Ежедневни маршрути

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Ежедневни маршрути

Мнениеот boybetterknow » Пет Апр 01, 2011 11:08 pm

Нека в тази тема споделяме къде сме карали в даден ден. Разстоянието, което сме изминали и прочие, ето днешното ми каране:

http://www.sports-tracker.com/#/workout ... e4l7br2t48

Разстояние: 23.2Км.
Времетраене: 1 час и 54мин.
Средна скорост: 12.4Км/ч
boybetterknow
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1154
Регистриран на: Съб Май 15, 2010 10:19 am
Местоположение: София

Re: Ежедневни маршрути

Мнениеот EH4EB » Пет Апр 01, 2011 11:15 pm

Ето какво направихме днес над Панчарево.

http://runkeeper.com/user/EH4EB/activity/30249904

Беше малко кратко,че нямаше време за повече но пък доста приятно.

Обаче така май няма да може да се влезе в програмата, затова ще пусна един скриин шот.

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2187 ... si21Z8.PNG
Аватар
EH4EB
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2010 9:52 pm

Re: Ежедневни маршрути

Мнениеот Admin » Нед Апр 03, 2011 7:32 pm

Чакайте, чакайте... този раздел е по-скоро за организиране на карания, отколкото за отразяването им.
Нека уточним целта на темата, за да помисля къде да я преместя.
Целта е споделяне на спортни резултати или споделяне на маршрути? Питам най-вече автора.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Ежедневни маршрути

Мнениеот subritual » Нед Апр 03, 2011 8:52 pm

На мен идеята ми харесва във вид за спортни резултати. :agree:
Ама нека се пояснява с 2 думи маршрута, та да не цъкаме като луди по тея линкове.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Ежедневни маршрути

Мнениеот boybetterknow » Нед Апр 03, 2011 11:17 pm

Ами, принципно, идеята на темата е да видим къде сме карали в даден ден, маршрути, разстояние, време... , защото спортни резултати... някак си, аз излизам да карам байк, да се разходя, разведря, а не да се състезавам... :beer:
boybetterknow
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1154
Регистриран на: Съб Май 15, 2010 10:19 am
Местоположение: София

Re: Ежедневни маршрути

Мнениеот subritual » Пон Апр 04, 2011 11:55 am

Тогава за какво си си сложил средната скорост?
Спортни резултати не означава най-добри резултати.
Сега с наличието на такива сайтове по-лесно може да се прецени кой в каква форма е и да си избере другарче за каране.
Това е една от ползите, които виждам аз.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Ежедневни маршрути

Мнениеот boybetterknow » Пон Апр 04, 2011 12:29 pm

subritual написа:Тогава за какво си си сложил средната скорост?
Спортни резултати не означава най-добри резултати.

Сложих я, чисто информативно. Прав си, че не означава най-добри резултати, просто целта на темата е да видим къде караме и за колко време го правим и тнт. Защото вече има тема за "бързи карания".
Днес ходих до Люлин и се върнах, кратко, лежерно каране, вечерта повече, ето резулатите:
http://www.sports-tracker.com/#/workout ... bc2tlus3is

Изминато разстояние: 11.5км.
Времетраене на карането: 44.мин. и 27сек.
Средна скорост 15.5км/ч
boybetterknow
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1154
Регистриран на: Съб Май 15, 2010 10:19 am
Местоположение: София

Re: Ежедневни маршрути

Мнениеот EH4EB » Пон Апр 04, 2011 6:51 pm

boybetterknow вместо да караш в града , да беше дошъл днес с мен, никой не се отзова.
Направих едно хубаво маршрутче което бях запланувал предварително, като изходната точка беше Симеоново над Романс-а по пътеката на обиколката, от там през Драгалевският манастир от там хванах една пътека по която не бях влизал но видях ,че е долу горе хоризонтална и предполагах ,че ще е приятна за каране от там до Боянското езеро от където има доста стръмно спускане до долу и от там по пътеката на обиколката и до изходната точка. Пътеката от манастира до боянското езеро наистина е приятна за каране , има няколко каменни реки минаващи през пътеката и трябваше да нарамя байка но нямаше как... Като цяло в хубавото време беше супер , а ето и картата с маршрута и денивелацията. Вече трябва да се виждат.

http://runkeeper.com/user/EH4EB/activity/30558307
Аватар
EH4EB
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2010 9:52 pm

Re: Ежедневни маршрути

Мнениеот boybetterknow » Пон Апр 04, 2011 10:10 pm

EH4EB - Карах до Люлин по работа... днес нямах много време за каране, но, ако пак се решиш на някакво каране, свиркай, аз съм ЗА. Само да отбележа ,че съм на сингъл спийд и не съм много бърз...
boybetterknow
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1154
Регистриран на: Съб Май 15, 2010 10:19 am
Местоположение: София

Re: Ежедневни маршрути

Мнениеот Admin » Сря Апр 06, 2011 9:09 am

@boybetterknow
Виж сега, една тема във форум се очаква, че трябва да е полезна и за други хора, освен за автора си. Точно затова е добре да уточним какви ще са целите на тази тема, оттам и мястото й.
Едно е сигурно - тя не е за настоящия раздел, тъй като е тема за "след карането" , а не за "преди него", т.е. не е за организиране на карания, търсене на компания и т.н.
Ако искаш да остане в сегашния си вид, т.е. всеки просто да споделя къде е карал днес, с риск да те разочаровам, мястото й е в Бла-бла, защото полезността й не е много по-различна от на темата "кой кого видял". Нещо повече - там вече има такава тема и можеш просто да ползваш нея: viewtopic.php?f=8&t=47285

Ако някой желае подобна тема за споделяне на спортни резултати, може да направи такава в Общ форум, макар че и за нея се чудя дали нямаше вече подобен опит.
Що се отнася до подобна тема за споделяне на маршрути, аз по-скоро съм песимистично настроен, тъй като или няма да се ползва често, или пък твърде бързо ще набъбне и ще стане трудно намирането на конкретна информация в нея. Покрай това обаче ми хрумват някои други идеи, който трябва да обмисля и тогава да подхвана темата за тях...
Засега настоящата тема я заключвам поради наличие на неин аналог, цитиран по-горе.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта