От Бургас до границата с Турция

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

От Бургас до границата с Турция

Мнениеот b0bkata » Пет Апр 01, 2011 2:46 pm

Здравейте, търсих доста подобен маршрут, но така и не намерих. Идеята ми е следната, да се обиколи почти всеки 1 град по южното черноморие и да се стигне до Резово и все границата.
Характеристики на идеята:
- Маршрута горе-долу е така:
Бургас - Черноморец - Созопол (минаване задължително през къмпинг Каваци и другите)- Приморско - Китен - Царево - Ахтопол - Синеморец - Резово.
- въобще да не се гони време и т.н.
- да се направи в рамките на 5-6 дни, като се преспива хем на палатка, хем на квартирка (колкото да се изкъпем и да заприличаме на хора).
- главното трябва да е, че ще си почиваме, а не да гоним рекорди.
Причините за които споделям идеята във форума са следните:
- Нямам никаква идея за пътя до Резово, ходил съм с кола максимум до Ахтопол.
- Искам да видя дали някой може да помогне с примерен маршрут, който да включва колкото се може повече 'каше' пътища, дори те да бъдат по заобиколни. Целта ми е минално навлизане в път '99', защото в периода, през който обмислям идеята сигурно ще е фрашкано с автомобили.

Периода в който мисля да го направим (аз и още 2ма приятели) е юни-юли.
От София ще качим колелата на влак до Бургас.
Приемам всякакви предложения към маршрута, които биха били в полза.
Всеки, който му е харесала идеята и я споделя е добре дошъл.
Благодаря предварително.
b0bkata
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1196
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 9:17 pm

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот THEZOGGO » Съб Апр 02, 2011 11:19 pm

Ммм, заинтригуван съм от предложенмието. Ще следя темата. Аз също обмислях такова каране. Само че от Варна до Резово. :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот hop » Чет Апр 07, 2011 8:06 am

Ето една вече стара тема http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=52722. Питаш за примерен маршрут - там съм написал вариант, има и друга полезна информация. Има поне още една-две теми за района из форума.

До Черноморец трудно без главното шосе. ;) На Каваци хем е пренаселено по принцип, хем режат глави. Веселие мисля, че го няма, Дюни и него, но е вероятно да се бъркам. Градина не е удобен, защото трябва шосето. Шофьорският плаж след Дюни по принцип става за преспиване на палатка, но дали и на южното не забраниха вече... К-г Перла също го няма с 90%, макар че допреди 2 години имаше тук-там някоя палатка под боровете. По пътя Приморско - Китен има някакви нови къмпингчета, но нямам информация къде, какво и колко. Там е и ММЦ. Арапя е застроен, зверски пренаселен и на нищо не прилича вече, но се ядва. Или поне и той на къмпинг не прилича... Нестинарка дали не го сринаха? :dontknow: Силистар е мизерничко, но си го има и работи. Повече и по-точна и прясна информация за тези и други къмпинги в кемперските форуми.

Пътят Ахтопол - Резово, за който се чудиш, е доста по-слабо натоварен, но си има коли. Причини - доста тесен, изровен и неремонтиран от време оно (освен ако миналата година са правили нещо, но едва ли), пък и няма толкова живот и народ надолу. Царево - Ахтопол е панорамен и приятен, Ахтопол - Резово е повечко в гора. Кое е добре зависи от това какво търсиш.
Шосето 99 е оле-мале за колело, въпреки, че го ремонтираха и разшириха и стана повече от екстра за шофиране като физически условия, не и като царящия шоферски манталитет.. Трафик, яко мръсен въздух, яко шум, яко развеселени шофьори, луди изпреварвания, катастрофи, излишен риск. Били Айдъл пасти да яде... Мое мнение, не обвързвам никого с него.

А що се отнася до района на Ропотамо, аз лично не бих спрял с колата отстрани на пътя, за да се изпикая, камо ли с колело да премина. Просто съм се нагледал там...

Поздрави! :beer:
hop
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 9:19 pm
Местоположение: София

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот natalito » Чет Апр 07, 2011 11:54 am

hop написа: . . .

+ 1 :agree:
Ако има алтернативи на главния път и някой ги сподели ще е супер :)
Ако ли не - откажете се да го правите през сезона. До 20-25 юни най-късно. /всъщност сезонът кога започва :look:/
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот Ozzie » Чет Апр 07, 2011 7:11 pm

на Приморско - някъде от 01.06, но това е за една френска фирма
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот sailman » Пет Апр 08, 2011 8:36 pm

Относно алтернативите на основното шосе: Карането из Странджа през лятото е гадна работа...Пълно е с очки (едни гадни мушици са туй). Яко ще се наиграе всеки, който е решил да се пробва. Като напуснеш крайбрежието (където бриза ги гони донякъде) почваш да се чувстваш като в Коми - влизат ти навсякъде. В ушите, в носа, в устата... и по други места - само дупки да има :evil:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот dob111 » Сря Май 04, 2011 10:22 am

Google Earth - чуден инструмент за безделното изследователско сърце. Гледаш, мечтаеш, мислиш и преценяваш. Със сигурност има паралелни и заобиколни пътища на главното шосе Бургас-Ахтопол и отклоняването по тях ще е удоволствие. Още повече лятото, ниска част, населен(пренаселен) район, палатка в наличност, компания - това предпоставя всякакви експерименти и варианти. За мухичките - гадна работа са, има ги в дъбовите гори, надявам се да не са из цяла Странджа щото влизат чак в нервите.
Поздрави за идеята! Само да чакаме лятото и нека да е сухо лято!
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот labarum » Чет Май 26, 2011 10:23 am

Аз направих миналия август това трасе - с влак от София до Бургас и оттам с колелото сам до Резово и обратно по същия начин. Това с мушиците е така! След Синеморец на юг е ад - не можеш да спреш дори за тоалетна. Карал съм километри наред с една ръка, а с другата махах с шапка пред лицето си. Супер изнервящо. Иначе пътят е много красив. Направих го за 4 дни като спах съответно на Каваци, Силистар и Смокиня.
labarum
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:49 pm

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот bikerider » Чет Май 26, 2011 2:54 pm

sailman написа:Относно алтернативите на основното шосе: Карането из Странджа през лятото е гадна работа...Пълно е с очки (едни гадни мушици са туй). Яко ще се наиграе всеки, който е решил да се пробва. Като напуснеш крайбрежието (където бриза ги гони донякъде) почваш да се чувстваш като в Коми - влизат ти навсякъде. В ушите, в носа, в устата... и по други места - само дупки да има :evil:


Да не забравяме и любимите ми щръклици :evil:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот Plamen_EM » Чет Май 26, 2011 6:41 pm

Подходящото време е или сега или след средата на септември. До Чернморец сте само по пътя, друг вариант няма. От там до след Веселие (или сега св.Тома) може по стария път. Тъпото е, че Ропотамо може да се пресече единствено по пътя, което е ... доста рисковано. Следващото пресичане е в Ясна поляна, което е бая на вътре, а онова дето няколко души го споменават, за мухите ... всъщност е ад. Няма оправия. Вече след Ропотамо, може да се влезне в резервата или резиденция Перла и да се кара там по алеите. Там е доста красиво и има какво да се види, препоръчвам даже да се върнете до устието на реката. От там покрай резиденцията и в Приморско. До южния край на Китен стария път си го има и може да се мине по него. Реката може само по главния път да се пресече. Веднага след моста, след полицейския пункт започва пак стария път в ляво. По него можете да стигнете до Царево. И от там вече ... алтернативи почти няма. Може би вариант е да се кара покрай брега, но има безброй дерета, които трябва да заобиколите. Пак казвам, изобщо не си и помисляйте да минавате западно от пътя. Така до Варвара, от там до Ахтопол същата работа. В Ахтопол, през пристанището, през едни новопостроени архитектурни чудеса има черен път покрай морето, който ще ви отведе на устието на Велека. Реката, или я пресичате на устието ако можете, или трябва да излезнете на пътя и по моста. След Синеморец пак покрай морето, покрай морето и така докато ви писне. Като ви писне си излизайте на пътя, но той още след Ахтопол е много тесен, едвам се разминават колите, правете си сметка за колоездачи какво остава.
Над Кости има широк черен път, по който евентуално можете да рискувате и да се разходите, много е красиво. Вижте го на някоя карта. Отидете на Дяда Вълча.
Не подценявайте мухите! Костенурки, глигани, диви прасета, сърни, дори и змиите са романтика, но мухите яко дразнят. :)
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот Сашо » Пет Май 27, 2011 7:46 am

Мерси за хубавото описание! Довечера тръгвам горе-долу по този маршрут. Обаче смятам да надзърна малко и в Турция... Дано още не са се излюпили мушичките. Има свободни места, ако на някой му се идва.
Аватар
Сашо
 
Мнения: 308
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 10:13 am

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот PtD » Пет Май 27, 2011 8:11 am

Plamen_EM написа:а онова дето няколко души го споменават, за мухите ... всъщност е ад. Няма оправия.

С малко предварителна подготовка, мухите не са толкова страшни. Идеята не е моя, а на едни колоездачи, които срещнахме в Ахтопол. Купува се мрежа против комари и се прави нещо като престилка около каската. След това мухите нямат значение :clap:

Plamen_EM написа:Над Кости има широк черен път, по който евентуално можете да рискувате и да се разходите, много е красиво.

Уникално местенце!
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот joropc » Пет Май 27, 2011 9:11 am

http://www.ellis-brigham.com/insect-pro ... ad-net-hat
Върху това дали може да се слага каска? Вероятно, ако орежеш периферията на шапката.. :)
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот PtD » Пет Май 27, 2011 11:56 am

joropc написа:http://www.ellis-brigham.com/insect-protection/lifesystems/274506/mosquito-head-net-hat
Върху това дали може да се слага каска? Вероятно, ако орежеш периферията на шапката.. :)


По-удачно ми се вижда да отрежеш шапката и да използваш мрежата върху каската ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот Plamen_EM » Пет Май 27, 2011 12:05 pm

:agree: Шапката е решение!
В интерес на истината, мухите са в гората. А до преди Кости е почти само гора. Този панорамен път при Кости е доста широк и има много поляни. Пътят след Бродилово от северната страна на Велека е хубав и живописен, но е само в гора и така до морето. По на юг, след Синеморец има много широки черни пътища през гората, предполагам останали от военните, които стигат до кльона. Като казвам много широки, имам предвид над десет метра и са в по-добро състояние от магистралите ни родни те. :)
Сега като се замисля, покрай Велека, след Бродилово по пътя има едно много голямо паднало дърво, което се заобикаля и там има в дясно брод през реката.100% съм сигурен, че в момента пътят от след падналото дърво до главния път е непроходим. През брода и през едно сечище се стига до "широките" пътища. Но аз не съм минавал от там пеш или с колело и по никакъв начин не мога да кажа дали не би било мъчение.
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот PtD » Пет Май 27, 2011 1:10 pm

Карал съм от Синеморец покрай Велека през Качул до Петрова нива. На няколко места е тегаво газенето на кал и треви, но иначе си е ОК - черен път почти през цялото време.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот Plamen_EM » Пет Май 27, 2011 1:57 pm

От северната страна на Велека, в отсечката между Бродилово и морето има една доста дълга част, която е през папрати и къпини, които са толкова диви, че буквално от един дъжд затварят пътя. И това съм го виждал есента, когато все пак е след експлоатиране. А в момента съм сигурен, че път не просто няма, ами и не може да се открие къде е минавал.
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот PtD » Съб Май 28, 2011 12:09 am

Plamen_EM написа:От северната страна на Велека, в отсечката между Бродилово и морето има една доста дълга част, която е през папрати и къпини, които са толкова диви, че буквално от един дъжд затварят пътя. И това съм го виждал есента, когато все пак е след експлоатиране. А в момента съм сигурен, че път не просто няма, ами и не може да се открие къде е минавал.


Когато го минавах в 2005-та не беше чак толкова драматично.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: От Бургас до границата с Турция

Мнениеот Plamen_EM » Съб Май 28, 2011 3:24 pm

Вервай ми, от година на година е все по-драматично. Района се обезлюдява, има концесии за дивеча, гроското не отпуска пари на доброволците за поддръжка на маркираните пътища ... шапната епидемия, демек и стадата ги няма. А сега, тази точно пролет е била толкова студена и дъждовна, че е джунгла. Всъщност аз съм на 20 минути от въпросното място, в момента.
П.П. Да не кажа 10 минути.:)
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 102 госта