MTB-клуб С.К.А.

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Сря Сеп 29, 2010 4:56 pm

Ей, С.К.А.атавки!
Няма какво да се ослушвате за ЧВ - просто се запишете и участвайте!
И без това не ви се получаваше последните няколко пъти и имате да се реванширате... :D
Никой не е казал, че трябва да се прави за 3-4 часа.
С побутване, подтичкване и призоваване на висок глас на Лидера, за около 4-5 часа все ще се качите. :dontknow:
После има мнооооо приятно спускане - поне час и половина (може и повече)!

Използвайте добрата прогноза и се забавлявайте!
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Sartor » Сря Сеп 29, 2010 5:04 pm

Великов е прав - ние не сме тръгнали там на състезание, все пак медалът е резервиран за WOWтър. :rofl:
Отивам там да се позабавлявам и да използвам хубавото време, че скоро няма да има.

Аз минах през част от спускането и много се накефих - техническо, а на места и доста скоростно. :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Сря Сеп 29, 2010 7:47 pm

Аз поради антисъстезателната си природа, видя ли някъде контроли и хронометри бягам далеч, та ясно е че ще пропусна ЧВ. Мисля обаче, че ще мога да си освободя един от двата почивни дни за каране, та ако се намират навитаци за нещо еднодневно да се обаждат. Проблема е, че ми се прави нещо ново като трасе, ако и да не е твърде дълго. Като че клоня повече към Стара Планина, като по-дива и некултивирана.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Сря Сеп 29, 2010 7:51 pm

:wavey:
Но мога само в неделя.
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Сря Сеп 29, 2010 8:17 pm

Ники от Габрово ме подпита днес къде ще е купона в неделя, защото те ще идват за ЧВ и неделята им е свободна.
Ако няма да карате събота, може да им направим един техничен тур някъде по софийско. :eyebrow:
Засега съм 50/50 (свободен/ангаже) за неделя, но това не значи, че не може да се забоде нещо... :dontknow:
Милко е прав за Ст. планина - със сигурност има много технични пътеки над Кремиковски манастир, Локорско, Сеславци, Бухово.
Много от тях сме ги карали, а някои са по-скрити.
Админ ако е на лице, може да покаже една палавница около Кремиковски...
The choice is yours!
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Сря Сеп 29, 2010 8:46 pm

Разгледах форумните маршрути и попаднах на това - приятно разпускащо за хора некарали известно време. Обаче, ако пък ни дойде малко след като се завърнем в Бов, може да поемем и това - пътя за нагоре е един и същ. Мен ми харесва, че не е баш до София, щото да има малко привкус на необетована земя. Транспорт - влак или кола.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот RedHawk » Сря Сеп 29, 2010 9:03 pm

kojota написа:Гадовеее - аз май си преебах карането за слдващите 2 години да иба . Ш ставам пак студент н стари години :dontknow:

Наздраве от мен !


Ама ученето си е важно нещо.
А за каране все ще се намери поне малко време.
Честито! :)
:beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Sartor » Сря Сеп 29, 2010 11:36 pm

taurus13 написа:Разгледах форумните маршрути и попаднах на това - приятно разпускащо за хора некарали известно време. Обаче, ако пък ни дойде малко след като се завърнем в Бов, може да поемем и това - пътя за нагоре е един и същ. Мен ми харесва, че не е баш до София, щото да има малко привкус на необетована земя. Транспорт - влак или кола.


Това на Скакля изглежда примамливо. :agree:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kapitanblood » Чет Сеп 30, 2010 6:35 am

Личи си,че хер Милко се завърна от немско.- :popcorn:
Снощи,взех едни автомати,днес мисля да пробвам да видя,какво животно е това...и наколенките съм взел... :D
Спирачките,ги закърпих някак,но веригата още ми е проблем,за това ще пропусна рали ЧВ... :(!:
И аз кат Краси,съм 50/50 за каране в неделя.
Снощи на сБИРКАта,видях,че на отбор "ЗЛЕ",са им готови джърситата.... :smash: ,а са ги поръчали седмица и половина,след нас...... :dark: ....... :erm:


Поздрави....:pirate:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Чет Сеп 30, 2010 8:27 am

Радо, само си търсиш оправдания... :eyebrow:
Откога една верига ще те спре да отидеш някъде, където те влече?
Сигурно някоя бамбина те е поканила на съботен пикник... :love:

А като казахте джърсита, ето заготовките на нашите.
Цветовете са малко по-бледи от реалните, защото в случая са в CMYK, но да не се шашкате!

Изображение

Изображение

Изображение

Надявам се следващата седмица гордо да си ги облечем!
До края на годината ще има още поне 2 състезания, така че ще има къде да се изкиприм... :roll2:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kapitanblood » Чет Сеп 30, 2010 8:39 am

Бах тоя Краси,много си сладкодумен бреЕ..... :D ,знаеш какво да ми кажеш,за да дойда.... :eyebrow:
Какви бамбини ЛуДкО,ЖЕНА СИ ИМАМ .... :lol: ...аз съм на принципа на ония виц...дето един казал на жена си,че отива при лЮбовницата,а на ЛюБ казал,че е при жена си..и газ на пеДАЛите.... :rofl:
Сега се мъча с тия автомати......ГолеМа е лудница с тях....Ке се побъркам.... :smash: :nuts: ...а ми се кара...та 1 не виждам.
Айде,вече сегата с ДжъРситаТА да приключва.....ще си спинкам с него.... :love:
Ако времето,е подходящо,ще се домъкна,но ако вали....НЯМА ,малко съм настинал от Узана.... :bawling:

Поздрави....:pirate:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Sartor » Чет Сеп 30, 2010 8:40 am

:banana: Изображение
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Sartor » Чет Сеп 30, 2010 8:49 am

Sartor написа:
taurus13 написа:Разгледах форумните маршрути и попаднах на това - приятно разпускащо за хора некарали известно време. Обаче, ако пък ни дойде малко след като се завърнем в Бов, може да поемем и това - пътя за нагоре е един и същ. Мен ми харесва, че не е баш до София, щото да има малко привкус на необетована земя. Транспорт - влак или кола.


Това на Скакля изглежда примамливо. :agree:


Абе, на втори прочит май си избива на изродщина тази пътека... Май прибързах с изказването. :blush:

На снимките и бегъл прочит изглеждаше по-нормално. А дали ще е добре да се ходи там в уикендите - няма ли да има прекалено много туристи, с които разминаването може да е трудоемко (особено като гледам парапетите :magnify: )?
Последна промяна Sartor на Чет Сеп 30, 2010 8:53 am, променена общо 1 път
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kapitanblood » Чет Сеп 30, 2010 8:49 am

Sartor написа::banana: Изображение

Кире,ти какво се контиш...нема конКУРс,за красота..... :D

Аре,отивам ад тренДирам,с автоматите..... :combust:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Vikingonbike » Чет Сеп 30, 2010 8:58 am

Ае и аз съм у кюпа за ралито...каквото викингобайка покаже :rofl:
Довечера ще мина през Райко за помпа и ГТП :D
Краси ти така като критикуваш С.К.Атавките, защо снощи се С.К.Ата и не дойде в 1516 а? :eyebrow: Исках да те поразпитам разни неща но уви...
Papi007 ми даде полезни съвети, за което му благодаря :bowdown: :agree:
КМЯ!
Аватар
Vikingonbike
 
Мнения: 992
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 2:27 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kapitanblood » Чет Сеп 30, 2010 9:03 am

освен ако не сте любители на супер-технични и бавни спускания, с остри серпентини, стъпала и отвесни склонове от едната ви страна!

Любо,много добре го е описал.... :love:
Само,че малко множко,ще дойде събота ЧВ,а неделя..туй :D
За това,второто....трябва да си отпочинал,защото не е много лесна пътечката.....и няма смисъл от инциденти.... :agree:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Чет Сеп 30, 2010 9:19 am

Vikingonbike написа:... защо снощи се С.К.Ата и не дойде в 1516 а? :eyebrow: Исках да те поразпитам разни неща но уви...


Бях го написал - станах инцидентно детегледач...
Иначе съм чувал, че при нужда хората използват едни малки кутийки, с които се обаждат един на друг... :eyebrow:
Май ги наричат телефони. :dontknow:

Разсъждавайте по темата дали искате да се ангажираме с "Велорали С.К.А. - ДО ХОРИЗОНТА И ОТВЪД"?
Средата или края на октомври, а може и ноември, да направим едно джумбиш-състезание с времеизмерване, гарнирано с много хумор, сатира и забава... :roll2:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Vikingonbike » Чет Сеп 30, 2010 9:26 am

kvelikov написа:
Vikingonbike написа:... защо снощи се С.К.Ата и не дойде в 1516 а? :eyebrow: Исках да те поразпитам разни неща но уви...


Бях го написал - станах инцидентно детегледач...
Иначе съм чувал, че при нужда хората използват едни малки кутийки, с които се обаждат един на друг... :eyebrow:
Май ги наричат телефони. :dontknow:

Разсъждавайте по темата дали искате да се ангажираме с "Велорали С.К.А. - ДО ХОРИЗОНТА И ОТВЪД"?
Средата или края на октомври, а може и ноември, да направим едно джумбиш-състезание с времеизмерване, гарнирано с много хумор, сатира и забава... :roll2:
:beer:


Не бе, не е било толкова спешно, ако беше за телефон, щях да звъня ;)
Понеже ме нахрани порядъчно за колебанието ми относно ЧВ, исках точно за тези колебания да поговорим :beer:
Ще се видим ли с теб на старта? :)
КМЯ!
Аватар
Vikingonbike
 
Мнения: 992
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 2:27 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kapitanblood » Чет Сеп 30, 2010 9:28 am

kvelikov написа:
Vikingonbike написа:... защо снощи се С.К.Ата и не дойде в 1516 а? :eyebrow: Исках да те поразпитам разни неща но уви...


Бях го написал - станах инцидентно детегледач...
Иначе съм чувал, че при нужда хората използват едни малки кутийки, с които се обаждат един на друг... :eyebrow:
Май ги наричат телефони. :dontknow:

Разсъждавайте по темата дали искате да се ангажираме с "Велорали С.К.А. - ДО ХОРИЗОНТА И ОТВЪД"?
Средата или края на октомври, а може и ноември, да направим едно джумбиш-състезание с времеизмерване, гарнирано с много хумор, сатира и забава... :roll2:
:beer:

СладУУУУр..... :love: :smash: :nuts: ....това е сериозно....виДЯ сам...за какво става дума.
Трябва сериозно,да се поговори и помисли...иначе не е невъзможно....
Предполагам,вече и маршрут си измислил А?.... :D
Аз съм за,ще направя всичко,което е по силите ми за това,начинание.....

Айде спамери Вие сте на ХоД,,,, :evil:

Поздрави...:pirate:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Чет Сеп 30, 2010 9:33 am

kvelikov написа:Разсъждавайте по темата дали искате да се ангажираме с "Велорали С.К.А. - ДО ХОРИЗОНТА И ОТВЪД"?
Средата или края на октомври, а може и ноември, да направим едно джумбиш-състезание с времеизмерване, гарнирано с много хумор, сатира и забава...

Тегли те и теб все към времеизмерването :D ... - не може ли да е нещо като рали - от точка А до точка Б, без контроли - кой откъдето свари да мине и определено да не е XC, а от типа Ендуро - нещо през поляни, била, криви пътеки и пр. За десерт грамота и някъв сувенир. Ако пък го направим така, че да завърши нощем на фарчета.... :eyebrow:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот mastermisho » Чет Сеп 30, 2010 10:04 am

taurus13 написа:
kvelikov написа:Разсъждавайте по темата дали искате да се ангажираме с "Велорали С.К.А. - ДО ХОРИЗОНТА И ОТВЪД"?
Средата или края на октомври, а може и ноември, да направим едно джумбиш-състезание с времеизмерване, гарнирано с много хумор, сатира и забава...

Тегли те и теб все към времеизмерването :D ... - не може ли да е нещо като рали - от точка А до точка Б, без контроли - кой откъдето свари да мине и определено да не е XC, а от типа Ендуро - нещо през поляни, била, криви пътеки и пр. За десерт грамота и някъв сувенир. Ако пък го направим така, че да завърши нощем на фарчета.... :eyebrow:

+1 за Милковата идея :agree:
" http://www.openstreetmap.org gives us the ability to really create mtb focussed maps – like no other map provider has ever done. Therefore I call on you – to get engaged and start participating like over 100.000 people worldwide already do!"
Аватар
mastermisho
 
Мнения: 219
Рейтинг: 1567
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 1:54 pm
Местоположение: София, Люлин skype: mastermisho

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kapitanblood » Чет Сеп 30, 2010 10:18 am

Милко,много добро предложение,но малко е трудно изпълнимо...представяш ли си ,примерно 30 човека,как тръгват,от начало по някакъв черен път,после хваща,кой на където му скимне,да си търси маршрут.... :nuts: :smash: ,след това, ПСС и Гражданска Защита няма да може да ги събере,ще отнесем яко мрънкане....ОСВЕН обаче,ако не е някакъв трак,по коита да се кара,но за целлта всеки трябва да си има GPS..... :magnify:
А вело-ралито,е по-лесно изпълнимо....
Но ,всичко това можем да го обсъдим,като се видиме..... :wavey: :kaioken:
Милковата идея,може да е 2-я ден.... :D

Поздрави.....:pirate:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Чет Сеп 30, 2010 10:31 am

Точно затова го пуснах за дискусия.
И аз съм за тип ендуро, като времеизмерването не е задължително, а е вид критерий за 1-2-3-ти...
Няма да има всички "официалности" на стандартните ралита, а ще е по-скоро състезателно каране по категории (мъже, жени, други... :D )
Ако сте навитаци по принцип, ще седнем някъде и ще го мислим на по бира.
Маршрути има много, като си мисля, че трябва да е по-близо до Сф, за да е удобно на участниците.
Над Кремиковски манастир примерно, има чудни пътечки за целта.

Идеята ми е да го правим един или два пъти в годината, НА РАЗЛИЧНИ МЕСТА и да стане традиция.
Няма да се кара заради наградния фонд (който най-вероятно ще липсва... :evil: ), а заради тръпката.

А извън темата:
Ето една група от кросови моторджии, които имат много приятно звучене.
Обърнете внимание на "Девет планини" и "Хайдушката чешма"... :D

:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kapitanblood » Чет Сеп 30, 2010 12:44 pm

Те на,да ви потекът лигите,малкО
Пак ми се кара,по тая МугленС.К.А.-пътека.
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Чет Сеп 30, 2010 1:02 pm

Велорали М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. също не звучи лошо... :D
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kapitanblood » Чет Сеп 30, 2010 2:02 pm

ЕйЙЙ, С.К.А.калци, батьо Ви,вече е с ХавтомАтИ...въй много арна работа е туй нещо....бахти,вече и паднах за сефте.... :rofl:
Ще тренирам за ЧВ,само жена да не ми мине път.... :D
Кога и къде,ще се видим да обсъдим идеята на КраС.К.Ата...много е добра,само трябва да я изпипаме в детайли...;)

Поздрави....:pirate:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Чет Сеп 30, 2010 3:31 pm

Може да е утре вечер в Южния - на някоя бирария... :D
Като се разбера с Райко, ще пусна инфо.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Sartor » Чет Сеп 30, 2010 4:14 pm

Един приятел дойде днес от Германия - и той е байкър, та сега чака да му докарат кУлелото от там. Съжали, че ще изпусне Рали ЧВ, но предполагам, че ние можем да му поднесем една С.К.А.лна трапеза от баири и спискания. :eyebrow: :crazy:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Сеп 30, 2010 6:23 pm

Краси супер идея - + 1 доброволец : - ) Утре съм на работа следобяд и вечерта - ще споделите какво сте обсъдили. Един приятел беше направил сборен трак на доста от пътеките в района, по които е карал (аз също минавал по някои от тях) - ето го и него:
http://www.bikemap.net/route/329214?128 ... =11&type=2

Ще се видим в събота на старта ; - )
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Чет Сеп 30, 2010 6:37 pm

Ако утре не вали много, може и аз да намина на бирария в южния...само сподели по-рано, че на обекта няма нет. :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


cron