Лакатник и Скакля във вторник, в сряда може би още нещо...

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Лакатник и Скакля във вторник, в сряда може би още нещо...

Мнениеот Admin » Нед Дек 27, 2020 7:09 pm

Гледайки тези слънца, дето са се облещили в прогнозата за времето, с двама приятели се разбрахме във вторник (29.12.) да караме по основната пътека през Лакатнишките скали и по Вазовата пътека покрай водопада Скакля.
Ако някой желае да се присъедини, срещата е в 10:00 ч на паркинга при ресторант „Пещерата“ под скалите. Локация: https://goo.gl/maps/3EH2qAd3P15c6zx79
Хубаво е, преди да се включите, да знаете следните неща:
- И двете пътеки са трудни, ниво Т5, на места са и опасни. Има отвесни склонове, парапети, остри серпентини, стъпала и т.н. Изискват хладнокръвие и много добри умения.
- Поради горните причини и поради наличието на трудни и интересни участъци, карането няма да е на един дъх, а вероятно ще е с прекъсвания за повторения, събиране на смелост и т.н.
- Изкачванията ще са на самоход - това ядене по празниците все някак трябва да се оползотвори! :D Темпото ще е лежерно, да не кажа направо бавно, но ще гледаме да не се мотаем излишно, защото денят е кратък.
- Двете пътеки са на различни места, т.е. между тях ще има придвижване с автомобилите. Планът е първо да се качим по асфалта до с. Миланово, да спуснем пътеката през Лакатнишките скали, после се придвижваме до над гара Бов, качваме се до с. Заселе и спускаме Вазовата пътека.
Ако горните редове ви устройват, заповядайте! Ние вече сме се групирали като транспорт, така че всеки друг трябва сам да се организира в това отношение, може и тук в темата.

В сряда може би също ще карам, но все още не знам какво и къде. Вариантите са от нещо край София или в Искърското дефиле до нещо над Кресна - вероятно ще го реша чак във вторник след карането, но не пречи който има интерес, да се заяви, включително да каже дали има транспорт или търси такъв, за да може евентуално да се организираме лесно и бързо във вторник вечерта.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Лакатник и Скакля във вторник, в сряда може би още нещо...

Мнениеот zasada » Нед Дек 27, 2020 9:50 pm

За сряда имам готовност, има транспорт за трима + колела.
Аватар
zasada
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Лакатник и Скакля във вторник, в сряда може би още нещо...

Мнениеот Yash » Нед Дек 27, 2020 11:48 pm

И аз за сряда.
Относно Скакля - Лакатник. С този дъжд в момента, не знам дали няма да е прекалено хлъзгаво утре.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Лакатник и Скакля във вторник, в сряда може би още нещо...

Мнениеот Yash » Пон Дек 28, 2020 9:38 am

Обърках дните...
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Лакатник и Скакля във вторник, в сряда може би още нещо...

Мнениеот Admin » Вто Дек 29, 2020 9:49 am

Ние пристигнахме по-рано и бутаме по Лакатнишката пътека нагоре - пиша го за всеки случай, ако някой е решил да дойде, без да се обади.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Лакатник и Скакля във вторник, в сряда може би още нещо...

Мнениеот Admin » Вто Дек 29, 2020 12:49 pm

Условията в Искърското дефиле са чудесни, така че за утре решихме карането да е край село Гара Бов. Ще пробваме два нови за мен маршрута, което означава, че може да се очаква всичко, включително храсталаци и много технични и трудни участъци, макар че като цяло не гоним целенасочено никакви БОЧ пътеки, просто не съм ги карал и не знам какви ще са.
Единият маршрут ще е през Церово със стръмно изкачване към с. Желен и над него ще търсим една пътека, която се спуска към Гара Бов.
Вторият маршрут ще бъде с качване по асфалт към с. Заселе и преди него ще търсим една пътека надолу.
Пишете кой ще идва и ако искате се комбинирайте за транспорт. Аз и Зеро ще се чакаме на стадиона с неговата кола - ако трябва, може да вози още 1-2 човека, но трябва да знае, за да вземе багажника. Другата среща ще е в Гара Бов, но довечера ще пиша часове и т.н.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта