Още едно старопланинско каране - 15.11

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Още едно старопланинско каране - 15.11

Мнениеот Admin » Съб Ное 14, 2009 3:24 pm

За днес немаше отде да сбера сили, но утре времето изглежда все още ще е приятно за колоезденье. Затуй ша ви праим конкуренция на къркачите! ;)
И понеже в моите планове се предвижда да има барем 1-2 трезвеници, придвижването ще е с хавтомобили.
Началната точка ще е село Ябланица, което е на 50 км от София-та, забито у планината.
Маршрутът нито ще е много голям (труден), нито много малък (лесен).
Първо ще има качване по стръмен черен път, та да може да се приготвим за втората част. Все пак, най-стръмната му секция е накрая, така че не се очакват трупове още в началото на карането. Може обаче да има калчица.
По тоз път се качваме на билото и оттам поемаме по него - има моторджийски пътеки, широки колкото черен път. Само дето, нали си е било, сигурно ще има и некои стръмнини солидни. Последната стръмнина обаче трябва да е надолу и да е във вид на пътека, та да оправдаем предхождащите я мъки.
По таз пътека ще стигнем до един черен път от р. Елешница към с. Ябланица. Ще трябва да се поизкачим по него - наклонът му е лек и плавен.
Като стигнем над с. Ябланица, ще хванем отново билото, за да стигнем до една друга пътека, която ще ни свали долу. И нея не съм я карал, та не знам колко е трудна, но като цяло в района бръмчат моторджии и пътеките са много готини, но на места и изровени.
Дължината на прехода ще е около 20 км + възможност за още десетина, ако някой желае.

Най-вроятно ще си взема и средствата за описване на маршрут, така че малко ще се бавим, а също така ще се снимаме и после ще се публикуваме - срамежливци и свенливци да се пазят. ;)

И така, за час на срещата определям 11:00 в с. Ябланица. Както казах дотам са 50 км с доста завои, предвидете си поне 1 ч за пътуване. И имайте предвид, че в рамките на София може да се натъкнете на задръствания, което ми се случи миналия път, та тогава 1 ч не можах да изляза само от града. Тоя път обаче знам откъде ще заобиколя тая гадост.

Който реши да идва, да пише обезателно, за да се разпределим по возилата. Аз още не знам моя веловоз дали ще е на линия, но по-вероятно да.

П.П. Забравих да спомена, че прогнозата за времето утре не е 100% стабилна - ако сутринта има признаци за дъжд или много облаци, аз лично май ще предпочета да наваксвам с работата. Все пак си мисля, че е по-вероятно да е добре за каране. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Още едно старопланинско каране - 15.11

Мнениеот Admin » Нед Ное 15, 2009 5:50 am

Поради липса на интерес и някои други съображения карането се отменя. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Още едно старопланинско каране - 15.11

Мнениеот PtD » Нед Ное 15, 2009 8:40 am

Aa, не остана кой да ти се вързва... :lol:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Още едно старопланинско каране - 15.11

Мнениеот Admin » Нед Ное 15, 2009 8:51 pm

Уви, така е... остава ми само да се отдам на нощен живот и пияндурстване. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Още едно старопланинско каране - 15.11

Мнениеот PtD » Пон Ное 16, 2009 9:20 am

Давай, време ти е :nuts:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта