Някакво каране в Рила за 16 август?

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Някакво каране в Рила за 16 август?

Мнениеот Admin » Пон Авг 10, 2009 6:45 pm

Аз на 14-ти съм в Бургас за концерта на Faith No More, но се очаква на 15-ти да се прибера, което значи, че ако на 16-ти е хубаво времето, хич няма да ме свърта вкъщи. И ми се ще да покарам из Рила, макар и за един ден.
Засега вариантите са два:

1. По-лесен
Отиваме до Паничище, качваме се с лифта, после избутваме до Раздела, оттам се спускаме по Зелени рид и после обратно до колите. Ама това много от аверите са го правили...

2. Малко по-труден и некаран до момента
Отиваме с колите до м. Славова по пътя от Благоевград за х. Македония. Оттам се качваме до пижата и караме по билото през хижа Чакалица, откъдето се спускаме надолу до колите. Ако си спомняте, това го бях предложил и за 1-2 август. Мен доста ме влече такъв преход. Изпълним е за един ден, но ще трябва да тръгнем доста рано от София - някъде около 6 - 6:30.

Първото е повече фрийрайд, второто е повече крос-кънтри.
За първото имаше едни индикации, че може и други да се навият. За второто тепърва се търсят.

Вие сте наред! :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Някакво каране в Рила за 16 август?

Мнениеот gdude » Вто Авг 11, 2009 1:13 am

За първия вариант съм навит :beer:
Като участието ми е почти 100 %.
И второто ме влече,но ще си помисля дали си заслужава мазохизма :D :beer:
Любо,можеш ли да сравниш втория вариант спрямо качването до Калин ? :)
п.п Сега се сетих,че то не пречи и само на лифта да се кара ;).Като бяхме по-миналата неделя с качването до езерата направихме 4 спускания,без това качване(което е около 2 часа)може да се направят и 5-6 спускания.Което при цена от 25 лв. на картата е оферта :popcorn:
gdude
 
Мнения: 656
Рейтинг: 1641
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 8:24 pm
Местоположение: София

Re: Някакво каране в Рила за 16 август?

Мнениеот did » Вто Авг 11, 2009 1:22 am

gdude написа:Любо,можеш ли да сравниш втория вариант спрямо качването до Калин ? :)


ето ти отговор

Admin написа:2. Малко по-труден и некаран до момента


Впрочем, днес Наката и Боби се върнаха от Рила.

Аз ви предлагам и един друг вариант за един ден. Отивате с колите до Трещеник, качвате се до х. Грънчар по пътя, бутате още нагоре, тръгвате по пътеката по билото към Рибните езера и ... в един момент поглеждате наляво, виждате това и се спускате натам, без маркировка, по една ЧУДЕСНА немаркирана пътека между клека, покрай Бенинските езера, в посока обратно към Трещеник. Мога да ви дам трак, понеже съм го минавал с GPS-а.

Пътеката е широка около метър, изсечена е чудесно, понеже оттам местните се качват нагоре с конете, камениста е, но с малки камъчета и на моменти става на рекичка. Уникално караема пътека, като за Рила! За спускане е великолепна, а и има какво да се види.

Ако искате трак, утре кажете, че после отивам на море.

Знам, че не ви е близо от София, просто давам идея :beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Някакво каране в Рила за 16 август?

Мнениеот pascoff » Вто Авг 11, 2009 8:16 am

Зарибееееннн съъъмммм ;) Любо, тъкмо мислех да ти предлагам някакво каране за 2 дена ... но и този вариант ми харесва, тъкмо и аз ще дойда на бургас фест ... определено предпочитам втория ти вариант, точно заради по крос каратистката част :)
а ти с какво ще ходиш до бургас и обратно?
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Някакво каране в Рила за 16 август?

Мнениеот Admin » Вто Авг 11, 2009 10:23 am

@did
Митак, тая пътека съм си я отбелязал още преди година и нещо, когато я спомена за първи път. По-нататък със сигурност ще намина и към нея, така че щом имаш трак, ще ми е много полезен и моля да ми го пратиш където ти е удобно:
[email protected]
icq
skype: lubo_mtb-bg

@gdude
Павка, не мога да ти кажа за качването, би трябвало до х. Македония да е доста по-човешко от пътя за Калин, след това е бутане по пътека. Като цяло намерих данни в интернет, че по този маршрут хората минават и с мотори, гледах и някакви снимки - не очаквам проблеми с храсталясване, шубрасване и т.н. Като цяло обаче в Рила уесно нема - ни нагоре, ни надоле.

@pascoff
Мите, може и с нашата кола да ходим към феста, не зная. Организационната част съм я оставил на брат ми, но той каза, че не е сигурно дали ще има хора за нашия автомобил и можело да се наложи да се бутнем в някой друг или да ходим с влак/автобус. Ти си търсиш транспорт ли? Имай предвид, че ние заминаваме от четвъртък и се връщаме в събота.
Иначе аз също съм по-ентусиазиран за втория вариант, тъй като първият е осъществим по всяко време - по-лесен и по-кратък е, по-лесно ще се намерят хора за него.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Някакво каране в Рила за 16 август?

Мнениеот 4getcredo » Вто Авг 11, 2009 10:58 am

Събота и неделя ще съм в Благоевград и е почти сигурно, че ще се включа... говоря за втория вариант. :beer:
Имам доброто желание и в събота да направя някаква експедиция в района... защо не яз. Калин (за тези, които скоро не са ходили там ;) )... но не съм сигурен дали ще се наредят така добре нещата? :)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Някакво каране в Рила за 16 август?

Мнениеот Admin » Вто Авг 11, 2009 11:12 am

Добрееее! Нещата за неделя се нареждат все по-хубаво - само остава и времето да е с нас! Засега точно в неделя предричат да има "дупка" хубаво време, ама ще видим...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Някакво каране в Рила за 16 август?

Мнениеот pascoff » Вто Авг 11, 2009 11:17 am

Адаш, стига зарибява, да не взема да дойда още в събота при теб ;)

Абе Любо, не може ли направо в събота вечер да спим някъде около Благоевград (тамън адаша ще покаже местните кръчмарежителности) и в неделя да не ставаме толкова рано или дори да станем, да имаме повече време за храсталясване :)
в събота и аз ще имам кола, така че може и на нея да се разчита :beer: а за феста, ако идвам то ще е в петък следобед или надвечер направо за LTJ BUKEM :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Някакво каране в Рила за 16 август?

Мнениеот 4getcredo » Вто Авг 11, 2009 11:25 am

pascoff написа:Адаш, стига зарибява, да не взема да дойда още в събота при теб ;)


Ти ела, пък аз ще туря :D ;)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Някакво каране в Рила за 16 август?

Мнениеот airborneone » Вто Авг 11, 2009 11:29 am

Кой вариянт избрахте?
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3687
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Някакво каране в Рила за 16 август?

Мнениеот Admin » Вто Авг 11, 2009 11:35 am

Ами Мите, не знам га ще се върна от морето в събота, па и кат се върна, ще трябва да фърля некое матриялче на сайта, да пренаредя багажа и тай нататък, та ще ми е трудничко в събота да пътувам. ;)
Ще видим колко хора ще се сберем - може да се окаже, че има готови и за тръгване в събота, и за неделя. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Някакво каране в Рила за 16 август?

Мнениеот Admin » Сря Авг 12, 2009 8:36 am

Така, значи засега се спираме на вариант 2.
Времето на някои места го дават лошо, на други хубаво - явно това ще се доизяснява.
Както казах, мен от утре до събота ме няма и не зная дали ще докопам компютър и интернет през тия дни, затова предлагам всеки, който е сигурен, че ще се включи, да напише тук телефона си, за да може в събота като се прибера, да звъня и да се разбираме.
На мен ми се върти нещо като тръгване около 6:00 - 6:30 от София, което значи среща около 8:30 при местността Славова (и аз не я знам къде е точно, така че може срещата да я направим някъде в Благоевград. Който има идея за лесно място там, да пише) и начало на карането около 9:00 ч.
Моля да се има предвид, че ако настъпят някакви сериозни обрати към влошаване на времето, карането сигурно ще отпадне.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта