Горна Брезница - 12 февруари

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Горна Брезница - 12 февруари

Мнениеот Admin » Чет Фев 10, 2022 4:39 pm

Събота се очертава все още да е доста топло и приятно времето, особено около Кресна. Затова с няколко приятели вече сме се разбрали пак да отпрашим натам, и по-конкретно към Горна Брезница.
За деня съм направил един основен план с поне два резервни варианта. :D
Основният план е да направим три качвания по един и същи черен път, за да спуснем три различни пътеки, разположени по склона на юг от Горна Брезница. Нанесени са в BG Mountains, могат да се видят тук: https://kade.si/index.html#map=16/25730 ... 21501.02/0
Започват от едно и също място и след това се разделят по склона. Аз съм карал две от тях, навремето едната ми беше сред любимите в района. Скоро обаче не съм ги навестявал и може да се окажат обрасли или по друг начин да се е влошило състоянието им. А може и да са си все същите. Като терен и трудност са по-скоро бавни и технични, отколкото бързи и яростни - имаше улеи, серпентини, такива неща. По-трудни са от „Дългата“ и от „Моравска“, но са малко по-лесни от финалната част на „Кокала“ - това е за тези, които познават основните пътеки в района. И пак казвам, информацията ми е с давност няколко години и точно затова съм се мераклисал да ги видим в какво състояние са.
Изкачването от Горна Брезница до началото им е около 400 м. Кара се по черен път, но на места е доста стръмен и ще има бутане. 3х400=1200 - таман като за един ден каране. :D
Ако все пак се окаже (още при първото спускане), че склонът е много обрасъл и не става за каране, ще прибегнем до резервните варианти. Първият от тях е да направим като второ кръгче „Кивитата“, а след тях и пътеката от манастира. Вторият резервен вариант е да се спуснем по Кокала и/или Дългата. Сещам се даже за още един-два резервни варианта, така че без каране няма да останем. Изборът на резервен вариант зависи от няколко фактора, включително от това къде ще са колите.
Срещата е около 10:00 ч при Будилска скара в Кресна: https://goo.gl/maps/dgzCtWRVbnPbkejp9 . ВАЖНО! ЧАКАМЕ СЕ, НО БЕЗ ДА СВАЛЯМЕ ВЕЛОСИПЕДИТЕ ОТ КОЛИТЕ! Това е така, защото по принцип е по-добре да се качим с колите направо в Горна Брезница. На място обаче ще видим дали може да направим схема, при която поне една кола да остане долу - това би дало по-голяма свобода при избора на резервен вариант, ако се наложи.
Аз съм се уредил с място в колата на Зеро. Който иска да идва, може да пише тук или във Facebook, като каже дали търси или си има транспорт и дали предлага място евентуално.
Друго май не се сещам... :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Горна Брезница - 12 февруари

Мнениеот radkko » Пет Фев 11, 2022 6:13 pm

Идеем! :D
Аватар
radkko
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1156
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 6:02 am


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта