Каране в Тетевен на 5 юни

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Каране в Тетевен на 5 юни

Мнениеот Admin » Вто Юни 01, 2021 2:57 pm

В събота, 5 юни, мисля да покарам над Тетевен. За мен карането ще е и работно, т.е. с цел да опиша 1-2 маршрута. Ще има основна и допълнителна програма. Темпото във всички случаи ще е средно към бавно, размотаването за снимки и запис на GPS данни е гарантирано. Техническата трудност на терените е средна (при основната програма) или висока (най-вече при допълнителната програма). Аз ще дойда директно от Гложене, така че няма как да возя някого при мен.
Срещата ще е в 10 ч на площада в Тетевен. От София дотам се стига за час и половина с по-бързо каране и за около 2 часа с по-бавно. Локация: https://goo.gl/maps/eAQjYfkk1QUQscw16. Наоколо има разни закуски и кафета за тези, които дойдат по-рано и имат нужда.
Къде можете да паркирате?
- платено отдясно на главната улица преди площада, идвайки от София: https://goo.gl/maps/gHvQvmo4pxHcnM589 . Цената е 2 лв./ден, т.е. напълно символична.
- пак платено по улицата от другата страна на реката около пазара, но това място е по-трудно достъпно: https://goo.gl/maps/Df9odw92FoeSVdct8
- безплатно около автогарата/стадиона, реално възможностите там са няколко:
--- вариант 1) https://goo.gl/maps/4UCHffDYSEsGk3jW6
--- вариант 2) https://goo.gl/maps/BQ1Jmqwd9Grq11aq5
--- вариант 3) някъде по ул. „Петрахиля“ или ул. „3 март“
Имайте предвид, че събота е пазарен ден в Тетевен и точно около 10 часа паркоместата в центъра не са много.

Основна програма:
Качваме се по пътя към с. Бабинци някъде докъм средата, после по подсичащия път нагоре-надолу под вр. Червен и се спускаме по една пътека право в гр. Тетевен. След това се качваме отново до същата височина, само че този път през вила „Червен“ (ще има и едно стръмно бутане, за разнообразие), караме пак по подсичащия път под вр. Червен и се спускаме по пътека през Боева могила към града.
Всички пътища и пътеки от основната програма са ми познати, т.е. храсталясване в тази част от карането не се очаква. Първата пътека е по-дълга и е със средна трудност - общо взето приятна, но предимно права моторджийска пътека. Втората пътека е по-кратка, но по-технична, в края ѝ може да потърсим някакъв друг вариант, за да избегнем спускане по градските улици.
Дължината на „основната програма“ вероятно ще е около 20 км, съвсем на око го казвам, защото дори не съм го чертал като самостоятелна GPS следа.

Следва обедна почивка, ако има желание, може да седнем в ресторанта хотел „Еница“ или пък да ядем нещо на крак.

Допълнителна програма:
Тук има няколко варианта, като решението ще бъде взето от всички заедно или от всеки поотделно. :D
Вариант 1 е да се отправим на проучвателно каране за още един маршрут с дължина 20-25 км. Храсталясването при този вариант е твърде вероятно - искрено ще се учудя, ако ни се размине. На мен доста ми се иска да го пробвам, но зависи по кое време ще сме приключили с основния вариант.
Вариант 2 е да се качим с част от колите до Бабинци, оставяйки една долу, която после да качи шофьорите на другите коли. От Бабинци ще направим спускане към Тетевен по общо три различни пътеки, от които едната е БОЧ, другата трудна, а третата е не много трудна, но все пак технична. До началото на първата имаме бутане, а между втората и третата кратко изкачване.
Вариант 3 е да направим 1-2 спускания по трасето за детското DH състезание.
Вариант 4 е да се приберем по живо, по здраво, ако първата част от карането ни е била достатъчна.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Каране в Тетевен на 5 юни

Мнениеот Yash » Вто Юни 01, 2021 3:44 pm

Аз съм навит, стига да има някой с място в кола.
София, Люлин.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Каране в Тетевен на 5 юни

Мнениеот sos » Чет Юни 03, 2021 7:47 am

Двама решихме да се включим в това много обещаващо каране :D Имаме две места свободни за колела и хора. Ако някой иска да го возим ще трябва да бъде в 8ч. сутринта пред входа на Българска Телеграфна Агенция. :wavey:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Каране в Тетевен на 5 юни

Мнениеот Admin » Чет Юни 03, 2021 9:21 pm

Аз обаче при днешното каране нещо се разболях и изнемощях. :crap: Така че не е сигурно дали ще карам в събота - казвам го, за да не прецакам нечий уикенд. Утре сутринта ще видя как съм и ще пиша дали ще се случи карането, или не. Съжалявам!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Каране в Тетевен на 5 юни

Мнениеот sos » Пет Юни 04, 2021 7:32 am

Admin написа:Аз обаче при днешното каране нещо се разболях и изнемощях. :crap: Така че не е сигурно дали ще карам в събота - казвам го, за да не прецакам нечий уикенд. Утре сутринта ще видя как съм и ще пиша дали ще се случи карането, или не. Съжалявам!


Пиши когато имаш яснота :dontknow:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Каране в Тетевен на 5 юни

Мнениеот Admin » Пет Юни 04, 2021 7:33 am

Пиша, за съжаление няма да правя сериозно каране в събота, дори и след хубаво наспиване не съм в кондиция. Мислете други варианти, много съжалявам. :(
Аз колелото ще си го взема, за да се лекувам с някакви леки разходки на чист въздух.
Възможно е също така да покарам по-сериозно в неделя, но явно ще го решавам в последния момент, така че не си правете плановете по мен.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта