Двудневно около Велинград

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Двудневно около Велинград

Мнениеот andriii » Вто Авг 20, 2019 11:41 am

Здравейте, можете ли да предложите двудневен маршрут с начало и край Велиград.Крос кънтри :) Идеята е да стане голям кръг,да се остави колата в града и може с теснолинейката до Аврамово и горе каране, спане в някое село и на другия ден връщане към града пак. Говорим за около 40-50 км на ден. Не ми се искам 2 дена кръгови еднодневки от и до Велинград.
Благодаря предварително :)
andriii
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: Двудневно около Велинград

Мнениеот Lucky Loser » Вто Авг 20, 2019 2:12 pm

Здравей !

През 2017-та с един приятел направихме маршрута Аврамово - Орцево - Грашево - Велинград - https://www.komoot.com/tour/39628469. По така начертания маршрут се събират 60 км. В случая стигнахме до Аврамово с кола, защото ни се събираха 2 по-големи карания с ден почивка. Но ти спокойно можеш да си го изкараш от Велинград до Орцево, там да спиш в къщата за гости и на другия ден да продължиш към Велинград. Ще се съберат 80+ км.

Другия еднодневен маршрут, който можеш да направиш е Аврамово - Кръстава - Грашево - Велинград - https://www.komoot.com/tour/39678666. Качваш се на влака до Аврамово, връткаш тия 43/4 км и на другия ден си готов за нещо ново.. като например еднодневно от Велинград до Милеви Скали - https://www.komoot.com/tour/39628469. Там се събират има-няма 60 км.

Гарантирам ти на гледки ще се нагледаш ! Има приятни спускани, не толкова приятни(за някои) изкачвания, но разходката си заслужава :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Двудневно около Велинград

Мнениеот MartinBG » Вто Авг 20, 2019 5:40 pm

Велинград - Беглика - яз. Голям Беглик - Сърница - Доспат (спане) - към 85км, почти изцяло по черни пътища.
Вторият ден - обратно, като има варианти да промениш малко маршрута в някои участъци (напр. да обиколиш яз. Голям Беглик от другата страна).

Алтернативно - ако тези километри са ви много, може да спите в Чатъма на яз. Г. Беглик и втория ден да направите някое кръгче в района, преди да се върнете към Велинград.
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Re: Двудневно около Велинград

Мнениеот sailman » Пет Авг 23, 2019 8:07 am

Можеш да поразгледаш за идеи тук или тук. Има цели маршрути, отделни отсечки, обща информация...
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Двудневно около Велинград

Мнениеот andriii » Пет Авг 23, 2019 11:11 pm

Благодаря на всички ви. Начертахме си на gpsies 2-3 трака, остава само да ги изпълним :beer:
Лек уикенд на всички :D
andriii
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: Двудневно около Велинград

Мнениеот andriii » Пон Авг 26, 2019 5:09 pm

Здравейте, изкарахме следните следи:
1.Събота- https://www.gpsies.com/map.do?fileId=xkpiamlcbdjfvsuf Много приятен XC маршрут-асфалт в началото и после само хубави черни пътища. Спахме на Каратепе в къща "Меандрите"-силно я препоръчвам. Много чиста, евтина и с любезни домакини. Чести гости са им велосипедисти. Хубаво е да им кажете, че сте такива и да ви измислят нещо за ядене, за да не носите. Иначе не готвят за гостите на къщата, а и наоколо няма магазин или каквото и да е било.
2.Неделя- https://www.gpsies.com/map.do?fileId=hivkorzqxicfiffx До върха всичко идеалка-не усещаш качването по черни пътища. После пътека надолу, къде се губи леко къде не, става и черен път и после пак пътека. Меко казано гадно беше около 30 км-вертикалната черта на денивелацията, където е много обрасло и много стръмно. Едвам се ходи без колело :):) Може би опция е да се отделите от трака вдясно по черни пътища за камиони , които слизат в дерето до макадамения път :)
andriii
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: Двудневно около Велинград

Мнениеот Vatman » Вто Авг 27, 2019 10:22 am

andriii написа:Здравейте, изкарахме следните следи:
=== После пътека надолу, къде се губи леко къде не, става и черен път и после пак пътека. Меко казано гадно беше около 30 км-вертикалната черта на денивелацията, където е много обрасло и много стръмно. Едвам се ходи без колело :):) Може би опция е да се отделите от трака вдясно по черни пътища за камиони , които слизат в дерето до макадамения път :)


За съжаление сте минали по пешеходния маршрут, който не се ползва много... при слизане от върха при първия разклон наляво се слиза в дерето, където има прекрасни черни пътища покрай реката - сенчесто, прохладно, красиво... вода навсякъде... може и вдясно от трака, но не е толкова добре колкото другия вариант...
Vatman
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 2:00 pm
Местоположение: с. Каменица, община Велинград

Re: Двудневно около Велинград

Мнениеот Lucky Loser » Вто Авг 27, 2019 10:35 am

Vatman написа:при слизане от върха при първия разклон наляво се слиза в дерето, където има прекрасни черни пътища покрай реката - сенчесто, прохладно, красиво... вода навсякъде...

Точно този направихме преди 2 седмици(надявам се не бъркам конкретния черен път) - от (почти) Голяма Сютка до асфалтовия път за Сърница - 1 час и 5 мин спускане - реката долу шумоли, камъчета по самия път, за да не е прекалено еднообразно - голям кеф :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Двудневно около Велинград

Мнениеот andriii » Вто Авг 27, 2019 12:04 pm

аххахах късметлиии..нищо де, приключение малко..Другия път оттам, даже съм си намерил и варианти. От Каратепе къщата-към Беглика и наляво през деретата и рекичката до Велнград-обикаля се масива на Сютката- 50 км и само 600 м + денивелация :)
andriii
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: Двудневно около Велинград

Мнениеот Lucky Loser » Вто Авг 27, 2019 1:15 pm

Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Двудневно около Велинград

Мнениеот Yash » Вто Авг 27, 2019 1:22 pm

Lucky Loser написа:Te - https://www.komoot.com/tour/85383931 :)

Как решихте логистиката?
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Двудневно около Велинград

Мнениеот Lucky Loser » Вто Авг 27, 2019 1:58 pm

Какво точно имаш предвид ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Двудневно около Велинград

Мнениеот Vatman » Вто Авг 27, 2019 2:25 pm

Този маршрут трябва да се планира с преспиване така, че колите остават в началната точка... мееега готин трак, но не може за един ден в двете посоки... е, може, ама ако се замръкне, баба меца мое да дойде на гости...
Vatman
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 2:00 pm
Местоположение: с. Каменица, община Велинград

Re: Двудневно около Велинград

Мнениеот Yash » Вто Авг 27, 2019 7:05 pm

Lucky Loser написа:Какво точно имаш предвид ?

Всъщност да. Направили сте кръгов маршрут?
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Двудневно около Велинград

Мнениеот Lucky Loser » Вто Авг 27, 2019 9:12 pm

Yash написа:
Lucky Loser написа:Какво точно имаш предвид ?

Всъщност да. Направили сте кръгов маршрут?

Не, тръгнахме от стената на язовир Беглика, имахме работа за вършене там, та ни закараха с кола. Колата я върна приятел, а ние върти, върти.. :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта