Търся си компания за еднодневни XC карания

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Търся си компания за еднодневни XC карания

Мнениеот trackerr » Пет Авг 20, 2021 4:47 pm

Търся си компания за еднодневни XC карания. Начална точка гр. Пловдив. Изискването ми е да може да изминавате поне 80-100 км на ден и 800-1000 м денивелация.
trackerr
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 10:55 am

Re: Търся си компания за еднодневни XC карания

Мнениеот traveler » Чет Авг 26, 2021 6:44 pm

Поне 80-100 км на ден е висока летва за еднодневен преход.А приемаш ли спътници за отделен сегмент?
traveler
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 12:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Търся си компания за еднодневни XC карания

Мнениеот trackerr » Чет Авг 26, 2021 7:02 pm

traveler написа:Поне 80-100 км на ден е висока летва за еднодневен преход. А приемаш ли спътници за отделен сегмент?


По принцип правя по-дълги от 100 км на ден с доста над 1000 м денивелация, но не искам да насилвам никого :D. За протокола - аматьор съм.
Разбира се, че може и за отделни сегменти. Бих се радвал на компания, била и тя частична/временна само за отделни сегменти. Не е задължително да се тръгва от Пловдив. Примерно за карания в Родопите, всеки който може да се транспортира по някакъв начин с личен или обществен транспорт до по-висока/или друга/ точка от даден маршрут, където ще се чакаме, е добре дошъл.
trackerr
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 10:55 am

Re: Търся си компания за еднодневни XC карания

Мнениеот GF » Пет Авг 27, 2021 8:00 am

След като си любител на такива преходи, направо се запиши за Маратона: https://kriva.org/event/24-chasov-marat ... 1-edition/
Там ще се запознаеш с много хора с твоето хоби.
GF
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 9:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: Търся си компания за еднодневни XC карания

Мнениеот Alexi » Пет Авг 27, 2021 8:07 am

изтървал си ком-емине ,можеше и там да се включиш с борба за подиума !
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Търся си компания за еднодневни XC карания

Мнениеот Gworan » Пет Авг 27, 2021 8:29 am

Километрите и денивелацията не са нещо стряскащо, въпроса е да намериш някой с достатъчно свободно време. Аз съм в Асеновгргад, от тук до Яворово се правят 800 метра изкачване за 14 километра, не е въобще нещо трудно, ако не се гони време. А пък от там нагоре през Копривките до хижа Здравец е готино, и ето стават 1000 метра, за 20тина километра. С ендуро колела и екипировка, и спиране за почивки, сме го правили за 2 часа и половина качването. С лекичко XC сигурно ще е много яко, аз бих се пуснал с гравела за нещо такова, че още не мога да си намеря читаво xc колело...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Търся си компания за еднодневни XC карания

Мнениеот trackerr » Пет Авг 27, 2021 9:00 am

GF написа:След като си любител на такива преходи, направо се запиши за Маратона: https://kriva.org/event/24-chasov-marat ... 1-edition/
Там ще се запознаеш с много хора с твоето хоби.


С удоволствие. За съжаление мероприятието е над възможностите на велосипеда, с който разполагам в момента, иначе щях да съм първият записан.
Познавам доста хора с моето хоби, каращи редовно (не като мен), но повечето рядко правят карания за повече от няколко часа. Мен ме интересуват целодневните преходи - тръгване сутрин и прибиране преди да мръкне. 4-5 часа не са ми достатъчни "да заредя батериите" така да се каже.


Alexi написа:изтървал си ком-емине ,можеше и там да се включиш с борба за подиума !

Блягодаря за предложението. Не съм го изтървал. Малко по-горе написах, че в момента хардуерно ми е невъзможно. Може би един ден това ще се промени. Спорната злоба не е моето нещо. Аз си карам за кеф. Ще взема да изместа някой от стълбичката, та да се чудя после какво да правя :).


Gworan написа:Километрите и денивелацията не са нещо стряскащо, въпроса е да намериш някой с достатъчно свободно време.


В най-добрия случай карам веднъж седмично само в края на седмицата - събота или неделя. Все пак съм аматьор ;). За мен километрите и денивелацията не са нещо стряскащо, удоволствие са. Време не гоня, просто се опитвам да си направя/изчисля маршрутите според физическите възможностите и капацитета/потенциала на велосипедите на участницте в дадено велоприключение, така че да приключват в рамките на светлата част на деня. Иначе карам възстар тежък 26" твърдак, но не се оплаквам. Търкалям го навсякъде - и по черно, и по асфалт. Пиша го като факт, че няма невъзможни неща, и да не вземе някой да си помислим, че карам с 11.5 кг (с педалите :) хардуер за хх ххх пари :P .

Иначе за да не бъда голословен - давам пример за два XC маршрута, за които си търся компания:

1. Пловдив - Асеноград - Червен - Мостово - Караджов Камък - Белинташ - Врата - Асеновград - Пловдив. Не съм го изчислявал с точност, но мисля, че би трябвало да е около 100-на км, за денивелацията нямам идея. Като го направя ще знам :D .

@traveler - ето малко инфо и за теб (и не само) ;) - НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се включвате за целия маршрут!!! Може да се включите от Асеновград (има редовен удобен ЖП транспорт от Пловдив, който може да използвате и за превоз на велосипеда (за него се плаща отделен билет на цена от 2 лв. мисля). Включването може да стане и от Червен, или от Мостово, или кой откъдето си пожелае и има възможност. Крайната точка отново може да не е в Пловдив, а примерно в Асеновград и от там с пампора до Пловдив :look: . Смятам, че всички схванаха идеята.

2. Пловдив - Самодивско пръскало (Девин)

Когато не става за каране в планината, ако е валяло наскоро, си планиарам шосейни ХС маршрути. Тъй като кимометърчетата не са малко :liplick:, може и от Кричим да се тръгне, за да стане малко "по-нормално" :D. Аз така или иначе ще тръгна от Пловдив рано сутринта :).

Между другото нямам нищо против и чисто „шосейна“ компания, но няма как да поддържам тяхната 30-35 км/ч (поне) средна скорост. Тези с trekking/city и т.н. велосипеди, ако карат малко по-бавничко, също бих се радвал и на тяхната компания.
Последна промяна trackerr на Пет Авг 27, 2021 9:39 am, променена общо 2 пъти
trackerr
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 10:55 am

Re: Търся си компания за еднодневни XC карания

Мнениеот GF » Пет Авг 27, 2021 9:25 am

...мероприятието е над възможностите на велосипеда, с който разполагам в момента, иначе щях да съм първият записан.


Ела на Маратона, дори и да не участваш защото атмосферата е уникална и ще се изкефиш.
GF
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 9:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: Търся си компания за еднодневни XC карания

Мнениеот trackerr » Пет Авг 27, 2021 9:29 am

GF написа:
...мероприятието е над възможностите на велосипеда, с който разполагам в момента, иначе щях да съм първият записан.


Ела на Маратона, дори и да не участваш защото атмосферата е уникална и ще се изкефиш.

Благодаря за предложението. Знам, тъй като мои познати ще участват, но просто ще ми бъде криво да гледам само отсрани :bawling: , и предпочитам да си спестя това страдание :(. Някой ден като спечеля от тотото и се сдобия с подходящ велосипед, тогава направо от ряз на почетната стълбичка, независимо от съпалото :beer:.
trackerr
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 10:55 am

Re: Търся си компания за еднодневни XC карания

Мнениеот Alexi » Пет Авг 27, 2021 11:59 am

подозирах че 80% от ХС-то ти ще е шосе :) щото 100 км по черно ,и да се имаш за аматьор .. са си сериозни км .. по шосе и 200 не са проблем ,по черно е друго
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Търся си компания за еднодневни XC карания

Мнениеот trackerr » Пет Авг 27, 2021 12:39 pm

Alexi написа:подозирах че 80% от ХС-то ти ще е шосе :) щото 100 км по черно ,и да се имаш за аматьор .. са си сериозни км .. по шосе и 200 не са проблем ,по черно е друго


Дал съм достатъчно подробна информация. Да, аматьор съм и не се срамувам от това. В зависимост от сумарната денивелация, сложността на терена и колко регулярно карам, вероятно бих могъл да мина 100 км по черно за ден с подходящ велосипед, но не това е важното в случая. Темата ми е за споделено каране, дори и за отделни сегменти, а не за постигане на професионални резултати.

Никой не иска да ми прави компания за 200 км ХС карания с MTB колело по асфалт. Ненапразно безрезултатно досега си търся компания за Пловдив - Девин - Пловдив или Кричим - Девин - Кричим, като лично аз няма да тръгна от Пловдив, а от по-далечна точка, за да си навъртя поне 200 км в рамките на деня, докато все още денят е достатъчно дълъг, за да не карам на фарове накрая.
trackerr
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 10:55 am

Re: Търся си компания за еднодневни XC карания

Мнениеот Gworan » Пет Авг 27, 2021 1:52 pm

Oт маршрут номер 1, единствено Пловдив - Асеновград е асфалт, какъвто трябва да бъде асфалта... Останалото си е за планинско колело :)
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Търся си компания за еднодневни XC карания

Мнениеот trackerr » Пет Авг 27, 2021 4:20 pm

Gworan написа:Oт маршрут номер 1, единствено Пловдив - Асеновград е асфалт, какъвто трябва да бъде асфалта... Останалото си е за планинско колело :)


Предложение 1. е замислено по асфалт до Мостово, с идеята да се престрашат повече хора. Ако имам трак и има желаещ(и), с най-голямо удоволствие бих влязъл по горските пътища още от Асеновград. Накратко - бих направил и двете вариации на предложение 1., стига да има поне един желаещ за частта по черно. По асфалта ще си бръмча и сам ако трябва.
trackerr
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 10:55 am

Re: Търся си компания за еднодневни XC карания

Мнениеот Gworan » Пет Авг 27, 2021 4:24 pm

А то че има от Асеновград и по черен път и пътеки до горе - има. Аз имах предвид че състоянието на асфалта е зле, и дори и по пътя да се кара, пак най-добре да е с планинско колело.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Търся си компания за еднодневни XC карания

Мнениеот trackerr » Пет Авг 27, 2021 4:38 pm

@Gworan Извинявай, че не те разбрах. Напълно съм съгласен с това, което си написал. И все пак, колкото и да е зле асфалтът след Асеновград, катеренето по него нагоре е по-леко от това по черно.
trackerr
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 10:55 am

Re: Търся си компания за еднодневни XC карания

Мнениеот traveler » Съб Авг 28, 2021 8:45 am

trackerr написа: Иначе карам възстар тежък 26" твърдак, но не се оплаквам.

За сума в диапазона 1000-1400 лв. може да се намери качествен и запазен байк за XC -включително и известните немски марки.Спестяваш и при възможност продаваш старото колело :8D:
И търсиш.
traveler
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 12:52 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта