Езерата и още нещо в края на август

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот Admin » Вто Авг 18, 2009 8:43 am

Тъй като покрай пускането на лифта в района на Рилски езера и Паничище вече трудно се намират места от днес за утре, налага се да се организираме по-отрано. Това означава следното: ще се опитам в четвъртък или най-късно петък да запазя места в хижа "Гюндера", находяща се в Паничище. Информация за нея можете да намерите тук: http://vibs-bg.com/show_firm.php?id=277

Честно казано, мен друго място за пребиваване в района не ме устройва, миналата година твърде много ми хареса тази "хижа", така че съм или там (ако има места) или никъде. :D

Програмата е следната:

28 август, петък - сутринта отиваме до Паничище, настаняваме се и цял ден караме около лифта с еднодневна карта (25 лв.), т.е. спускане. Лифтът работи до късно и се надявам, че в делничен ден, макар и петък, няма да има много опашки.

29 август, събота - сутринта се качваме с лифта до хижа "Рилски езера", оттам избутваме до Раздела и се спускаме по Зелени рид до хижа "Вада", след което се замъкваме обратно до Паничище.

30 август, неделя - аз лично рано сутринта се качвам на колата и отивам до Предела, където ще карам с Пасков и 4getcredo (ако се наредят нещата както ги мислим) по маршрут до хижа "Пейо Яворов" и обратно. Изкачването е по черен път, спускането е по технична пътека. Маршрутът ще е със средно физическо натоварване - около 1000 м денивелация.

Засега не знам дали ще съм с моята кола, но ще гледам да съм. Ако стане така, ще мога да возя още трима души с велосипедите им. Приоритет ще имат тези, които искат да се включат и в ХС карането в неделя. Но ако няма такива, или са малко, тогава може да направим и следната схема - аз отивам в неделя до Предела, а пътниците в колата ми остават да карат в района на езерата и след това ме чакат търпеливо при хижа "Гюндера", похапвайки вкусно, докато аз се върна от Пирин, за да ги натоваря в колата и да си ходим към София.

Нощувката в хижа "Гюндера" миналата година беше 13 лв., не вярвам да е скочила до повече от 20, но който желае, да звъни и да пита.

Моля всеки, който желае да се включи за две нощувки в "Гюндера" (петък срещу събота и събота срещу неделя), да заяви това тук, в темата, до четвъртък на обяд (20 август). Трябва да сте сигурни в идването си, защото ще правя резервация - да не се налага после да ви търся заместници.

Може също да уточните и за неделя дали ще участвате в ХС карането, или ще останете в района на езерата, но това, наред с транспорта и разпределянето по колите, не пречи да го изясняваме и по-късно.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот SpoileR » Вто Авг 18, 2009 8:56 am

Там сме :smokin:

+1
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот mirelay » Вто Авг 18, 2009 9:41 am

Аз до четвъртък ще гледам да кажа.
Аватар
mirelay
 
Мнения: 250
Рейтинг: 1881
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2005 7:52 pm

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот Crimson » Вто Авг 18, 2009 10:32 am

Ми да зееем и аз да додем деаааа :D Само те тва хикс-Ц нешоо.......... не ме блазни идеята да бутам :eek3:
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Авг 18, 2009 10:40 am

Ах...
Защо отложиха проклетия Дроп енд Рол....
:crap:
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот Trip-tfk » Вто Авг 18, 2009 10:47 am

Аз ще се влюча в неделя за ХС-то.
Trip-tfk
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1718
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 6:56 pm
Местоположение: Blagoevgrad Bulgaria

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот outfaced » Вто Авг 18, 2009 12:28 pm

туй неделното каране какъв му е точно замисъла ... т.е. само някаква идея за някаква пътека ли има, или се знае нещо по конкретно за въпросната ...
не за друго, ами таз компания вашата май нещо мазохистична си пада (http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... -travel043) и аз да си питам ... такова де :) :lol:

хехе, майтапа на страна ... има ли там верно хубава пътека
аз само за черния път знаех (не че скоро съм бил там де)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот 4getcredo » Вто Авг 18, 2009 1:31 pm

Неделният маршрут, за който споменава Любче, представлява изкачване по черен път (проходим дори и за лека кола, стръмен в началото, а после нормално стръмен за Пирин) от м. Беталовото (около 1000 м.) към х. Пейо Яворов (1740 м.). Спускането е по пряката туристическа пътека по същото направление (жълта, май, маркировка), която е сравнима с тази от х. Скакавица към 'къв преслап беше...', т.е. в началото са тесни серпентини, а после камъъъъни в количество и размери по всякакъв вкус. Пътеката съм я ходил пеш преди 2 години и от тогава я сънувам ;) :D Това каране е силно да се нарече XC, защото е кратко, а пътеката доста технична, но пък ще има възможност да се учим, забавляваме и позираме... иф ю ноу уот ай мийн ;) :D Теренът дава много възможности за това... даже може и да повторим.

Disclaimer: Не съм сигурен дали пътеката е в тогавашния си вид и дали тогавашната ми преценка и възможности биха съвпаднали със сегашните... :)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот lechuga » Вто Авг 18, 2009 4:45 pm

Така като го мисля за неделя мисля да присъствам, за събота ще го помисля, за петък по-скоро не. Кола имам и ако намеря багажник за колела, може да взема с мен още двама(ако багажника позволява 3 колела), така че от гледна точка на транспорта няма какво да ме мислите :)
Don't worry, be happy!
Аватар
lechuga
 
Мнения: 413
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот gdude » Вто Авг 18, 2009 5:10 pm

Crimson написа:Ми да зееем и аз да додем деаааа :D Само те тва хикс-Ц нешоо.......... не ме блазни идеята да бутам :eek3:

+ 1 :beer:
Софчо,ние неделята може пак да сме на лифта :lol:
gdude
 
Мнения: 656
Рейтинг: 1641
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 8:24 pm
Местоположение: София

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот Admin » Вто Авг 18, 2009 9:26 pm

Точно така, за неделята който иска, си остава на езерата.
За съжаление аз може да отпадна от мероприятието поради сериозни причини, но това ще го разбера до няколко дни. Въпреки това необходимостта от резервация остава, т.е. смятам в четвъртък да я направя, като предупредя хората от "Гюндера", че до 2-3 дни може един от хората (т.е. аз) да отпадне и затова е добре да дам за резервацията и друго име, освен моето. И понеже това име трябва да е на някой пълнолетен, Павката отпада. Сашо (SpoileR), теб може ли да те ползвам. Софчо, ако реши да идва, също ще го нароча. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот vlassadar » Сря Авг 19, 2009 10:37 am

ако нещо не се случи, идвам и аз за 3-те дни, като в петъка ще си караме заедно на лифта дорде ни държат силите, съботата по-релаксиращо - само качването до раздела и зелени рид, но ... задръжте си дъха ... неделята... бе планирал съм нещо, което малко хора би им хрумнало, камо ли да го направят. Офертата важи само за завършени мазохисти и естествено достатъчно подготвени байкъри със специалности бутане/носене и ФР. Бе всъщност не е точно така, но трябва да сте с такава нагласа, за да ви е приятно като се окаже по-лесноНаградата е невероятни гледки, топване в прохладни езера и незнайно колко брутално спускане.

Идеята е качване отново до Раздела (над езерата), оттам тръгваме по билото през Вазов връх и в посока в. Мальовица. Стигаме почти в подножието на върха и оттам започва тънка стръмна рилска пътечка към Урдини езера, които гледаме през цялото време от билото. Ако стигнем много рано или преценим времето, може да изкачим и самия в. Мальовица, откъдето ще се отвори поредна група от невероятни гледки. Сили ще имаме, заредени от всичко наоколо. Та, следва спускане към Урдините езера, там се надявам да има достатъчно време за релакс и поне кратко топване в кристалните им води. И тук следва неясния преход (поне е в посока надолу) от езерата към дъното на долината на Урдина река. Това са около 200 м денивелация, които предполагам ще могат все пак да се карат. В долината имам инфо, че е пътеката е караема почти на 100%. Излиза се на пътя към х. Вада, откъдето за под 1 час се връщаме на Пионерска или където там сме оставили колите.
Поради богатата план-програма тръгването ще е от новата хижа максимално рано сутринта. (ние ще спим на открито около хижата) Ако има навити и зависят от лифта, ще изчакаме до пускането му. Засега ще имаме 1 или дори 2 места за връщане на байкъри, щото предполагам ще бъдем последни. Може и челниците да ни притрябват...

Айде малко захранка:
http://amrak.blog.bg/photos/7167/original/IMG_7174.JPG
http://dido.bajhui.org/pics_aquarium/mountain/rila_jul_14_2007/IMG_9168.jpg
http://dido.bajhui.org/pics_aquarium/mountain/rila_jul_14_2007/IMG_9136.jpg
http://media.snimka.bg/4008/014271693-big.jpg
http://media.snimka.bg/3799/013853964-big.jpg
http://media.snimka.bg/3799/013853955-big.jpg
(Има един много удобен плъгин за Mozilla - Thumbnail Expander - за разпъване на линкнати снимки като горните или тъмнейли)
Изображение
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот Admin » Сря Авг 19, 2009 1:18 pm

Хора, аз отпадам от програмата. Засега поне е 90% сигурно, че е така.
Затова няма смисъл аз да правя резервацията. Най-добре е да се организирате (включително и тук, ако желаете) тези, които ще ходите и някой от вас да се обади и да запази места в "Гюндера" или където прецените. Телефоните ги има в сайта, към който дадох линк по-горе. Приятно каране! :beer:
Ако случайно стане така, че да мога да дойда, ще си запазя допълнително място в хижата или ще спя на палатка... ще го измисля.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот gdude » Чет Авг 20, 2009 1:41 pm

Последно колко сме ?
Смисъл да се знае колко места да се запазят ;) :beer:
gdude
 
Мнения: 656
Рейтинг: 1641
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 8:24 pm
Местоположение: София

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот SpoileR » Пет Авг 21, 2009 8:54 am

Най- вероятно и аз отпадам да го ева... :V:

Знам си аз, да не дудна от по-рано докато не съм сигурен ама...
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот mirelay » Пет Авг 21, 2009 11:38 am

Аз отпадам!
Аватар
mirelay
 
Мнения: 250
Рейтинг: 1881
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2005 7:52 pm

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот nicky bike » Нед Авг 23, 2009 8:09 pm

vlassadar написа:...

Влади аз мога да се влкюча съм твоята група ама в събота (най рано) по обяд. Ако ми дадеш някакво инфо кога и къде съм навит за този маршрут или пък нещо по Родопите ,а?
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот vlassadar » Пон Авг 24, 2009 10:51 am

Ники, плана за този преход е да се направи само неделята, т.е в събота вечерта трябва да се преспи на новата хижа или около нея в палатка/чувал. Може и на старата, там пребутването до бъбрека ще е по-тегавко но не е голям проблем, а може и някъде по-надолу да се спи - Пионерска и от сорта, което значи или лифт рано сутринта (който знам колко обичаш) или да избуташ за закуска до новата хижа, което ще ти бъде в + като натоварване. Предните 2 дни програмата си е отделно, няма връзка с неделята. Боби се е навил за маршрута и е много красиво, така че сме там.
Има теоретична възможност да навием някой да ни смъкне багажа долу, т.е да не си мъкнем къмпинга с нас, не че е тежък, но все пак... Така че мисли
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот nicky bike » Пон Авг 24, 2009 1:42 pm

vlassadar написа:Ники, плана за този преход е да се направи само неделята, т.е в събота вечерта трябва да се преспи на новата хижа или около нея в палатка/чувал...

А няма ли опция за спане в хижата
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Езерата и още нещо в края на август

Мнениеот 4getcredo » Пон Авг 31, 2009 2:10 pm

Владо, привет!
Направихте ли карането? Разкажи за дерето под Урдинските езера... става ли за каране (обрасло ли е)? Отгоре нещата наистина изглеждат много примамливо!! :)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта