Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот Abbadonbike » Чет Окт 06, 2011 10:57 am

Значи проверих влаковете и са доста неудобни.За да не флуудим темата,моля тези от София които имат добри идеи за транспорт да ми пишат на ЛС и да измислим нещо,според мен карането си заслужава :agree:
Abbadonbike
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 7:57 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот Slimy » Чет Окт 06, 2011 9:49 pm

Мисля да дойда и аз :)
Slimy
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1228
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 2:27 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Пет Окт 07, 2011 2:25 pm

Понеже промяната на деня води до някой неудобства (ранно тръгване) на по-далечните участници, реших да променя малко и началния час - 9:30, вместо 9:00. Като се има предвид, че рядко се тръгва навреме (макар че не го толерирам), избирането на по-късен от 9:30 начален час не е разумно.

От друга страна обаче, съботата има предимството да не "притиска" участниците да бързат да си тръгват, така че се отваря мегдан за предложението на mover, което е добавено в програмата, която претърпя следната промяна:

ПРИМЕРНА ПРОГРАМА

09:15-09:30 Пристигане на сборния пункт, разтоварване, подготовка, дружески срещи.
09:30-09:31 Приветствено слово (анализът на международното положение и перспективите пред Евросъюза се отлагат, за да не се приемат за предизборна агитация).
09:31-09:45 Лека загрявка по баира над Веригово.
09:45-10:05 Разпускане в движение (духовно и физически) по поляните и психологическа подготовка за планинската част.
10:05-12:15 Катерене (каране и бутане) по горски път, с елементи на леки спускания, за поемане на дъх.
12:15-13:00 Спускане към Винарската изба и Старосел
13:00-14:00 Заслужена почивка и обяд.
14:00-15:00 Разглеждане на храм Хоризонт и Тракийската гробница.
15:00-17:30 Обратен път към Хисаря.
17:30 Планиран ориентировъчен край на активната част.
17:30-... Начало на още по-активната част - дружеска среща на по 1-2-3 :beer: или друго, според индивидуалните предпочитания, в р-т "Балкан.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sivval » Съб Окт 08, 2011 7:43 pm

Макар,че ''прогнозите'' не са ''диагнози'',дано на самият 22.10.2011г.e хубав! :bowdown: За сметка на това ще има радост за гъбарите!Района е доста богат на гъбено''асорти''. ;)
sivval
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 8:04 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sivval » Нед Окт 09, 2011 5:35 pm

Времето на 22октомрви-СЛЪНЧЕВО!!! :beer:
sivval
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 8:04 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Пон Окт 10, 2011 2:47 pm

А дано! Да се извали сега, после да се постопли и да подготви трасето, че последната събота като карах ми се видя много песъчливо след това дълго засушаване.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sivval » Чет Окт 13, 2011 9:17 pm

Между другото ще си позволя,да кажа няколко думи за Сергей!Това е един страхотен човек,който се стреми да обедени всички нас ПРИЯТЕЛИ НА ПЛАНИНСКОТО КОЛОЕЗДЕНЕ.Винаги избира подходящи и красиви маршрути които са достъпни за всеки новопроходил в това хоби. Прекрасно организира всеки преход!Той ни е като ''ГРИЖОВЕН БАЩА'',а ние негови"ДЕЦА''!И най-важното щях да забравя,Сергей има невероятен талант като режисьор-оператор,монтажист и звукооформител!ПРОСТО ЕДИН ОЧАРОВАТЕЛЕН И ЕРОДИРАН ЧОВЕК!!! :peace:
sivval
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 8:04 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот al » Съб Окт 15, 2011 8:33 am

Времето ще е хубаво, 16° слънчево с леки облаци, идеално за каране :agree:
Изображение
Аватар
al
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 9:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот mastylo » Съб Окт 15, 2011 9:54 am

sivval написа:Между другото ще си позволя,да кажа няколко думи за Сергей!Това е един страхотен човек,който се стреми да обедени всички нас ПРИЯТЕЛИ НА ПЛАНИНСКОТО КОЛОЕЗДЕНЕ.Винаги избира подходящи и красиви маршрути които са достъпни за всеки новопроходил в това хоби. Прекрасно организира всеки преход!Той ни е като ''ГРИЖОВЕН БАЩА'',а ние негови"ДЕЦА''!И най-важното щях да забравя,Сергей има невероятен талант като режисьор-оператор,монтажист и звукооформител!ПРОСТО ЕДИН ОЧАРОВАТЕЛЕН И ЕРОДИРАН ЧОВЕК!!! :peace:

Искам и аз да се подпиша под това, което казва Валентин! Сергей е уникален водач. Истинско удоволствие е да се кара с него в планината. Точно този маршрут направихме с него през лятото и се надявам, че другата събота пак ще караме заедно. Благодаря ти, Серго!
Поздрави,
Борис
Аватар
mastylo
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 8:55 am
Местоположение: Пловдив

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Съб Окт 15, 2011 12:41 pm

Благодаря за хубавите думи, но не мисля, че съм направил нещо повече от това, което всеки може и е хубаво да прави - да покаже на приятели и колеги-байкъри нещо хубаво от региона, в който кара.

al написа:Времето ще е хубаво, 16° слънчево с леки облаци, идеално за каране :agree:


Говорили сме с "началника", дано да се погрижи за нашето приятно прекарване. Днес врътнах наоколо - след напоителните дъждове напоследък пясъкът и прахолякът (теренът наоколо е предимно леко песъчлив, което е предимство сега, защото рядко се образува тежка кал) се е "споил" и е приятно за каране :roll2:. Все пак има едно-две места по набелязаното трасе (деренца), където може да се очакват образували се локви и малко кал.

За разлика от миналата година обаче, засега не се забелязват гъби наоколо.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот taurus13 » Нед Окт 16, 2011 4:27 pm

Айде, чакам с нетърпение съботата....и времето този път ще бъде перфектно. :)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Нед Окт 16, 2011 4:36 pm

Специално за теб напомням - началото е 9:30, да не ни гониш пак :D (не че няма да ни стигнеш, де)
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот taurus13 » Нед Окт 16, 2011 4:56 pm

Аз пък да попитам - тия рисунчици с жълти линийки, имаш ли ги като KML или GPX файлове - ей така, да поразгледам къде ще караме предварително. Може да ме огрее някоя мисъл да прескоча до Хисаря на самоход през планината:)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Нед Окт 16, 2011 5:10 pm

Никакъв проблем не е да се прескочи на самоход - има разни варианти, най-късият за теб е може би Климент - Хисаря - има хубав път през планината, но предвид дъждовете напоследък и конкретните особености на тоя път мисля, че ще е доста кален. Малко по-заобиколен, но препоръчван от мен е Сопот - гарата на Сопот - разклонът на пътя Карлово - Войнягово - Войнягово - тел. кула - Хисаря. Имам всички жълти чертички на трак и ще ти ги пусна на ЛС. Може да се договориш и с карловци, ако искат да се включат на самоход (или тези, които искат да се включат на самоход) и да се срещнете на споменатия разклон. Може да се вземе за около 1.5-2 часа.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот Slimy » Пон Окт 17, 2011 10:51 am

За самоход може и аз да се включа, зависи как ще ми се подредяд идващите Рожденни дни, които трябва да посетя :)
Slimy
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1228
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 2:27 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Пон Окт 17, 2011 12:50 pm

Само да информирам напатилите се байкъри от други региони - тук засега не сме помирисвали сняг и като гледам прогнозите - няма голям шанс и за дъжд следващата събота, при това и температурите уж ще се покачат, така че не се очакват "М.Ъ.Р."-изпълнения :D

"Самоходецът" taurus13 говори за придвижване от близките околности на Сопот, евентуално може да се появят и карловски "самоходци", но за по-далечни в същия ден едва ли ще е разумно, освен ако не са много ранобудни, за да се дотъркалят до 9:30 в Хисаря ...
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот t.kyosev » Пон Окт 17, 2011 3:25 pm

sergeh написа:Само да информирам напатилите се байкъри от други региони - тук засега не сме помирисвали сняг и като гледам прогнозите - няма голям шанс и за дъжд следващата събота, при това и температурите уж ще се покачат, така че не се очакват "М.Ъ.Р."-изпълнения :D


Още повече че прогнозата е за повсеместно затопляне. Лично аз очаквам времето да е перфектно за каране. До събота :)
Изображение
Аватар
t.kyosev
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1724
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 9:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот Марин » Пон Окт 17, 2011 7:11 pm

Тази сьбота имахме среща с ранени глигани и пияни ловци за щастие без проишествия . Добре ще е да се уговорим с ловните дружинки в районите , където ще караме .
Марин
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1212
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 7:51 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот taurus13 » Пон Окт 17, 2011 8:09 pm

Мда...няма по неприяно нещо от това, пияния ловец да те помисли за ранения глиган, а след това и ранения глиган да те вземе за пияния ловец. :rofl: ...а ти ходи обаснявай, че си за гъби в гората.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sivval » Пон Окт 17, 2011 8:20 pm

Ловците са в неделя евентуално,а и пътя е с доста добра видимост.И още нещо, мероприятието ни е заевено от Сергей още през септември така ,че ние сме с предимство и трябва да се съобразяват с нас! :rofl:
sivval
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 8:04 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот mover » Пон Окт 17, 2011 8:43 pm

Аре не берете грижа за ловците. Ловци няма да има!
Обадих се където трябва и за да няма инциденти, Зем. Министърът забрани лова около изборите (също и на балотажа).
Притесненията ми са само за мицела. Дали Сергей го е засял на необходимата дълбочина :?: и дали ще докара южняка :praying: да го затопли, за да берем вкусни жълти и оранжеви гъбки (любимките ми "пачи крак" и най-паче "рижинка").
До събота!
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот xcII » Пон Окт 17, 2011 8:51 pm

Ловците няма как да са пияни в неделя до обяд, щото алкохола в събота е забранен, а те са адски стриктни по отношение на забраните. Глигани в неделя, преобладаващо, няма да има щото те ще са на Избори 2011... В събота, ловците ще са пияни от петъка, но това пък това вдига шанса да не те оцелят, ако те вземат за глиган, а глиганите ще са в размисъл как да гласуват на Избори 2011, та няма да излизат поне до обяд. Изводът е, че до обяд и в събота и в неделя ще е идеално за гъбари! След обяд, обаче, си става рисково, поради което е добре маршрута да е такъв, че да е предимно надолце, та да се стига по-бързо крайната точка!
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Пон Окт 17, 2011 10:05 pm

Всички съображения в този изключително прецизен разбор на ситуацията са взети предвид :rofl:. Само положението с мицела го изпуснахме засега, ама да видим до събота каквото може ще направим :idea:.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот taurus13 » Пон Окт 17, 2011 10:24 pm

Така де...да знаем дали да монтираме кошниците на велосипедите.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот Марин » Вто Окт 18, 2011 9:37 am

Тренирате ли или само седите на топло пред компютрите . Изтрийте праха от колелата и смажете веригите . Айде , че и аз се увлякох по писания ША ЗЕМА А СИ ИЗВЪРТА ЕДИН ШАМАР ...
Марин
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1212
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 7:51 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот tisho » Вто Окт 18, 2011 9:47 am

:offtopic:
Бат Весоо, не подкокоросвай хората, ами отивай да въртиш!

А за гъбите - дано има повече!
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Вто Окт 18, 2011 10:04 am

За компенсация при евентуална липса на гъби - ето една снимчица от tisho, направена по същото време и по същия маршрут, но преди 2 години.

Изображение

Марин написа:... Айде , че и аз се увлякох по писания ША ЗЕМА А СИ ИЗВЪРТА ЕДИН ШАМАР ...


Ти по добре вземи си направи една регистрация, стига си писал от профила на сина ти, то се видя, че си се зарибил най-накрая и си се престрашил да доближиш компютър :rofl:.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот Марин » Вто Окт 18, 2011 10:15 am

В момента въртя не ме притеснявайте , защото Бат"Веси е голям карач и кара с много ГАЗ и има много РЯС .
Марин
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1212
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 7:51 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Вто Окт 18, 2011 1:49 pm

За всички, които искат да имат GPS следа (track) - това е от последното ни ходене (с група пловдивчани) през лятото. Единствено липсва частта до тракийската могила, но тя е малка. Файлът е GPX, преименувайте си го.

Track.gpx.txt
(637.57 KiB) 97 пъти
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Чет Окт 20, 2011 9:54 am

Цитирам един отговор на въпрос, получен като ЛС, за да няма объркани:

Няма начин да се залутате в Хисаря :D. Минавайки единствения прелез в града (както съм обяснил по-горе), карате само направо по павираната улица, която свършва до площадчето на този паметник. Преди него има друг, по-нов, но него го подминавате (затова съм сложил и снимката на паметника, да не го объркате) и карате до края на паважа.

GSM-ът ми е 0888 656 822 - Сергей, запишете си го да го имате за въпроси преди тръгване и по време на карането, ако се наложи.

Последните прогнози за времето от тази сутрин за събота бяха за "разкъсана облачност с превалявания на места" - малко вероятно ми изглежда тези места да са по нашия маршрут, но се погрижете, ако реши да ни понапръска и разхлади, да няма изненадани :nono:.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта