MTB-клуб С.К.А.

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот motomarzel » Пон Фев 20, 2012 9:22 pm

Както Краси вече каза - зимата в SW си отива...

Ето и моите снимки.

Изображение
Аватар
motomarzel
 
Мнения: 650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Пон Май 07, 2012 1:21 am

Да вдигнем темата, че някой да не си помисли, че ние сме се отказали - караме си цяла зима и не сме пропуснали уикенд. То хората си знаят, че ние другаде пишем, но нека споделим и с по-широката общественост(егати клишето), нашите преживелици, за да не изпадаме в типичната масонска анонимност. Та в изминалите почивни дни СКА проведе един набег из западните Родопи, над село Варвара. Тази Варвара не е обази Варвара, която някои от вас знаят от морето, но и тази е доста известна - предимно с това, че има минерални извори и басейни, както и с това, че е първата спирка на входа на дълбокото дефиле по линията на теснолинейката Септември-Добринище. Как стигнахме до идеята за това каране - ами, колкото и да не ви се врява, чрез Гугъл Ърт и интернет. Казвам това, да ви покажа, че човек може да си планира едно добро каране с лекота, използвайки тези съвременни инструменти. Всичко започва с едно кликване на някоя снимка и - О, я виж къв як пейзаж! Е, има си разни подробности за уточнаване но идеята е важна.
Някой ден като си нямам работа, ще опиша напиша повече за това каране, а засега публикувам тук снимките от първия ден - от село Варвара, с любезното съдействие на началник влака, чрез теснолинейката се придвижваме до гара Долене, откъдето се изкачихме до вр. Милеви скали, по един нестандартен маршрут, извън туристическата маркировка. От върха се спуснахме обратно към с. Варвара.
Туй то снимки...https://picasaweb.google.com/kostov.milko/300412
А туй трак.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот xcII » Пон Май 07, 2012 9:12 pm

taurus13 написа:Да вдигнем темата, че някой да не си помисли, че ние сме се отказали ..


ама вие верно май сте изкарали конете на слънце.. :D давай, пътеписа, че не искам да гледам снимките без него.. :)
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Пон Май 07, 2012 10:20 pm

И малко снимки от събота над село Бадино в Рила. :)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот xcII » Пон Май 07, 2012 10:24 pm

taurus13 написа:И малко снимки от събота над село Бадино в Рила. :)


абе всичко ще си кажеш, ама що требва с чЕнгел да те ръчкаме... аре, бая ти се сбра за пътеписание :D
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот hrissim » Вто Май 08, 2012 8:34 am

taurus13 написа:И малко снимки от събота над село Бадино в Рила. :)

Данке за споделените фотки.
GPS следа дали имате?
:beer:
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Вто Май 08, 2012 8:49 am

Има, не го знам Милко как е с времето в момента, но аз довечера ще гледам да пооправя моята и ще я кача във фотохронологията. От Милеви скали - също.
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Вто Май 22, 2012 12:22 am

Една неделна разходка из Понор планина. :)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Съб Май 26, 2012 3:07 pm

Тази събота една мокра разходка от Очиндол, през превала под вр. Бук, хижа Пършевица и любимата СКА пътека за финал. Тримца само бяхме, но много приятно си изкарахме въпреки ръмежа. То пък кога е било по 24 май да не вали :D
Снимки малко тук имам.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот xcII » Сря Май 30, 2012 8:44 pm

taurus13 написа:Тази събота една мокра разходка от Очиндол, през превала под вр. Бук, хижа Пършевица и любимата СКА пътека за финал. Тримца само бяхме, но много приятно си изкарахме въпреки ръмежа. То пък кога е било по 24 май да не вали :D
Снимки малко тук имам.


i-дефилето винаги предлага интересни алтернативи.. :8D: как беше калта тогава при вас? Ние се чудим нещо за 9 или 10 юни там да покараме, но след тея дъждове ме плаши въпроса с калта.. :crazy:

P.S. мдам, една снимка казва повече от 1000 теми.. :agree: :agree: :agree:

"Тъмна тайнствено-страшна гора"
Изображение
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Сря Май 30, 2012 10:38 pm

Няма кал там...това си е известната старопланинска песъклива почва. Газиш си локвите, ама не лепи - като торф е. Е, Боби намери някъде и вместо гумите някак все си омазваше веригата, ама той си е талант.
Иначе гората беше много мистична с тая бяла мъгла и долна подсветка. :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Yeti » Пет Юни 01, 2012 5:43 pm

kvelikov написа:По-близки (но и по-къси) са Бобошево или Симитли, но не съм ги карал и не гарантирам, че няма да се натресем в неизвестното... :smash:

Нека решим на място.
:beer:

Привет! Имам въпрос за този трак над Бобошево – каран ли е или е само проект? Интересува ме отсечката от х.Яна до манастира Св. Иван Рилски над с. Скрино как е и става ли за каране. Знам, че трябва да има пътека, но я няма по картите, в Google earth също не се вижда почти нищо. Точно този участък не съм го карал, а ми се явява като липсваща част от един по-дълъг и интересен маршрут в района, който искам да сглобя.
Аватар
Yeti
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 1:24 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Нед Юни 03, 2012 9:06 pm

Та...тоя втори юни и ние решихме да качим някой връх. Даже два решихме да качим, но единия нещо не ни се видя достоен. В общи линии тръгнахме от село Осеновлаг, почти качихме Чукава, минахме през Лескова и така някак небрежно се завъртяхме и хоп...право на Козница - най-големия в Ржана планина. А от върха надолу, както ние от СКА си знаем - всичко е позволено, без черни пътища. То пък взе че ни се получи..егати късметлиите..и дъжд не ни валя.
Останаха малко снимки.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот senkata » Пон Юни 04, 2012 10:19 am

[quote="Yeti"][quote="kvelikov"]
По-близки (но и по-къси) са Бобошево или Симитли, но не съм ги карал и не гарантирам, че няма да се натресем в неизвестното... :smash:

аз сам от Симитли и ако искате ще си спретнем 1 хубаво каране....... ако се навиете можем да се сваржем ето
GSM-0897824955 но за маршрут ще се разбираме по натам
senkata
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 9:03 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Пон Юни 04, 2012 11:20 am

Бобошево е по-интересен да се завърти в обратна посока, като в средата на южната страна има много добра пътека, започваща от билото.
Симитли след 9-ти км става доста храсталясващо, особено сега, когато всичко зелено е полудяло.

Горещо препоръчвам (за Симитли) тези три трака - AM на квадрат. ;)

http://www.gpsies.com/map.do?fileId=tsaqgrheupfgfkvm
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=hbuszbgennpaewef
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=irxurcnbwjayqgvs
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Пон Юни 11, 2012 11:44 pm

Скромен СКА състав се разходи из ЦБ този уикенд.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот ferdi_mruvkata » Чет Юни 21, 2012 12:07 pm

Малии, как хубаво си карате :)) Поклон !
ferdi_mruvkata
 
Мнения: 137
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 am
Местоположение: София, Габрово

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Съб Юли 07, 2012 5:38 pm

Включване от Пампоровец.

Новият байк парк е точно както го е описал Любчо - интересни трасета, кратки, но съдържателни. Големите скокове са само за можещи (добре, че не съм от тях), а обратният наклон и падовете с прав ъгъл вдясно са си предизвикателство.
Явно тук ще разчитат само на чужденци, защото днес нямаше НИТО ЕДИН българин (ако не броим мен). Двама руснаци садомазохистваха с едни XC-Драгове под наем и май се затриха нейде, а аз нацелих един французин и изучихме почти всеки детайл на т. нар. DH и FR трасета. Не усетих как минаха пет часа!
Пътеката към езерата (жълта) наистина си струва - типичен AM (не че има такъв стил), а от стария лифт учтиво ти помагат да не си надереш рамката (само там няма куки).
Доста си мислех дали може да се сравнява с Боровец, но отговорът е - няма смисъл. Различно е и ако сте с добра компания, якият weekend ви е в кърпа вързан.
Флекси картата е много удобна, защото караш половинката и на двата дена, а хотелът (Орловец) е повече от добър.
Времето е като по поръчка - облачно и прохладно докато спря лифта, а после кратък дъждец, за да подготви за утре...

:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Нед Юли 22, 2012 8:26 pm

Изображение

Отдавна (всъщност, от последния М.Ъ.Р.) не се бях забавлявал така със стари скакалци и нови пришълци!
Пратихме каръка на този маршрут в историята - Дака, отмъстен си... :agree:
Шестнадесет ентусиаста (един от тях пешак) покатериха Калините, поплацикаха в язовира, поспускаха към хижа Иван Вазов и вечерта се хилеха като зелки в едно стайче, с размери 4 на 3 метра.
Разнородната компания беше повече от добра и колкото и да е банално, искам да благодаря на всички за якия weekend.
Наличието на девойчица в редовете ни допълнително допринесе за по-особената атмосфера. Косс, шапка ти свалям, че легна като един пич сред 12 миризливи коча и издържа на хъркане, мъркане и турбуленция от недобре прикрита флатуленция... Респект! :bowdown:

От стратегическа гледна точка се оказа правилно да се спи в петък на палатки, за да се тръгне по хладно. По обяд бяхме при язовира, малко по-късно на Винчето, а към 3 на хижата.
По-късно тръгналите се поопекоха, но те си знаеха и се бяха поприготвили с "подправките".

Какви ли не простотии сме правили в С.К.А., но умираща овца от река не бяхма спасявали...
Е, и това се случи. За съжаление, добичето вече си говореше със Свети Петър и дори Явката не можа да се намеси в разговора. Изображение

След палавата вечер, предстоеше спускането!
В стройни редици поехме към началната точка и наистина всеки оцени, че си струваше качването дотам.
За спускането, трака и останалите снимки - тук
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Пон Юли 23, 2012 1:41 pm

Изображение

Не ви ли направиха впечатление свастиките и йероглифите на този прозорец?
В хижата определено някой мисли. :agree:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот PtD » Пон Юли 23, 2012 1:50 pm

Ако снимката не е обърната огледално, лявото е саувастика, а не свастика. :magnify:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот тучо чучо » Пон Юли 23, 2012 2:25 pm

kvelikov написа:Не ви ли направиха впечатление свастиките и йероглифите на този прозорец?
В хижата определено някой мисли. :agree:

Краси, за малко ви изпуснахме вчера. Пристигнахме на хижата около час след като бяхте тръгнали и ви изтървахме в Пастра за около 10-ина мин. Видяхме само едно момче и едно момиче, бутащи три велосипеда в селото, които, сигурен съм, бяха от групата ви. Както и да е, следващия път ще се видим. ;)
Иначе, Венци, собственикът на х. Иван Вазов е "духовно ориентиран" човек. Интересува се и практикува йога, медитативни практики, Дао и всякакви източни философии, колкото и неточно да е това като определение. Сподели, че е решил да затвори за посетители една от стаите, в която да си направи стая за медитации и практики. Та така...
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Пон Юли 23, 2012 4:20 pm

Прав сте, колега - лявото е саувастика. :agree:
А за вчера, аз дори не знаех, че и вие карате. То не, че имаше обхват някъде, но можеше да опънем нек'ви бири в стил Крупник 2011-та... :D
Венци и всички в хижата се държаха като пичове, и ми направиха силно приятно впечатление. А стаята за медитация си имаше и табелка...
А тъй като на мен "гарнизонката" ми е още поне два weekend-a, с удоволствие бих пощурил нещо "курско"...
Само кажете.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот darki » Пон Юли 23, 2012 4:33 pm

kvelikov написа: В хижата определено някой мисли. :agree:

Малко е :offtopic:
Не случайно е подбран цвета на тази част на фасадата. Оранжево - съвкупност от червено (божията любов) и жълто (откровение) :D
darki
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1555
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 12:57 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Пон Юли 23, 2012 10:14 pm

Ей, голям съм шемет - колко го търсих тоя кръст - викам си, сигурно някъде по зидарията на долната част, замазката на фугите образува някак си кръст. Горе долу както черпака от звезди, правел мечка и то голяма :) Та мижах, зверих се и накрая реших, че съм непросветен и затуй не ги виждам. Всъщност както винаги аз съм мислел сложно - истината е била далче по-проста - трябвало е само да увелича снимката и да гледам за издраскан в дървото кръст. :lol:
А той за цветовете....ба ли го - сигурно съм голяма консерва, ама най си ми харесва хижите в планините да са направени от камък и дърво, което не изключва модерни изолации. Това оранжево миналата година го нямаше май, но определено не ми навява мисли за божия любов. Тя там божията любов си струи от самата природа, няма да чака някой да боядиса хижата в оранжево я..... :D
И много ме е яд, че не дойдох и че не можахме да си пиеме биричките на сладки приказки и простотии, но този път ми се наложи да се съобразя с житейските реалности. Нещо напоследък трудно се сбираме заедно повече от 3-4ма.
Иначе мен миналата година хижаря ми направи кофти впечатление - беше нелюбезен. Първо ни беше предупредил по телефона, че щял да ни пази местата до 5 часа и ако не сме дойдели дотогава давал стаята на други. Както и да е. После Жорката беше уловил една реплика, която ми се стори малко просташка. Значи като попитахме за душ, каза че няма и да ходим да се къпем в реката ако искаме. Нас това не ни смущава, просто попитахме, че да не се минем да ходим направо на реката пък то да се окаже в има топла вода после. Та тогава Кроко май каза - Айде да ходим да се къпем в реката и тръгнахме. На което хижарчето отговорило мърморейки в гръб - Не че не ви требе, да ви е*а мамата....
Е то че след цял ден бъхтане ни е трябвало, трябвало ни е, но кво се оказа накрая - че май от цялата хижа, само СКА ходи да се къпе в реката на дъжда, докато другите си смърдяха. :lol:

Всъщност май информацията за къпането на реката първа ни я подаде една девойка палава, която комай беше гадже хижарско някакво. Та обясняваше ни тя за реката, пък ние викаме - Чудно, ако искаш ела и ти с нас. Пък тя каза - Е, ами аз вече се изкъпах днес...Брей...как пропуснахме момента пък ние.
Туй гадже освен това беше много спортно - горе на винтчето една възрастна дама, позната няква на хижарите, ни беше помолила, когато стигнем до хижата да кажем на хижарите, че тя ги чака горе, да дойде някой да я доведе, защото я било страх сама да ходи. Всъщност тя се опита да се присламчи към нас, но аз и обясних, че няма как да подържаме нейната скорост. Както и да е - очевидно си имаше уговорка с тях по тоя въпрос. Та когато споменахме за нея, онова младото веднага обу едни гуменки и рипна - Аз ще ида - ей сега ще го изтичам за 30 мин дотам!....Ба ма...май не ни трябва да се къпем заедно на реката. :roll2:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Юли 24, 2012 10:14 pm

Този път хижарите бяха любезни, а къпането пак беше на реката : - )
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Пон Окт 01, 2012 7:07 pm

Изображение

Я да дадем "отчет" на аудиторията... ;)

Какво правят С.К.А.калците?
Карат.
Къде?
Навсякъде.
Кога?
Всеки weekend, както и поне два пъти през седмицата.
Защо не пишат тук?
Защото си имат подфорум.
Защо си имат подфорум?
Защото не им се занимава ...
Има ли ...?
Има.
Как може да се чете подфорума им?
Като се пише на borislav, Kpoko, taurus13, kapitanblood или kvelikov.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот RAM-FR » Вто Окт 02, 2012 9:01 am

Защото си имат подфорум.


И са кво нещо хвалат ли ми се ? нещо по-големи ли са като са аутсайдери и се крият ? Като не им се занимава да си праат една затворена групичка у фейсбука и да ги нема. Аре аман от ВИП брадър!
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Вто Окт 02, 2012 9:17 am

Мамин сладък... Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Пон Окт 08, 2012 8:16 am

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта