Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот Admin » Вто Авг 24, 2010 2:19 pm

Тъй като през уикенда съм на далечна сватба, а прогнозата вещае безоблачни топли дни поне до края на месеца, сърце не ми дава да ги пропилея всичките в работа и глупости, затова мисля да открадна четвъртък и пеък (26 и 27 август) и търся съучастници за това деяние.

Основната идея е за двудневен маршрут, който определено няма да е лек.
Тръгване в четвъртък много рано сутринта и среща на колите в местността Предел между Пирин и Рила. Оттам каране (предимно нагоре) до хижа "Македония", където ще спим. Районът не ни е познат, по картата има маркировка и черни пътища, но храсталясване не е изключено, даже е вероятно. Дължината по карта изглежда внушителна - около 60 км.
На следващия ден се качваме от хижа "Македония" на билото и караме по него до Предел. До средата (където се движим нагоре-надолу) маршрутът е познат, нататък вече трябва да е предимно спускане. По карта дължината за този ден е около 35 км, като очаквам да ги минем безпроблемно и да се приберем при колите в ранния следобед.
Заради споменатите характеристики на маршрута, карането е подходящо само за хора с много добра физическа подготовка, тъй като ще трябва да поддържаме добро темпо, особено първия ден. За втория ден освен допълнителни запаси от сили, ще ви трябват и добри умения за спускането, тъй като теренът в рила е доста техничен и спънат.
Ако има желаещи за този преход да се заяват бързо. :D

За мен като резервен вариант, ако не си намеря компания за двудневния маршрут, остава карането по два еднодневни - единият ден например от Паничище с лифта до хижа "Рилски езера", оттам избутване до Раздела и спускане по Зелени рид. Другият ден може да е по маршрута хижа "Македония" - хижа "Чакалица" или в района над моята вила (по билото между Илийна/рилска река и Благоевградска Бистрица). Може да е само едно от тези, може и двете, има дори и опция да преспим на вилата между тях. Но това ще е в случай, че пропаднат плановете за двудневния преход.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот 4getcredo » Сря Авг 25, 2010 7:35 am

Любче, аз съм в двудневната схема! :nuts:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот Admin » Сря Авг 25, 2010 7:45 am

Митак, засега май се очертава да сме само двамината. ;)
Предполагам ще носим само багажа на гърбовете си, т.е. мобилни сме за среща утре рано сутринта. Предлагам ти да е на Shell на бул. "България" в 6:00 ч. Така ще може към 9:00 ч да потеглим от Предела.
Само избери с коя кола да ходим - с моята ще е малко по-скъпо, но и малко по-бързо. Можем да мушнем колелата вътре, за да намалим разхода до минимум. Ако се намери още някой ентусиаст, със сигурност ще е с моята. :D
Пиша ти тия неща тук, защото след малко излизам и няма да съм в Скайп.
Ако планът е добър, пиши тук и привечер ще се обадя да запазя места в хижата.

Според хартиените карти пътят между хижа Чакалица и Бодрост/Картала е доста съмнителен (макар че там на място видях ясни табели и маркировка), така че може да се наложи да се спуснем по познатата пътека към Славова и после да се измъчим с малко повече изкачване. Ще видя как стоят нещата на GPS картите и там на място също ще преценим. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот 4getcredo » Сря Авг 25, 2010 9:28 am

Аз съм ОК с часа на тръгване. Само не се сещам къде е този "Shell на бул. България"?
С моята кола по предарителни сметки ще излезе около 16-17 лв. на човек... ако е осезаема разликата спрямо твоята, аз нямам проблем да сме с нея.
Запазвай местата! :clap:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот borislav » Сря Авг 25, 2010 9:33 am

И аз имам голямо желание да дойда с вас, но ще мога чак вечерта на срещата да пътвърдя
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот kapitanblood » Сря Авг 25, 2010 10:03 am

4getcredo написа:Аз съм ОК с часа на тръгване. Само не се сещам къде е този "Shell на бул. България"?
С моята кола по предарителни сметки ще излезе около 16-17 лв. на човек... ако е осезаема разликата спрямо твоята, аз нямам проблем да сме с нея.
Запазвай местата! :clap:

Шела,се намира,след кръстовището на бул.България с бул.Гешов...посока Бояна,от дясната страна :agree:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот EmZo » Сря Авг 25, 2010 12:37 pm

Не е нужно, да споменававм, че ви мразя нали? Вие си знаете! :erm:
Айде приятно и успешно каране! :beer:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот Admin » Сря Авг 25, 2010 1:11 pm

Боби също ще дойде, така че сме с моята кола. 6:00 на бензиностанцията. :beer:

Ще запазя места в хижа "Македония", но днес се сетих, че ако "случайно" нещо храсталясаме или се замотаем твърде много, хижа "Чакалица" също е резервен вариант за първата вечер. Все пак мисля при нея да сме в не много късния следобед и да си се качим привечер чак до "Македония". :D
Довечера ще подготвя тракове по GPS картите, пък да видим каква ще я свършим... като се има предвид ефектът от комбинацията Щуров-Ботушаров, нормален човек не би тръгнал. :rofl:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот borislav » Сря Авг 25, 2010 2:23 pm

Admin написа:... като се има предвид ефектът от комбинацията Щуров-Ботушаров, нормален човек не би тръгнал. :rofl:
:D :agree:
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот hrissim » Сря Авг 25, 2010 6:58 pm

За секи случай да публикувам телефоните на хижарите:
Чакалица, Боян- 0896770294
Македония - 0896866698
Айде безаварийно ви.
:beer:
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот Admin » Пет Авг 27, 2010 8:09 pm

Admin написа: като се има предвид ефектът от комбинацията Щуров-Ботушаров, нормален човек не би тръгнал. :rofl:


!!!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот PtD » Пет Авг 27, 2010 10:22 pm

Пак ли на Сървайвър го избихте...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот Admin » Пет Авг 27, 2010 11:06 pm

:shake:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот borislav » Пет Авг 27, 2010 11:27 pm

Имаше приключение, особено по пътеката със синята маркировка :rofl:.

Скромните снимки, от скромния апарат
http://dox.bg/files/dw?a=daed29b232

Направи ми впечатление, че на снимките има нещо като крива на ляво в 2/3 растоянието от центъра. Вероятно е попаднала стружка или косъм на матрицата или на някоя от лещите
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот 4getcredo » Съб Авг 28, 2010 3:42 pm

borislav написа:Скромните снимки, от скромния апарат
http://dox.bg/files/dw?a=daed29b232


Чудесни кадри, Боби! :beer:

:D А иначе хАМалогията беше класическа. Като гъстота и устойчивост на храсталясване трудно съизмерима с Ибърското постижение, но комбинацията със зверска днв и асфалт ни разказа играта... а и старческите ни нерадости с Любо... :crap:

За сметка на това обаче имаше някои безценни за каране участъци... щом желанието за поза не ни напусна нито един момент. :clap: ... :magnify: скоро :eyebrow:

Мисля, че с Admin-а стигаме етап, в който трябва да помислим за научно издържана формулировка и патент на Ефекта "Щуров-Ботушаров". :lol2:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот 4getcredo » Вто Авг 31, 2010 11:45 am

Подбрана галерийка от мен (цък на снимката)... имаше мегдан за поза, какво да се прави :lol: :D

Изображение
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот TheAnimal » Вто Авг 31, 2010 1:01 pm

Един ден като надобрея и аз ще се включя :D
Много добре сте си изкарали , браво :beer:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот Admin » Вто Авг 31, 2010 3:24 pm

TheAnimal написа:Един ден като надобрея и аз ще се включя :D


Особено силно наблегни на тренировките за носене, провиране, влачене и бутане! :D

Митак, мисля, че вече имаме достатъчно мат'рял за научна обосновка на тоя ефект. Трябва ли да продължаваме експериментите? :crazy: ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Да покараме в Рила четвъртък и петък?

Мнениеот sailman » Вто Авг 31, 2010 9:45 pm

Митаче, страхотни снимки си барнал! :clap: Еваала! :bowdown:
Направо лиги ми потекоха... :bawling:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 76 госта