Работно каране край Благоевград на 2 септември

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Работно каране край Благоевград на 2 септември

Мнениеот Admin » Вто Авг 31, 2021 4:52 pm

Здравейте,
В четвъртък, 2 септември, мисля да покарам в близост до Благоевград, но не по ендуро трасетата, а по разни черни пътища и евентуално някои по-диви пътечки, ако се окажат проходими. Най-общо първо ще караме в района около с. Горно Хърсово, а после, ако остане време, и в околностите на с. Бистрица.
Карането ще е с цел проучване и описване на нови маршрути, в този смисъл работно за мен. Ако някой се интересува по-подробно какво значи това, тук е описано: https://docs.google.com/document/d/18gN ... -flJw/edit . Тъй като в случая карането е еднодневно, не мога да предложа някакви особени екстри като нощувка или друго, само добра компания. :)
Трудно ми е да прогнозирам какво точно ще срещнем като терен, т.е. евентуалните мераклии трябва да са готови за всичко - най-вече черни пътища,но също и пътеки с различна трудност, храсталясване и т.н. Като план нещата изглеждат така - ще започнем с маршрут около 15 км, който е само асфалт и черни пътища, т.е. очаква се да е с най-малко изненади. После ще продължим с още един маршрут около 15 км, но в него вече има и пътека, чието състояние и трудност ще трябва да установим. Възможно е всичко. След тези две основни „кръгчета“, ако остане време (тъй като аз ще съм малко ограничен откъм час за прибиране), може да се метнем на колите и да отидем към с. Бистрица за още десетина км каране с две пътечки в него. Възможно е също това да го вмъкнем (без колите обаче) преди второто кръгче, ако се окаже, че се движим добре с графика. Ще преценяваме на място. Т.е. общо карането се очаква да е между 30 и 40 км дължина, а сумарните изкачвания между 1000 и 1500 м.
Аз мисля да тръгна от София към 7:00 ч, като вече имам един човек в колата и имам място за още един. Ако някой желае да дойде, моля да пише дали е с кола, дали има място в нея, или пък търси място при някого. Срещата там ще е в 8:30 на паркинга при пъмптрака в парк „Бачиново“. Локация: https://goo.gl/maps/N26EB16okdZpVSuU9.
Не се очаква по време на карането да има кръчми и магазини, така че носете си сандвичи или друга суха храна за хапване в гората. Положението с чешмите също е неясно, така че е добре да имате поне 1 - 1.5 л вода, а след първото кръгче, ако се наложи, може да се отбием до парка и да допълним запасите там.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Работно каране край Благоевград на 2 септември

Мнениеот malak » Вто Авг 31, 2021 7:13 pm

Аз съм на линия. Мога да взема един.
malak
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Нед Дек 03, 2017 10:56 pm

Re: Работно каране край Благоевград на 2 септември

Мнениеот Reshinup » Вто Авг 31, 2021 8:13 pm

Аз също ще се включа и мога да взема един.
Аватар
Reshinup
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 13, 2019 9:40 am


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта