Между Ад и Рай.

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Между Ад и Рай.

Мнениеот Antares » Сря Юни 24, 2009 2:30 pm

Заглавието ми хрумна, защото точно на края на предложения маршрут пътеката минава под една тръба. От едната й страна, по посока към цивилизацията има надпис "Ад". От другата съответно пише "рай". Да това е края на пътеката, идваща от хижа "Рай".

Бях изминалия уикенд там за два дни, пеш, и смятам, че терена би бил повече от прекрасен за една двудневна вело-разходка.

Идеята ми е следната - тръгване от Калофер, от там по пътеката до хижа "Рай", където преспиваме и на следващия ден се спускаме през хижа "Васил Левски" към Карлово. Принципно карането сигурно може да се вмести и в рамките на един ден, но ще си е сериозно натоварване, за това предлагам да го разтеглим до два дни. Може и на втория ден да разтеглим малко разходката и да минем през връх "Ботев", но пътеката до там от "Рай" ще е предимно носене и влачене, тоест ще ни озори доста. А и не съм съвсем сигурен за пътеката от вр. "Ботев" до хижа "Левски". Но пък ако "се спуснем" директно от "Рай" към "Левски" и после Карлово - ще сме в Карлово за четири-пет часа (максимум).
Хижа "Рай" обикновено е пълна през уикенди/празници, за това е важно да направим резервации предварително(поне седмица). Мисля, че пазя координатите на хижаря, така че това няма да е сериозен проблем. Не знам само колелетата къде ще държим, но предполагам, че ще се измисли нещо.

Карането минава през най-разнообразни и красиви места, гори, високопланински пасища, има го елемнта на "старопланинско равно", на някои места карането си е истинско предизвикателство, други задължително ще се бута, носи влачи - абе има си от всичко.

Идея за времето, през което ще организираме това каране нямам, и пускам темата, отворена за идеи. Принципно ми се върти из главата края на Август/началото на Септември, та поне слънцето да е малко по-слабо, защото за тия два дни изгорях като рак. Но предполагам и че и вие ще имате идеи. На някои от вас вече им пуснах мухата, викам да я пусна и тук.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Между Ад и Рай.

Мнениеот nicky bike » Съб Юни 27, 2009 7:36 am

По принцип класиката в жанра е Тъжа - Ботев - Рай. Искачването на Ботев от изток е мога да кажа най-лекото. Пътеката през х. Левски е доста камениста и ще е кошмарна за твърдак. Не че не сме го минавали :crap: ама...
Ако измислите нещо аз смея да твърдя, че познавам района добре може да говорим пак. :agree:

Аз другата седмица съм решил да правя Тъжа - Ботев - Равнец - Карлово.
Сбирката е събота (04.07.2009.) вечерта на х. Тъжа. В неделя се качва Ботев и ... следва страхотно спускане на върха и после спускане на Равнец до Карлово. :hbang: :hbang: :hbang:
Последна промяна nicky bike на Вто Юни 30, 2009 8:17 pm, променена общо 1 път
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Между Ад и Рай.

Мнениеот Redhat » Съб Юни 27, 2009 7:48 pm

nicky bike написа:Пътеката през х. Левски е доста камениста и ще е ...

:hbang2:



Искам пак там. Хайде да уговорим някой уикенд към края на юли и да се качим през Ботев, като спим на заслона. Може и за един ден да се направи всичко, ама ще ни се еве лайката. Даже съм по-навит за качване през Тъжа, че от там май само не съм го подхождал/подкарвал тоя връх заветен.
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Re: Между Ад и Рай.

Мнениеот Antares » Чет Юли 02, 2009 9:48 pm

Края на Юли ще рече 18-19 или 25-26. Или 1-2 Август.
Което мен ме устройва. Евентуално ще трябва да се уточни начина за достигане на стартовата точка.

А Добряне, като говориш за заслона - това ще рече, че трябва да се носят чували, шалтета и т.н. ли?
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Между Ад и Рай.

Мнениеот nicky bike » Вто Юли 07, 2009 8:08 pm

Горещо препоръчвам спускането към Карлово през Равнец.
Страхотно е за човек който харесва стръмно спускане без пътека и после много камениста пътека не по малко стръмна. Вечерта в събота спахме на тъжа и в неделята през Ботев - пътеката към хижа Левски до "дюзата" и от там през Рвнец (Кочмара) и след дъъъълго спускане в Карлово. :D :hbang: :hbang: :hbang: Страхотно ... нямам други думи. :eyebrow: Може и да се наговорим за нещо подобно пак там.
Ето и част от неделните снимки. :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Между Ад и Рай.

Мнениеот did » Вто Юли 07, 2009 10:15 pm

Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Между Ад и Рай.

Мнениеот Redhat » Чет Юли 09, 2009 11:55 pm

Такаааа, взе да се заформя интересно каране. Че ще изпукаме от жега нагоре е ясно, но такъв е животът... за колоездачи :D

Пешо, заслона си има съдържатели, така че си има всичко. Обаче остава извън плновете като гледам. Преглеждайки нещата за 18 и 19 юли, се очертава да си направим велосъбор на тоя Ботев и в околията. От Казанлък, Габрово, Пловдив, че и разни пришълци като мен... За щастие датите са ми свободни (пардон, вече заети от планове за каране). Единствения ми проблем е, че мога да се измъкна от София едва след 9:00 на 18ти, но и това подлежи на промяна.

Смятам да си взема шалте и чувалче и да се надявам на сухо време. Пешо, теб устройват ли те датите?

@nicy_bike: На тая пътечка също и се каня отдавна, че само хубави неща съм чувал за нея :eyebrow:
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Re: Между Ад и Рай.

Мнениеот nicky bike » Вто Юли 14, 2009 8:23 pm

Ние тази седмица се гласим да правим Тъжа - Ботев - Рай с нощувка на х. Тъжа като най вероятно ще оставим колите в Калофер на центъра и от там през Тъжа към хижата. В неделята ставане по раничко и през Ботев, Заслона, Дюзата (разколона за Равнец и х. Левски) и х. Рай. След лека почивка и Най сладкото :hbang: :hbang: :hbang: Спускането към Паниците.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 101 госта