MTB-клуб С.К.А.

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Пет Окт 22, 2010 4:14 pm

Средноинтелигентен, вече не толкова млад велосипедист, търси превоз за себе си и един брой колело. Ако някой има свободно място, да казва, че ми се замръква в Балкана :D .
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот sos » Пет Окт 22, 2010 5:17 pm

Kpoko написа:Средноинтелигентен, вече не толкова млад велосипедист, търси превоз за себе си и един брой колело. Ако някой има свободно място, да казва, че ми се замръква в Балкана :D .

Ако искаш колелото при мен, пък за возия се пазари с друг :D И ако остава така при мен е пълно, хубаво е всички които ще са с коли да се обевят за де се гласим некак си, да не оставим некои желаещ :eyebrow:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Пет Окт 22, 2010 5:53 pm

Добре де..ревизирам поста, да не пиша нов.
Аз очевидно тръгвам с кола - засега място с азаявили mastermisho и Kroko, като колелото на Кроко щало да пътува при Добри. При мен остава едно място за човек с колело.
Последна промяна taurus13 на Пет Окт 22, 2010 6:14 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Пет Окт 22, 2010 6:14 pm

Така, аз се намърдах при Милко, колелото - при Добри :beer:
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот bdz43r » Пет Окт 22, 2010 6:24 pm

taurus13 написа:При мен остава едно място за човек с колело.
Заплювам го, ако не се е продало...
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Пет Окт 22, 2010 6:24 pm

Никибайк (Габрово) днес ми сподели, че в неделя с едни момци ще покоряват Голям Кадемлия (170 км от София).
Довечера ще пусне офертата тук.
Според Ники ще се замотаме яко около Рожен... :dontknow:
Аз съм за каране в Стара планина, пък дали ще е Вежен или Кадемлия - все ми е тая.
Нека С.К.А.рламента да реши... :D
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Пет Окт 22, 2010 6:33 pm

Засега съм запълнил колата - Кроко,mastermisho и Bdz43r - ако някой се отказва да обявава своевременно, за да запълним мястото.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот sos » Пет Окт 22, 2010 7:07 pm

kvelikov написа:Никибайк (Габрово) днес ми сподели, че в неделя с едни момци ще покоряват Голям Кадемлия (170 км от София).
Довечера ще пусне офертата тук.
Според Ники ще се замотаме яко около Рожен... :dontknow:
Аз съм за каране в Стара планина, пък дали ще е Вежен или Кадемлия - все ми е тая.
Нека С.К.А.рламента да реши... :D

Еееее Краси не цепи колектива сега, 170км си е доста пара, пък и това е нещо ново :dontknow:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Пет Окт 22, 2010 7:22 pm

Само споделям, бре...
Той Ники ще си го напише.
И да кажа на всички, които ще си возите таралясниците при Добри, че и той гориво налива... :eyebrow:
Аз засега пари не искам. :blush:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот vpravov » Пет Окт 22, 2010 7:34 pm

Трайках си с надеждата, че ще успея да се довлека, но уви. Че и джърси имам да си взимам! :( А пък двудневно със спане в хижа, как ми се правиииии!!! Нищо... по-нататък! Между другото, поради необходимостта да си чистим отпуските в бачкането - следващата седмица съм почти FREE. Някой свободен през седмицата? :popcorn:
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот nicky bike » Пет Окт 22, 2010 8:50 pm

Здравейте! Предлагам оферта за качване на връх Колям Кадемлия. Аз там съм сигурен с още поне три млади момчета ентусиасти от Габрово, които не са ходили там. Маршрута е следния: Сбор в село Тъжа към девет и половина - десет. От селото започва изкачване 22 км. до м. Смесите (от 550 м.н.в. до 1400) като се преминава през доста красиви места за снимане и почивка на прекрасна гледка и не на последно място Кадемлийското Пръскало ;) (някой от вас са карали маршрута - не целия). Малко се отплеснах :) та от смесите има 8 км. до седлото на връх Русоватец (1979) където може да видите извора на река Габровница. ИзображениеКачването до Голям Кадемлия е около час и по груби сметки е около 7 км. :look: . 2276 със сто по нисък от Ботев и втория по височина в Стара Планина.
Та като цяло мога да кажа качването със снимките и почиките олколо 6 часа. Спускане по обратния път с места пътеки на места по екстремни. Ако има интерес мога и повече инфо да дам ,но ми е много трудно с времето. Аз съм там ако желаете заповядайте. :beer:

borislav написа:АаааАаа, за пеша аз съм навит :D :agree:
Може да измислим нещо

Там става и за пеш. Не е малко ,но пък е доста красиво. ;) Хубавото е ,че когато решиш може да се върнеш надолу.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот sos » Пет Окт 22, 2010 9:30 pm

nicky bike написа:Здравейте! Предлагам оферта за качване на връх Колям Кадемлия. Аз там съм сигурен с още поне три млади момчета ентусиасти от Габрово, които не са ходили там. Маршрута е следния: Сбор в село Тъжа към девет и половина - десет. От селото започва изкачване 22 км. до м. Смесите (от 550 м.н.в. до 1400) като се преминава през доста красиви места за снимане и почивка на прекрасна гледка и не на последно място Кадемлийското Пръскало ;) (някой от вас са карали маршрута - не целия). Малко се отплеснах :) та от смесите има 8 км. до седлото на връх Русоватец (1979) където може да видите извора на река Габровница. ИзображениеКачването до Голям Кадемлия е около час и по груби сметки е около 7 км. :look: . 2276 със сто по нисък от Ботев и втория по височина в Стара Планина.
Та като цяло мога да кажа качването със снимките и почиките олколо 6 часа. Спускане по обратния път с места пътеки на места по екстремни. Ако има интерес мога и повече инфо да дам ,но ми е много трудно с времето. Аз съм там ако желаете заповядайте. :beer:

borislav написа:АаааАаа, за пеша аз съм навит :D :agree:
Може да измислим нещо

Там става и за пеш. Не е малко ,но пък е доста красиво. ;) Хубавото е ,че когато решиш може да се върнеш надолу.

Ники, много, много изкушаващо :dontknow: Да претеглим за и против :dontknow: Ще трябва да тръгнем доста по рано, парите за гориво :dontknow: Аз съм раздвоен :crap:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот nicky bike » Пет Окт 22, 2010 9:49 pm

sos написа:... Ще трябва да тръгнем доста по рано,

Защо??? Писах ,че тръгването от с. тъжа да е 9.30 - 10.00. говорим за два часа и половина път 170 км.
sos написа: парите за гориво :dontknow: Аз съм раздвоен :crap:

Парите за 50 км.повече в едната посока значи сто в двете. Мислиш ли ,че са много повече. :nono:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Пет Окт 22, 2010 10:44 pm

Звучи примамливо, при положение, че сме доста хора, пътните няма да се вдигнат кой знае колко много, единственото неприятно е, че 170 км шофиране, след цял ден каране са малко :xx(: , ма пък си мисля, че ако някой от шофьорите се чувства изморен, винаги можем да се сменяме. Всъщност, Добри, Милко, от вас най-много зависи къде ще сме.
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот sos » Пет Окт 22, 2010 10:56 pm

Не знам, да не изкушаваме :dgrin: Да не съсипем хубавото събитие на 31.10 :dontknow: Нека болшинството реши :peace:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Съб Окт 23, 2010 12:21 am

Да...ама качването до Кадемлията си е 100% черен път и то ако друслив - надолу пак, пък и аз все едно съм го правил - не съм качил само последните 2-3 километра от седлото на Росоватец. Освен това 170 км от южаната страна са по подбалканското, което се кара значително по-бавно - много път ми идва за един ден - 340км каране + 25км друскане по калдъръм...и задължително прибиране по тъмно. Каране на такива разстояния не са за един ден - поне в БГ. Мен и на Вежен не ми се ходеше само за един ден ама хайде...
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот nicky bike » Съб Окт 23, 2010 7:32 am

taurus13 написа:Да...ама качването до Кадемлията си е 100% черен път и то ако друслив - надолу пак, пък и аз все едно съм го правил - не съм качил само последните 2-3 километра от седлото на Росоватец...

Аз не мисля да се спуснем там от където сме се качили... Друсането по калдаръмения път също не ме влече. ;)
Kademliq 1.jpg
Kademliq 1.jpg (455.39 KiB) Прегледано 2888 пъти
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот bobivg » Съб Окт 23, 2010 7:40 am

+1 :agree: До колкото разбрах капацитета на транспорта е запълнен. Така, че ако се намерят още двама желаещи идвам и аз. При мен има място за трима човека и две колела. Ако някой пък е решил да се откаже, който си е резервирал място някъде да не се притеснява аз ще му го заема с удоволствие :liplick: при условие,че не се съберем хора за моята кола. :smokin:
vpravov написа: Някой свободен през седмицата? :popcorn:
:wavey:
Изображение
Аватар
bobivg
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 12:37 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Vikingonbike » Съб Окт 23, 2010 8:35 am

Пичове, гледам някаква тишна е настанала тука :D
Като гледам накъде вървят нещата, да пишем понеделника дъждовен и да се мятаме на предложението на Ники...
Само че ей таквиз кат мен, дето не могат да го пишат дъждовен, викам да метнем Вежен утре, а Кадемлията при първия сгоден за двудневно каране вариант :beer: или поне да е събота, че ако замръкнем сериозно да знаем, че се мятаме у хижата и...става грозна злоупотреба с ферментирали нектари и "прочие одеколони", както казваше един Джиниъс ;)

Аз отивам за клин, или нещо дългокрачолесто, че като гледам утре може да ме завлечете и на Мусала (не че ще се дърпам нещо :eyebrow: )
КМЯ!
Аватар
Vikingonbike
 
Мнения: 992
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 2:27 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Съб Окт 23, 2010 8:49 am

За съжаление аз понеделника не мога да го одъждовя... а много бих искал!
Промяна в плановете не виждам - остава утре да потеглиме в 7.00 от Ал. Невски.
Предложението на Ники си е апетитно, но не забелязвам извънреден ентусиазъм, така че очевидно ще се трепем по Вежен. :banghead:
Поне ще споделим после може или не може...
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Съб Окт 23, 2010 9:46 am

Значи според нави-то има пътека, която спуска Кадемлията от противопложната страната на тази с калдаръма - някъде около Бабска река. Има и друга отбелязана - пътека за хижа Тъжа - през Зли връх. Бабската излиза на пътя малко над хижа Русалка. От хижата Русалка, също е отбелязано да има пътека сечаща серпантините на пътя, пък и Ники е споменавал за нея. Въпросът е Доколко караеми са тези две пътеки - това да каже Ники. :crazy:

В края на краищата ако няма да се слиза по калдъръма обратно, а ще се ползват някои от тези пътеки, аз ще се напъна за тия километри - района е приятен иначе.
Обаче, километрите до Тъжа са близо 200 от София(от север няма как да са по-малко, че има и да се прескочи планината през Шипченски проход), което значи, че разхода ми за бензин ще стане около 60лв. Освен това часът на тръгване е желателно малко да се бутне напред, за да може най-късно в 10 да сме тръгнали от Тъжа нагоре.
Важно е всеки да си каже мнението - ако всички са ЗА, ще тръгнем...колко му е. :)
Аз отивам на работа и ще се прибера към 10, така че няма да следя форума - до вечерта гледайде да сте го измислили.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kion » Съб Окт 23, 2010 9:50 am

bobivg, аз и Ko3er ще запълним колата ти.
kion
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 12:43 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот bobivg » Съб Окт 23, 2010 9:55 am

kion написа:bobivg, аз и Ko3er ще запълним колата ти.

ok :agree:
Изображение
Аватар
bobivg
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 12:37 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Съб Окт 23, 2010 9:59 am

kion написа:bobivg, аз и Ko3er ще запълним колата ти.


Въпросът е: на къде :)
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот nicky bike » Съб Окт 23, 2010 11:27 am

taurus13 написа:... От хижата Русалка, също е отбелязано да има пътека сечаща серпантините на пътя, пък и Ники е споменавал за нея...

Тази пътека е караема и е доста готина особено за хора които не харесват пътища. Пролетта като минавахме видях ,че и мотори са минавали по нея.
taurus13 написа:... Въпросът е Доколко караеми са тези две пътеки - това да каже Ники. :crazy: ...

Пътеката от върха надолу не съм я карал никога но съм я виждал и предполагам ,че става въпрос за FR до някъде над Бабското пръскало после пппредполагам ,че ще има и пренасяне за Русалка. Обаче ако се спуснем на хижа Триглав (където предполагам няма да има никъде носене) слизаме на пътя който ще качим и по него около 4-5 км пак може да се вклюим в пътеката под х. Русалка. :agree: :beer:

Нещо което ми хрумна сега. Ако сте навити елате до Габрово ще нощувате по къщите и утре на ранина поемаме. :beer:
София - Габрово 200км. :D
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот mastermisho » Съб Окт 23, 2010 1:10 pm

Да дам моя глас за Вежен, ако решите друго аз се отказвам и освобождавам мястото си при Милко :agree:
" http://www.openstreetmap.org gives us the ability to really create mtb focussed maps – like no other map provider has ever done. Therefore I call on you – to get engaged and start participating like over 100.000 people worldwide already do!"
Аватар
mastermisho
 
Мнения: 219
Рейтинг: 1567
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 1:54 pm
Местоположение: София, Люлин skype: mastermisho

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Съб Окт 23, 2010 1:29 pm

За да няма разногласия и спорове, предлагам утре, като се съберем в 6.45 пред Невски, да решим къде ще караме (Вежен или Нежен :D )
За по-ранно тръгване не ми се мисли - все пак отиваме да караме за кеф, а не за време. :nono:
Моля всеки да е точен, за да не се опъваме като локуми по пътя.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Съб Окт 23, 2010 1:43 pm

С оглед на това
mastermisho написа:Да дам моя глас за Вежен, ако решите друго аз се отказвам и освобождавам мястото си при Милко :agree:

това
kvelikov написа:За да няма разногласия и спорове, предлагам утре, като се съберем в 6.45 пред Невски, да решим къде ще караме (Вежен или Нежен :D )
не мисля, че е добра идея. Днес трябва да го решим.
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот mastermisho » Съб Окт 23, 2010 1:43 pm

kvelikov написа:За да няма разногласия и спорове, предлагам утре, като се съберем в 6.45 пред Невски, да решим къде ще караме (Вежен или Нежен :D )
За по-ранно тръгване не ми се мисли - все пак отиваме да караме за кеф, а не за време. :nono:
Моля всеки да е точен, за да не се опъваме като локуми по пътя.
:beer:

По-добре е да се реши тази вечер, защото както писах по-горе, ако няма да се кара на Вежен, няма смисъл да ставам рано,да ходя до Ал. Невски и после да се връщам обратно :) . А и така ще се знае дали има едно свободно място при Милко или не.
УПС.. Кроко ме е изпреварил :agree:
" http://www.openstreetmap.org gives us the ability to really create mtb focussed maps – like no other map provider has ever done. Therefore I call on you – to get engaged and start participating like over 100.000 people worldwide already do!"
Аватар
mastermisho
 
Мнения: 219
Рейтинг: 1567
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 1:54 pm
Местоположение: София, Люлин skype: mastermisho

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот sos » Съб Окт 23, 2010 1:52 pm

Предложението на Ники е хубаво но за два дни и не този сезон :nono: Краси каза "не гоним време" , аз отивам на Вежен и часът в който ще съм на Ал. Невски е 07.00ч. Отиваме да караме за удовоствие не да правим чудеса и в понеделник да не знам на кой свет съм.Бог и аз ви обичаме :roll2:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта


cron