MTB-клуб С.К.А.

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Нед Окт 03, 2010 5:43 am

Дъъжжжд..няма..няма да валиии :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот bobivg » Нед Окт 03, 2010 6:19 am

Няма, няма ма си заваля. :(
Изображение
Аватар
bobivg
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 12:37 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kojota » Нед Окт 03, 2010 6:46 am

Ей то верно вали - ко праим - на мен ми се убива ентусиазма :banghead:
Аз пропускам :crap:
баси къръщината - и миналата неделя бях станал да ходя из Люлин планина и пак заваля
Аватар
kojota
 
Мнения: 476
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:19 pm
Местоположение: Bulgaria - Sofia

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот blaze » Нед Окт 03, 2010 8:49 am

Ах как ме е яд, че видях чак сега че се събирате така да карате...

За в бъдеще ще следя темата, че си търся с кой да карам :)

А ако има навити за следобедно покарване да свирне :)
Абе, момче, къде ти е седалката бе!?
blaze
 
Мнения: 165
Рейтинг: 1514
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 8:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Нед Окт 03, 2010 11:59 am

Нещата около М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. 2010 - Есен стават все по-ясни!
Вече имаме примерни НАРЕДБА и ДЕКЛАРАЦИЯ, които скоро Админ ще прегледа...
Копирах ги и поподправих от подобни такива.
Пускам ги тук за мнения и евентуални корекции (градивни, плийз... :D ).

"Плакатът" пипнах съобразно отпадането на "велорали" и замяната му със "съБитие".
Датата 31.10.2010 е само примерна.

Мислете отсега къде ще е зимното издание на формата... :cold:

Изображение


НАРЕДБА

за провеждане на МТБ-съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен - 2010г.



1. ДезОРГАНИЗАТОРИ

МТБ-клуб С.К.А. и магазин "Колелото", гр. София.

Целта на инициативата е да се популяризира целогодишното планинско колоездене, във всичките му форми.
Функцията на дезОрганизаторите е да се посочи мястото и датата, на които участниците ще се явят (предварително запознати с рисковете и потенциалната опасност за здравето и живота си, причинени от, но не само, терена, случайни предмети, оборудване, екипировка, личното физическо състояние, метеорологични условия, автомобилен трафик и други независещи от дезОрганизаторите условия).


2. ФОРМАТ НА съБИТИЕТО

СъБитието М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен - 2010г. не е официално състезание, велорали или организирано каране.
Този непознат досега формат е една идея, която се поема доброволно от участниците с една единствена цел - Хумор, Сатира и Забава (ХСЗ) сред Природата, на фона на състезателно каране с излъчването на победители в съответните групи.


3. ВРЕМЕ И МЯСТО НА ПРОВЕЖДАНЕ

СъБитието ще се проведе на ............ 2010 г. в района на Кремиковски манастир.
Старт/Финалът е в 10.00ч. пред Кремиковски манастир.


4. ЗАПИСВАНЕ, РЕГИСТРАЦИЯ И УСЛОВИЯ ЗА УЧАСТИЕ

Заявяването на участие в съБитието е във Форум-а на http://www.mtb-bg.com, както и в деня, посочен от дезОрганизаторите.
В деня на съБитието, участниците са длъжни да притежават следните документи:

- декларация за информираност и съгласие с условията за участие в съБитието (подписва се на място)
- писмено съгласие на родител за участници под 18г.
- медицинско свидетелство, издадено не по-рано от 3 дни преди съБитието
- застрахователна полица за застраховка "Планинска застраховка" за деня на съБитието

За истинността на подадените документи всеки участник сам носи отговорност, а за участниците под 18 години – техните родители.

5. РЕГЛАМЕНТ НА съБИТИЕТО

5.1. В съБитието могат да участват представители на двата пола при положение, че:
- имат навършени 16 години (за непълнолетните участници - задължително нотариално заверено съгласие на родител) в деня на старта
- към датата на провеждане на съБитието са в добро физическо и психическо здраве
- участват с велосипед в добро техническо състояние, като задължително носят каска и ръкавици

За участие не се изисква принадлежност към спортен или велосипеден клуб.

Всеки участник е длъжен да носи със себе си необходимия минимум от инструменти, гума, помпа и резервни части в случай, че се наложи извършването на дребни ремонтни работи по време на съБитието.

Всеки участник е длъжен да се информира своевременно за промените в програмата. Същите се съобщават във Форум-а на http://www.mtb-bg.com, както и в деня, посочен от дезОрганизаторите.

ДезОрганизаторите препоръчват носенето на мобилни телефони, които да бъдат използвани в случай на извънредни ситуации. Разрешава се използването на GPS устройства и километражи с цел по-точно ориентиране по трасето.

В този смисъл участниците в съБитието са длъжни да спазват правилата за движение по пътищата и да се съобразяват с пътната обстановка. Не се предвиждат мерки за ограничаване на редовния трафик на МПС по общинската и републиканска пътна мрежа. Този факт трябва да се има предвид от всички участници по време на съБитието.

5.2. Опазване на околната среда

Изисква се отговорно и ангажирано отношение към опазването на околната среда.
В тази връзка е забранено изхвърлянето на отпадъци от всякакъв вид (гуми, хранителни отпадъци, опаковки, бутилки и т.н.) по протежението на трасето. Изхвърлянето на тези отпадъци е разрешено само и единствено на съответните места в началните и крайни точки на трасето, както и на контролните точки. Всяко нарушение на това правило се наказва с отстраняване от участие в съБитието.

5.3. Старт

М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен - 2010г. стартира в 10.00ч. от старт/финала пред Кремиковски манастир.
Участници, закъснели с повече от 10 минути за старт, ще бъдат отстранявани от съБитието.

5.4 Контролни точки по трасето

По трасето ще има контролни точки. Местоположението на контролните точки ще бъде обявено преди старта, а преминаването през всяка от тях е задължително за всеки участник. Пропускането на контролна точка води до отпадане от съБитието.

5.5. Отпадане от съБитието:

- всеки участник, който откаже да продължи участието си (независимо по каква причина), е длъжен да уведоми представител на дезОрганизаторите за своето отказване. В случай на необявено отказване, ще бъде организирана акция по издирване на съответния участник, като всички разходи, свързани с тази акция, ще бъдат покрити от необявилия отказа си участник
- дисквалификация - с решение на дезОрганизаторите при неспазване на Наредбата, както и грубо нарушаване на спортсменската етика.

5.6. С цел осигуряване на награден фонд, както и маркировка на трасето, е предвидена такса за участие в размер на 5 лева. Таксата ще бъде заплатена в деня преди старта, като срещу нея ще бъде получен специален билет

6. ГРУПИ УЧАСТНИЦИ

СъБитието се провежда в следните групи:

- мъже
- жени
- други (отбори, сдружения, групи)

За сформирането на една група е необходимо участието на най-малко 3 (трима) участници. В случай, че са по-малко от 3 (трима), групите се обединяват по решение на дезОрганизаторите.

7. КЛАСИРАНЕ И НАГРАДИ

Класирането е общо по време.

Класиралите се на първите три места в съответните групи все ще получат по нещо ...;--)

8. ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

Всички спорни въпроси по отношение на съБитието се решават от дезОрганизаторите и тяхното решение е окончателно.
За неупоменатите в настоящата Наредба въпроси е валидна законодателната уредба на Република България.
ДезОрганизаторите си запазват правото на промени, поради непредвидени и наложителни причини.



ДЕКЛАРАЦИЯ


за информираност и съгласие с условията за участие в съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен - 2010г.
/подписва се на място/


От..................................................................................................................................................
/трите имена на участника/

адрес:............................................................................................................................................


Декларирам, че:

1. Съм запознат с Условията за провеждане на съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен - 2010г.

2. Съм физически здрав/а и участието ми в съБиетието не е противопоказно на никакво лекарско предписание.

3. Запознат/a съм с рисковете и потенциалната опасност за здравето и живота ми, причинени от, но не само, терена, случайни предмети, оборудване, екипировка, личното физическо състояние, метеорологични условия, автомобилен трафик и други независещи от дезОрганизаторите условия.

4. Имам направена застраховка "Планинска застраховка" за деня на съБитието.

5. Организаторите на съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. есен - 2010г. не носят никаква отговорност в случай на претърпени от мен материални щети, кражба на имущество, физически травми, инвалидност или смърт, както и за всички други възможни злополуки по време на мероприятието.




Декларатор:

Дата:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот sos » Нед Окт 03, 2010 12:36 pm

Краси, това с медицинското е малко излишно, кой ще ходи да се разправя с лични лекари, като знаеш каква ни е здравната система :D Пък и на мен няма да има кой да ми даде такова :rofl:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Reactor » Нед Окт 03, 2010 12:45 pm

sos написа:Краси, това с медицинското е малко излишно, кой ще ходи да се разправя с лични лекари, като знаеш каква ни е здравната система :D Пък и на мен няма да има кой да ми даде такова :rofl:

И аз така мисля.
Една от причините да не участвам в някои тазгодишни мероприятия е именно,липсата на време за ходене по поликлиники и ДжиПи-та за медицинско и то три дена преди проявата.Малко е натоварващо.
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот THEZOGGO » Нед Окт 03, 2010 12:48 pm

Това с медицинското не мисля че е излишно. Задължително си е. Здравето е преди всичко. Който не може да си намери/получи медицинско свидетелство, няма да кара. Който иска да кара, намира възможност да си вземе медицинско свидетелство.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот boriss13 » Нед Окт 03, 2010 1:25 pm

И според мен е пресилено, чуствам ли се добре-идвам, не се ли чуствам добре-стоя си в къщи.Въпрос на личен избор.ДжиПи-то ми издава медицинско срещу 10 (десет) лева, на общо основание (Добре ли си?-Да, добре съм)
Малко е тъпо.... :D
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Sartor » Нед Окт 03, 2010 1:34 pm

Това е един вид пре-застраховане. Освен това мисля, че е заложено да се изисква такова нещо от юридическа гледна точка. :peace:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Нед Окт 03, 2010 2:58 pm

Разбира се, че е презастраховане!
На повечето състезания дори не ти го поглеждат...
Тъй като целта е да сме максималко ОТБРЕМЕНЕНИ от ангажименти към съБитието ( :D ),
е редно да има абсолютно всички атрибути!
Друг е въпроса кой и дали ще ги гледа... :D
А и както е записано ... " ...Функцията на дезОрганизаторите е да се посочи мястото и датата, на които участниците ще се явят...".

Между другото, тази сутрин се сетих зе една моя снимка от зимната Обиколка на Витоша (с Вуте, Бокича и Иван) и стана ето това:

Изображение
Последна промяна kvelikov на Нед Окт 03, 2010 3:19 pm, променена общо 1 път
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот vpravov » Нед Окт 03, 2010 3:00 pm

kvelikov написа:М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р.

@Краси- колкото повече го гледам името, толкова повече ми се струва, че ще е добре да се добави едно "А" накрая: М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р.А.
kvelikov написа:7. КЛАСИРАНЕ И НАГРАДИ

Класирането е общо по време.

Класиралите се на първите три места в съответните групи все ще получат по нещо ...;--)

Например кебабче! :D

Медицинското и според мен е ненужно затрудняване на участниците. Декларацията мисля, че е достатъчна :agree: .
П.С. Вчера за "Черни връх" никой не е искал медицинско.
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Pr3d4t0R » Нед Окт 03, 2010 4:32 pm

И аз мисля, че медицинското е излишно - с декларацията всеки удостоверява, че отговаря за състоянието си. Все пак масовката участва за кеф и не си изчезда силите на максимум.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Нед Окт 03, 2010 4:35 pm

kvelikov написа:... Друг е въпроса кой и дали ще ги гледа... :D


:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот sos » Нед Окт 03, 2010 5:34 pm

Тва с зимния пеизаж по ми харесва, ама тая умрял заек кво прави там, ако го готвим добре иначе нема работа :smash:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот ivan_radev1 » Нед Окт 03, 2010 7:38 pm

Краси, браво за ентусиазма! :beer:

Много се зарадвах, че си се сетил да включиш в регламента изрична забрана за изхвърляне на отпадъци по трасето. Днес се разхождах на Витоша и по трасето на велоралито събрах няколко опаковки от морени и бутилки от минерални води. Според мен преди всяко състезание участниците трябва да попълват декларация, че ако бъдат видени да цапат, ще бъдат дисквалифицирани и няма повече да имат право никога да участват в съответното състезание. А може би не е зле да се направи и някакъв черен списък на хора, които грубо погазват спортсменските принципи (унищожават маркировката, застрашават другите участници и прочие ексцесии) и те да не се допускат до нито една проява. Сори за негативизма, но всички виждаме, че на всяко състезание има по няколко (не са много) простаци, които вгорчават живота на другите и на организаторите.

Силно се надявам, че не си решил да организираме зимна обиколка на Витоша. Не искам на съвестта на клуб СКА да тежат половината от стартиралите.
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот 4getcredo » Нед Окт 03, 2010 7:44 pm

:agree: Великов, Вожде ;), един добронамерен съвет. :) Ако ще се прави с "наредба", такса, състезателен елемент и награди, първо би следвало да се измисли трасето, да се избере дата, да се обяви, да се покаже плаката и тогава наредбата... всичко туй - най-добре в отделна тема. Тъй малко... за опашката на магарето се хващат нещата :D :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Vikingonbike » Нед Окт 03, 2010 7:49 pm

ivan_radev1 написа:Краси, браво за ентусиазма! :beer:

Много се зарадвах, че си се сетил да включиш в регламента изрична забрана за изхвърляне на отпадъци по трасето. Днес се разхождах на Витоша и по трасето на велоралито събрах няколко опаковки от морени и бутилки от минерални води. Според мен преди всяко състезание участниците трябва да попълват декларация, че ако бъдат видени да цапат, ще бъдат дисквалифицирани и няма повече да имат право никога да участват в съответното състезание. А може би не е зле да се направи и някакъв черен списък на хора, които грубо погазват спортсменските принципи (унищожават маркировката, застрашават другите участници и прочие ексцесии) и те да не се допускат до нито една проява. Сори за негативизма, но всички виждаме, че на всяко състезание има по няколко (не са много) простаци, които вгорчават живота на другите и на организаторите.

Силно се надявам, че не си решил да организираме зимна обиколка на Витоша. Не искам на съвестта на клуб СКА да тежат половината от стартиралите.


За жалост да, вчера не на едно място имаше пресни, пресни опаковки от енергийни барчета и прочее стимуланти :(!:
КМЯ!
Аватар
Vikingonbike
 
Мнения: 992
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 2:27 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Нед Окт 03, 2010 8:15 pm

Такааа, който днес се уплаши от дъжда и не дойде, да се мята във фурната, да не се яде суров от яд, по дефилето не беше валяло, капка дъжд не видяхме докато карахме, времето беше перфектно, карането - също. Единствено ме е яд, че не можах да карам по всички стълби по Вазовата пътека.
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Нед Окт 03, 2010 8:41 pm

4getcredo написа::agree: Великов...aко ще се прави с "наредба", такса, състезателен елемент и награди, първо би следвало да се измисли трасето, да се избере дата, да се обяви, да се покаже плаката и тогава наредбата... всичко туй - най-добре в отделна тема. Тъй малко... за опашката на магарето...


Разбира се, че ще е в отделна тема!
Няколко пъти написах и уточних, че всичко от по-горните постове е проект и подлежи на обсъждане.
Визуализацията я направих поради наличие на малко свободно време, а и за "наточване" на С.К.А.терите. :D
В няколкото разговора, проведени досега, се налага позитивното мнение и готовност на хората да се включат
на 100% в инициативата.
Тези дни с Админ ще обходим трасето и ще пуснем GPS-трака, както и карта (от Google maps).
Знам, че има доста спам между постовете ми, но това е Форум и е съвсем нормално... :evil:
В момента, в който Бокича каже кога е датата за Мургаш, пускаме официална дата за М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р.
и отварям отделна тема във Форума - само за съБитието
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Нед Окт 03, 2010 9:49 pm

Охооо тук нещата се развихрили - плакати пролет, лято есен зима, каране на корем ще има. :D Ей сега ще ги изчета с кафето.
За днешното каране: Без капка дъжд, дори не твърде облачно. Завъртяхме и двата маршрута. Първия: Бов-Заселе-Зимевица,Заноге-Бов беше малко скучен - 8км качване по добър черен път, още найсе км по хасфалт межди селата - основно нагоре и равно - чак накрая малко чер път и една доста обрасла пътека. Пътеката си я биваше - беше си почти ФР, щото и ние се чудехме дали сме по нея или сме я загубили някъде нагоре. :eyebrow:
Втория тур го започнахме към 16 и кусур май - качване по същия 8 км черен път до Заселе, обличане на протекцията и в 18 часа надолу....по стълбопада. Много якооооооо....размазах се от кеф. Успях да карам всички стъпала без 10 бр, след един остър завой, както и 30-ната, които като слизаш надолу, тряба да ги качваш нагоре :lol:
След един месец не-каране обаче, второто качване взе да ми идва малко нанагорно, което никак не можеше да се каже за Жоро,Кроко и Боби - тия пак го взеха на уруш нагоре. :) Единствения пропуск беше, че не ядохме блянуваната супа.
Мерси на всички за добрата компания и до нови срещи!!!
(а пък имахме гости даже - Жоро от Кюстендил и Христо от Самоков)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот g.loumbev » Нед Окт 03, 2010 10:26 pm

Благодарско на днешната Бов група и на хората предоставили GPS траковете :agree: пътечките бяха супер яки :D
Някой ден пак ще ви дойда на гости :eyebrow:
Аватар
g.loumbev
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 2:16 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Нед Окт 03, 2010 10:35 pm

g.loumbev написа:Благодарско на днешната Бов група и на хората предоставили GPS траковете :agree: пътечките бяха супер яки :D
Някой ден пак ще ви дойда на гости :eyebrow:

По-скоро ние на теб - виж дали може да се наеме един бус да ни качва нагоре и надолу...баси и надолу ли казах? :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот g.loumbev » Пон Окт 04, 2010 5:05 am

Ще разпитам за бус или хеликоптер, в краен случай ше намериме една каручка с магаренце ама на по-стръмните места ще трябва да му помагаме :eyebrow:
Аватар
g.loumbev
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 2:16 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот hrissim » Пон Окт 04, 2010 8:01 am

:agree:
Тая нощ спах само по гръб и в ляво... :lol2:
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Adi » Пон Окт 04, 2010 8:25 am

Медицинското е задължително изискване за всеки участник в спортно мероприятие на територията на Р. България, но то се представя на лекаря на мероприятието, който също е задължителен. Той, след като прегледа медицинските, решава дали да допусне до старт участниците. От началото до самият край на събитието присъствието на медицинско лице е задължително.
Това е по закон. Сами си правете изводите.
Adi
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 8:36 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Пон Окт 04, 2010 9:19 am

... и за да няма грешни изводи, помагам:

- МТБ-съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. не е "спортно мероприятие на територията на Р. България" :D
- Функцията на дезОрганизаторите е да се посочи мястото и датата, на които участниците ще се явят (предварително запознати с рисковете и потенциалната опасност за здравето и живота си, причинени от, но не само, терена, случайни предмети, оборудване, екипировка, личното физическо състояние, метеорологични условия, автомобилен трафик и други независещи от дезОрганизаторите условия).
- лекар на съБитието НЯМА ДА ИМА
- ...е една идея, която се поема доброволно от участниците с една единствена цел - Хумор, Сатира и Забава (ХСЗ) сред Природата, на фона на състезателно каране с излъчването на победители в съответните групи.
- към НАРЕДБАТА ще добавя и следното:

СъБитието е доброволно и спонтанно събиране на колоездачи, с цел следване на трасе, временно маркирано за индивидуални нужди... :blush:
В този смисъл съБитието няма организатор, отговорник, лице за контакти или какъвто и да е субект, отговорен за провеждането му.
Визията на М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р., както и "СъБитие" са игра на думи, с която един или няколко дезОрганизатора визуализират свои карания сред природата.
Всеки, последвал съБитието, го прави изцяло на своя отговорност и за своя собствена сметка.

Т.е. махаме изискването за медицинско!
...и малко промени тук:

5.5. Отпадане от съБитието:

- всеки участник, който откаже да продължи участието си (независимо по каква причина), е длъжен да уведоми представител на дезОрганизаторите за своето отказване. В случай на необявено отказване, дезОрганизаторите не се наемат да организират акция по издирване на съответния участник. Ако все пак такава бъде организирана, всички разходи, свързани с тази акция, ще бъдат покрити от необявилия отказа си участник


:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Sartor » Пон Окт 04, 2010 9:53 am

Краси, добре започва да се оформя. :beer:

Мисля, че Криво-спицарите могат също да помогнат с тези юридически подробности (все пак имат опит в такива мероприятия) - може да се допитаме до тях как да бъде изготвена тази "наредба". :peace:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Пон Окт 04, 2010 10:19 am

ivan_radev1 написа:Силно се надявам, че не си решил да организираме зимна обиколка на Витоша. Не искам на съвестта на клуб СКА да тежат половината от стартиралите.


Грешка - точно това съм решил... :D
Ако ме подкрепи Борда на Директорите на С.К.А., даже мисля да го осъществим.
Януари, сух студ, малко сняг, неделя, отъпкани от съботните туристи пътеки - прелест!

Първа награда - кубик сухи дърва
Втора награда - запалка Zippo + разпалки
Трета награда - литър греяна ракия

Да сме живи и здрави дотогава!
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот azsa-bachinito » Пон Окт 04, 2010 10:25 am

:offtopic: я сакам да сам трети тогаа.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 100 госта