В събота - Лакатник?

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

В събота - Лакатник?

Мнениеот Admin » Чет Яну 07, 2010 4:15 pm

Другари, навън не е зима, независимо какво показва календарът.
Засега прогнозите предвиждат в събота времето да е предимно слънчево или с променлива облачост, и доста топличко - таман до 14 градуса да стигне.
Поради това аз пък предвиждам да покарам и като най-подходящо място ми се набива Лакатник - сухо, не много дълго, технично и интересно.
Предлагам следната организация:
Тръгваме от София сравнително рано сутринта - да речем най-късно в 9:00.
При Гара Лакатник да сме някъде към 10:00, и в 10:30 да започнем карането.
Първо ще се качим по пътя до Миланово, оттам до паметника и оттам се спускаме по пътеката в скалите. Предупреждавам, че това е една от най-техничните и опасни пътеки, които познавам, така че се иска добра подготовка, смелост, разум и защитна екипировка поне за краката. Дължината на това каране е 12 км.
http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... 0-route052
След него, ако има желаещи да покараме още, мисля да направя и едно проучвателно кръгче от другата страна на реката. От Гара Лакатник до село Лакатник (асфалт, десетина км) и оттам да търсим разни пътечки в дерето на една рекичка. Големи храсталясвания не се очакват, тъй като веднъж вече съм бил там и по-скоро ще намерим доста пътеки, отколкото никакви. ;) Второто кръгче сигурно ще е към 15 км.
На който не му се кара много или няма време, може да се ограничи само с първата част.
Ако има желаещи, да пишат, за да почваме да мислим кой с кого ще пътува. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: В събота - Лакатник?

Мнениеот gdude » Чет Яну 07, 2010 6:16 pm

Доста примамливо.... :eyebrow:
Утре ще се разбере :)
gdude
 
Мнения: 656
Рейтинг: 1641
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 8:24 pm
Местоположение: София

Re: В събота - Лакатник?

Мнениеот Ozzie » Чет Яну 07, 2010 6:24 pm

що съм на другия край на Българията бе, 'що бе, 'що бе, 'що бе... :banghead:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: В събота - Лакатник?

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Яну 08, 2010 1:21 am

Ozzie написа:що съм на другия край на Българията бе, 'що бе, 'що бе, 'що бе... :banghead:


Не мрънкай, а хващай влака! ;)
:D :agree: :beer:
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: В събота - Лакатник?

Мнениеот Newone » Пет Яну 08, 2010 7:39 am

Любо, аз твърдо участвам в събота! Ще ти се обадя да се уточним, по-късно. :beer:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Re: В събота - Лакатник?

Мнениеот Admin » Пет Яну 08, 2010 11:45 am

В моята кола засега е пълно - Спойлера, Павката и Хамстерът - и тримата с танкове.
Това ще рече, че кръгчето утре ще е само едно.
Обаче в неделя, ако се задържи хубавата прогноза, мисля да направя удължената версия, т.е. и от двете страни на реката... или пък има и едни варианти над Гара Бов...

За моите пасажери: тръгваме в 8:30 от вкъщи, така че елате в 8:15 пред нас. Не е зле да си вземете по един сандвич, защото мизерната кръчма на Мърльо под скалите не я тачим особено. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: В събота - Лакатник?

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Яну 08, 2010 11:59 am

Admin написа:В моята кола засега е пълно - Спойлера, Павката и Хамстерът - и тримата с танкове.
Това ще рече, че кръгчето утре ще е само едно.
Обаче в неделя, ако се задържи хубавата прогноза, мисля да направя удължената версия, т.е. и от двете страни на реката... или пък има и едни варианти над Гара Бов...

За моите пасажери: тръгваме в 8:30 от вкъщи, така че елате в 8:15 пред нас. Не е зле да си вземете по един сандвич, защото мизерната кръчма на Мърльо под скалите не я тачим особено. :D



Супер! :)))
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: В събота - Лакатник?

Мнениеот 4getcredo » Пет Яну 08, 2010 12:01 pm

Admin написа:
Обаче в неделя, ако се задържи хубавата прогноза, мисля да направя удължената версия, т.е. и от двете страни на реката... или пък има и едни варианти над Гара Бов...


... с експериментално, не по асфалта качване до Миланово ;) :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: В събота - Лакатник?

Мнениеот Ozzie » Пет Яну 08, 2010 6:07 pm

HepBeH_XaMcTep написа:@Ozzie
Не мрънкай, а хващай влака! ;) :D :agree: :beer:

мислех си го, но ще пристигна убит за сън, скапан от път... :crap:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 85 госта