Проучвателно в Тетевенския Балкан на 4 и 5 септември

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Проучвателно в Тетевенския Балкан на 4 и 5 септември

Мнениеот Admin » Вто Авг 31, 2021 5:41 pm

Идват празници, но за мен ще са дни за работни карания, а те винаги са свързани с приключения - къде по-хубави, къде не чак толкова. Никой не знае, но каквото излезе... Ако някой не знае що е то „работни карания“, може да се осведоми тук: https://docs.google.com/document/d/18gN ... pY_N-flJw/
Та да си дойдем на думата за почивните (и работни за мен) дни. Аз ще съм базиран в района, така че не мога да организирам нощувки - който желае да се включи, трябва да си прецени дали му се идва само за деня, или пък да си търси преспиване (в МТБ Справочника има две хубави места за настаняване - къщи „Бояна“ и хотел „Еница“, но честно казано, бих се учудил, ако има свободни места в тях).
За момента още не съм измислил подробностите за каранията, мога да кажа само следните неща:
- И двете карания ще са целодневни, по разнообразен терен, възможно е всичко - от „скучно“ размотаване по черни пътища през далечни махали и била, до храсталясване или пък неочаквано добро спускане по някоя пътека. Всеки път е различно. Дължината за всеки от дните ще е около 30-40 км, сумарното изкачване 1000+ метра. Възможно е дори да повтаряме изкачвания или пък да караме отделни отсечки двупосочно. Възможно е и да бутаме една пътека, за да я спуснем обратно.
- Първият ден ще е в района около с. Черни Вит, за него имам по-ясна идея.
- Вторият ден може би ще е в района между с. Дивчовото и хижа “Момина поляна“, но може и за някъде другаде да го измисля - в момента още не съм решил.

Пускам темата, за да може който има интерес, да има предвид тези мои планове. За съжаление не мога да гарантирам „100% изпълнение“, защото напоследък ми се струпват доста фактори, които могат да доведат до промяна в последния момент. Включително и времето не е най-стабилно в последните дни. Даже в момента виждам, че прогнозата за неделя на някои места е станала много зле, но ще видим как ще се развие в следващите дни...
При първа възможност ще добавям подробности като начални точки и часове за среща, повече детайли относно планираните маршрути и т.н. Междувременно който е заинтересован, може да пише дали предлага или търси транспорт и разни такива неща, за да почнем да се организираме.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Проучвателно в Тетевенския Балкан на 4 и 5 септември

Мнениеот didomi » Вто Авг 31, 2021 6:22 pm

Здравей, Любо.
Искам да се включа в карането на 4 и 5 септември. Търся транспорт.
Аватар
didomi
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 15, 2013 9:53 pm

Re: Проучвателно в Тетевенския Балкан на 4 и 5 септември

Мнениеот Admin » Пет Сеп 03, 2021 8:11 am

За събота (4 септември) планът е следният: срещаме се в 10 ч в центъра на Черни Вит (https://goo.gl/maps/VtxpY3MJs5ohc4zj7); изкачваме се нагоре през махала Байовица; и оттам вече нищо не е ясно, но материал за проучване има:
project-map-cherni-vit.jpg
project-map-cherni-vit.jpg (893.18 KiB) Прегледано 547 пъти

Ще катерим, ще спускаме, ще бутаме и твърде вероятно ще храсталясваме.
За неделя още се чудя между няколко варианта, до довечера ще гледам да го измисля горе-долу.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Проучвателно в Тетевенския Балкан на 4 и 5 септември

Мнениеот Admin » Пет Сеп 03, 2021 10:25 pm

За неделя (5 септември) първо да видим дали ще се събере група... След това ще избирам между два варианта. Единият е да продължим с карането над Черни Вит, ако в събота видим интересни неща, за които не остане време. Другият е да караме над Дивчовото - за там планът е около 35 км, две кръгчета, съединени в началото. Първото е по асфалт и черни пътища (около 16 км), второто е по асфалт, черен път и пътека (около 18 км). Т.е. общо за деня ще станат около 35 км.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Проучвателно в Тетевенския Балкан на 4 и 5 септември

Мнениеот Admin » Съб Сеп 04, 2021 6:05 pm

Намери се компания и за утре, така че ако още някой реши да идва, срещата ще е при разклона за хижа „Анчова бичкия“, малко преди с. Дивчовото: https://goo.gl/maps/knkz5AVMnhpFRCK18
От Google Street View изглежда като да има къде да се паркират няколко коли около разклона.
Първо ще караме в посока хижа „Момина поляна“, като преди нея ще се спуснем по някаква пътека със синя маркировка. Това кръгче ще е под 20 км, така че след него ще решим дали и какво още - възможно е да свалим колите към Черни Вит и там да завъртим още нещо.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Проучвателно в Тетевенския Балкан на 4 и 5 септември

Мнениеот nicky bike » Вто Сеп 07, 2021 9:34 am

Отдавна не съм писал, но новото място ми хареса, ще се виждаме вероято по тези баири, че и до билото трябва да прескочим. :beer: :beer: :beer:
https://photos.google.com/album/AF1QipO ... j4jFE-WWy1
Благодаря ти Любо за новостите!

Изображение
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта