Ботевградско - довършителни работи между Боженица и Липница

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Ботевградско - довършителни работи между Боженица и Липница

Мнениеот Admin » Вто Юли 06, 2021 9:04 am

Преди месец бях планирал едно дълго работно каране по асфалт и черни пътища с цел проучване на маршрути в Предбалкана между селата Боженица и Липница в община Ботевград. Покарахме тогава доста, но също така не бяха малко коловозите, калта и изобщо... условията не се оказаха идеални и останаха неща за доизкусуряване - т.е. още 2-3 отсечки за проучване, като някои от тях може да се окажат проблемни (например да свършат в нищото или пък да са обрасли). Но пък може и да се окажат точно това, което ми трябва, за да „навържа“ някакви смислени и приятни ХС маршрути.
Така че, ако има желаещи за такъв тип каране (асфалт и черни пътища, нагоре и надолу, без екстремни преживявания и без пътеки), могат да се включат в едно не много дълго каране на 8 юли. Карането е работно - какво означава това вижте тук: https://docs.google.com/document/d/18gN ... -flJw/edit). Срещата (ако сме повече коли) отново ще е в село Боженица, но малко по-рано - в 9:00 ч тук: https://goo.gl/maps/gqh75BWWGgcEmNvq9. От София се стига за около час и половина.
Очертава се денят да е от топлите, а в района няма много дебела сянка, така че ще гледаме да приключим към обяд (13-14 ч). Носете си слънцезащитни кремове, кърпи за глави и с каквото друго се пазите от горещините.
По принцип карането ще представлява следното: кратко, но стръмно качване по асфалт; после нагоре-надолу по един черен път, който може да се окаже задънен, т.е. да се наложи да се върнем обратно по него; после каране в двете посоки по един черен път, който няма да е задънен, но просто така стоят нещата, че е най-добре да го спуснем и да се върнем обратно по него; накрая спускане по черен път, от който може да се очаква всичко - или ще е хубав, или ще е с коловози, или пък ще е обрасъл, или кой знае какво... Всичкото това е с обща дължина около 20 км, т.е. не твърде много. Има и някаква денивелация, която не съм смятал - вероятно ще се натрупа между 300 и 500 м. Това ми е основната „работна“ програма.
Ако я приключим навреме, безаварийно и ако жегата не е твърде смазваща, при желание на групата може да добавим и още едно кръгче с дължина между 7 и 15 км, което да ни отведе до крепостта Боженишки Урвич и нейните околности. Това ще го решим на място според обстановката, включително с оглед на това, че по прогноза в следобедните часове може да превали.
По маршрута едва ли ще има чешми, за места за хранене да не говорим, така че всеки да си прецени какво ще носи.
Аз имам място в колата за още двама човека с велосипедите им. Хубаво е всеки желаещ да напише дали търси или предлага място за превоз - това в случай, че се съберем повече хора.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Ботевградско - довършителни работи между Боженица и Липница

Мнениеот grendel » Вто Юли 06, 2021 2:16 pm

С удоволствие ще се включа - да се попечем малко по пътищата.
Имам място за 1 колело и 3-ма души в колата.
Тръгвам в 07:15 близо до Попа.
...And into the mountain I go, to lose my mind and find my soul...
Аватар
grendel
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1247
Регистриран на: Вто Авг 06, 2013 3:25 pm

Re: Ботевградско - довършителни работи между Боженица и Липница

Мнениеот grendel » Вто Юли 06, 2021 3:48 pm

grendel написа:С удоволствие ще се включа - да се попечем малко по пътищата.
Имам място за 1 колело и 3-ма души в колата.
Тръгвам в 07:15 близо до Попа.

Мястото за колело и хора се зае.
...And into the mountain I go, to lose my mind and find my soul...
Аватар
grendel
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1247
Регистриран на: Вто Авг 06, 2013 3:25 pm

Re: Ботевградско - довършителни работи между Боженица и Липница

Мнениеот Admin » Вто Юли 06, 2021 3:58 pm

При мен също се запълниха двете места, така че ако се появят още желаещи, ще трябва поне един от тях да е с автомобил. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта