Бургас и околноста

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Бургас и околноста

Мнениеот BetoStam » Вто Май 22, 2012 9:25 pm

Здравейте, от скоро съм се надъхал да обикалям с колелото, но не знам пътищата.
Някакво каране в почивните дни замисля ли се?
BetoStam
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 20, 2012 12:55 pm

Re: Бургас и околноста

Мнениеот iliqnboshev » Чет Май 24, 2012 7:34 pm

Здравейте
Неделя след 4-5 съм свободен ако искате може да покараме
Телефон: 0889 09 53 94 Илиян
Карам ферини р3 без никакви подобрения
Ако има навити да се обаждат аз със сигурност ще покарам след 4-5 :)
Не влизам много във форума затова по добре или звънете или SMS
iliqnboshev
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Дек 04, 2011 9:46 pm

Re: Бургас и околноста

Мнениеот Grudinio » Вто Сеп 04, 2012 4:18 pm

Здравейте! Има ли сериозни хора от Бургас или по-точно от Меден Рудник?
Grudinio
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Чет Юни 28, 2012 12:55 pm

Re: Бургас и околноста

Мнениеот dob » Вто Ное 06, 2012 10:36 am

Прессъобщение на Община Бургас от днес, 06 ноември 2011:

"Днес от 16.30 часа в Заседателната зала на Община Бургас ще започне работна среща между представители на колоездачни клубове, заинтересовани страни, контролните органи, проектантите и представителите на Общината по проекта „Интегриран градски транспорт на Бургас”.
На нея ще бъдат обсъдени резултатите от предварителното обследване и предложението на проектантския екип за изграждане на мрежа от велоалеи в рамките на Бургас и кварталите на града.
Проектът предвижда подобряване на достъпа и увеличаване на възможностите на велосипедистите да се придвижват в градска среда с цел велосипедният транспорт да се превърне в алтернатива на другите видове транспорт в рамките на града ни.
При реализирането на проекта ще бъдат изградени изцяло нови велоалеи, ще се маркират трасета и ще се удължат съществуващите такива. Ще се изградят велостоянки и паркинги за велосипеди.
Идентифицирани са възможности за реализиране на 35 км. потенциални веломаршрути в централната част на града, 15 км. в периферната част на града и 10 км. в отдалечените крайградски райони.
Стремежът ни е на тази среща да се дадат повече мнения и предложения, за да се приложи най-добрият опит за подобряване на ефективността при изработването на проектната документация и изпълнението на строителството по проекта."
automatic crystal remote control
they come to move your soul
Аватар
dob
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1413
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 2:03 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот YordanDanev » Пет Ное 09, 2012 12:48 am

Това е супер, особенно велостоянки и места за паркиране и заключване на велосипедите. Кога ще настигнем германците по това отношение.
Аватар
YordanDanev
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 9:51 am
Местоположение: Сл.бряг - Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот eMkyyy » Пон Фев 11, 2013 10:06 am

Колеги намерих този маршрут вчера и тази сутрин го очертах.Намира се до с.Изгрев което е на 5км от град Царево общо прави около 65км от Бургас.
Пътя е само планински до един от най-високите върхове.Разстоянието е 4км до горе (от селото) и е много голямо изкачване ,но си заслужава за спускането.
До половината може да се стигне с кола за да се улесни прехода до горе ,но до горе не може пътят е черен с много камъни , дървета , кал(типичния за МТБ) един Оффроад джип би се справил.Гледката от горе е убийствена а после има 4км спускане до селото по планинския път и още 5км асвалтов път до градът (Царево) като надолнището е много голямо и се събира едно 9-10км спускане общо.
Сега нестава да се ходи защото от тези дъждове е МНОГО кално и е много опасно за спускане с колело.
Ето и маршрута:
http://www.bikemap.net/route/1977130#la ... ype=hybrid
eMkyyy
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Яну 24, 2013 1:09 pm

Re: Бургас и околноста

Мнениеот hrisko » Вто Апр 30, 2013 8:41 pm

Евала за тая тема , само ако знаете от колко време си търся дружки да карам с тях , било то в Тополица , Отманли или просто някъде из Странджата , само да имам компания да си кажа 2-3 приказки ,че направо ми писва вече , все сам ... ако ще има някакво каране пишете ми моля ви се било то на лс , тука или в skype ( hristiqn_jelev ) ! Поздрави от Бургас ! :beer:
П.С. между другото аз живея в Лъка ( на 5км от Каблешково и на 15км от Бургас ) и съм си изкопал 2 трасенца може да дойдете да покараме :)
hrisko
 
Мнения: 232
Рейтинг: 990
Регистриран на: Чет Май 24, 2012 2:02 pm
Местоположение: Burgas

Re: Бургас и околноста

Мнениеот AlexTeam » Вто Юни 11, 2013 1:25 pm

Аз и моят приятел от Бургас )))
Аватар
AlexTeam
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 8:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот vess_csm » Съб Юли 13, 2013 9:32 am

Момчета, има ли готини маршрути от Сарафово?
ще съм там една седмица и ми се иска да взема и колелото. Става дума за ХС, шосейка нямам.
Дали има готин път от Сарафово до Бургас?

http://www.bikemap.net/route/1140721

гледам този маршрут е готин, но има ли възможност да не е по пътя?
Аватар
vess_csm
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 11:09 am

Re: Бургас и околноста

Мнениеот AlexTeam » Нед Юли 14, 2013 9:31 am

Здрасти

2 варианта за това как да стигнем до Бургас Сарафово.

1. от морето, на дъното
2. по долина

и след солници до морската градина
Аватар
AlexTeam
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 8:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот alex_sarafovo » Чет Авг 01, 2013 10:43 am

Съжаляваме: Google Translate

Здравейте, тази събота (03.08), че ще се вози от Сарафово до Елените и назад по протежение на морския бряг (избягване на път Е87). Ако някой желае да участва ние може да започне от Бургас около 8.30 от градски плаж.

Вече съм яздил от Сарафово до Слънчев бряг миналата седмица, описание на маршрута:
- Бургас плажа
- Сол фабрика
- Изкачване до Сарафово и чрез нея
- Трева пътя по скалите (близо до гледане на кула) до Поморие насип
- Чрез ярда строителството на хотелите велосипедна алея и през града до калните полета
- През пясък шиш близо кални полета за първи Ахелой плажа
- Около 1 км близо E87 (широк крайпътна там) да Ахелой къмпинг
- През Мидия хотел Cape комплекс Marina
- Трева пътя за Равда
- Чрез Равда от Иван Вазов улицата до Несебър
- Хан Крум улицата до Слънчев бряг
- Главната улица през Слънчев бряг до Свети Влас и спестени бъдещите до Елените

Пълен маршрут дотам и обратно ще бъде на около 100 км. Не е Задължително е връщаме толкова до Елените - ние може да се върне при Ахелой или Равда.

Вие ще трябва:
- вода
- Резервни гуми
- Опит от 30+ км вози

Аз ще се вози от Бургас, само ако някой искат да участват, в противен случай аз ще се вози от Сарафово.
alex_sarafovo
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 25, 2013 4:19 pm

Re: Бургас и околноста

Мнениеот YordanDanev » Чет Авг 01, 2013 10:47 pm

Като имаш желание да ходиш до Елените, по-добре покарай още малко и отиди до Емине. Направи една нощувка някъде в гората над Елените и пак обратно. Най-добре е някой да те закара с кола до Елените и вечерта да те вземе, а ти сам или с компания да си караш на воля в гората.
Аватар
YordanDanev
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 9:51 am
Местоположение: Сл.бряг - Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот upgradeyourlife » Чет Юли 22, 2021 10:03 am

Здравейте,
до колегите от Бургас и околността - има ли безопасен начин да се стигне от Поморие до Сарафово?
На google maps виждам, че единствената връзка е по главния път и след кръговото по пътя с 2 платна, където ограничението на скоростта е 70.
Не съм бил в района от много години и не съм запознат. Ако има някоя друга алтернатива ще се радвам да я споделите :)
upgradeyourlife
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 08, 2017 4:34 pm

Re: Бургас и околноста

Мнениеот Goshko » Чет Юли 22, 2021 10:56 am

Здравей, аз съм карал от Поморие до Сарафово само по черни пътища миналата година между обработваемите земи, лозя и овощни градини. Опитвам се да прикача трак, но излиза съобщение, че разширението GPX не е разрешено.
Goshko
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юни 02, 2020 3:16 pm

Re: Бургас и околноста

Мнениеот gssatcc » Чет Юли 22, 2021 12:59 pm

Серията е от 7 клипчета, цялото Черноморие: https://www.youtube.com/watch?v=2ovWvrpGKU4
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Бургас и околноста

Мнениеот upgradeyourlife » Пет Юли 23, 2021 3:43 pm

Goshko написа:Здравей, аз съм карал от Поморие до Сарафово само по черни пътища миналата година между обработваемите земи, лозя и овощни градини. Опитвам се да прикача трак, но излиза съобщение, че разширението GPX не е разрешено.

Мерси.

gssatcc написа:Серията е от 7 клипчета, цялото Черноморие: https://www.youtube.com/watch?v=2ovWvrpGKU4

Мерси, във част-а става ясно, че се кара по шосето. Малко ми се струва опасно защото там ограничението е 70, но като няма алтернатива...
upgradeyourlife
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 08, 2017 4:34 pm

Re: Бургас и околноста

Мнениеот Франко » Пет Юли 23, 2021 7:11 pm

Не се кара по шосето. Излизаш от Поморие и караш плътно покрай буните (по бетона), излизаш на черен път, който върви нагоре към едно селище в нивите. Като стигнеш до него има асфалт в посока към главния път. Точно преди да стигнеш до него (главния път) има черен път вървящ успоредно на главния и по него стигаш до Сарафово.
Франко
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am

Re: Бургас и околноста

Мнениеот upgradeyourlife » Съб Юли 24, 2021 8:06 pm

Мерси за подробното описание :beer:
upgradeyourlife
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 08, 2017 4:34 pm

Предишна

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта