрос е кво в дивото, когато не дай си се случи :agree:

EDIT: @taurus13 Не е дъвка, Като прочетох постовете дотук, ми се струва, че заслужено получавате признание като група.
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Чет Авг 11, 2011 9:55 pm

Ами...ами...ние сме си добре, като група - чак си завиждам, че съм в тази група. :D - колко съм се забавлявал последните две години...Да сме живи и здрави и да си караме, пък кой какво мисли и пише, няма особено значение. Е...не сме върховни карачи, но смелост не ни липсва, затова и понякога има някои инциденти. След още няколко години ще се понаучим да караме без да падаме надявам се... :P
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта