1-2 август - Отменено!

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

1-2 август - Отменено!

Мнениеот Admin » Пон Юли 27, 2009 7:07 pm

Според прогнозите времето ще е перфектно. :^:

Засега е ясно едно нещо: спане на хижа Македония. В сряда вечер или четвъртък сутрин ще се обадя да запазя места. Затова моля всеки, който е 99,9% сигурен, че ще участва, да ми каже до сряда вечерта. След като запазя места, всеки може да си запазва допълнително на телефон 0887 804306.

За маршрута има два варианта, които ще опиша и ще изберем кой от тях да направим до края на седмицата.

Вариант 1:
Тръгваме от град Рила, през с. Стоб, качваме се за кратко в планината, за да прехвърлим един рид и се спускаме от другата му страна в долината на р. Бистрица. По нея се изкачваме до х. Македония. Това ще отнеме цял ден. Късния следобед може да остане време за бране на боровинки около хижата. :D
На 2 август се изкачваме до билото между Илийна река и Бистрица и караме все по него чак до Стоб или Рила. Според картата и други данни, карането ще е все по черни пътища, освен ако не улучим някоя хубава пътека за спускането накрая (аз обаче не съм сигурен, че искам да рискувам с такава).
При вариант 1 пътищата са технични, но все пак са черни пътища, т.е. от гл.т. на техничност този е по-лесният вариант. Изключително живописен е. Изкачването ще е дълго, но не очаквам да е убийствено.

Вариант 2:
Тръгваме от Благоевград и се изкачваме до х. Македония. Това е първият ден.
На 2 август караме по пътеката от х. Македония до Предела. Нямам данни за пътеката, т.е. може да очакваме всичко. По карта представлява каране по пътека (само в края черни пътища) с продължителност 30-40 км, като се следва билото и постепенно се сваля височина (но не липсват и изкачвания).
При този вариант основният проблем се явяват различните точки за начало и край. Проблемът може да бъде решен по два начина:
1) Ако се намери човек, който да закара поне една от колите до Предела, за да може с нея шофьорите да се върнат до Благоевград, след което да приберат пътниците си от Предела или от Симитли. Възможно е да се окаже, че имаме такъв човек.
2) От Предела се спускаме към Симитли, откъдето шофьорите се качват на автобус до Благоевград (сигурно има достатъчно начесто такива автобуси) и след това се връщат да приберат пътниците си от кръчмата.
Вариант 2 със сигурност ще е по-тежък, защото става дума за пътеки, при това в неясно състояние.

На мен лично Вариант 2 ми е по-интересен, защото по първия съм карал поне до средата. Но като се има предвид, че може би няма да имам кола през уикенда, както и принципните усложнения с прибирането от Предела, може да се наложи да направим Вариант 1, който ще е и по-лежерен (поне за мен).

Наблягам отново на това, че колата ми може да не е свободна - надявам се, че ще има кой да ме приюти в неговата ;)

Толкова от мен засега, вие сте наред! :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 1-2 август - пак Рила!

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Юли 27, 2009 9:07 pm

Някой вариант за трактор?
:)
сиреч - не-толкова-изгърбващо изкачване?
или опция за бутане?
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: 1-2 август - пак Рила!

Мнениеот Admin » Пон Юли 27, 2009 11:24 pm

Не, никой от двата варианта не е за трактори. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 1-2 август - пак Рила!

Мнениеот vlassadar » Вто Юли 28, 2009 8:27 am

Рила ни е мииила!
За съжаление май като че ли няма да мога да се вредя този път, а билото, по което предполагам ще изберете да карате, е това, което ни беше пред очите през цялото спускане, изглежда мнооого приятно и ми се искаше да караме там някога. То било още този уикенд :)
Предполагам че ще го правя друг път. Има много пътечки по картата, едната минава право през Стобските пирамиди. предполагам има вариант да се ориентирате ако ви влече да минете от там
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: 1-2 август - пак Рила!

Мнениеот pascoff » Вто Юли 28, 2009 9:37 am

Зарибен съм ... ще го обсъдим с жената и тя ще реши ... до утре ще знам :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: 1-2 август - пак Рила!

Мнениеот did » Вто Юли 28, 2009 10:06 am

Admin написа:На 2 август караме по пътеката от х. Македония до Предела. Нямам данни за пътеката, т.е. може да очакваме всичко. По карта представлява каране по пътека (само в края черни пътища) с продължителност 30-40 км, като се следва билото и постепенно се сваля височина (но не липсват и изкачвания).

Минавал съм по пътеката от х. Македония до Предела преди 10-15 тина години. Нямам много ясен спомен, но доколкото нещо помня, е широка и равна, без камъни (доколкото това е възможно в Рила). Точно тогава там беше изгоряла гората и билото беше разчистено, но с доста неприятна черна панорама. Сега със сигурност е различно. Изкачвания не си спомням да е имало. Маркировката още тогава си беше идеална и не сме се губили.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 1-2 август - пак Рила!

Мнениеот 4getcredo » Вто Юли 28, 2009 11:33 am

Admin написа:Вариант 2:
Тръгваме от Благоевград и се изкачваме до х. Македония. Това е първият ден.


А мислил ли си по следния вариант? Тръгване от Предел - изкачване до х. Чакалица и спускане към долината на Бистрица (излиза се по-нагоре от с. Бистрица) и после стандартното качване до х. Македония. Така се спестява доста асфалт, урежда се тръгването и слизането от и до една и съща точка.

Друг вариант на качване от Благоевград/Стоб: каране по черни пътища нагоре по билото до Царев връх и после по билото към х. Македония (това не отнема възможността някой друг път да го направим наобратно по моторджийските пътеки по билото). Казвам го, защото от билото след качването от Стоб (напр. Горно Димирево) до с. Бистрица са само черни пътища надолу (не толкова интересни... има и други варианти, по-забавни, които обаче изискват доста по-високо качване, обезсмислящо слизането пак до Бистрица). След с. Бистрица излизаме на асфалта и доста каране до Бодрост все по него...
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: 1-2 август - пак Рила!

Мнениеот Admin » Вто Юли 28, 2009 4:53 pm

4getcredo написа:
Admin написа:Вариант 2:
Тръгваме от Благоевград и се изкачваме до х. Македония. Това е първият ден.


А мислил ли си по следния вариант? Тръгване от Предел - изкачване до х. Чакалица и спускане към долината на Бистрица (излиза се по-нагоре от с. Бистрица) и после стандартното качване до х. Македония. Така се спестява доста асфалт, урежда се тръгването и слизането от и до една и съща точка.


Не бях мислил, ама сега прегледах набързо картата. Притеснява ме, че първият ден ще се натрупа доста денивелация, но пък предвид това, че тръгваме от по-висока точка, може да се окаже, че не е повече, отколкото по пътя от Благоевград. Довечера или утре ще направя сметки по картата и ако излязат добри, като нищо може така да го направим. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 1-2 август - пак Рила!

Мнениеот Admin » Чет Юли 30, 2009 9:22 am

Другари, вчера с агент Щуров и други сподвижници имахме смазващо преживяване в Рила с продължителност 14 часа и половина, от които 8 и половина бяха бутане и носене, включително няколко часа провиране през клекове и паднали дървета.
В момента съм доста изтощен, колената ми (особено дясното) са леко смазани от натоварването и изобщо... мисля, че няма да успея да се възстановя за което и да е от двете карания през уикенда, които бях намислил.

Затова ви предлагам заместващ вариант, само че еднодневен - само за неделя. Той включва тръгване рано сутринта от София и отиване с колите до местността Славова по пътя за х. Македония (до тази местност е асфалт). След това продължаваме нагоре по пътя и би трябвало сравнително бързо и лесно (до обяд) да сме се качили на хижата. След бързо хапване, продължаваме по билото по пътеката към х. Чакалица (стига, разбира се, да не получим от хижаря някакви лоши отзиви за проходимостта й, но като гледам по този маршрут са минавали и с мотори, гледах снимки - значи трябва да е добре). От х. Чакалица се спускаме надолу първо по пътека, после по черен път и излизаме при колите.
Дължина на маршрута - около 40-45 км.
Денивелация - около 1500 м.
Маршрутът не е съвсем лек, но мисля, че ще се справим за един ден. Хубавото е, че ще видим поне как е до средата пътеката за Предела.

Извинявам се за тази рязка промяна в плановете, но като гледам така или иначе още никой не беше писал за нощувка в хижа Македония, така че явно освобождаването за целия уикенд ви е проблем, така че се надявам само за един ден да има повече свободни.

Напомням, че аз може да съм без кола.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 1-2 август - пак Рила!

Мнениеот pascoff » Чет Юли 30, 2009 9:53 am

Като гледам май само аз останах ... по-добре да отложим рила за 15-16, тъкмо сега да свърша малко работа в къщи :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: 1-2 август - пак Рила!

Мнениеот Admin » Чет Юли 30, 2009 10:22 am

Мите, аз на 15-16 не мога за два дни, тъй като съм на концерт на Faith No More в Бургас. ;)
Помисли си за неделя - маршрутът изглежда доста приятен. Нищо, че е за един ден.

Междувременно вече е сигурно, че ще съм без кола, тъй че се търсят хора с автомобили. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 1-2 август - пак Рила!

Мнениеот Admin » Чет Юли 30, 2009 10:57 am

АААААААА! Напоследък нещо всички планове отиват по дяволите! :D
Има вероятност в неделя изобщо да не съм в България - до няколко часа ще знам и ще пиша окончателно.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 1-2 август - пак Рила!

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Юли 30, 2009 10:58 am

Admin написа:АААААААА! Напоследък нещо всички планове отиват по дяволите! :D
Има вероятност в неделя изобщо да не съм в България - до няколко часа ще знам и ще пиша окончателно.


Айде на езерата, ако си тук?
:)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: 1-2 август - пак Рила!

Мнениеот TheAnimal » Чет Юли 30, 2009 11:00 am

не ти препоръчвам езерата в събота и неделя :)
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: 1-2 август - пак Рила!

Мнениеот Admin » Чет Юли 30, 2009 11:27 am

На езерата бях миналата седмица. И Мира е права - уикендите не е за там. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 1-2 август - Отменено!

Мнениеот Admin » Чет Юли 30, 2009 12:41 pm

Окончателно - аз съм в чужбина от събота за неопределено време, най-вероятно до 5-6 август. Така че карането на 1-2 август, поне с мое участие, се отменя. Ще остане за по-нататък. ;) :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 86 госта