Съботно каране в Тетевенския Балкан - 7 май 2022

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Съботно каране в Тетевенския Балкан - 7 май 2022

Мнениеот Admin » Чет Май 05, 2022 7:31 pm

Здравейте,
Тези дни ще съм в Гложене и в събота съм си отделил деня за някое хубаво каране из Тетевенския Балкан. Има голям избор от маршрути в зависимост от това кой се включи и какво им се кара на повечето хора. Възможни са както по-трудни и технични пътеки (от Гложенския манастир или пък от с. Бабинци), така и средни като трудност маршрути - такива има и над Гложене, и над Черни Вит, и над Тетевен. Като дължина и изкачване също има доста варианти.
За момента е добре да видим има ли желаещи, колко са и за какво каране са настроени. Така че моля евентуалните мераклии да напишат с по един ред следните уточнения:
- Имат ли автомобил/транспорт до Гложене/Черни Вит/Тетевен; имат ли място за още някого; или пък търсят място в някоя кола?
- Какво предпочитат като трудност на терена - средна или висока (с уточнението, че високата не е чак като във Враца, по-скоро отделни трудни части от пътеките, но все пак трудни!)?
- Какво предпочитат като физическо натоварване (нещо средно, около 20 км, или нещо по-голямо - около 30-40 км)?
По принцип мисля да караме по маршрути, които са ми познати, но ако сме малка група с настроение за приключения, винаги може да пробваме и нещо ново/непознато. Но като цяло аз самият съм настроен по-скоро за каране по някои от изпитаните маршрути. Дори и така, винаги има опасност да се натъкнем на паднали дървета или други трудности - имайте го предвид!
Ако сте стигнали до тази тема през Facebook публикацията ми, може и там да пишете, ако ви е по-удобно.
Окончателните параметри ще ги реша утре, като видя кой, какво и т.н.
Часът за среща ще е около 10:30, за да няма ранно ставане и бързане за никого. Денят е дълъг, така че време има.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Съботно каране в Тетевенския Балкан - 7 май 2022

Мнениеот Yash » Чет Май 05, 2022 10:10 pm

За.
И си търся транспорт. Живея в Люлин 10.
Настроен съм приключенски. Предпочитам пътеки някъде по средата между "средна" и "трудна" техничност. Като дължина - "колкото повече, толкова повече".
:D
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Съботно каране в Тетевенския Балкан - 7 май 2022

Мнениеот Admin » Пет Май 06, 2022 11:20 am

Пътувайки днес през пролетноцветните баири, горе-долу измислих и плана за утре - мисля да се съсредоточим около Гложене и да се разходим през някои от основни и някои по-скрити забележителности в района. Ще има от всичко, включително и щипка приключение (надявам се да е сало лека дивотия, а не тежко храсталясване, ама знае ли човек...).
Първо ще захванем основния маршрут към Гложенския манастир, като ще се отбием и до Ямата - една местна забележителност, която много малко хора са виждали. После ще минем покрай мотопистата, където ако решим, дори може да се поупражняваме за някои неща (отдавна се каня да си „поиграя“ на нея). Като стигнем до манастира, ще хапнем малко - който иска, може да си носи; в манастира има заведение, но обикновено е препълнено и се чака. Няма да преяждаме, защото ни чака техничната пътека от манастира към Гложене - една от най-добрите в района.
След нея ще направим второ кръгче, което ще е малко по-обиколно и малко по-приключенско, защото мисля да се спуснем по една доста занемарена пътека през пещерата Моровица (също си струва да се види). В най-лош случай, ако пътеката след пещерата се окаже тотал щета, може да се върнем към манастира и оттам да повторим първата пътека или да търсим едно друго спускане, пак малко подивяло.
Цялото каране ще дойде около 30-40 км, денивелацията не съм я смятал, но грубо около 1000 м.
Срещата ще е в 10:30 в Гложене. Ако колите са повече от една, може би най-удобно за паркиране ще ви е в края на селото, точно преди моста над р. Вит (идвайки откъм Ябланица): https://goo.gl/maps/NTS6VZoL4wPpdQck6. Ако е само една кола, ще дам друга локация при нашата къща.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта