Проучвателно каране в района на Ботевград - 24.09.2021

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Проучвателно каране в района на Ботевград - 24.09.2021

Мнениеот Admin » Пон Сеп 20, 2021 10:03 pm

Здравейте, отново е ред да проучвам и „ровя“ за маршрути около Ботевград. Следващата мисия ще е в петък, 24 септември.
До момента проучването се оказа по-трудно от очакваното - има доста диви места, храсталясването в някакви моменти е почти неизбежно, а почвите са такива, че ако има кал, е от истинската. :D Зная, не звучи като образцово каране, но за всеки влак се намират пътници.
Планът още не е ясен, тепърва ще мисля над проектомаршрутите, но засега се очертава да е малко по-сложно от логистична гледна точка, т.е. вероятно ще трябва в рамките на деня да направим две или три отделни карания с малко придвижване между тях. Ще се кара основно по черни пътища - евентуални пътеки биха били по-скоро приятна изненада, отколкото нещо предварително планирано.
Аз мога да возя в моята кола още двама човека с колела, като едното място може би вече е заето - зависи дали кандидатът за него ще успее да си намести графика, но иначе е изявил желание.
Ако някой не знае що е то „работни карания“, може да се осведоми тук: https://docs.google.com/document/d/18gN ... pY_N-flJw/.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Проучвателно каране в района на Ботевград - 24.09.2021

Мнениеот Admin » Вто Сеп 21, 2021 12:08 am

Ето го в общи линии плана за петък:
Ще започнем от с. Трудовец, над което ще завъртим едно кръгче с дължина около 10-12 км. Ако в неговите рамки видим някакви допълнителни възможности, може и да го удължим, т.е. по-скоро да повторим качването, но с друго спускане.
След това ще се пренесем към с. Новачене и оттам ще пробваме маршрут с дължина 15-20 км. Изкачването ще е преобладаващо по асфалт, спускането по черни пътища.
След всичко това, ако е останало време и сили, може да се качим по асфалт над в.з. Зелин и да пробваме трасето за спускане, което е напълно караемо с АМ/ендуро байк, ако се избягват скоковете. Тази последна част може да бъде пропусната от всеки, който смята, че ще му дойде в повече.
Вода вероятно ще има в селата, най-малкото от магазини. По самите маршрути не е ясно дали има, така че по-добре си носете достатъчно. Храна: единият вариант е пак от магазини в селата, другият е да си носите достатъчно в раницата, третият е да се случим по обяд в някоя местна кръчма, но това не е много сигурно. Знам една невзрачна кръчма с вкусна храна и големи порции във в.з. Зелин, ама през нея можем да се отбием по-скоро преди да си тръгнем към София, по обяд със сигурност няма да сме там.
Тръгването от София мисля да е към 7:30 или 8:00, срещата в с. Трудовец ще е на паркинга до паркчето в центъра около 9:00 ч. Местонахождение: https://goo.gl/maps/7mRySNBssaUtDPLR9
Който има интерес към карането, да пише дали има транспорт или търси място при някой друг.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Проучвателно каране в района на Ботевград - 24.09.2021

Мнениеот sos » Вто Сеп 21, 2021 7:22 am

Макар и рано аз ще са обявя за участие. Транспорт си имам, даже и места бол :D
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Проучвателно каране в района на Ботевград - 24.09.2021

Мнениеот sos » Чет Сеп 23, 2021 12:49 pm

За утре, тръгваме в 8ч от стадион В. Левски към с. Трудовец. Ако Любче не реши друго. При мен има още места ако има желаещи. :D
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Проучвателно каране в района на Ботевград - 24.09.2021

Мнениеот sos » Чет Сеп 23, 2021 12:50 pm

:D :beer: :offtopic:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта