Беласица за безделници!

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Беласица за безделници!

Мнениеот Admin » Сря Май 06, 2009 8:46 pm

Другата седмица се каня да намина за 4-5 дни към Беласица. Да опиша няколко маршрута и да си почина качествено покрай таз работа. :D Има много малка вероятност престоят да е дори цяла седмица, но по-скоро не.
Съжалявам, че подробностите са още мъгляви и малко в последния момент ще се прояснят, но ето ги накратко:

Продължителност: 11-15 май (най-вероятно), може и до 17 май (малко вероятно).

Програма: еднодневни ХС карания из района с различна дължина, денивелация и трудност на терена. Изкачванията, дори когато са с голяма денивелация, се очаква да са с приятен наклон (съдя по това, което видях миналата година в тази чудесна планина), основно по черни пътища. Целта е да опиша няколко маршрута, тъй като районът е чудесен. Като цяло дори и най-тежките маршрути няма да превишават 40-50 км и 2000 м денивелация. Предвид плачевната ми форма, ще гледам да са по-лекички.

Изисквания към участниците: да имат свободно време през следващата седмица; да имат каски; да нямат против да бъдат снимани и публикувани след това в статиите; ако те самите имат фотоапарати, още по-добре!; да имат подходяща екипировка за разнообразни условия, тъй като прогнозата за времето е колеблива.

Транспорт: с автомобил(и). Предполага се, че ще навъртим с колата 500-600 км, така че общият разход за транспорт ще бъде около 60-75 лв. На човек зависи от боря на хората - в моята кола можем да сме четирима, в краен случай и петима (за дълъг път не е удобно).

Настаняване: в семеен хотел / къща за гости. Има 2-3 такива в селата около Петрич. Цените, доколкото знам, не са високи - 10-15 лв. на вечер за легло. Има малка вероятност да мога да осигуря безплатни нощувки, първоначално планът беше такъв, но не е ясно дали ще стане, утре-другиден ще пиша допълнително. В този случай безплатните нощувки ще са за първите 3-4 души (което включва и мен като първи), така че ако някой е сигурен, че е свободен, да пише бързо - може да извади късмет. Аз ще гледам още утре да имам по-актуална информация за нощувките.

Засега сме аз и kagami, ако има други хора, които могат да се освободят за толкова дълго, добре са дошли! :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Беласица за безделници!

Мнениеот RedHawk » Сря Май 06, 2009 10:09 pm

Беласица след статията която прочетох е доста привлекателна :liplick: . И в момента съм безделник :D , но пък като такъв
не съм много наред с финансите, така че ми се идва, но не е сигурно още.
Може да поканя един приятел - сериозен е.
И нали може да се дойде и за два три от дните евентуално.
За сега ще размислям още. :beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Беласица за безделници!

Мнениеот 4getcredo » Сря Май 06, 2009 10:26 pm

Любчо, да ти споделя някои пресни наблюдения. Последните няколко дни изкарах из Неврокопско (Гоцеделчевско ;)) Из Пирин и Алиботуш над 1700 м. има още сняг... над 2000 м. ... има доооста сняг. Алиботуш и Беласица са по едни ширини и си мисля, че по високото ще има сняг и през посочената от теб седмица. Проучи и чрез по-преки от моите впечатления...

... ако успея да дойда, не взимай предвид предупрежденията ми :D ... шансът обаче е малък, затова ги вземи много насериозно! :eyebrow:

А пък ако знаеш каква пътека съм набелязал между с. Скребатно и с. Ковачевица,... ум да ти зайде! :D
Последна промяна 4getcredo на Чет Май 07, 2009 11:24 am, променена общо 1 път
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Беласица за безделници!

Мнениеот Admin » Сря Май 06, 2009 11:28 pm

Брех! Туй със снега не е добра новина. Но ако не отида в този период, после сигурно ще остане чак за догодина, което не ми се нрави много. Пък и повечето от маршрутите, които съм набелязал, не се качват над 1700 м или го правят за кратко. Но ще потърся допълнителна информация :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Беласица за безделници!

Мнениеот sto100jan » Пет Май 08, 2009 4:38 pm

Да , аз в понеделник карах Кресна-Рупите и гледах , че има доста сняг по Беласица . Значи , освен сняг , ще е и доста кално . Но , тъй като и колелото , и колата са ми на ремонт , ако до 2-3 дни ги оправя , ще дойда обезателно . Няма нужда да ми резервираш нищо , аз ще се оправя .
ПП По Беласица сняг имаше , но май нямаше по Огражден , което го прави идеален за заместващ маршрут , евентуално ...
Велобалкантурист
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

Re: Беласица за безделници!

Мнениеот Admin » Пет Май 08, 2009 6:30 pm

Ето малко подробности за нощувките - засега не е ясно дали ще стане работата с безплатни нощувки, ако стане, това ще е на място. Засега го бройте все едно са платени.
Мисля да отседна в семеен хотел в село Самуилово. Цената е 10 лв. на вечер (на човек). Засега места има.
Доколкото разбрах, в хотела има интернет (макар и не wireless), който може да се ползва - ако е вярно, ще мога да посещавам тая тема и да ви дразня ;)
За храната вече на място ще видим кое как ще е.
Ако има интернет и ако няма други пречки, има вероятност престоят да стане дори до 17 май, но това ще се разбере на по-късен етап.
Не е проблем някой да се включи и за по-малко дни, само ми се обаждайте, за да ви казвам дали има свободни места за спане.
Телефонът ми е 0887 321695.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Беласица за безделници!

Мнениеот Ozzie » Пет Май 08, 2009 7:22 pm

Що съм на майната си веееее... :weepn: :weepn: :weepn:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Беласица за безделници!

Мнениеот RedHawk » Съб Май 09, 2009 7:31 pm

RedHawk написа: ..........За сега ще размислям още. :beer:


Аз да си кажа че няма да мога да дойда така че отпадам окончателно. Много ми се ходеше там, но в момента
не става. :(
На всичките които ще ходите приятно каране и хубаво време. :beer: :clover:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Беласица за безделници!

Мнениеот sto100jan » Нед Май 10, 2009 12:24 pm

Колелото ми е готово , в понеделник би трябвало и колата да ми направят , така че ще се включа .
Велобалкантурист
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

Re: Беласица за безделници!

Мнениеот Admin » Нед Май 10, 2009 7:16 pm

Супер, звънни ми, когато всичко е готово, за да кажеш кога точно ще дойдеш, дали да ти запазя място в къщата (то в делнични дни едва ли ще има други гости, но все пак) и т.н.
Някой ако желае, може да се присъедини и по-късно за 2-3 дни, а може дори и щафетата да поемете (уикенда, тъй като засега се очертава почти сигурно завръщане в петък за мен). Каквото и да е, от утре до петък ме търсете на мобилния: 0887321695.
И стискайте палци да е хубаво времето и да не газим (много) в сняг. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Беласица за безделници!

Мнениеот 4getcredo » Чет Май 14, 2009 9:57 pm

Ууууу! Уж щеше да ни дразниш :deal: или някоя петришка светкавица* те е треснала?!?! :idea: :eyebrow:

----
* древна погранична професия
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Беласица за безделници!

Мнениеот Admin » Съб Май 16, 2009 8:40 am

Неее, просто нямах интернет и като гледам, за добро е било. :D
Въх, добре покарахме и добри яташки квартири намерихме. ;)
Най-важни изводи:
1. За Беласица най-подходящото време е последната седмица на май и първата на юни. Сега горе по билото още имаше преспи, дори и под 1800 м н.в. До седмица-две ще се изчистят напълно. Долу вече е направо горещо.
2. За Огражден подходящият период е април и до началото на май. Там горите са доста по-малко, страшен пек е. Ама пък иглежда да има маршрути с не много стръмни изкачвания, по които човек може да се шляе цял ден. Влиза в списъка за ранни карания догодина.
Скоро ще има статия и маршрути, ще гледам да са готови до седмица, та да хвана точно подходящия за Беласица сезон.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Беласица за безделници!

Мнениеот nicky bike » Пет Май 22, 2009 10:56 pm

Гадове такива вие не мислите ли ,че сме на 400 км. от там дето ходите бе. :V: :V: :V:
А това ,че нямаме време в сезона ,а ... :banghead: :smash: :smash: :smash: :banghead:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта