Многодневно ХС-шосе из южните БГ планини

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Многодневно ХС-шосе из южните БГ планини

Мнениеот dob111 » Пет Авг 05, 2011 4:18 pm

Здравейте, приятели,

Лятото безмилостно и прекрасно се изнизва, но се надявам култовият месец август да ни зарадва с един сух и горещ антициклон, така че решил съм да направя едно запомнящо се многодневно каране.

Идеята ми е да се кара главно в посока запад-изток из южните БГ планини - Родопи, Сакар, Странджа и да се излезе на Ахтопол(евентуално). Мисля, да е около 10 дневно пътуване. Като терен - живописен междуселски асфалт и ясни черни пътища. Ще се избягват оживени първокласни пътища или прекалено неясни и трудни пътеки, който ще нарушат ритъма на пътуването. Ориентир - туристически карти, GPS, питане. Спането - мисля да е с възможно най-лека екипировка, само със спален чувал, шалте и дъждобран, като евентуално може да се нощува и в хижи. Храна - ще се купува ежедневно от селата по пътя. Темпото - мисля, че 100км средно на ден може да се мине, като МНОГО зависи от терена и височината за преодоляване. Начални точки на карането - смятам да се тръгне от място, където БДЖ може да ни закара - Добринище, Петрич... Крайни точки, пак БДЖ места. Маршрута - като глобална посока от запад на изток, като ежедневно ще вземаме решение за конкретния дневен преход.
Мисля, да се тръгне края на идната работна седмица(около 12 август, петък), така че който има желание може да се организира.
Който се чувства ДОСТАТЪЧНО ФИЗИЧЕСКИ ПОДГОТВЕН, вело-изправен и позитивно мотивиран, може да ми пише на ЛС или тел. 0876 248368 - Добри.
:beer:
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Многодневно ХС-шосе из южните БГ планини

Мнениеот dob111 » Вто Авг 09, 2011 1:12 am

Искам да внеса едно уточнение относно идеята ми за това епично лятно вело приключение. Аз съм лаком за каране, но 10 свободни дни са лукс за много хора. Така че ако някой се обади и сформираме някаква група, то времето и маршрута ще бъдат напаснати според нуждите НИ. Т.е. нищо не е решено и ултимативно поставено и всичко подлежи на позитивна уговорка. :beer:
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Многодневно ХС-шосе из южните БГ планини

Мнениеот dob111 » Пет Авг 12, 2011 10:45 am

Времето се оправя, идеята за това каране остава валидна!
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Многодневно ХС-шосе из южните БГ планини

Мнениеот феромагнитен » Пет Авг 12, 2011 12:39 pm

Аз успях да си взема моята доза лятно каране тази година. Преди дни се завърнах от 13 дневно пътешестване на юг от Бургас, през странджа и малко през останалите полета български. Силно препоръчвам този начин на пътуване, опознаване и спортуване. Просто е прекрасно, няма по-добър начин да опознаеш родната природа, селца, хора, история.
Пожелавам ви успех, късмет и добро настроение!

Ако имате питания за странджа, на среща съм :look:
феромагнитен
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1287
Регистриран на: Нед Ное 07, 2010 1:49 pm
Местоположение: София

Re: Многодневно ХС-шосе из южните БГ планини

Мнениеот dob111 » Пон Авг 15, 2011 2:13 pm

Ами страхотно, а къде нощува, имаше ли спътници? Наистина с байк да се СКИТА е чудесно. Само топло и сухо време да има.
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Многодневно ХС-шосе из южните БГ планини

Мнениеот феромагнитен » Вто Авг 16, 2011 5:51 pm

Страхотно, да...Имах си спътничка, спахме както дойде - на палатка, на чувал, при хора. Наистина времето се оказа благосклонно към нас и ни пожали откъм дъжд и гняс.
Жалко, че все още нямаш спътници. Пожелавам успех! :peace:
феромагнитен
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1287
Регистриран на: Нед Ное 07, 2010 1:49 pm
Местоположение: София

Re: Многодневно ХС-шосе из южните БГ планини

Мнениеот dob111 » Съб Авг 20, 2011 11:48 am

Някой да му се тръгва на вело скитане в началото на идната седмица? Времето го дават разкошно. Не обявявам конкретен маршрут, за да може и спътникът ми да реши с мен накъде да поемем, но ми се ще да е на юг и да тръгнем от БДЖ място- например с влак до ПЕТРИЧ или ДОБРИНИЩЕ и оттам на чувал и на хижи, като въртим с леки раници и стегнато темпо(каквото и да означава това). :beer:
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Многодневно ХС-шосе из южните БГ планини

Мнениеот xcII » Съб Авг 20, 2011 8:45 pm

добре си го замислил, макар че 100км. / ден за мен не е оферта, даже да включва и асфалт. според мен, ако посочиш конкретен маршрут, ще хване повече "декиш" във Форума, макар че това също не е сигурно.. от челен опит ти го казвам :). При всички положения, успех и дано си намериш компания, че иначе не си е работа, даже си е опасно в планинските участъци.. :peace:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Многодневно ХС-шосе из южните БГ планини

Мнениеот Сашо » Чет Авг 25, 2011 1:06 pm

xcII написа:...според мен, ако посочиш конкретен маршрут, ще хване повече "декиш" във Форума...

Като има конкретен маршрут ми се ограничава чувството за свобода. dob111 добре го е измислил - взима си спалния чувал и тръгва на където му видят очите и спи където намери. Точно тия неща ме мотивират да си преодолявам мързела и да карам. :agree:

Аз другата седмица съм свободен и ако не вали мисля да пътешествам из планините в горния стил. На някой ако му се идва да казва. :beer:
Аватар
Сашо
 
Мнения: 308
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 10:13 am

Re: Многодневно ХС-шосе из южните БГ планини

Мнениеот xcII » Чет Авг 25, 2011 1:20 pm

@Сашо
Като има конкретен маршрут ми се ограничава чувството за свобода


Разбирам те какво имаш предвид. Това е формулата за 1-5 човека макс и то не какви да е и хомогенни като издръжливост, техника и т.н.. Ама точно затова и dob111 си го е пуснал в секция "Индивидуални карания", предполагам.. :agree:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Многодневно ХС-шосе из южните БГ планини

Мнениеот dob111 » Чет Авг 25, 2011 1:58 pm

Все пак е най-хубаво хората да са себеподобни като темпо и теперамент. :) Бързото уморява бавното, бавното уморява бързото.
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта