Брацигово - първи и втори тур

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Брацигово - първи и втори тур

Мнениеот Admin » Сря Юни 03, 2020 9:27 am

Тази тема бе направена след отделяне на мненията от темата за работни карания. Онази ще остане само като обяснителна за това какви са тези карания, как може човек да научи за тях и да се включи. А пък за всяко каране вече ще пускам отделна тема, за да не стават обърквания.

Брацигово - 4 юни
Извънредното положение обърка доста планове, включително и такива за работни карания, но вече идва време и за тях. Първото такова, което обявявам публично, макар и в последния момент, ще бъде утре в Брацигово. Извинявам се, че нямаше как да пиша по-рано - в действителност дори още не съм начертал проектомаршрута, така че този път всичко се случва в последния момент.
Карането ще е еднодневно, в четвъртък, 4 юни. Тръгването от София ще е в диапазона 7:30 - 8:00 ч, връщането не се знае кога. Началната точка ще е гр. Брацигово или с. Жребичко - ще обявя това довечера. Както казах, още не съм съставил маршрут, но планът е да караме цял ден, т.е. дължина около 30-40 км и сумарно изкачване над 1000 м. Районът ми е напълно непознат, така че са възможни всякакви сценарии - от пълен кеф до храсталясване и бедстване. Трудността на терените също може да варира от ниска до висока. Ще гледам да включа в маршрута и някакви пътеки, но точно това обикновено крие най-големи рискове от храсталясване. ;) Ако някой познава района и може да сподели информация за читави пътеки или готини маршрути, ще се радвам да го направи.
За това каране мога да поема като разход само транспорта на хората в моята кола, а тя се запълни преди дори да е ясно кога точно ще е карането. Така че всеки друг е добре дошъл в режим обикновено приятелско каране. За да мога да координирам нещата, добре е всеки желаещ да сподели тук или на [email protected] дали има превоз (включително свободни места за други хора) или търси такъв и в кой квартал се намира.
Ако има хора от района на Пазарджик, Пловдив и региона, които ще се включат направо там, ще се разберем за мястото и часа довечера.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Работни карания на MTB-BG.com

Мнениеот Reshinup » Сря Юни 03, 2020 10:06 am

И аз ще се включа в карането. Имам място за още 3ма човека в колата и 2 колела. Тръгвам от Младост 2.
Аватар
Reshinup
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 13, 2019 9:40 am

Re: Работни карания на MTB-BG.com

Мнениеот malak » Сря Юни 03, 2020 3:41 pm

Аз няма да мога. На работа съм. :crap:
malak
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Нед Дек 03, 2017 10:56 pm

Re: Работни карания на MTB-BG.com

Мнениеот Admin » Нед Юни 07, 2020 9:10 pm

Брацигово - 9 юни
Второто работно каране в района на Брацигово мисля да е във вторник, но не е 100% сигурно, защото прогнозата за цялата седмица е доста дъждовна и неприятна. Все пак има някакъв шанс вторник да се окаже горе-долу приличен, но има и голяма вероятност за дъждове в следобедните часове.
Затова планът за каране ще е следният:
- Сравнително ранно тръгване, хубаво е най-късно в 8:00 да напуснем София, за да може към 10:00 да започнем карането.
- Карането няма да е по един цял маршрут, а всъщност ще направим две карания - сутрешно и следобедно.
- Сутрешното ще започне и завърши в с.Розово над Брацигово. Дължина около 18 км, изкачване 500-600 м, основно по асфалт. След това родопско „равно“ и спускане по черни пътища.
- Следобедното каране (ако времето изобщо позволи!) ще е в района между с. Равногор и курорта Атолука, като ще проучим няколко отсечки, но така, че в никой момент да не сме много далече от някоя от тези две точки, т.е. при силно влошаване на времето да сме близо до цивилизацията. Отделно от това се надявам по отсечките да има заслони или други места, където да можем да се скрием, ако ни хване някой порой. Но като цяло ще следим внимателно обстановката и при нужда ще прекратим карането преждевременно.
- Между Розово и Равногор ще се придвижим с автомобили, което означава, че е хубаво всички велосипеди да се слагат и свалят по колите без разглобяване, което пък намалява възможните спътници за моята кола до 1 човек. Така че ако има повече желаещи, ще трябват още коли. Горивото за моята кола си го поемам аз, но за другите коли ще трябва да си го поделят участниците.
- За обяд може да потърсим хапване в Равногор, но не разчитайте само на това, носете си някакви енергийни десерти или суха храна за планината, още повече при вероятността да се надлъгваме с дъжда.
- По принцип карането ще запълни целия ден, общо могат да се съберат около 40 км с 1200 м денивелация + снимане + почивки и евентуално лутане. Първото каране ни отне 9 часа + 4 часа отиване и връщане.
- Окончателния план ще го направя, когато видим колко са желаещите и ако прогнозата не се влоши съвсем. Пак казвам, има вероятност карането да отпадне изцяло, ако утре нещата започнат да изглеждат твърде зле... Затова не е удачно някой да си пуска отпуск за него, подходящо е само за хора, които по една или друга причина са свободни във вторник и има с какво да си го запълнят, ако планът пропадне.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Работни карания на MTB-BG.com

Мнениеот Джанджев » Нед Юни 07, 2020 9:57 pm

Здрасти,

Утре ще видя пускат ли ме ден отпуска колегите и ще ти потвърдя, ако има място все още. :beer:
Shturkur Bike Team
Аватар
Джанджев
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Вто Сеп 08, 2009 6:21 pm
Местоположение: София

Re: Работни карания на MTB-BG.com

Мнениеот jafiso » Нед Юни 07, 2020 10:11 pm

+1 за Вторник, Влади
Bahur Bike Team
Аватар
jafiso
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 14, 2012 2:36 pm

Re: Работни карания на MTB-BG.com

Мнениеот didomi » Нед Юни 07, 2020 10:39 pm

Здрасти,
И аз съм за ако има място, или някой иска да си разделим горивото. На моята кола имам общо два IVTEC багажника, единият е за мен.
Аватар
didomi
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 15, 2013 9:53 pm

Re: Работни карания на MTB-BG.com

Мнениеот malak » Пон Юни 08, 2020 8:40 am

Здрасти.
Брои и мен. Очаквам едно приятелче да ми потвърди дари ще може да дойде. Аколине ще мога да взема един човек. По късно ще пиша.
malak
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Нед Дек 03, 2017 10:56 pm

Re: Работни карания на MTB-BG.com

Мнениеот Admin » Пон Юни 08, 2020 9:48 am

Забравих да пиша да посочвате две важни неща:
1. Кой има кола и евентуално свободно място в нея, респективно кой е без кола и търси място.
2. В кой квартал пребивавате.
Засега аз виждам налични три коли с общо 6 места. Хората сме общо 6-7 (Мери още не е писала тук, а пък Джанджи още не е ясен).
Между другото, прогнозата продължава да се „гъне“ във всички посоки - за момента петък-събота изглежда по-добре, а вторник-четвъртък зле. Така че ще изчакам още няколко часа за окончателното решение, макар че точно в тоя период прогнозите май важат само за 1-2 часа напред...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Работни карания на MTB-BG.com

Мнениеот jafiso » Пон Юни 08, 2020 10:02 am

jafiso написа:+1 за Вторник, Влади

Търся място. Гео Милев.
Bahur Bike Team
Аватар
jafiso
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 14, 2012 2:36 pm

Re: Работни карания на MTB-BG.com

Мнениеот Джанджев » Пон Юни 08, 2020 10:50 am

Admin написа:Забравих да пиша да посочвате две важни неща:
1. Кой има кола и евентуално свободно място в нея, респективно кой е без кола и търси място.
2. В кой квартал пребивавате.
Засега аз виждам налични три коли с общо 6 места. Хората сме общо 6-7 (Мери още не е писала тук, а пък Джанджи още не е ясен).
Между другото, прогнозата продължава да се „гъне“ във всички посоки - за момента петък-събота изглежда по-добре, а вторник-четвъртък зле. Така че ще изчакам още няколко часа за окончателното решение, макар че точно в тоя период прогнозите май важат само за 1-2 часа напред...


Аз кола имам, ама нямам никакъв багажник, та предпочитам да се возя ако може. Във Фондови жилища съм (срещу Кауфланда до затвора в Банишора). Ама мога да врътна с колелото до стартовата точка. Петък-събота #нимоа, така че ако не е за утре ме задраскайте. Иначе с работата съм лесен - и утре сутринта мога да кажа ще ходя или не за деня, така че мога да изчакам с решението до последно.
Shturkur Bike Team
Аватар
Джанджев
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Вто Сеп 08, 2009 6:21 pm
Местоположение: София

Re: Работни карания на MTB-BG.com

Мнениеот beauty » Пон Юни 08, 2020 11:53 am

Аз се включвам и участвам в транспорта на Младост 2 на Митака;) За него участвам и плюс 1 за Ники, но той ще знае по-късно днес.
beauty
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 4:15 pm

Re: Работни карания на MTB-BG.com

Мнениеот malak » Пон Юни 08, 2020 1:01 pm

За сега съм сам. Мога да взема двама + едно колело.
От Казичене съм, но мога дамина да взема някой или да дойда на сборен пункт ако има.
malak
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Нед Дек 03, 2017 10:56 pm

Re: Работни карания на MTB-BG.com

Мнениеот Admin » Пон Юни 08, 2020 3:51 pm

Честно да ви кажа, писна ми да гледам прогнозата - навсякъде различно, като цяло има шансове за реален дъжд следобед, ама порой ли ще е или просто преваляване, никак не се знае. Затова предлагам да ходим, пък там каквото излезе. В момента тъкмо сме се събрали идеално като брой хора (6) и коли (3), така че фиксираме нещата и каквото сабя покаже. Който може (поне шофьорите) да с вземе комплект сухи дрехи, които да го чакат в колата. И задължително якета за дъжд. ;)
Ще определя две срещи:
7:15 пред стадион „Васил Левски“;
7:45 при OMV-то на Цариградско преди Горубляне, т.е. след Метро като се продължи в посока Пловдив и се слезе по моста, веднага вдясно: https://goo.gl/maps/VjrBoJHLiQZdTQPp7
Мери ще дойде там, предполагам, че за Радослав (malak) също ще е удобно да се яви там.
Аз ще спра първо пред стадиона и предлагам Джанджев да дойде там. Поле ще мина и през OMV-то, за да се разберем и доразпределим, ако трябва.
didomi да пише къде му е по-удобно да дойде, защото за Влади и двете точки май са еднакво отдалечени.
При OMV-то ще решим дали да шофираме в пакет или всеки за себе си, но целта ни е с. Розово над Брацигово. Не знам там къде точно ще е удобно за спиране, но от сателит изглежда като да става ето тук: https://goo.gl/maps/oSguvxLqJbtSHwWw5.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Работни карания на MTB-BG.com

Мнениеот Джанджев » Пон Юни 08, 2020 4:12 pm

Admin написа:...
Аз ще спра първо пред стадиона и предлагам Джанджев да дойде там...


Предложението се приема. 07:15ч. съм там. :agree:
Shturkur Bike Team
Аватар
Джанджев
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Вто Сеп 08, 2009 6:21 pm
Местоположение: София

Re: Работни карания на MTB-BG.com

Мнениеот malak » Пон Юни 08, 2020 5:57 pm

7:45ч съм на OMV на Горубляне. :beer:
malak
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Нед Дек 03, 2017 10:56 pm

Re: Работни карания на MTB-BG.com

Мнениеот kibikoff » Вто Юни 09, 2020 9:36 pm

валя ли ви?
за един преател питам ...
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Работни карания на MTB-BG.com

Мнениеот Admin » Сря Юни 10, 2020 9:44 am

Не, минахме между капките. Голям късмет имахме. :evil:
Използвам повода да кажа за тези, с които говорихме, че следващото каране може да е в петък... ами няма да е! Прогнозата за петък се влоши, а предпочитам да не се надбягваме непрекъснато с дъжда. Засега се очертава третото каране в Брацигово да е следващата сряда (17 юни), но за него ще пусна отделна тема след 1-2 дни, като видя накъде ще тръгне прогнозата...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта