Брацигово - довършителни работи

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Брацигово - довършителни работи

Мнениеот Admin » Чет Юни 11, 2020 10:18 pm

След два доста наситени дни над Брацигово, идва ред за трети, чрез който искам да открия разни връзки и добавки към вече проучените пътища и пътеки. С оглед на прогнозата за времето в следващите 7 дни, като дата за карането насрочвам неделя, 14 юни. Ако не знаете какво представляват работните карания, първо прочетете тук: viewtopic.php?f=49&t=196650 и тук: https://docs.google.com/document/d/18gN ... -flJw/edit , за да няма неприятно изненадани.
От карането в неделя, както и от предишните, може да се очаква всичко - хубави пътища и пътеки, лоши пътища и пътеки, хубави гледки, променливо време и каквото още ви хрумне.
Това каране ми се ще да го направя максимално ефективно, поради което идеята е да започнем от летовище Атолука (горе в планината) и да завършим в Брацигово, 1000 м по-надолу. Това обаче не означава, че ще е само спускане - никак даже! Ще правим разни тигели нагоре-надолу, някои от които ще бъдат съвсем безсмислени на пръв поглед - както казах, трябва да намеря по възможност някои връзки между отсечки, които вече карахме.
Логистично нещата ще са по-сложни заради това, че трябва след карането да си приберем колите от Атолука. За целта поне една кола трябва да остане долу, може и две - зависи колко хора се съберем. Проучвам дали няма таксиметрова услуга в Брацигово, но засега не намирам, така че е по-добре да разчитаме на себе си. В този ред на мисли, аз мога да пътувам сам дотам и да оставя колата в града, а след карането да кача шофьорите, докато останалите хапват и пийват бира. Въпросът е дали ще има при кого да се прехвърля в Брацигово - може и с разглобяване на велосипеда, не е проблем. Тези неща ще ги доизмислим, като видим колко са желаещите, колко са колите и т.н.
Най-грубо казано планът е от Атолука да минем през Равногор - по билото към Жребичко (с разни отклонения и кръгчета), оттам към Брацигово и над Брацигово пак разни отклонения и кръгчета, като накрая ще се спуснем в града. Общо дължината ще дойде към 50 км, денивелацията ми е трудно да я сметна, но вероятно поне 1000 м ще се натрупат.
Затова мисля срещите и тръгването от София да са около 7:30-8:00 ч. Ако идва някой от региона, ще се чакаме в 10 ч в Брацигово, но всичко това ще го доизмислим, когато имаме брой участници, брой МПС и т.н.
Моля всеки желаещ (от София) да уточнява тези неща:
1. Има ли кола, багажници и свободни места? Или пък търси място при някой друг?
2. В кой квартал на София се намира?
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Брацигово - довършителни работи

Мнениеот Yash » Пет Юни 12, 2020 6:51 am

+1
Без кола.
Люлин 10
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Брацигово - довършителни работи

Мнениеот didomi » Пет Юни 12, 2020 9:18 am

Здрасти,
+1
Ако някой иска да си разделим горивото на моята кола имам общо два IVTEC багажника, единият е зает.
Стрелбище
Аватар
didomi
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 15, 2013 9:53 pm

Re: Брацигово - довършителни работи

Мнениеот jafiso » Пет Юни 12, 2020 1:37 pm

didomi написа:Здрасти,
+1
Ако някой иска да си разделим горивото на моята кола имам общо два IVTEC багажника, единият е зает.
Стрелбище



С теб съм :) Аз съм Влади от предния път :)
Bahur Bike Team
Аватар
jafiso
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 14, 2012 2:36 pm

Re: Брацигово - довършителни работи

Мнениеот Admin » Пет Юни 12, 2020 2:09 pm

Добавям в списъка и още един човек Миро, без кола, от Люлин.
Което значи, че за момента хора има, но МПС-тата не стигат. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Брацигово - довършителни работи

Мнениеот gibarian » Пет Юни 12, 2020 4:04 pm

Здравейте, колеги съфорумци,
без автомобил съм, бих се включил в работното приключение, в случай че се намери МП средство, Манастирски ливади-Запад.
Поздрави!
Аватар
gibarian
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 5:55 pm

Re: Брацигово - довършителни работи

Мнениеот pascoff » Пет Юни 12, 2020 11:28 pm

може и ние с щуров да се включим (макар че не сьм говорил още с него :)

ще пиша пак
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Брацигово - довършителни работи

Мнениеот Yash » Съб Юни 13, 2020 3:56 pm

Ще го бъде ли?

Admin написа: Което значи, че за момента хора има, но МПС-тата не стигат. :D

То, обикновено така става.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Брацигово - довършителни работи

Мнениеот Admin » Съб Юни 13, 2020 6:08 pm

Извинявам се за по-късното включване, но бях извън София до момента, между другото сравнително близо до Брацигово. Като цяло там времето беше в пъти по-добро, което все пак не е гаранция, че утре няма да ни вали.
Карането ще го бъде, защото прогнозата в следващите дни така или иначе не става по-добра. Аз бих могъл да натъпча едно колело и в колата, така че засега „зад борда“ остава единствено Ицо (gibarian). Държа връзка с него, той няма проблем с това, пък ако се промени ситуацията, ще му звънна.
По-големият „проблем“ е, че няма как да реализираме в Брацигово схемата с МПС-тата. Затова остават два варианта:
1. Пътьом ще спрем в Брацигово и ще се опитаме наслуки на място да намерим някой, който привечер след карането да качи срещу заплащане шофьорите до Атолука. Ще попитаме в 1-2 заведения и ако могат да намерят някой подходящ човек, чудесно.
2. Ако не, ще преминем към план Б, което означава, че ще оставим колите в Брацигово, ще се поизкачим повечко и по-стръмно на самоход, ще направим едно голямо кръгче с разни шикани и ще завършим пак в Брацигово. Ако остане достатъчно време и няма опасност от дъжд, може да се качим и до Атолука. Ако не, здраве да е.
Определям среща в 7:30 пред стадион „Васил Левски“ - събираме се всички и ще видим кой при кого ще се вози.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Брацигово - довършителни работи

Мнениеот didomi » Съб Юни 13, 2020 6:31 pm

Влади е с мен, имам трето място 25 лв. за транспорт на желаещия? Появиха се още 2 багажника Thule Proride 598
Тръгвам от Стрелбище към Срещата в 7:30 пред стадиона.
Аватар
didomi
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 15, 2013 9:53 pm

Re: Брацигово - довършителни работи

Мнениеот pascoff » Съб Юни 13, 2020 9:50 pm

Аз съм сам, така че мога да взема двама трима + 2-3 колела.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Брацигово - довършителни работи

Мнениеот gyurzagyurza » Вто Сеп 29, 2020 8:41 pm

didomi написа:Здрасти,
+1
Ако някой иска да си разделим горивото на моята кола имам общо два IVTEC багажника, единият е зает.
Стрелбище

Ей супер от Стрелбище ли си защото редовно идвам към София точно в този кв. и карам в южен парк и из града ,доста ми харесва
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта